Правя голям материал за безчинствата в яслите!!!!!

  • 4 830
  • 98
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 6 943
Моето мнение е същото,но ще ти дам идея за какво още да пишеш.Пиши,че много майки си водят децата сополиви и болни,слагат им лекарствата в шкафчетата без да предупредят персонала и ето нашия сега е болен.И как няма да е като 5-6 дечица на "работещи " мами си ги водят кашлящи и сополиви и вдигат скандали,когато някой се опита да им каже,че децата са им болни.Писна миииииииии.Били алергични и нито една не е донесла документ,че хремата е от алергия.Извинявайте ама така съм се заканила на една такава мама,че само да ми падне.Ама нейния "алергичен" малчуган зарази нашия. Mr. GreenПиши и за отношението на подобни мами към персонала.Да не коментирам,че и имената им не знаят,а пренебрежителното "лелки" е от едно минало време /няма да казвам кое/.
               Хайде,сега може да плюете по мен колкото си искате,но това е истината поне за болестите. Mr. Green

Ти как прозря истината точно кое дете е заразило твоето? Много ми е интересно!

# 16
  • Мнения: 1 425
Е това само липсваше................ ooooh!
Новините: Убийства,грабежи,отвличания.
Градините: Спонсорства,изключвания.
Яслите: Безчинства..........Побой.

Стига бе хора,защо само с негативни неща трябва да сме обгърнати.Ние сме МАЙКИ и би трябвало да сме най-щастливи на земята,че господ ни е дарил с нашите деца,а ние все недоволни,все ровим и търсим да изкараме под вола теле.............. Sad Sad Sad

# 17
  • Мнения: 1 416
Като колега на Фофи, съм сигурна, че тя ще потърси и другата страна, за да стане материала обективен. И на базата на вашите мнения и конкретни сигнали, ще направи разследване.
Според мен, няма нищо лошо в подобен начин за събиране на информация. Сигурна съм, че тя е професионалист и е напьлно наясно с простите правила на журналистиката. И прекрасно знае, че в един материал трябва да има поне две гледни точки. Можете да сте спокойни...
Фофи, честита нова работа!   bouquet Желая ти успехи и много спечелени битки!

# 18
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Аз не виждам нищо лошо в това да се напише нещо подобно, да се разгледат и двете страни.

Аз също нямам оплаквания от яслата в която ходеше Дени, но много майки са писали тук за тормоз над децата им в яслите. Сега ще видим дали само са си писали от немай къде или ще имат куража да го кажат публично! Thinking

Мисля, че темата за болестите има друг аспект!
Моето мнение е същото,но ще ти дам идея за какво още да пишеш.Пиши,че много майки си водят децата сополиви и болни,слагат им лекарствата в шкафчетата без да предупредят персонала и ето нашия сега е болен.И как няма да е като 5-6 дечица на "работещи " мами си ги водят кашлящи и сополиви и вдигат скандали,когато някой се опита да им каже,че децата са им болни.Писна миииииииии.Били алергични и нито една не е донесла документ,че хремата е от алергия.Извинявайте ама така съм се заканила на една такава мама,че само да ми падне.Ама нейния "алергичен" малчуган зарази нашия. Mr. GreenПиши и за отношението на подобни мами към персонала.Да не коментирам,че и имената им не знаят,а пренебрежителното "лелки" е от едно минало време /няма да казвам кое/.
               Хайде,сега може да плюете по мен колкото си искате,но това е истината поне за болестите. Mr. Green

Ти как прозря истината точно кое дете е заразило твоето? Много ми е интересно!

Да и на мен ми стана интересно, особено като има няколко сополиви и кашлящи деца! Wink

Успех със статията! Peace

# 19
  • Мнения: 3 740
Жалко, че само подобни теми ни занимават. Ако се направи материал за хора, които си вършат работата със сърце, или се възприема като реклама, или всеки свива рамене:"Какво пък толкава".
Не е проблемът в журналистите, те предлагат стоката, която се търси.

# 20
  • Мнения: 1 416
Жалко, че само подобни теми ни занимават. Ако се направи материал за хора, които си вършат работата със сърце, или се възприема като реклама, или всеки свива рамене:"Какво пък толкава".
Не е проблемът в журналистите, те предлагат стоката, която се търси.
Цвета,
Не си съвсем права. Да, журналистиката трябва да адмирира добрите дела, сърцатите хора и полезните усилия. Но преди това трябва да алармира за вредните явления в обществото, да ги нарочи, да се опита да ги отстрани... Добрите новини са хубаво нещо, но в дневния ред на журналистиката те винаги остават на заден план. Има ги, разбира се, и това е похвално. Градивни са, приятни са, ако щеш... Но, не посочваме ли лошото и уродливото, ние изневеряваме на основната функция на Чевъртата власт... 

# 21
  • Мнения: 548
Вече няколко пъти срещам из форумите подобни теми, целящи да събират материал за журналистическо разследване. Интересува ме дали някое от тези "количествени натрупвания" (щото в такива теми много се пише) се е превърнало в "качествено изменение", т.е. в материал, видял бял свят? За да знам дали си струва да се "хабя".

# 22
  • Мнения: 2 070
Фофи, видя ли си личните съобщения?! Да очаквам ли отговор от теб?!

# 23
Всички сме чували поне един или повече случаи за лошо отношение към децата, въобще за непозволени неща, а в крайни случаи - наистина за безчинства. На моя позната от малко градче госпожите бяха вкарали газов котлон в стаята за игра на децата, заради което дъщеричката й си беше изгорила ръката много сериозно. Да не говорим, че е можело пожар да стане и още по-голяма беля. С други думи - има за какво да се пише. Но ако Фофи няма разказ от първо име, за предпочитане дори повече, неанонимни и правдиви, няма редактор, който да й пусне материала - затова се обръща към вас. Как да намери разкази, да обикаля из детските градини до припадък и да причаква родителите сутрин ли? А също така няма редактор, който да пусне само разказ, без да я накара да вземе коментар от съответната госпожа или директорка, без да я накара да поговори с психолог, с отговорник за детските градини в общината, т.е. някакъв вид чиновник, с експерт по въпросите на детското насилие, с полицията и с кого ли не още. Така се прави материал и ако наистина е професионално направен, едва ли ще е едностранчив. А и всеки има право да прецени иска ли да говори публично или не.

# 24
  • Мнения: 1 416
Вече няколко пъти срещам из форумите подобни теми, целящи да събират материал за журналистическо разследване. Интересува ме дали някое от тези "количествени натрупвания" (щото в такива теми много се пише) се е превърнало в "качествено изменение", т.е. в материал, видял бял свят? За да знам дали си струва да се "хабя".
Да, аз специално в този подфорум съм пускала тема и материалът видя бял свят...  Simple Smile Мисля, че си струва да се хабиш...  Peace

# 25
  • Мнения: 4 406
хм, а какво ще стане, ако изразя възмущението си от Г-жа Хикс? нейното право на отговор ще е ясно на всички- ще отрече да е била, щипала, наказвала до стената, крещяла , друсала, въртяла ... детето ми.
моята дума срещу нейната и случаят ще приключи...
единствено може да се докаже нещо, ако има следи от насилие върху детето, както случая на Бу преди време...

# 26
хм, а какво ще стане, ако изразя възмущението си от Г-жа Хикс? нейното право на отговор ще е ясно на всички- ще отрече да е била, щипала, наказвала до стената, крещяла , друсала, въртяла ... детето ми.
моята дума срещу нейната и случаят ще приключи...
единствено може да се докаже нещо, ако има следи от насилие върху детето, както случая на Бу преди време...
Така е, то винаги е дума срещу дума, само че най-вероятно госпожата е издевателствала и над други деца, други майки ще се замислят, ще кажат, може някоя лелка да отвори уста (щото те нещата се виждат) и току-виж се стигне и до резултат - например отстраняването на некадърната, ако наистина е такъв случаят. Пак казвам - всеки си преценява дали да се обажда, дори не знам дали аз самата бих го направила, не ми се е налагало - но не е лошо нещата да се казват, особено когато е професионално огледано от всички страни  Flutter

# 27
  • Мнения: 4 406
ами нещата са много субективни- ето случка- моето дете ухапало друго дете, не можа да ми каже защо го е направил. сестрата , за назидание, накарала ухапаното момче да хапе сина ми... детето отказало. за мен е неправилно избран вариант на наказание
разказвам тази случка на друга  майка- тя твърди, че трябва на виновното дете да се приложи същата болка, за да разбере какво е направило...
всеки ще има собствено мнение! едва ли може да се стигне до компромис

# 28
Хм, мисля, че не говорехме за дребни инциденти, дето са се случвали и пак ще се случват. По тънкостите във възпитанието винаги ще има хиляда мнения.  Аз говорех за случаи на насилие от типа "хвърля, блъска", ти вече ги изброи, и сериозен непрофесионализъм от страна на възпитателките... Надявам се няма журналист който ще седне да се занимава с недоказуеми глупости и дреболии, макар че май практиката ме опровергава... Laughing

# 29
  • Мнения: 1 517
Не е лоша темата. но аз нямам оплаквания от нашата ясла и градина - Аксаково. Единствения проблем е, че масово се водят болни деца...Иначе всичко е на ниво.

Общи условия

Активация на акаунт