Ревниви ли сте?

  • 5 092
  • 83
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 021
Интересува ме, ревнувате ли Вашите половинки? Не

- Вашият партньор излиза ли без Вас в барове/ресторанти или други нощни заведения? Имате ли нещо против? - Излизаме. Не само нямам напротив, но и държа на това. Ние не сме сиамски близнаци и всеки има нужда от време за приятели и колеги далеч от половинката и битовизмите. Преди да удари короната задължително си имахме вечер за излизане отделно, а в определени случаи се е случвало и спонтанно да решим с колегите да останем за по питие след работа. Няма драма.

- Толерирате ли общуването с бивши? В какъв формат?  - Ок, ако не се минават определени граници. Аз имам бивш в по-широкия си приятелски кръг, при определени ситуации общуваме, но не си пишем за лека нощ.


- Следите ли телефона на половинката си? Никога.

- Ходите ли на почивки отделно? - Не, а не сме и имали желание. Понякога се прибирам в България без него.

- Как се отнасяте към близки отношения с красиви колеги/колежки? - Няма проблем, стига да не води до прекалено сближаване, което минава границите на колегиалното или на безобидния флирт.
Аз имам приятели мъже, с които излизам понякога - но нямам никакво съмнение докъде и какво се допуска в тези отношения, за да не стават проблемни и да образуват напрежение и в приятелството, и във връзката ми.

# 76
  • Мнения: 7 539
Когато се чувстваш несигурен с даден човек, тогава ревнуваш. Когато получаваш цялата любов и подкрепа, такива чувства нямат място.

# 77
  • Мнения: 3 740
Когато се чувстваш несигурен с даден човек, тогава ревнуваш. Когато получаваш цялата любов и подкрепа, такива чувства нямат място.
Колкото и да сме сигурни в човека, който обичаме, ако го обичаме много силно, то няма начин поне мъничко да не ревнуваме. Като мен например.

# 78
  • Мнения: 7 539
Да ,но доверието се изгражда във времето а безпочвената ревност,често убива отношенията.

# 79
  • Мнения: X
Аз, пък, мисля че ревността се появява не заради несигурност в партньора, а заради несигурност в себе си.

# 80
  • София
  • Мнения: 35 325
Неконтролируемата ревност скапва всичко в зародиш.
Някои казват - такъв/ такава съм.
Ама мен какво ме интересува?! Мелодрами не ме бригат. Или се владей или чао.
И аз имам порив да убивам, ама не било социално приемливо.

# 81
  • Мнения: 2 928
Когато се чувстваш несигурен с даден човек, тогава ревнуваш. Когато получаваш цялата любов и подкрепа, такива чувства нямат място.
Колкото и да сме сигурни в човека, който обичаме, ако го обичаме много силно, то няма начин поне мъничко да не ревнуваме. Като мен например.
Като го прочетох се сетих за една случка от миналото с моя бивш.
Той знаеше, че винаги нося в чантата си кутийка с 3 презерватива.
И веднъж ни в клин, ни в ръкав ми изтърси: "Днес като ми се обади по мобилния телефон си помислих за момент, че  не си на работа, а ми се обаждаш от мотел, където си с някого."
При което аз му отговорих: " Очевидно не ме познаваш добре за да си помислиш:
- Първо: че ще отида в работно време на мотел с някой друг, за когото ти не знаеш и докато съм във връзка с теб.
И
- Второ: ще взема да направя върховната глупост да говоря с теб по телефона, докато съм там."

Колкото до другото...Много мразя някой да ми играе драматургии. Истината във всякакви измерения се понася по-лесно. Ама..."Аз ти казах така, защото не исках да те загубя." ...Тц! Не работи!...Загубил си ме вече, още от момента, когато разбера, че всичко е било постановка.

# 82
  • Мнения: 3 350
Когато се чувстваш несигурен с даден човек, тогава ревнуваш. Когато получаваш цялата любов и подкрепа, такива чувства нямат място.
Когато си си с характеропатия си ревнуваш без повод (мъж, деца, куче, приятели, и всичко, което диша самостоятелно без теб)

# 83
  • Мнения: 2 634
Интересува ме, ревнувате ли Вашите половинки? - Не, но мога и да заревнувам, ако има повод.
И понеже ревността е абстрактно понятие, понеже е емоция, която всеки изживява различно, по-конкретно:
- Вашият партньор излиза ли без Вас в барове/ресторанти или други нощни заведения? Не. Имате ли нещо против? Не знам, тъй като и двамата не го практикуваме.
- Толерирате ли общуването с бивши? В какъв формат? Също нямам този проблем,понеже никой от двамата не иска да го практикува.
- Следите ли телефона на половинката си? Не.
- Ходите ли на почивки отделно? Не.
- Как се отнасяте към близки отношения с красиви колеги/колежки? Близки отношения с колеги или колежки-не поддържаме. Работата е работа, приятелите са отделно. Като цяло и двамата сме си самодостатъчни, нямаме много приятели. Grinning

А той/тя Вас?-Не би ми го показал. Имаме си доверие като цяло.

Общи условия

Активация на акаунт