Ревниви ли сте?

  • 5 091
  • 83
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Аз съм от по-рядко срещаните темерути, които не ревнуват половинката си. Ревността е чувство, което пречи най-вече на ревнуващия. Не виждам смисъл сами да си създаваме подобни негативни емоции. И нека да сме реалисти, нормално е половинките ни понякога да се заглеждат или да бъдат привлечени от човек от противоположния пол. Наивно е да смятаме, че имат очи само за нас. Но като чета разни теми из форума, имам чувството че жените често са наивни и имат нереалистични очаквания от една връзка. Оттам се поражда и ненужна ревност, която единствено трови връзката.

# 46
  • Мнения: 126
Интересува ме, ревнувате ли Вашите половинки?- Бях ревнива като млада и в началото на връзката. Сега след 20 години брак не ревнувам, но не ми е давал и повод. Чувствам се обичана, обгрижвана и ценена, защо да се тормозя излишно Simple Smile
И понеже ревността е абстрактно понятие, понеже е емоция, която всеки изживява различно, по-конкретно:
- Вашият партньор излиза ли без Вас в барове/ресторанти или други нощни заведения? Имате ли нещо против?- излиза сам, както и аз излизам сама с приятелки. Рядко се случва и нямаме нищо против. Имаме и общи приятели, с които излизаме заедно.
- Толерирате ли общуването с бивши? В какъв формат?- нямам информация да общува с бивши Simple Smile
- Следите ли телефона на половинката си?- Не, не ровя.  Няма парола телефона му Smiley
- Ходите ли на почивки отделно?- По-скоро не. Преди години аз съм ходила сама с детето на почивка, когато той е имал проблем с отпуската.
- Как се отнасяте към близки отношения с красиви колеги/колежки?- Приятелски семейства сме с колежката му Simple Smile Има мило отношение към нея и към моите приятелки, не ме дразни това Simple Smile

А той/тя Вас?- Дори и да ме е ревнувал никога не ми го е показвал със скандал, цупене и сърдене.

Ревноста е доста отровно чувство. Трови теб, трови партньора и връзката ви.

# 47
  • София
  • Мнения: 32
При съмнение направо питам, много мразя да ме лъжат и да си мислят, че им вярвам, ровенето в телефона не е редно, в момента живеем отделно.... и се чудя дали да се съберем отново....
Интересува ме, ревнувате ли Вашите половинки?
И понеже ревността е абстрактно понятие, понеже е емоция, която всеки изживява различно, по-конкретно:
- Вашият партньор излиза ли без Вас в барове/ресторанти или други нощни заведения? Имате ли нещо против?
- Толерирате ли общуването с бивши? В какъв формат?
- Следите ли телефона на половинката си?
- Ходите ли на почивки отделно?
- Как се отнасяте към близки отношения с красиви колеги/колежки?

А той/тя Вас?

# 48
  • Мнения: 462
Интересува ме, ревнувате ли Вашите половинки? Не
И понеже ревността е абстрактно понятие, понеже е емоция, която всеки изживява различно, по-конкретно:
- Вашият партньор излиза ли без Вас в барове/ресторанти или други нощни заведения? Имате ли нещо против?
Излиза, където си иска. Заради децата нямаме много възможност да излизаме заедно сами, та за това всеки си излиза с приятели, когато може. Не ми пречи нито кога излиза, нито кога се прибира.
- Толерирате ли общуването с бивши? В какъв формат?
Ами, то момичето е далече и няма много поводи, но ако има желание няма лошо, нека си общуват
- Следите ли телефона на половинката си?
Телефоните ни са без пароли, имаме посотянен достъп. Когато ми пишат разни навлеци веднага му изпращам и се пукаме да се смеем. В течение сме през цялото време с кого и какво си пише с другия, стига да ни представлява интерес. Когато обсъждат хобита с приятели ми се гади и не искам и да чуя.
- Ходите ли на почивки отделно?
Пътувала съм без него и той без мен - но за почивки, за съжаление, едва успяваме да отидем заедно. За отделно няма време и финанси. Иначе не е никакъв проблем.
- Как се отнасяте към близки отношения с красиви колеги/колежки?
Насърчавам флиртове с колежки, клинетки и всякакви. Той няма много жени в обкръжението, но съм за да флиртува. Това повдига собственото му самочувствие, кара го да се чувства харесван като цяло. До преди изчестно време беше кон с капаци и не си позволяваше такива неща, по моя инициатива сега нещата са други, а той е по-щастлив.

А той/тя Вас?
Не. Споделям му за хора, които ме се свалят. Знае, че има човек към, когото имам симпатии. Аз знам за жена, към която той има. Говорим си, обогатяваме си връзката, опознаваме се повече. След 12 години заедно, за нас това е работещият модел

# 49
  • Мнения: 4 972
Не, не ревнувам.  Доверие и свобода в отношенията винаги са ми били важни.
Но когато пъти е пламвало съмнението е имало защо!

# 50
  • Мнения: 2 928
Nah! Никога! Не прави на отсрещната страна това, което не искаш да ти направят на теб!
Виж, обаче ако е имал "забежка" и се опита да ме убеждава, че съм единствената в живота му ставам много зла. Приемам полигамията, но нечестното отношение - никога!

# 51
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 334
Не,не сме ревниви и двамата.
Да,случва се съпруга ми да излезе без мен и да пие кафе с брат си или да обядва с клиенти.Аз също излизам с приятелки на кафе или да обядваме някъде.
По нощни заведения обаче ходим винаги заедно.
Против съм да обикаля цяла нощ по кръчмите с приятели,както и на него няма да му хареса,ако аз го направя..
До сега не се е случвало.
През почивните дни излизаме семейно с детето ,на почивки и екскурзии винаги сме заедно тримата.
Да ровя в телефона му -никога не бих го направила.
И той не е ровил в моя.

Близки отношения с колеги-колегите му са само мъже.
 Има клиентки.Но не е имал  никакви близки отношения с тях.

Отношения с бивши-нямаме никакви отношения с бивши.
Но нито той има деца от предишни връзки ,нито аз.Мисля,че това има значение.

# 52
  • Мнения: 9 472
Ревнива съм, да!

# 53
  • Мнения: 3 740
Интересува ме, ревнувате ли Вашите половинки? Не
- Вашият партньор излиза ли без Вас в барове/ресторанти или други нощни заведения? Имате ли нещо против?
Излиза, където си иска. Заради децата нямаме много възможност да излизаме заедно, та за това всеки си излиза с приятели, когато може. Не ми пречи нито кога излиза, нито кога се прибира.
- Толерирате ли общуването с бивши? В какъв формат?
Ами, то момичето е далече и няма много поводи, но ако има желание няма лошо, нека си общуват
- Следите ли телефона на половинката си?
Телефоните ни са без пароли, имаме постоянен достъп. Когато ми пишат разни навлеци веднага му изпращам и се пукаме да се смеем. В течение сме през цялото време с кого и какво си пише с другия, стига да ни представлява интерес. Когато обсъждат хобита с приятели ми се гади и не искам и да чуя.
- Ходите ли на почивки отделно?
Пътувала съм без него и той без мен - но за почивки, едва успяваме да отидем заедно. За отделно няма време и финанси. Иначе не е никакъв проблем.
- Как се отнасяте към близки отношения с красиви колеги/колежки?
Насърчавам флиртове с колежки, клинетки и всякакви. Той няма много жени в обкръжението, но съм за да флиртува. Това повдига собственото му самочувствие, кара го да се чувства харесван като цяло. До преди изчестно време беше кон с капаци и не си позволяваше такива неща, по моя инициатива сега нещата са други, а той е по-щастлив.

А той/тя Вас?
Не. Споделям му за хора, които ме се свалят. Знае, че има човек към, когото имам симпатии. Аз знам за жена, към която той има. Говорим си, обогатяваме си връзката, опознаваме се повече. След 12 години заедно, за нас това е работещият модел
И според мен това е работещ модел. Така се създава и поддържа доверието. Започнем ли да си крием телефоните и чатовете, връзката не отива на добре, дори и да няма нищо притеснително в тях.

# 54
  • Мнения: 6 270
Ревнива съм и то доста.Мен също ме ревнуват.

# 55
  • Мнения: 3 740
Ревнива съм и то доста.Мен също ме ревнуват.
Нима това ви харесва? Седнете и се разберете като големи хора. За да ревнува нормален човек, значи има причина, има ли причина, значи има  нещо, има ли нещо, значи връзката си е тръгнала. Патологичните ревнивци са  друга бира, с такива хора не би трябвало да се създава семейство.

# 56
  • Мнения: 999
Познавах един патологичен ревнивец. Не бях виждала такова чудо. Жена му като излизаше, той заставаше на прозореца да я гледа как се държи. Засичаше време за хвърляне на боклук, ходене до магазина. Не дай си да се заговори с мъж...Когато излезеше без него, той беше сигурен, че е правила секс с някой друг и се сърдеше с дни, докато му мине. Последно чух, че са се развели. И то как няма. Иначе жената не беше от най-кротките също, ама той сам маже би я тикаше и отблъскваше от себе си.
Не можах да разбера от къде идваше тази неувереност у него. Доста симпатичен и работлив млад мъж.

# 57
  • Мнения: 1 732
- Вашият партньор излиза ли без Вас в барове/ресторанти или други нощни заведения? Имате ли нещо против?
Нямам против да излиза по кафета и ресторанти, дори вечер. Но самите барове за мен лично са места за запознанства и флиртове и не ми допада.
- Толерирате ли общуването с бивши? В какъв формат? Не
- Следите ли телефона на половинката си? Да следя чак не, но се е случвало от любопитство да погледна.
- Ходите ли на почивки отделно? Не
- Как се отнасяте към близки отношения с красиви колеги/колежки? Като цяло той има много приятелско отношение към всички, без значение мъж или жена, закача се. В много от случаите ми става неприятно, защото изглежда по друг начин и са ставали и недоразумения.

А той/тя Вас? Да, но гледа да го прикрива.

# 58
  • Мнения: 7 455
Не съм ревнива. Не знам какво е това чувство, не съм го изпитвала. Знам си цената, винаги съм я знаела.
Мъжът ми излиза за по кафе с негови приятели. Това за мен е нормално. Обикновено сме си двамата, така ни е най- добре.

# 59
  • Мнения: X
Патологичната ревност вече си е болест. За съжаление, този вид мъже често са и насилници, и някои от семейните драми могат да приключат дори с убийство.

Monet, добре че жената на този мъж се е развела и се е отървала.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт