Ревниви ли сте?

  • 5 094
  • 83
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 755
Какво значи да следиш телефон?  Преглед от време на време, примерно веднъж месечно или на 2-3 месеца не е следене според мен, защото е насочено към профилактика. На никого не може да се има 100% доверие. Един вид си затвърждаваш доверието, не ревност е мотивът.

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Не, не съм ревнива. Дори през ум не ми е минавало да следя, ровя и т.н.

# 17
  • Мнения: 7 991
Интересува ме, ревнувате ли Вашите половинки?
И понеже ревността е абстрактно понятие, понеже е емоция, която всеки изживява различно, по-конкретно:
- Вашият партньор излиза ли без Вас в барове/ресторанти или други нощни заведения? Имате ли нещо против?  излизаше често преди локдауна по служебни поводи с гости на фирмата, дошли от чужбина, също така много често беше в командировка. Нямам нищо против, това е част от работата му
- Толерирате ли общуването с бивши? В какъв формат? няма бивши, но ако имаше, бих толерирала само неизбежния минимум контакти, ако имат деца
- Следите ли телефона на половинката си? не. На точно този мъж имам абсолютно доверие, че ако случайно поиска да е с друга, първо ще ме уведоми, че се разделяме. Иначе рога са ми слагали и не е много приятно
- Ходите ли на почивки отделно? не, но ако поискам да отида сама, няма да има драми. Виж, ако той поиска да отиде сам... Хммм, не знам, не се е случвало досега
- Как се отнасяте към близки отношения с красиви колеги/колежки? грозноватите колежки са по-опасни, да знаете Joy

А той/тя Вас? той ме ревнува, но не го показва, за което съм му благодарна

# 18
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 355
Интересува ме, ревнувате ли Вашите половинки? вече не, наревнувах се
И понеже ревността е абстрактно понятие, понеже е емоция, която всеки изживява различно, по-конкретно:
- Вашият партньор излиза ли без Вас в барове/ресторанти или други нощни заведения? Имате ли нещо против? не излиза, но аз излизам
- Толерирате ли общуването с бивши? В какъв формат? няма бивши при нас, но бих се опитала да проявя толерантност, ако не се прекалява с търпението ми
- Следите ли телефона на половинката си? не
- Ходите ли на почивки отделно? не
- Как се отнасяте към близки отношения с красиви колеги/колежки? ако много често започвам да ѝ чувам името, бих се амбицирала да проуча нещата

А той/тя Вас? не ме ревнува

# 19
  • Мнения: 5 563
- Вашият партньор излиза ли без Вас в барове/ресторанти или други нощни заведения? Имаме приятелски семейства, с които излизаме заедно, но има случаи  в които мъжете се разбират да гледат футбол, да идат за риба или да пият една бира вечер. Имате ли нещо против? Нямам против, защото се случва доста рядко. Предимно излизаме заедно.
- Толерирате ли общуването с бивши? В какъв формат? Не, но и той не общува с бившите си, както и аз. Зачеркнали сме ги, с други думи.
- Следите ли телефона на половинката си? Не и нямам нужда от това. Той сам си ми показва с кого си пише или говори. Същото важи и за мен
- Ходите ли на почивки отделно? Не.
- Как се отнасяте към близки отношения с красиви колеги/колежки? Никак, в неговата работа са само мъже, та няма как да реагирам.

А той/тя Вас? Според мен, не. Но и да има ревност мъничка, не я показва изобщо. Може би в началото като сме били само гаджета сме показвали ревност, но вече не.

# 20
  • Мнения: 5 832
Случвало се е да излиза без мен на бар, когато не съм в града. Нямам нищо против ако го прави и докато съм, стига да не прекалява, но самият той не иска.

Не контактува с никакви бивши под никаква форма, дори не се поздравяват на улицата. За него контактуването с бивши е недопустимо.

Не му докосвам телефона, дори ако звъни в негово отсъствие не поглеждам кой е. Той също няма достъп до моя, както и никой друг не е имал никога, дори приятелки. Мразя да ми се пипа телефона, зарязвала съм гадже, защото го хванах да рови в телефона ми докато аз съм в банята.


Не ходим отделно на почивка, защото почивката е веднъж годишно. Не бих имала против да отиде някъде по мъжки.

Няма колежки, но и да имаше, не би ме притеснило.

Той ме ревнува повече, но гледа да не го показва, защото иначе настъпва адът.

# 21
  • Мнения: 18 383
Мога да ревнувам от конкуренцията, ако се съревновавам за някой мъж. Но веднъж станала титуляр (гадже) - не. Като партньор съм дъ бест, което за мен включва и да не тормозиш човека с ревност.
Нямам абсолютно нищо против да излиза по заведения без мен. Не сме сиамски близнаци. С колегите или с приятелки нали също излизам сама, няма да помъкна гадже с мен я.
Общуване с бивши - не знам много мъже да искат да общуват с бивши, но ако иска, да общува. Едва ли е опасно, нали неслучайно е бивша. Освен ако тя го е изритала, а той е плакал отчаяно шест месеца след това, тогава ще се замисля.
Почивки отделно - не е практично, отпуската не е безкрайна. Но ако иска да ходи с група мъже на някъде по мъжки занимания, не е болка за умиране.
Да следя телефон - АБСУРД.
Колежки - както казах, ако сме заедно, нищо не ме притеснява.
Аз самата не съм човек, който да дава поводи за ревност. Нито се обличам предизвикателно, нито се държа така.

# 22
  • София
  • Мнения: 38 985
Интересува ме, ревнувате ли Вашите половинки? - Не.
- Вашият партньор излиза ли без Вас в барове/ресторанти или други нощни заведения? Имате ли нещо против?
- Той не обича да излиза. Ако се случи, което е много рядко, няма проблем.
- Толерирате ли общуването с бивши? В какъв формат? - Не общува с бивши.
- Следите ли телефона на половинката си? - Не.
- Ходите ли на почивки отделно? - Случвало се е.
- Как се отнасяте към близки отношения с красиви колеги/колежки? - Няма проблем.

А той/тя Вас?
Ей тука обаче има проблем. Мразя да ме ревнуват, мразя сцени и скандали. Това лято той беше извън БГ 4 месеца и ми е правил сцени, че съм излязла посред бял ден с приятелка. Накрая нещата ескалираха и го заплаших адвокат. Също така му припомних коя съм и каква съм. Спря.

# 23
  • Мнения: X
Не ревнувам и не обичам да ме ревнуват

# 24
  • Мнения: 3 640
Да, ревнива съм. Не в крайности и не без повод, но със сигурност изпитвам ревност понякога.
Вашият партньор излиза ли без Вас в барове/ресторанти или други нощни заведения? Имате ли нещо против?
Нямам против, но не се случва често. Два пъти годишно имат събиране на ресторант с колегите си. Но по барове, чалготеки и т.н и двамата не посещаваме.
 Толерирате ли общуването с бивши? В какъв формат?
Той няма жена преди мен, с която да е имал сериозно отношения. Но ако имаше - на никаква цена не бих приела комуникацията им. Тръгвам си от връзката.
Следите ли телефона на половинката си?
За съжаление се е случвало един път, но не гледах чатовете, а нещо в хронологията на интернет търсенето. Не открих нищо, естествено. Но ние си имаме паролите от ФБ, просто защото не се крием, а не защото се следим. Simple Smile
Ходите ли на почивки отделно?
Не. Взаимно нямаме желание. Обожаваме да пътуваме заедно.
Как се отнасяте към близки отношения с красиви колеги/колежки?
Такива няма. 😀😀😀 Шегата настрана, познавам колежките му и те са доста по-възрастни от него, а пък младите са много далеч от неговия вкус.

# 25
  • Мнения: 450
Интересува ме, ревнувате ли Вашите половинки? - отначалото на връзката много го ревнувах,но след 10 години заедно вече не.
- Вашият партньор излиза ли без Вас в барове/ресторанти или други нощни заведения? - да излиза,ние живеем в чужбина и когато сме в България,той ходи по кафенета,не посещава нощни заведения
Имате ли нещо против? - не
- Толерирате ли общуването с бивши? не
В какъв формат? приятелско общуване е ок
- Следите ли телефона на половинката си? не, но той ми дава да го ползвам понякога
- Ходите ли на почивки отделно? да
- Как се отнасяте към близки отношения с красиви колеги/колежки? Приятелски отношения да,има две колежки които сами отглеждат децата си,нямат възможност да отидат на майстор за колата и той сменя масло,и неща които може да прави,без да му се плаща,на мен не ми е проблем.
Много се радвам че и той не ме ревнува,прибирам се в България всяко лято без него той работи,ходя при роднини на море,на планина,не се сърди.

# 26
  • Мнения: 12 473
Била съм много ревнива, но защото са ме ревнували.
Сега грам не съм.

- Вашият партньор излиза ли без Вас в барове/ресторанти или други нощни заведения? Имате ли нещо против?
 Не. Аз излизам с приятелки.
- Толерирате ли общуването с бивши? В какъв формат?
 Не преча. И той и аз имаме бивши и деца, така че е неизбежно общуването.
- Следите ли телефона на половинката си?
Не. Имам му паролите на мейлите и тн, но не ги гледам, само ако ме помоли.
- Ходите ли на почивки отделно?
 Случвало се е. Пак аз само.
- Как се отнасяте към близки отношения с красиви колеги/колежки?
Колежки няма, но клиентки - да. Поощрявам го да ползва чара си често.


А той/тя Вас?
Не, не ме ревнува грам. Казва винаги, че знае, че никой друг не би могъл да ми даде това, което той ми дава.

П. С - била съм зверски, параноично и психопатски ревнувана, та имам органична непоносимост към ревността.

# 27
  • София
  • Мнения: 13 670
Не съм ревнива, но и никога съпругът ми не ми е давал повод за целия четвърт век заедно.
На въпросите:
- Вашият партньор излиза ли без Вас в барове/ресторанти или други нощни заведения? - Не. Не изпитва желание. И аз не обичам да ходя без него. Рядко се случва. Излизаме заедно и много ни е приятна взаимната ни компания.
Имате ли нещо против?  - Не и никога не съм имала против.
- Толерирате ли общуването с бивши? В какъв формат? - Не, но ние нямаме сериозни бивши. Имаме някои познати, с които сме имали тийн свалки и с тях се срещаме в семеен формат без проблем.
- Следите ли телефона на половинката си? - Само ако се наложи служебно. Иначе не го пипам
- Ходите ли на почивки отделно? - Ходили сме 3-4 пъти, заради ангажименти или проблеми на другия. Примерно, аз съм била бременна или той е правил ремонт вкъщи. Тогава другият е ходил с децата. Не ни е било приятно. От няколко години имаме летни жилища на морето и там се случва единият да иде с някои от децата, а другият да остане вкъщи с другите, но това не го броя за почивки. И двамата сме пътували няколко пъти само с майките си в чужбина (аз с моята и сестра ми отделно, той с неговата) на екскурзии, но това е било за кратко. Рядко сме се делили през всички години.
- Как се отнасяте към близки отношения с красиви колеги/колежки? - Ние работим с девера и етървата, та нямаме други колеги. Когато сме работили с други хора, служебното общуване не е било проблем. Други отношения не е имало.
Той също не е ревнив. Не му давам поводи и се познаваме от моето раждане (той е 2 г по-голям, та си познаваме буквално и кътните зъби).

Последна редакция: чт, 21 яну 2021, 12:14 от Fever Ray

# 28
  • Мнения: 7 539
Аз съм доста ревнива, но само ако имам повод, иначе не ровя в телефони, нямам нищо против да излезе без мен. На почивка не е ходил, но аз ходя с приятелки и колеги понякога. Общо взето човек, когато ми спечели доверието и съм спокойна ще получи и  един спокоен живот.
По въпроса със бившите, разкарвам ги отначало,че ме боли много главата от тях.
Аз също мразя да ме ревнуват, ограничават ,следят....такъв живот не е за мен.
Общо взето сме постигнали нирвана в отношенията без никой да задушава  другия.

# 29
  • Paris, France
  • Мнения: 14 332
- Вашият партньор излиза ли без Вас в барове/ресторанти или други нощни заведения? Имате ли нещо против? - да, често, когато може. В момента заведенията са затворени и не излиза. Налага му се да обядва с колеги и да води клиенти по обеди и вечери.

- Толерирате ли общуването с бивши? В какъв формат? - толерирам общуването с всякакви, бивши, бъдещи, познати, но той не е особено общителен. Може да си контактува колкото си иска, с когото иска, да излиза,да ходи на почивка с тях и това не ме бърка. Всъщност не зная дали общува с бивши. Той сериозни бивши няма. Не бих приела мъж с деца от предишна връзка, защото общуването с тях би ме натоварило излишно.

- Следите ли телефона на половинката си? - не, не ги следя, а и той има няколко. Казвал ми е паролите си, не се крие, но непрекъснато зяпа някакви филми или новините. Вчера не отдели лицето от екрана, дори навън. Нямаше да понесе да изтърве церемонията с Джо Байдън . Вечно е със слушалки в ушите и поглед, забит в телефона. Носи няколко телефона, батерии за тях, зарядно, външна памет. .

- Ходите ли на почивки отделно? - да, откакто децата ходят на училище. Имат 4 месеца ваканции и няма как той да отсъства толкова време. Обикновено ги водех сама в България за 2 месеца лятото, той идваше за 10-15 дена. Водеше ги сам при неговите родители за да си почина. Ходим и заедно с децата на почивки, ако лудница с малки деца, без баби наоколо може да се нарече почивка. От 4 години отсъстваме само поотделно защото съседката, която гледаше котарака  лятото вече живее другаде през лятото и август тук е мъртвило.

- Как се отнасяте към близки отношения с красиви колеги/колежки? - много добре, ама къде ги? Не е много контактен и познатите и колежките, с които ме е запознавал са откровено грозни.

А той/тя Вас? - не е ревнив според мене. Не ми знае паролите за телефоните, но ако иска може да разбере какво правя онлайн. Много държи да има телефонните номера на семейството ми, приятелите ми, но не им звъни често. В началото се домъкваше като излизах с приятелки и това ме дразнеше, но вече не го прави. Има навик да отваря писма, които са адресирани до мене и това ме дразнеше, като става дума за писма от банки, институции, не лична поща. Все още отваря писма без да гледа за кого са,но дъщеря ми спретва скандали и вече внимава. Завеян е. Не е идвал без да го очаквам, не ме е следил. .

Не понасям ревниви мъже, но и жени. За мене ревността е признак на ниско самочувствие и слабост. В дълготрайна връзка непрекъснатата заедност не е здравословна.

Паролите за телефоните, за сайта на здравната каса, важни сайтове ги имаме записани и не ги крием.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт