Ще се промени ли....

  • 7 662
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 674
И друго се питам - къде са родителите на тая жена, така ли няма майка, сестра, братовчедка или баба, от които да поиска съвет и да почерпи опит? Със сигурност една по - възрастна и опитна жена би ти казала, че това не нормално отношение. Ето, ние тука, непознати жени, те съветваме все едно си ни близка. А как роднините седят безучастно? Ако не си им споделила, направи го, няма от какво да се срамуваш. Всеки може да бъде подведен и да направи грешен избор, важното е да се осъзнаеш и да промениш ситуация. Дете чакаш все пак, помисли за него.

# 31
  • Мнения: 6 188
Да се чудиш кой е по-луд ... Като Ин и Ян са си паснали.

# 32
  • Мнения: 1 010
Hug Не , няма да се промени , в най - добрия случай след като родиш може и да започне да ти посяга . Съжалявам , че нищо положително не мога да ти кажа . Приятелски съвет ти давам - събирай си багажчето и бягай при вашите . Щастливо семейство можеш да имаш само с бебето , с това животно само ще страдаш , и ти и детето след време. Знам , че отстрани изглежда лесно , ставай и бягай , но повярвай ми няма да си щастлива с такъв човек . Съветвам те и да поговориш с адвокат , как да се защитиш максимално , така че да ограничиш това животно от вас . Това , което ти причинява е вербално насилие , което може да прерасне и във физическо . Ако искаш , може да звъннеш в Анимус и да поговориш с психолог , но със сигурност потърси и адвокат , плофесионалната помощ няма да ти е излишна . Предполагам си чувствителен човек , не си го причинявай , можеш да се справиш , стига да го поискаш . Мини от режим " жертва " на " Аз мога "  и ще се получат нещата. Знам , че всички сега ще те питат къде ти е бил ума , но мисля , че сега имаш нужда да чуеш нещо , което да ти даде кураж .

# 33
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 146
И друго се питам - къде са родителите на тая жена, така ли няма майка, сестра, братовчедка или баба, от които да поиска съвет и да почерпи опит? Със сигурност една по - възрастна и опитна жена би ти казала, че това не нормално отношение. Ето, ние тука, непознати жени, те съветваме все едно си ни близка. А как роднините седят безучастно? Ако не си им споделила, направи го, няма от какво да се срамуваш. Всеки може да бъде подведен и да направи грешен избор, важното е да се осъзнаеш и да промениш ситуация. Дете чакаш все пак, помисли за него.
Много често жени в такава ситуация "играят театър" пред близки и роднини.
Уж нещата не са толкова зле, всичко е наред, малко са се скарали, ама ще се отправят ...

# 34
  • Мнения: 2 674
Да, разбирам, аз също съм била в подобна връзка и знам какво е да се срамуваш от човека, когато си избрала. И също да се мъчиш да замазваш и да оправдаваш тъпото му поведение. Защото излиза, че и ти си тъпа щом търпиш. По - лесно е да споделиш с непознати, отколкото с близки. Но пък близките ще ти подадат ръка и ще ти помогнат.

# 35
  • София
  • Мнения: 44
Авторке, не знам как стоите при мъж, който Ви нарича "урод", "грозофил", "луда", "психично-болна", и който Ви казва в прав текст, че само  "чака (някое друго) птиченце да му кацне на рамото", за да Ви изостави...И твърдите, че го обичате, а и питате дали щял да се промени...ЖДНБ! Какво по-точно му обичате на този? Извинявам се, че се налага да Ви го кажа, но щом търпите подобни неща (и то с години, и то сте забременяла от такъв тип), значи си заслужавате съдбата. Отговорът ми на заглавието на темата е: Не, няма да се промени мъжът Ви, а съветът ми е: Бягай с 300!

# 36
  • INFJ
  • Мнения: 9 653
Човек каквото сам си направи, никой друг не може да му го направи...

Наистина имаш нужда от професионална помощ - намери психолог, който да ти помогне да излезеш от тази връзка и да осъзнаеш и промениш причините да избираш мъж, който се държи с теб като с боклук.

# 37
  • Мнения: 41
Според мен е добре да помислиш какво те е привлякло в този човек, щом още от начало той се е държал зле с теб. В предишни връзки държали ли са се по подобен начин бившите ти?
Дали не е възможно по някаква причина да си привлечена от такива мъже?
Мисля си, че е възможно да имаш някаква травма в детството си или някой от близките ти да те е накарал да се чувстваш недостатъчно обичана.. И сега, без да желаеш, да приемаш подобно отношение към теб за нормално.
Помисли за детенцето си - искаш ли то да расте в такава среда? Ами ако мъжът започне да се държи зле и с него?
Може би се страхуваш, че мъжът ти ще ти вземе бебето (видях в предходна твоя тема подобни опасения), но ако ти имаш работа и място, където да гледаш детето си, няма да има проблем. Съдът взима бебето от майката само при абсолютна невъзможност тя да го гледа! (Потърси и адвокатско мнение, за да си подготвена и наясно с всички детайли).
За съжаление не мога да ти дам съвет как би могла да промениш друг човек, защото ние можем да контролираме само и единствено собственото си поведение. По-скоро бих те посъветвала да се съсредоточиш върху това как ТИ можеш за себе си и за бебето да промениш нещата.
Потърси подкрепа и от близките си. В такива ситуации винаги е страхотно облекчение да имаш рамо, на което да се облегнеш.
Пожелавам ти успех!

# 38
  • София
  • Мнения: 8 036
Не, няма да се промени. Харесала си простак и малоумник. Най-много ще започне да те бие, но ти пак ще го обичаш и ще си стоиш при него.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 793
Не, няма да се промени и нищо не можеш да направиш.
Очевидно, че няма смисъл да призовавам към собственото ти достойнство,  нито към грижата за детето - нямаше да го направиш с такъв, щом отношението му е такова от самото начало. Замисли се за собственото си здраве просто. И физическо, и ментално - ти да не се самонаказваш за онази 6-годишна връзка ? Или се бухна на първия идиот, за да си доказваш, че си по- по- най- ...

# 40
  • Мнения: X
И да, сигурно ще се промени. Може да започне да те бие.
Можел да започне да я бие?! Та тя в друга тема казваше, че милото вече я бие, но поради някаква причина тази дребна подробност не е отбелязана тук. За мен авторката е чудовищно комплексирана личност с екстремно ниско самочувствие, която лесно би станала подлога на някой като възлюбения, както и всъщност се е случило.

# 41
  • Мнения: 6 307
Авторката вече не чете, не се хабете. След като не чува нещата, които иска да чуе, не я търсете повече. Темата е пусната с надежда да намери някаква магическа рецепта как той да се промени и от боклук и насилник да стане мечтания съпруг и баща. Така стоят нещата, ще минат години докато се осъзнае или докато просто на нейния възлюбен му писне и си намери друго птиченце на рамото.

# 42
  • Мнения: 32 495
Мда, в следващата тема ще пита какво да прави, щото мъжко бие вече и детето.

# 43
  • Мнения: 20 406
Жал ми става за детенцето. Ако знае какво го чака навън с такива родители...

# 44
  • Мнения: 22 867
Авторката от силно желание да има любим човек, любов, си ги е измислила. Пише, че го обичала, ама как ще обичаш човек който те нарича с такива грозни думи и се държи с теб по тоя начин? Че детето няма да го промени, това е ясно, по-зле да не стане. Както заплашвал, че ще си отиде, това ще е най-добрият за авторката вариант, ама, както се казва де тоз късмет.
Не знам, все повече стават подобни теми, не мислят ли тия момичета, не могат да видят истинското лице на някого ли, очите ли си затварят.....и все едни напразни надежди да променят. Как се променя човек със сформиран вече характер, навици и поведение на тия години? Само, ако той самият го поиска, което се случва, ама много рядко. Дано го измисли авторката, че детето ще дойде и наистина жалко за него, ако ще расте в тая същата атмосфера.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт