В момента чета ... 68

  • 41 140
  • 741
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 23 013
Много добри отзиви четох за "Бьорнстад". Тя си е самостоятелна книга, нали? Не е свързана с Уве и Бабите?

Няма общо с Уве и Бабата, но има продължение, което се казва "Ние срещу всички". ( Първо е Бьорнстад, а после другата).

# 736
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 752
Чудех се и аз дали да не започна "Ако кръв". В крайна сметка реших да удължа удоволствието от очакването да я започна и я оставих за по-натам.
На "Изчезването на Стефани Мейлър" съм от снощи. Фен съм на Дикер, макар да чета,че това му е най-слабата книга. Ама да видим. Simple Smile

# 737
  • Мнения: 6 168
Приключих У4М ... ще ми липсва. Обаче беше грешка, че ги четох двете книги една след друга. По едно време се чувствах като на маратон по скоростно бягане. И така застрашително набъбна в даден момент, че си мислех "ааа, овъртоли ли се сега, я да те видя как ще се измъкнеш". Но да се върна на грешката - много ми дойде, дори на мен. Едно започна, друго стана, пет сюжетни линии се вплетоха, шест пъти си смених настроенията относно героите ... пълна манджа с грозде. Вкусна, много дори, но висококалорична манджа от която се заситих още до средата на третата книга и после се започна с тичането и грохнах накрая. С облекчение затворих книгата и си отдъхнах. Блестяща поредица без аналог, но да се чете с паузи. Всичко е така добре обяснено, че няма нужда от този тъгъдък.

# 738
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
Несбьо го изчетох преди доста време. Харесвам го, а Хари Хуле още повече Simple Smile

Почетох малко фентъзи - "Аз вещицата" /Дебора Харкнес/ - предвид факта, че не си падам никак по жанра, ми хареса;
 
После БГ  - "Задругата" на Добри Божилов и "Кръв от къртица" на Здравка Евтимова; За "Задругата" не мога да кажа твърдо хареса ми/не ми хареса, а със Здравка Евтимова сме познайници от времето, когато в "Труд" публикуваха разказите и и харесвам много стила и на писане.

Минах през Бакман - "Човек на име Уве", "Баба праща поздрави и се извинява" и "Всяка сутрин пътят към дома става все по-дълъг". Вече съм чела "Бьорнстад" и "Ние срещу всички". Много харесвам и него.

Сега започвам "Папагалите от площад Арецо" - началото е обещаващо, да видим.

# 739
  • Мнения: 1 605
Сега започвам "Папагалите от площад Арецо" - началото е обещаващо, да видим.

Много е хубава - цветна и откъм действие, и откъм образи, които се развиват в невероятни посоки и житейските им пътища се преплитат. Не доскучава нито за миг.
Дочетох "Феликс и невидимият извор" също от Е. Шмит и отново съм възхитена. Разказва се за една сенегалка в Париж, чиято душа боледува, а изцелението й преминава през едно пътуване към Африка и повторното свързване с корените, преживяване и приемане на  миналото. Разбира се има ги и типичните за Шмит странници като подкрепящи герои в историята, които ни развеселяват и правят книжката лека и приятна за четене.
Приготвила съм си "Концерт в памет на един ангел" на същия автор, която ще започна още днес.

# 740
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
Момичета, благодаря ви за споделеното.
Чета цял живот, това е моят начин да си почивам/забавлявам/отпускам/зареждам.
Посещавам библиотеката от още преди да ида в първи клас.
От няколко години съм с четец и следя темата.
Не съм писала, но пък от тук се запознах и с Несбьо, и с Бакман, и с Улсен, а сега и с Е. Шмит, за което
съм ви задължена.

Но числата са моята сила, никога не бих могла като вас да облека мислите си в думи,
за да опиша прочетеното.
Та, определено сте ми много полезни.

# 741
  • Мнения: 10 703
Заповядайте в новата тема:

https://www.bg-mamma.com/?topic=1315756

Общи условия

Активация на акаунт