Гордо пъчиме кореми и към МАЙ вървиме без п&#

  • 10 602
  • 285
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 089
така е - за дълъг болничен ти трябва решение от лекарска комисия. дали ще лежиш в болница или 2-ма-3-ма лекари-другари ще се разпишат на болничния докато си пияткафето - това е друга работа. имайте предвид, че общата сума на болничните не трябва да е над 180 дни. това за сега - след нг каква ще я чинат - не знам.

# 61
  • Мнения: 1 531
Ron4eto, а аз като постоянно кихам, значи моят лекар трябва все в болнични да ме държи Joy
и аааазззз  Joy

с корем4етата: вие сигурно имате слаби коремчета, че ви личи?!  newsm78

кафето - аз пия сутрин задължително и към 13-14ч. второ, обичам го и не вярвам, че вреди

за емоциите: аз знаех,че не е хубаво заради бебенцето, ама незнаех защо... и като про4етох вече бях напълно уверена, че ТРЯБВА да се контролирам: то се учестявал пулса и сърцебиенето и туй онуй и бебенцето, въпреки че си има собствено сърце, пак му се влияе от маминото, учестява се и т.н. ГОРКИЧКОТО  ooooh!

majche, не го знаех този БГ сайт: готин е  Peace

# 62
  • София
  • Мнения: 1 877
Майче, и аз бях чула нещо такова за болничните! Идеята е че имаме право на 180 дни платен болничен на година ли? И след това не се плащат вече...
А майчинството като е около 270 дни?!?!

# 63
  • Мнения: 1 531
а пък да питам: кой ви дава болничните: личният лекар или този по ЖК ???

# 64
  • София
  • Мнения: 1 877
а пък да питам: кой ви дава болничните: личният лекар или този по ЖК ???

На мен от ЖК-то!

# 65
  • Мнения: 3 089
неее - 180 дни са болничните докато сме бременни (засега) и ако работим. с предната бременност бяхме изчислили с моята доки откога да ги започнем, за да ми стигнат до края на бременността. след нг не се знаело колко ще отпуснат - т.е. може и да се окаже, че дават по-малко дни за болнични и не ви стигат за до края на бременността. след раждне си има вече отпуск за гледане на малко дете, т.е. майчинство. ама вие пак си питайте аг-тата, да не се окаже, че съм чула-недочула, разбрала-недоразбрала.

# 66
  • Мнения: 179
Сега говорих с моя доктор-утре ще идвам в София,за да ме прегледа. Не са ме гледали 20 дни и ще се побъркам до утре. Дано всичко да е наред. Ще видим как ще процедира с болничния - първият ми беше 10 дни болница + 30 домашен ( до 04.11.06). Сега ще видим как ще ми го удължи.
Поздрави на всички.

# 67
Здравейте,

И на мен ми дадоха болничен. В работата правят ужасен ремонт, пък и аз с тези болки в ставите не мога да спя нощем и ЖК ми вика, така или иначе от недоспиване ти пада имунната система, а сега започва сезона на гриповете, така, че докато не минеш опасния период вкъщи и се пази. Много ме наплаши с тези грипове.

Последна редакция: вт, 24 окт 2006, 15:20 от Dafni

# 68
  • Мнения: 16
Ninochka, аз всъщност така и не мога да разбера защо постоянно кихам! Уж не съм алергична, уж няма начин постоянно да съм хремава или настинала, но кихам. И най-гадното е, че по някой път така ме срязва корема от тези кихавици, че сериозно се стряскам за бебо.

А за болничните - не беше ли случаят такъв, че можем да ползваме до 180 дни непрекъснат отпуск за годината. Върти ми се това в главата, защото мойта лекарка ми каза, че може да ми дава, но ако трябва ще ме вкара и за 5 дни в болница, защото после давали един месец болничен накуп. Иначе всеки може да полза до 7 дни без да ходи на лекарска комисия. Т.е. ако лекарят няма незнам си каква регистрация на ЛКК, може да дава само до 7 дни.

Иначе аз досега два пъти съм била в болничен - веднъж с болничен от ЖК, защото ме болеше корема и веднъж от личния лекар, защото бях настинала.

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 195
Здравейте милички майчета,
не знам откога не съм писала, но бях в болничен, а вкъщи нямаме интернет. Е, този път повръщането ми разказа играта /на инжекции деган стигах до 10 повръщания на ден/. От 2-3 дена съм по-добре, дано вече се подобрят нещата, че ............. Доста се затъжих за вас, пък и много странички сте изписали, днес почи цял ден ви чета и не съм свършила работа за 2 ст Embarassed да ви разкажа как вървят нещата при мен. Изследванията не бяха цветущи, /анемия, албумин, гъбички/, но ми изписаха лекарства и се надявам, че ще се оправят. Кистата изчезна, ама за сметка на това доки ми откри миома 2,2 см Twisted Evil на предната сетна на матката. Каза ми, че е точно на мястото, където се прави разреза за секцио, а при раждане миомите не се оперирали, защото много кървяли и можело да се стигне до отстраняване на матката, и аз естествено така се спекох, че нищо повече не можах да го питам Embarassed, аджеба ако се наложи секцио кво шъ парайм, то назад няма Grinning Има ли някоя мама преживяла таквоз нещо? Чао засега от мен и целувки  bouquet

# 70
  • Мнения: 6 029
здравейте:)

мале не съм писалата от толкова време... бяхме си вкъщи с малката, тя пипна варицела. леко я изкара, пък и аз си починах, но от вчера пак гърч.
ходих на лекар, миналия понеделник, видяхме сърце, глава и дупе - според доктора:)). бебето е около 3 см - това нормално ли е?

а и аз усещам някви странни неща в корема си, дали е бебето? ама май е доста рано... но пък Теди така почнах да я усещам... може и да си въобразявам.

все още повръщам всеки ден:( ужас:( а и киселините не си отиват:( откачам вече:( някой решил проблема с киселините?

# 71
Здравейте, МАЙ-4ета!
И аз много отдавна не съм се разписвала тук... Но и нищо ново при мен няма... 4увствам се добре - не съм повръщала до сега - преди понякога 4увсвах леко гадене, но сега отдавна не съм...  Днес като се теглих гледам 4е съм свалила ве4е 2-ри кг откакто съм забременяла, но аз и на предишната бременност свалих 2-3 кг през първите месеци, въпреки 4е нямах неразположения, и после си ги наваксах - 14 кг ка4их до края на бременноста...
Сега понякога 4увсвам киселини, но като хапна една ябълка и ми минава - досега винаги така ми е минавало...
Толкова засега от мен... Приятен ден на вси4ки!

# 72
  • Мнения: 625
Да си кажа и аз зодията FlutterКОЗА:) козирог а бебо се о4аква да е телец(все рогати) "блазе" му на таткото скорпион hahaha Joy

# 73
И аз да се запиша за зодията - скорпи, то и таткото скорпи, горкото бебче как ще ни изтрае #Crazy

# 74
  • Мнения: 3 089
много ми е лошооооо  Cry

ох, в каква депресия съм, не е истина. а и като си представя, че второто може да е проклето като първото, и започва да ми се гади  Cry оф, момичета, не си мислете, че майчинството е само гушкане и играене с бебето. в повечето случаи е доста изтощително. освен ако детето не спокойно. тогава не мога да кажа как е. мога обаче със сигурност да кажа, че ме втриса като си помисля, че мога да имам второ копие на петра. ох, горката аз... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт