Плащахте ли си за изследванията?

  • 2 013
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 903
Аз си плащах за всичко , просто защото още не си бях оправила здравните осигуровки. Вагинален преглед ми превиха 1,2 и 9 месец.

# 46
  • Мнения: 679
Не съм плащала за изследванията, но понеже съм с Rh(-) трябваше да търся лаборатория която прави изследването за антитела по ЗК. Искам да спомена също, че през цялата бременност ми пускаха само два пъти изследвания, т.е. съм минала по доста съкратена процедура  newsm12.
Гинекологичен преглед ми правиха в началото на бременността - някъде във втория месец и после във седмия, защото имах контракции, та да се провери за разкритие.

# 47
  • Мнения: 603
Всичко си платих, наблюдаващата ми лекарка по ЖК нямала лимит за изследвания и се наложи да плащам.

# 48
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 221
Всички изследвания по време на бременността ми бяха безплатни, включително и ехографските прегледи. Плащах само по 2 лв. при всичките вземания на кръв и урина, за транспортни разходи до лабораторията... Вагинален преглед ми правиха само при установяване на бременността. Иначе в стандартния пакет изследвания за бременни има включено и вземане на влагалищен секрет в началото и в края на бременността, но у нас май много малко лекари го практикуват, поне в проивинцията.

# 49
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Плащах някави символични суми (2-5лв.) в лабораторията на Майчин дом за всяко изследване, което беше всеки месец - веднъж Спин, Васерман, после кръв и урина наколко пъти, кръвна група в Кандиларов и т.н.По-странно, обаче, беше че си плащах по 5лв. за запис на тонове.Почнах да ходя всяка седмица от първата седмица на 8-я месец, заради проблеми с много ниското ми кръвно.Говорила съм с другите бременни, с които висяхме пред кабинета за запис, и те бяха на мнение че не трябва да плащаме тези записи.Някои от вас знае ли дали е така?Ние ли сме били рекитирани или наистина не се покрива от ЗК?

# 50
  • Мнения: 87
Платих си за БХС,Васерман и Австралийския антиген другите неща бяха от касата.
Но сега почнаха да записват тоновете на бебето и ми взимат по 8 лв  #Crazy, а и всеки път за ехограф по 15 лв.

# 51
  • Мнения: 1 114
Аз нищо не платих. СПИН, Васерман и Австралийски антиген се поемат от ЗК но не всички лаборатории работят със ЗК по тези изследвания. Гинеколожката от поликлиниката, която ми даде талоните ми каза в коя лаборатория да отида, за да ми се поемат от ЗК.
Лабораторията е РАМУС, до Сточна гара. Не съм плащала и потребителска такса, защото бременните са освободени.

# 52
  • София
  • Мнения: 6 270
Аз до сега съм си плащала за ВСИЧКо! Моята лекарка трърди, че ЗК накзала МЦ, където ходя и те не могат да пускат изседвания през ЗК! Също така твърди, че само Васерман се поема от ЗК, а Хепатит и СПИН НЕ. вЕЧЕ НЕ ЗНАМ ДАЛИ Е ТАКА ИЛИ НЕ.

# 53
  • София
  • Мнения: 2 164
Не си спомням, но мисля, че си платих само за изследването на кръвната група  Thinking

# 54
  • София
  • Мнения: 2 105
  При мен изследванията включваха-пълна кръвна картина,кръвна група,урина,Васерман,Хепатит,Спин-напълно безплатни!!!Освен това,всеки месец-преглед на ехограф,както и изследване на урината-също безплатно Peace

и при мен нещата стпяха по същия начин Peace. вагинален преглед ми направиха 7 месец, защото постъпих в болница с бъбречна криза и трябваше да се провери дали няма риск от разкритие и преждевременно раждане поради силните болки

# 55
  • Мнения: 186
За всяко лабораторно изследване плащах по 2 лв. За изследването на антитела (понеже съм с отрицателен Резус фактор) платих 15 лв.
Гинекологичен преглед ми правиха в деветия месец.

# 56
  • Мнения: 903
Честито !!!
Аз не съм платила нито стотинка за изследванията си през цялата бременност... Само за кръвна група 2.60 лв.
Леко бременеене   bouquet

# 57
защо на някои мами им правят тест за ХИВ, а на други не, така разбирам от постингите

# 58
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Само кръвна група си платих - 5 лв.

А ХИВ се прави по желание на майката, аз лично си направих заедно с австралийския антиген, васерман и токсоплазмоза във ХЕИ - всичко безплатно.

Цитонамазки ми правиха 2 пъти, при установяване на бременността и някъде около 8-ми месец, нищо не съм плащала.

Вагинално не са ме преглеждали въобще, даже и преди раждане не, защото бях секцио!

Общи условия

Активация на акаунт