Семейство или не...

  • 4 070
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 316
С татито сме заедно вече 7 години. Мисля, че до преди 5 години наистина ме обичаше, но сега вече не знам Sad
Не сме подписали, но и двамата смятаме, че не чак толкова важен подписа. От миналата година планирахме детенце и на следващия ден след сериозен разговор по въпроса по чудо го направихме  Heart Eyes Татито изтегли заем и направихме основен ремонт на стаята, в която щяхме да живеем у нас (при родителите ми) с уговорката, че той няма да живее тук, защото не може да живее с нашите (те са пенсионери и си имат всички странности за тая възраст). Тогава аз тайничко си мислех, че ще все пак ще се престраши да дойде тук. Е, да ама не. Нито тука живее, нито при техните. Там се къпе, спи след нощна и майка му го пере и му готви, а тук аз му гледам детето. Иначе е страшно отговорен тати - следи има ли храна за малката, памперси и т.н. Всичко което ми е трябва ми осигурява.
Тати е доста добре възпитан - мие чинии, помага с чистенето, а понякога сам чисти и подрежда. За него реда и чистотата са на първо място. Откакто родих малката започна да ме навиква като свекърва, че разхвърлям, а знаете какво е с малко дете - не може да има ред... може да не е хаос, но не може всичко да е под конец, а и честно да си кажа на мен не ми допада да е като у тях - все едно хора не живеят.
Тати си е нервак и вечно нещо е недоволен от мен и мрънка, но аз не му оставам длъжна и така стават едни "италиански" скандали. Ако го слуша човек ще реши, че съм най-голямата мърла и за нищо не ставам. Само майка си признава. Според него майка му знае и може всичко, а аз не мога да чистя, да готвя, а и детето не мога да си гледам... Тя винаги ни е помагала финансово и той смята, че това ме задължава да позволявам да ми се бърка в живота. Само че аз си мисля, че винаги го е правила заради него, а не заради някакви чувства към мен. Тя никога за нищо не ме е похвалила и никога не съм я чула да одобрява нещо, което правя.
Още като се прибрах с малката предупредих всичките баби и прабабата, че не искам бебче да свиква на ръце и няма да го дондуркат за щяло и нещяло, че ще си дават съветите само когато ги поискам и че аз като всяка майка ще си гледам детето и ще вземам решенията за него.
Първото кърмене вкъщи за мен беше нещо като ритуал, но се изредиха да влизат в стаята свекито и майка й да ми обясняват как да подавам гърда и т.н. Даже свекъра и той по погрешка се намърда... Накрая не издържах и помолих да излязат и да ме оставят с бебчето, а таткото остана и започна да се кара с мене - как съм могла да изгоня майка му и баба му и поне да не им изслушам съветите. Изобщо не искаше да чуе, че единственото нещо, от което с малката имаме нужда сега е спокойствие. Около 15-20 дена кърмих и се цедях непрекъснато и пих чайове и натурални сокове, ядох бадеми и лешници, плодове, кисело мляко, супи и пълнозърнест хляб, но кърмата ми даже намаля от 20мл на 10-15 от гърда, заради тия ежедневни караници и накрая се отказах. Според него или аз не съм искала да кърмя или просто съм нямала кърма, ама абсурд било да го обвинявам... Той беше в паника - когато бебче хълцаше и му обяснявах, че е напълно нормално, той не ми вярваше и звънеше на майка си. Общо взето за всичко звънеше на майка си от "бебето се изака" до "бебето спи". Майка му пък ми обясняваше по телефона да обличам детето, че щяло да изстине (в стаята беше към 30-35 градуса) и милото получи топлинен изрив, защото я послушах. Един ден докато малката спеше, а аз се къпех без да ме предупреди доведе и майка си и баща си - да видели бебето и понеже трябваше да яде скоро те го събудиха да му се радват, а аз се чудех къде да се облека. Храних си я по хавлия под "вещото ръководство" на свеки. После мъчейки се да се преоблека в същата стая тя реши да преповива малката и зад гърба си чух репликата "Дано не си се наакала да не си цапам ръцете." Много се ядосах! Казах й да остави детето да го оправи МАЙКА МУ, защото тя толкова го обича, че се радва като си цапа ръцете с ако, а тати се разсмя. Като си тръгнаха проведох един разговор с него - много сериозен. Казах му всичко, което си мисля (всичко което казах дотук) и му обясних, че трябва да вземе някакви мерки, а той ми се накара, че майка му имала право да се меси, а аз съм била млада майка и имам нужда от помощта й и т.н. След този разговор във всяка караница той започна да споменава майка си за пример. Как тя сама се справяла когато бил бебе, а аз явно не се справям. Случи ми се до толкова да ме ядоса, че де се разкрещя да ходи да си *бе майката та да му роди дете и да му го гледа (надявам се забелязвате, че не съм чак толкова проста в действителност). Само мир да има, той да е доволен и да не се карам с нея когато дойде тя я оставях да буди детето, да го дундурка и дори да го храни, въпреки че още първия път й обясних как да го храни с шише и все едно нищо не казах - например звъни и телефона и тя дърпа биберона от устата да го вдигне - детето освен, че е нагълтало въздух започва да реве, а тя си приказва и т.н.
Напрежението ескалира когато на 20-ти майка му ми дойде на гости болна, а аз си замълчах само мир да има. Кашляше и кихаше и детето дундуркаше. Ужким да не го разболява и него не му кашляше в лицето поне  #Cussing out След няколко дни се събудих болна и бясна. Тя пак дойде с тати да ми помага понеже съм била болна, а аз се навивах да си мълча да не я обидя. Отидохме с нея и детенце до пощата и тя през целия път ми държеше количката с едната ръка. Казвам й, че не ми е удобно така и ако иска да й я дам да я бута, а тя ми вика, че й била тежка и не искала. Глождеше ме отвътре и намекнах, че тя ме е разболяла, а тати се изпокара с мене. Свеки мълча и изобщо не взе страна, но аз побеснях и в караницата казах на тати, че човек когато е болен не е редно да ходи на гости на двумесечно бебе. Като си тръгнаха от тук с тати бяхме скарани, но свеки беше все едно няма нищо. Чак като стигнали вкъщи и тя му казала, че ми е много обидена (а аз да не се ли обиждам, че изложи на риск двумесечното ми бебе, и че една седмица бебка не виждаше усмивката на майка си заради маската???) даже извинение иска  Close  Тати като се върна тук и ми каза, че аз съм я мразела майка му, защото била по-добра от мене, а аз за нищо не ставам. Освен, че съм говорела глупости и не било възможно тя да ме е разболяла му казала, че не съм й била дала да бута количката, че само съм била купувала дрехи на детето, а то нямало нужда, защото щяло да ги израсте много бързо (за протокола - купувам дрешки от 3 до 6м, че да изкараме зимата), а дрешките от 0 до 3м вече ни омаляват. Обадих й се с идеята да се разберем, но тя започна и завърши с "Да знаеш сигурно повече никога няма да дойда у вас." Аз каквото и да й говоря тя си го е наумила това. Ама пък е подла и обработва сина си... След минута му се обади да му каже колкото и да се скараме двамата той да не ме оставя сама, че съм болна и трябвало да ми помага.
Питам се вече проста или подла е, че да не се сети, че след като той толкова я обича и дори скача срещу мене заради нея, аз като така съм я обидила и наранила, то той ще се настрои против мен, а тя толкова "добричка" излезе... Да го кара да ми помага на мене лошата въпреки всичко.

Много си обичам тати, но имам чувството, че тя го манипулира.
Мисля си, че ако тя беше достатъчно далеч от нас (например в друг град), че да се виждаме рядко щяхме да сме перфектно семейство.

Съжалявам, че стана толкова дълго, но си излях душата...
Вие какво мислите? Някоя от вас имала ли е подобни проблеми и как се справихте? Моля дайте ми съвети.
Да остана ли с тати и какво да правя с нея при това положение?

# 1
  • Мнения: 1 860
 За мен това е класически пример за "маминото синче". Не ми става ясно каква точно е ролята на бащата? Да идва по всяко време на деня, когато му е удобно и да дава съвети и пари, и освен това ти да го приемаш за нормално, защото виждаш ли той не можел да живее у вас. По всичко личи, че и ти да се преместиш няма да е най-доброто решение.  ThinkingЗащо прост не заживеете заедно на квартира?

 Всъщност каквото и да пиша не ми е ясно това и честно казано се ядосвам. Защо аджеба си се съгласила на тези предварителни условия да не живеете заедно и прочее? Или той просто е баща на детето, но не и твой съпруг? newsm78
 И какво идва за по няколко часа, после си отива, няма да спи при вас, няма да ти помага в буквалния смисъл с детето, няма да те семейство - със или без подпис? Не ги разбирам тези отношения. Нещо ми убягва, но не знам какво.

# 2
  • Мнения: 316
Всъщност не идва само у нас. Спи тук, но само след нощна спи у тях. До някъде го разбирам, че не иска да живее тук, защото извън стаята ни е друга планета. Родителите ми не са лоши хора, но са малко изкукали от възрастта. През тези 7 години в които сме заедно винаги е било така.
Искали сме да се изнесем на квартира, но парите никога не са ни стигали, а при наличието на стая квартирата никога не била необходимост. Още по-малко сега.
Аз се надявах, че щом направихме такъв ремонт в стаичката и всичко ново купихме ще преглътне странностите на нашите и ще дойде да живеем тук като семейство. Родителите ми никога не са му казали нещо накриво, те много го обичат. Никога и не са ни се бъркали в нищо, но каквото сме им поискали да направят са направили. Докато той иска майка му да му се бърка май, защото ми обясняваше един ден, че ако сме били у тях майка ми щяла да ми помага в отглеждането на детето, щяла да готви, да пере, да чисти и т.н. Аз точно това не искам. Искам без баби да си гледам детенце и да готвя на мъжа си... Не ми трябва "слугиня" и интриги вкъщи. Аз ако бях отишла у тях щеше да ужас.  Sick

# 3
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Първо се успокой.
Каквото и да ти напиша,няма да е добър съвет,защото ти си в тази ситуация,а не аз.
Помисли и се успокой,погледни от всички други гледни точки и ще ти мине.
Защо да си тровиш живота с глупости?Бебето е ОК,всичко друго да ходи на ма.ната си.Нещата ще се наредят!

# 4
  • Мнения: 6 039
толкова мъчно ми стана от твоята история. Само ще ти кажа, че ти си търпелива и тактична. Аз със сигурност не съм такава, и ако мъжът ми ме поставя на 2-ро място несависимо след майка или баща, направо щях да го намразя. Единственият съвет ,който мога да ти дам е да не отстъпваш от принципите си. Изясни правилата по гледане на детето от самото начало и всеки да се съобразява с тях, ако не иска - да не ти пречи да си гледаш детето по твоите правила. Дори и да грешиш понякга.
моята свекърва слуша моите съвети и се грижи за детето ми точно така, както аз бих желала / да не споменавам, че и по-добре/ но тя е съвсем друг човек
намерете начин да сте заедно и той да прекарва по-малко време с майка си, а не ти и детето да се превръщате в единствената тема за раговор между тях двамата.


# 5
  • Мнения: 9 093
Не е нормална тази работа Rolling Eyes
Мъжът трябва да е с жена си, особено когато вече има и трети човек  (бебче)...майка му къде има място в картинката?!?
Въобще, изяснете си нещата с татито, не знам на какви компромиси си готова и доколко държиш на него, но определено ситуацията не трябва да се остави такава...

# 6
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Намирам, че няма място за йерархия между родителя и съпруга/та. Ние би трябвало да сме на първо място в две други класации, в които, дай боже, няма други участници. Домът е дом на настоящето семейство-мъж, жена и деца.
Тези проблеми не са ми били никога ясни, защото никога не съм допускала да съществуват при мен, особено под формата на "мир да има". Мисля трябват разговори и изясняване на представите за живота на всеки един и ясно поставяне на колчетата на личното пространство. Защото ти май си си сложила колчетата не пред теб, а някъде два километра зад теб.

А защо му казваш все татито? Не се заяждам, но ми се наби. В моята класация съпругът ми е мъжът ми и после-татито.

# 7
  • Мнения: 9 990
Само едно ще се осмеля да кажа тук-мъж, който не може да осигури дом за детето си, предявява претенции, че не иска да живее с родителите ти, а очевидно и при техните не ви е взел- Sick Close ooooh! #Crazy и каквото още там се сетиш....За квартири този човек не е ли чувал?Как така ще сте семейство без да живеете заедно?

# 8
  • Мнения: 7 474
Чудя се през тези 5 г. без детето ти не го ли видя това Thinking
Мъж, който обича жена си не постъпва така с нея и живее с нея независимо от обстоятелствата, не при мама. Друг въпрос е , че с близостта му с майка му трудно ще се пребориш. Дано се оправиш в тази гадна ситуация, просто не знам какво да ти кажа ooooh! Май докато не тропнеш по масата все ще е така. И се опитайте да се изнесете на квартира, така ще разбереш дали изобщо можеш да живееш с него.
Честно - не бих ги търпяла и двамата и 5 мин.

Последна редакция: нд, 29 окт 2006, 09:17 от Lео

# 9
  • Мнения: 2 863
Ами на него му е супер удобно това положение, а  след като и ти си съгласна... няма база за разговор...
В голяма степен аз поне разбирам, че тебе не те дразни толкова, това че не сте семейство по реда си- да си носите задълженията и отговорностите заедно, а те дразни майката и близките отношения майка-син???т. е ако не беше тя като дразнител и на теб щеше да ти е ОК, начина по който живеете... за жалост именно в този ви модел се коренят и проблемите ви....

# 10
  • Мнения: 2 047
    За мен не е правилно така - да живеете отделно някак става, но да имате дете и той да не живее при вас - това не. Но да не си помислиш, че си само ти така -имам познати и те са така - детето и майката в една къща, а той ремонтира вече година и нещо другото им жилище и живее там  ooooh!
    Майка му определено е голям авторитет за него, а като живее и с нея още повече изпада под влиянието й. Според мен те също не са лоши хора (макар че са нетактични) и проявяват загриженост - от тях и мъжът ти се е научил на това. Да ти кажа за количката - и свекърва ми така бута с едната ръка  Crazy и веднага  я питам иска ли да бута  Mr. Green
Така ще е докато мъжът не  дойде при вас,  ще вижда как се грижиш за детето и въобще какво е да има бебе в къщи (което не мисля, че му е ясно в детайли)  Mr. Green
   Успех !   bouquet

# 11
  • Мнения: 9 990
Може ли един въпрос-защо решихте да живеете така?Защо не сте се изнесли на квартира, или да опитате при някои родители заедно, но заедно-когато сте решили дете да създадете? Thinking

# 12
  • Мнения: 2 584
скъпа с такива мамини синчета няма оправия и в друга държава да си той пак ще пита мама за всичко

# 13
  • Мнения: 191
Alex4e, виждам, че ти е тежко, но ако искаш наистина да станете семейство, отделете се час по-скоро и от двете страни, защото докато той не понася вашите, ти не понасяш майка му, просто и двамата ще започнете да не се понасяте взаимно. Защо да пропилявате любовта си и живота на мъничкото сладурче, което още нищо не разбира, но даже и сега усеща любовта и привързаността на мама и тати. Не се лишавайте от най-хубавото в този кратък и динамичен живот.

# 14
  • Мнения: 2 161
Аз първо ще се извиня,защото най-вероятно ще те нараня.Не мисля,че изобщо сте семейство.Вие живеете различни животи.Дори и килер да имате за живеене,пак трябва да сте си заедно.

"Тати е доста добре възпитан - мие чинии, помага с чистенето, а понякога сам чисти и подрежда."Че кое му е възпитаното?Тук става въпрос за елементарни домакински способности.

"Иначе е страшно отговорен тати - следи има ли храна за малката, памперси и т.н. Всичко което ми е трябва ми осигурява."Това не значи,че е страшно отговорен!Просто върши това,което е нормално.Страшно отговорен ще бъде,ако наеме квартира и заживеете заедно в нея и тримата.

А защо го наричаш тати?Той не ти е татко-правиш секс с него,имаш от него дете,обичаш го различно от баща си...
Аз мисля,че проблем имаш самата ти,не само партньорът ти.

# 15
  • Мнения: 126
..Родителите ми не са лоши хора, но са малко изкукали от възрастта. През тези 7 години в които сме заедно винаги е било така.
Искали сме да се изнесем на квартира, но парите никога не са ни стигали, а при наличието на стая квартирата никога не била необходимост. Още по-малко сега. Родителите ми никога не са му казали нещо накриво, те много го обичат. Никога и не са ни се бъркали в нищо, но каквото сме им поискали да направят са направили...
Аз ще си позволя само една критика към теб и тя е,че каквито и да са родителите ти,не мисля,че можеш да наречеш собствените си родители"изкукали".Не ми се сърди мила,но това ако го чуят твоите родители ще им бъде много обидно CryИ най-лощото е,че в случая вместо да ги защитиш пред съпруга си с това което пишеш на нас за тях,ти явно се съгласяваш със него  Rolling EyesДано да греша Confused Та тези хора са направили повече за теб и бебето,отколкото съпругът ти и семейството му,ти сама казваш"каквото сме им поискали да направят са направили"
Вярно е,че едно младо семейство няма място при ничий родители,но след като казваш,че в момента нямате възможност за квартира,убеди съпругът ти временно да останете при твоите родители.Кажи му,че имаш нужда вие двамата да се грижите за бебето си,убеди го да не те оставя след нощна смяна,защото имаш нужда от него вкъщи,защото имаш нужда да  сте заедно.Кажи му,че нямаш нищо против майка му,но искаш вие да се грижите за бебето си,да правите това което вие смятате,че е правилно,убеди го,че си отворена за всякакви съвети,но ще направиш това което сметнеш за правилно,защото ти си човекът който най-добре може да се грижи за бебето си,защото ти си тази която е постоянно със бебето....
Повтаряй постоянно на съпругът си,че имаш нужда да сте тримата заедно ,да си помагате и да разчитате един на друг WinkИ най-вече опитвай се по този начин постепенно да ограничаваш срещите на съпругут ти с родителите му Peace
Надявам се,че не съм те обидила или засегнала с нещо,а още повече се надявам по някакъв начин да съм ти помогнала да намериш отговора на въпроса ти!
Надявам се,че всичко ще се оправи в най-скоро време и вие ще бъдете тримата заедно по-сили,по-влюбени и по-мили един към друг.
Искрено ти го желая  bouquet

# 16
  • Мнения: 2 863
Аз първо ще се извиня,защото най-вероятно ще те нараня.Не мисля,че изобщо сте семейство.Вие живеете различни животи.Дори и килер да имате за живеене,пак трябва да сте си заедно.

"Тати е доста добре възпитан - мие чинии, помага с чистенето, а понякога сам чисти и подрежда."Че кое му е възпитаното?Тук става въпрос за елементарни домакински способности.

"Иначе е страшно отговорен тати - следи има ли храна за малката, памперси и т.н. Всичко което ми е трябва ми осигурява."Това не значи,че е страшно отговорен!Просто върши това,което е нормално.Страшно отговорен ще бъде,ако наеме квартира и заживеете заедно в нея и тримата.

А защо го наричаш тати?Той не ти е татко-правиш секс с него,имаш от него дете,обичаш го различно от баща си...
Аз мисля,че проблем имаш самата ти,не само партньорът ти.


newsm10 Много хубаво изказано, подкрепям напълно!

# 17
  • София
  • Мнения: 6 363
в цялата работа най-много ме притесниха онези моменти, в които порочните практики на свекърва ти се отразяват на бебето!

ще му дърпа шишето от устата и ще прекъсва хранене, за да си говори по телефона???!
ще идва да го гушка болна???!!!
ще го претопля???!!

вслушай се в себе си, изчопли майчиния си инстинкт и го остави да победи доброто ти възпитание и стремежа да има мир на всяка цена. нещата, които прави тази жена, са опасни за твоето дете! кой знае какво още ще сътвори...

а иначе - мамините синчета се оправят донейде само, ако бъдат откъснати грубо, рязко и твърдо от мамината саксийка. и не си мисли, че "татито" е голяма работа - моят мъж върши много повече за дома и бебето, независимо, че работи по 12 часа на ден без почивни дни!

# 18
  • Мнения: 2 673
Съжалявам ама тоя филм до последната подробност съм го гледала. Ще ти кажа нещо до което ще стигнеш рано или късно!!: Разкарай ги тези боклуци, докато не са те затрупали и задушили!!! Направи го докато е малко детето, не си губи нервите, младостта, търпението, не позволявай да ти ВМЕНЯВАТ ЧУВСТВО за вина \не си готвила, чистила и пр..\ И моля, не ми казвай, че това е "добър тати" ....Не ги допускай до себе си и детето, даже имаш предимство, че имаш дом, нямаш брак \имаш някакъв гръб\. Просто и ясно кажи, че от утре имаш нужда да си сама за известно време, за да обмислиш някои неща и точка!
 А "изкукалите" ти родители в един момент може да се окажат най-голямата ти опора, така че ги уважавай със всичките им недостатъци

# 19
  • Мнения: 316
Разбирам, че на повечето от вас ви е странно, че живеем по този начин, но докато бяхме гаджета и на двамата ни беше страшно удобно. Лошото е, че сега финансово не можем да си позволим друго.
Майка му на тати му дава пари за каквото й поиска, защото заплатата му отива за заема и останалото свършва за 10 дена, а знаете майчинството колко е... Предпочитам да се справяхме някак без тази помощ, но явно той държи на нея. В този момент ако излезем на квартира пак майка му ще я плаща, а това няма да допусна.
...А защо му казваш все татито? Не се заяждам, но ми се наби. В моята класация съпругът ми е мъжът ми и после-татито.
Ами по принцип го наричам по име. Все пак не ми е съпруг и ми е трудно да кажа мъжа ми. Говорили сме си по този въпрос даже съм му предлагала без патардия и сватба просто да отидем един ден и да подпишем, но той е прекалено много държи на семейството си за да ги изолира от това. Искам аз и малката да сме семейството му и даже предпочитам да няма хора и танци, а да сме само ние и кумовете.
Аз първо ще се извиня,защото най-вероятно ще те нараня.Не мисля,че изобщо сте семейство.Вие живеете различни животи.Дори и килер да имате за живеене,пак трябва да сте си заедно.

"Тати е доста добре възпитан - мие чинии, помага с чистенето, а понякога сам чисти и подрежда."Че кое му е възпитаното?Тук става въпрос за елементарни домакински способности.

"Иначе е страшно отговорен тати - следи има ли храна за малката, памперси и т.н. Всичко което ми е трябва ми осигурява."Това не значи,че е страшно отговорен!Просто върши това,което е нормално.Страшно отговорен ще бъде,ако наеме квартира и заживеете заедно в нея и тримата.

А защо го наричаш тати?Той не ти е татко-правиш секс с него,имаш от него дете,обичаш го различно от баща си...
Аз мисля,че проблем имаш самата ти,не само партньорът ти.
Вече обясних, че го наричам по име, а тук не искам да го споменавам. (въпреки, че в този форум няма анонимност, защото с много майки се познаваме) И освен по име как би трябвало да го наричам в тази ситуация? Партньора ми ли?
Ами истината е че е голям домошар и страшно много ми помага, а мъжете на повечето ми приятелки не пипат парцал, не казват "Ходи си почини аз ще измия чиниите и ще изчистя.". Само за сравнение да кажа,че майка ми ръчка баща ми да забие 2 пирона по 2 месеца, а при нас това го няма.
Ами отговорен е и не само като баща - поема отговорности и може да се разчита на него. Не само за храна и памперси, а за всичко. Като идва насам винаги ми се обажда да пита от какво имам нужда, мисли за всичко и ми предлага още преди да съм попитала. Не е казал нещо и да не го е изпълнил.
..Родителите ми не са лоши хора, но са малко изкукали от възрастта. През тези 7 години в които сме заедно винаги е било така.
Искали сме да се изнесем на квартира, но парите никога не са ни стигали, а при наличието на стая квартирата никога не била необходимост. Още по-малко сега. Родителите ми никога не са му казали нещо накриво, те много го обичат. Никога и не са ни се бъркали в нищо, но каквото сме им поискали да направят са направили...
Аз ще си позволя само една критика към теб и тя е,че каквито и да са родителите ти,не мисля,че можеш да наречеш собствените си родители"изкукали".Не ми се сърди мила,но това ако го чуят твоите родители ще им бъде много обидно CryИ най-лощото е,че в случая вместо да ги защитиш пред съпруга си с това което пишеш на нас за тях,ти явно се съгласяваш със него  Rolling EyesДано да греша Confused Та тези хора са направили повече за теб и бебето,отколкото съпругът ти и семейството му,ти сама казваш"каквото сме им поискали да направят са направили"...

В това "изкукали" аз не влагам такъв смисъл (по-скоро е шеговит израз на странностите им). Даже с майка ми скоро си приказвахме и тя отбеляза, че са се променили много. Те просто от както се пенсионираха станаха много пасивни към всичко. Все тая им е дали е чисто вкъщи или мръсно, дали живея или не там дали Първанов или Сидеров печели изборите... Просто си седят и си решават судокото, чиниите се мият вечер (ако аз не ги измия през деня), имаме дакелче, което лае много, а те изобщо не му се карат... На мен ми е по-трудно с тях, но ги обичам и уважавам като дъщеря и не ги съдя.
Ами на него му е супер удобно това положение, а  след като и ти си съгласна... няма база за разговор...
В голяма степен аз поне разбирам, че тебе не те дразни толкова, това че не сте семейство по реда си- да си носите задълженията и отговорностите заедно, а те дразни майката и близките отношения майка-син???т. е ако не беше тя като дразнител и на теб щеше да ти е ОК, начина по който живеете... за жалост именно в този ви модел се коренят и проблемите ви....
Ами не съм съгласна... Донякъде ме дразнят тия отношения майка-син. Не ме разбирайте погрешно. Обичта майка-син напълно я разбирам и не искам да ме обича повече от майка си - различно е. Искам обаче ние с малката да сме семейството му, а не майка му и баща му. Само майка му не иска да е така и на него така му изнася. Тя без него би имала страшно скучен живот.

# 20
  • Мнения: 4 965
Направо не вярвам на очите си.
Определено не сте семейство, а като ти гледам разсъжденията, трудно ще бъдете.
Семейство (независимо със или без подпис) са майката, бащата и децата - под един покрив и с общи грижи и радости.
На вас просто така ви е удобно. Вие сте бивши гаджета, които в момента имат общо дете и бащата понякога остава да преспи при майката, но (въпреки загрижеността към детето) е напълно свободен и без ангажименти.
А отношението ти към родителите ти е без коментар. Ами защо им е нужно да са чак толкова активни - цял живот са се блъскали, отгледали са те, сега са пенсионери и си почиват. Дай Боже и аз да доживея до пенсия, че по цял ден да си решавам судоку и да гледам телевизия.
Или с твоя "тати" пораснете, или не знам какво да ви посъветвам.
Така и не разбрах какъв е този заем и кой за какво плаща. В смисъл, той плаща някакъв заем, майка му го издържа и т.н. А теб кой те издържа финансово?
Не ми става ясна ситуацията, но и ми е трудно да разбера. Още от гаджета живея със съпруга ми отделно. Имахме възможност да живеем заедно (или поотделно) с родителите ни - при това на достатъчно пространство, за да сме пак независими. Избрахме да сме сами и заедно - теглихме кредит, продадохме наследствено жилище, родителите ни наистина също ни помогнаха, но сега сме си само 4-мата.
Докато всеки си стои вкъщи и чака на някой друг, нещата няма да се подредят отсамосебеси. Ти работиш ли? Той работи ли? Защо не теглите кредит или не вземете назаем (дори не виждам проблем майка му известно време да ви плаща квартирата, а после вие да й върнете всички пари след 1-2 г.).
Според мен на вас ви харесва да си играете на семейство, но още не сте "узрели" за това.
А на колко години сте и двамата?
И още нещо - не, не е отговорен. Да ходиш на посещение при детето си и да питаш от какво има нужда не е отговорност, а задължение. Отговорен щеше да е, ако ви беше осигурил покрив над главата, преди да направите бебето. И не мисля, че държи на семейството. Семейството не се прави с джумбурето на сватбата, а в ежеднението, но такова общо ежедневие не откривам в описаното от теб.
И не е виновна майка му. Ако тя беше против да сте семейство, но той държеше на теб и детето, отдавна нямаше да разведрява скучния живот на майка си, а щеше от нощна смяна да бърза да се прибере в общия ви дом и да си гушне детето, за да можеш ти сутрин да поспиш или да станеш да приготвиш кафе за вас двамата.
По отношение на чистенето, чиниите и т.н. - това не го прави домошар. Домошар е, когато осигури дом на семейството си, обзаведе го, ремонтира го, ежедневно внася в този дом спокойствие, уют и сигурност, а не "днес ще дойда да ти измия чиниите, защото си мърла, а довечера ще си ида при мама, защото тя ще ми е сготвила и оправила леглото, а сутринта ще ми даде 20 лв. да си купя тениска и цигари" (примерно).

# 21
  • Мнения: 2 161

Вече обясних, че го наричам по име...............................

Е,виждам,че всичко ти е наред-помага ти,не е като мъжете на приятелките ти нищо да не пипа,каквото поискаш-получаваш го...Тогава какъв ти е проблемът,че не разбрах?
Ти явно си от тези,дето хем искат съвет,хем ако им кажат истината пускат пердето.Всичко хубаво тогава!

# 22
  • Мнения: 6 472

Eй, това ми се наби на очи Thinking Мъжът ми не идва насам - той се прибира в къщи. "В къщи" е навсякъде където живеем заедно и можем да наречем наш дом. Живели сме сами, живели сме с родителите ми, живели сме за малко и под наем, но винаги е имало "в къщи" и то е било общо и за двамата. Алексче просто не мога да разбера вашето "съжителство". Не ме разбирай погрешно - не ви осъждам, просто аз в подобна ситуация бих се чувствала като без семейство Rolling Eyes Той очевидно се е залепил за полата на мама и по никакъв начин не може да да поеме отговорност. Държи се просто като едно послушно добро моченце - мие чинии, пазарува, подрежда.... Винаги ще търси одобрението на мама Sad Просто не знам какво да ти кажа. Били сте 5 години заедно преди да решите да имате бебе, ти си ги виждала тези неща и преди това, съгласила си се на това положение, значи по някакъв начин те е удовлетворявало. Аз просто от самото начало не бих се съгласила на подобно съжителство newsm78

# 23
  • Мнения: 316

Вече обясних, че го наричам по име...............................

Е,виждам,че всичко ти е наред-помага ти,не е като мъжете на приятелките ти нищо да не пипа,каквото поискаш-получаваш го...Тогава какъв ти е проблемът,че не разбрах?
Ти явно си от тези,дето хем искат съвет,хем ако им кажат истината пускат пердето.Всичко хубаво тогава!

Е, не така грубо де. Аз критика приемам и много добре знам, че съм виновна за това, че съм допуснала до тук да се стигне. Съвет искам за да се променя нещата от тук натам.
Само не вярвам да съм изцяло виновна за всичко, защото съм направила всичко, което съм се сетила да бъде иначе.

Да грешка беше, че не тропнах по масата още в началото и да заживеем заедно, а не така.

# 24
  • Мнения: 4 965
Щом искаш съвет. Ето го: постави нещата "ребром" и му дай ултиматум.
Или си съберете и двамата багажите и заживейте заедно, или се разделете официално (той пак може да помага за детето, но поне и ти ще се чувстваш свободна ако решиш да си спиш вкъщи, ако решиш - някъде другаде).
Шанел е права дотолкова, доколкото ти упорито се опитваш да убедиш себе си, че се чувстваш добре, но вътрешно осъзнаваш, че ситуацията е (меко казано) странна.
Поне аз съм такъв човек, че мразя средните положения - или/или и то на момента, защото останалото е взаимно пропиляване на години, чувства и възможности.

# 25
  • Мнения: 126
Поне аз съм такъв човек, че мразя средните положения - или/или и то на момента, защото останалото е взаимно пропиляване на години, чувства и възможности.
Съгласна съм с  azaf    202uu
Ти трябва да си наясно с това дали ще се съберете или ще се разделите.Не губи повече време а изясни това положение иначе тази неяснота ще продължава да те измъчва и постепенно ще се отдалечите един от друг както сте тръгнали "далеч от очите,далеч от сърцето"
Действай!

# 26
  • Мнения: 490
Само един въпрос-какво правиш с човек , който във всичко те сравнява с майка си и как си решила изобщо да имаш дете от такъв.... Sick

# 27
Само ще ти кажа СПОКОЙСТВИЕ! Бебето ви е малко и е нормално да сте нервни и раздразнителни. Когато се роди синът ни, и ние живеехме при родителите ми, и на моят мъж му беше трудно да свикне, въпреки че никога не е ходил да спи при родителите си. А твоят мъж доколкото разбрах отива при майка си, за да се наспи след нощна смяна. Е, аз не виждам нищо лошо в това. И ние се карахме за глупости в началото - мъжът ми казваше, че дрехите в гардероба са във война Mr. Green Мисля, че трябва да го ангажираш повече с гледането на детето и "со кротце, со благо" да си заживеете заедно, където и двамата се чувствате щастливи! Успех!

# 28
  • Мнения: 4 965
Велинамалина, все едно сме чели различни истории.
Има огромна разлика. Вие с мъжа ти сте живели заедно при вашите, а тя никъде не казва, че нейният "тати" ходи при майка му само да се наспи, а ясно обясни, че тя си живее с техните и той с техните, той само "идва насам" и й помага понякога.
 Thinking

# 29
  • Мнения: 316
Само един въпрос-какво правиш с човек , който във всичко те сравнява с майка си и как си решила изобщо да имаш дете от такъв.... Sick
Аз детенцето го родих, защото съм на 27 и наистина исках да имам вече дете (даже смятам, че закъснях), а той е много добър баща. Дори да се разделим никога няма да остави детенцето без бащина грижа и ще го обича винаги.
А иначе всички мъже сравняват жените си с майка си. Грижите, които полагат една майка за сина си и една жена за мъжа си са много сходни. Просто повечето мъже не навират майка си в очите на жена си.

Като се изпокарахме с него му поставих въпроса да избира къде да живее, защото аз така не издържам. Той пък ме обвини, че използвам детето като оръжие и тогава го пратих при майка му. След 2 дни си дойде, но аз си замълчах и не поисках отговора (отново грешка) за да не каже отново, че ползвам детето за оръжие и да се изпокараме, а той очевидно беше гузен, че ни е оставил сами (родителите ми сега са на вилата), а аз болна.

Само ще ти кажа СПОКОЙСТВИЕ! Бебето ви е малко и е нормално да сте нервни и раздразнителни. Когато се роди синът ни, и ние живеехме при родителите ми, и на моят мъж му беше трудно да свикне, въпреки че никога не е ходил да спи при родителите си. А твоят мъж доколкото разбрах отива при майка си, за да се наспи след нощна смяна. Е, аз не виждам нищо лошо в това. И ние се карахме за глупости в началото - мъжът ми казваше, че дрехите в гардероба са във война Mr. Green Мисля, че трябва да го ангажираш повече с гледането на детето и "со кротце, со благо" да си заживеете заедно, където и двамата се чувствате щастливи! Успех!

Той по принцип е много нервен и думата "спокойствие" му е непозната  Shocked

Ще седна да проведа Разговора с него на спокойствие и без да се караме (ако изобщо това е възможно)  Peace

Много ви благодаря за съветите   Hug    bouquet
И все пак ако някой се сети за още нещо няма да го пренебрегна  Peace

Последна редакция: нд, 29 окт 2006, 13:42 от Alex4e

# 30
  • Мнения: 316
Велинамалина, все едно сме чели различни истории.
Има огромна разлика. Вие с мъжа ти сте живели заедно при вашите, а тя никъде не казва, че нейният "тати" ходи при майка му само да се наспи, а ясно обясни, че тя си живее с техните и той с техните, той само "идва насам" и й помага понякога.
 Thinking

Не помага понякога, а винаги. Тук спи винаги (с изключение след нощна). Майка му го пере и поне веднъж на ден яде у тях. Всяка свободна минута прекарва с нас.
Мисля, че не му се става "заврян зет", защото по принцип си е много горд, но полата на майка му според мен не го прави по-самостоятелен, а напротив...

# 31
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Мисли трезво! Огледай от всички страни - това не е просто едно решение, това е МНОГО ВАЖНО решение! Не махай с ръка, помисли и реши сама за себе си и детето кое е най-добре!

# 32
  • Мнения: 6 167
Ами на мен на първо място в постинга ти  ми направи впечатление понятието, което употребяваш за мъжа ти ( сигурно разнежен, незнам) - татито. Не непременно лошо, но някак си ми напомня за някакво безполово , без-образно същество.
За мен ситуацията на 'семейството' ви, в което 2мата 'съпрузи' са хем заедно, хем не
е доста противоречива - ни риба, ни рак. Има някаква дисфункционалност и не се учудвам , че мъжа ти до голяма степен е раздвоен и като позиция, и като функция. А и зависимостта от майка му, от нейното мнение е показателно, че той самия не е наясно кой кой е в тази история.
Не разбирам много от нещата, които разказа, виждам, че си търпелив и толерантен човек.

Моята свекърва е човек мъдър и дава съвети само при поискване.
Понякога ми 'изпраща' съвети по съпруга ми, но те винаги са били правилни и ги приемам леко.
Не знам дали твоята свекърва ти дава правилни съвети, но ти опитала ли си се да помислиш, и да си зададеш въпроса дали тя не е права в съветите си? Или поне в част от тях?
Мисля, че сме много чуствителни към чужда намеса и понякога зацикляме в 'свободата си' и  не приемаме , че има голяма доза полезност в съветите на майки и свекърви.

# 33
  • Мнения: 4 965
...А иначе всички мъже сравняват жените си с майка си. Грижите, които полагат една майка за сина си и една жена за мъжа си са много сходни. Просто повечето мъже не навират майка си в очите на жена си.

С това категорично не съм съгласна. Свекърва ми, примерно (навремето) е полагала доста различни грижи - сменяла му е аканите пелени, кърмила го е, правила му е кашички, водила го е на училище и т.н.
Сега аз не полагам грижи за него, защото сме равностойни партньори. А и това с прането и готвенето също не го възприемам. В едно семейство има двама равностойни партньори и не мама, жената или щерката пере гащите на "великия мъж", а той собственоръчно си ги сапунисва или ги слага (най-малкото) в пералнята.
И, като не иска да е "заврян зет", пак питам - защо не осигури самостоятелно жилище за вас тримата - това така и не го разбрах (или, най-малкото, защо не те заведе в дома на родителите му, щом сте решили да сте "семейство").

И помага - ок - винаги, когато е там (това съм пропуснала). Защото моят мъж си живее "вкъщи" и такова нещо като "помощ" няма - при нас е "партньорство". Но всеки си гледа от собствената камбанария.

Най-интересно ми е, защо хем казваш, че искаш съвет как да промениш ситуацията, хем постоянно се опитваш да ни убедиш колко ви е добре така. Ами, щом е добре, защо ти е изобщо промяна  newsm78. Когато човек иска съвет, това не означава веднага да контрира "ок, ама ние сме си много добре".

А това за 27-те години и как си закъсняла с раждането и т.н. просто ми избоде очите. Аз не бих родила дете, защото "ми е време", а, защото обичам човека до себе си, чувствам го част от мен и искам да създадем заедно нещо общо.

Според мен и двамата сте достатъчно егоистично и егоцентрично настроени и се "надцаквате" кой е по-инат и кой е по-горд и самостоятелен.
Не можеш да помогнеш на някого, който сам не иска да си помогне.

# 34
  • Мнения: 316
Много добре знаеш, че няма еднакви хора и ако твоя съпруг е възпитан да бъде равноправен партньор в семейството, то моя е възпитан да помага с каквото може, но да бъде обгрижван от съпругата си (или майка си). Това за нааканите пелени и воденето на училище безспорно е така, но е само това ако го е отглеждала до 10 годишна възраст. След 16-18годишна възраст ако е живял при майка си няма как да не сравнява например нейните сърми с твоите. Може да не ти казва твоите са по-хубави или нейните, но си е направил сравнението. Ако цял живот ядеш бургери в Макдоналдс и изведнъж започнеш да ядеш бургери другаде дори и неволно ще направиш сравнение. И не е само готвенето, защото и двамата готвим, а много нормални ежедневни неща са различни при различните жени. Понеже мъжа е имал преди жена си пример за жена и майка в къщата си и то дълги години - няма как да не забележи разликите. Не става въпрос за "отглеждане", а за начин на живот - той ще търси домашния уют, на който е свикнал с годините. И ако в семейството му с "новата жена в живота му" това го няма - няма да е доволен.

Ами наистина искам съвет и изобщо не смятам, че така сме добре. Само твърдя, че той има много качества, но и много недостатъци. Въпроса е как да се справя с тези недостатъци за да бъдем семейство?

Не съм родила, защото "ми е време". Исках да родя още като бях на 24-25, но заради работа и други проблеми това се забави. И наистина смятам, че ми е малко късно, защо винаги съм искала децата ми да имат по-млада майка не само по дух, а и физически (въпрос на личен избор!).

За "надцакването" може би си права, но не сме "егоцентрично настроени", защото и за двама ни на първо място е детето, но ми се иска на второ да сме ние като семейство.

"Не можеш да помогнеш на някого, който сам не иска да си помогне"
Аз не пиша тук само да си начешем езиците (мога да го правя в Клюкарника това), а наистина търся помощ.  Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 4 965
Ами, аз се опитвам да ти кажа една друга гледна точка. Т.е. това, че е време да решите дали да сте "истинско семейство", дали да оставите нещата така "на течението" или всеки да тръгне по пътя си, а това става: първо, с говорене помежду ви; второ, задължително с отделяне на вас тримата от родители, роднини и т.н.
Иначе, наистина е чешене на езиците и "хем искам, хем не ми стиска".

Съвсем искрено се опитвам да те разбера и (ако мога) да ти помогна, но е вярно, че еднакви хора няма. И аз, и моят съпруг, вярваме, че домашният уют няма нищо общо със сравненията, сърмите или нещо подобно и всеки прави нещо за да го има този уют (всъщност, аз не умея да правя сърми, но мъжът ми ги прави страхотно). В интерес на истината, мъжът ми не е живял с родителите си след 18 г. възраст, което за мен не е и нормално (хайде, нека не е 18, но 20-22, когато се предполага, че вече се е изучил, работи и си е взел хляба в ръце). Същото важи и за жените.
По същия начин, аз бих приела за унижение да бъда сравнявана с някого или аз да сравнявам някого с друг човек.
А ако пък за човека до мен съм "новата жена в живота му" след мама...  #2gunfire.

Всичко е въпрос на характер, разбирания, възпитание и т.н. А, според това, което чета, с теб сме коренно различни Peace.

Наистина се надявам нещата при вас да се оправят, но това става с желание и от двете страни. Дано и той иска да бъдете "семейство" толкова, колкото и ти го искаш, защото за мен няма семейство, докато мъжът и жената не заживеят под един покрив   bouquet.

# 36
  • Мнения: 9 990
Велинамалина, все едно сме чели различни истории.
Има огромна разлика. Вие с мъжа ти сте живели заедно при вашите, а тя никъде не казва, че нейният "тати" ходи при майка му само да се наспи, а ясно обясни, че тя си живее с техните и той с техните, той само "идва насам" и й помага понякога.
 Thinking

Не помага понякога, а винаги. Тук спи винаги (с изключение след нощна). Майка му го пере и поне веднъж на ден яде у тях. Всяка свободна минута прекарва с нас.
Мисля, че не му се става "заврян зет", защото по принцип си е много горд, но полата на майка му според мен не го прави по-самостоятелен, а напротив...

ММмм, мислих доста, и какво измислих-защо не говорите с неговите родители-след като сега го издържат-значи имат някакви средства-та, защо не направите нещо ЗАЕДНО/ включая и твоите родители и вие двамата като родители/ да вземете един малък апартамент за ВАС тримата-ти, бащата и детето ви.Или чакате някой по канален ред да ви освободи жилище?След като нито единят, нито другият искате при родители да сте?Елементарно е просто.Иначе-трудно но на наем съм казала.Няма как всеки поотделно мама и тате да го издържат.Докато сте така-не сте никакво семейство.Малко ви били парите?Ми работете усилено бре!Имате и явната подкрепа всеки поотделно от своите родители-би трябвало от тук нататък да градите вие, не да ви хранят пенсионираните.Може да съм крайна, но ето-ти си на 27, той сигурно е поне колкото теб...не сте на по 15...

# 37
  • Мнения: 316
...

Всичко е въпрос на характер, разбирания, възпитание и т.н. А, според това, което чета, с теб сме коренно различни Peace.

Наистина се надявам нещата при вас да се оправят, но това става с желание и от двете страни. Дано и той иска да бъдете "семейство" толкова, колкото и ти го искаш, защото за мен няма семейство, докато мъжът и жената не заживеят под един покрив   bouquet.

Всъщност не сме чак толкова различни Simple Smile , но с мъжа, който аз съм си избрала съм се поставила в съвсем различно положение. Ти сама казваш, че твоя мъж си е взел хляба в ръцете и се е отделил от родителите си, а моя скоро ще стане на 30 и още не го е направил. Това винаги ми е пречело и съм искала да излезем на квартира. Преди се скъсвахме от работа и двамата, изкарвахме повече пари, нямахме време за нищо друго и това остана на заден план. Сега, когато той е на твърда заплата (и половината отива за изплащане на заема за ремонта и колата), а аз разчитам на майчинството от 160 лв вече нямаме възможността да живеем независимо. Как да живеят двама души с малко детенце и около 400лв на месец на квартира?
Абсолютно си права, че няма семейство, докато мъжът и жената не заживеят заедно  Peace
Мисля, че ако поговорим разумно с него ще оправим нещата. Тук можем да живеем поне временно, докато не започна работа.
Благодаря ти за глътката оптимизъм   bouquet

пенелопа Няма как да разчитаме на помощ за апартамент и квартира от родителите. Моите и двамата са пенсионери и едвам си плащат сметките и живеят с тея пенсии. Имат само една разбита къщичка на баир до едно село и тоя двустаен апартамент. Неговите родители също имат един двустаен апартамент, а баща му изкарва много малко пари. Само майка му това което ни дава на месец е колкото наема на една гарсониера, но за нас е много.
Само да допълня, че неговата заплата в момента не се влияе от това колко работи (въпреки, че се скъсва от работа), а аз твърдо съм решила да си гледам детето. Според мен детето има нужда от майка си. Когато порастне още малко ще замествам понякога нощни смени, а през деня ще съм с детенце, но това е само една помощ в домакинството, а не постоянен доход.

Последна редакция: нд, 29 окт 2006, 17:16 от Alex4e

# 38
  • Мнения: 2 584
скъпа относно помагането, това дете е и негово не само твое, моя съпруг гледа малката като съм на работа, храни я, къпе я, играе си с нея, дори и готви като няма за вечеря, чиниите ги мие и той и сина който е на 14г. но така съм ги научила още от началото. защото не съм слугиня която ходи на работа и вкъщи продължава наново, това е семейство когато и двамата родители полагат грижи за децата, дома и др.

# 39
  • Мнения: 2 584
всеки иска удобства, но не може да разчиташ на родителите, с моята свекърва не се понасяме, съпруга ми държа на семейството си, и ние сме под наем-300лв. и разходи, син на 14г. и бебе на 1,3г. мислиш ли че ни е лесно, просто сме се лишили от много неща, но сме заедно и никой не ни се бърка в семейството, каквото и да решим си го решаваме ние

# 40
  • Мнения: 9 990
Аз също много не вдявам?След като така ви е добре, какво повече?И също така-не е нужно да се справяш с минусите на даден човек-те са просто там- в характера му.Човек си избира партньор не само по плюсоветев този характер.Приеми му минусите.НО-заживейте заедно.Какво значи не искал да е заврян сет?Какво прави на 30 години по този въпрос?Колата ли е по-важна, или това да имате нормален дом? Thinking

# 41
  • Мнения: 178
Алексче,вярно че финансовата страна е водеща,защото на повечето от нас ни е много трудно,НО имам приятелка,която е женена от 10 години,живее при свекърва си,направиха ремонт на апартамента,и съпругът и за 10 години НЕ СЕ ПРОМЕНИ.Тя никога за 10 години не му сготви както трябва,не почисти както трябва,не гледа децата както трябва и т. и т.н...........И това "както трябва" съм го чувала много,много пъти,но и от майка му.
10 години я гледам как се съсипва,без да мога да й помогна,защото тя така и ненаправи решаващата крачка.Всеки сам решава какъв да бъде живота му.....................

# 42
  • Мнения: 9 990
Докато не заживеят заедно и нормално като семейство-няма как да се види мъжът ще ли уважава това, което съпругата му прави или ще меси мама във всяко отношение.Все пак мама още го пере....аз не бих допуснала свекърва ми да ми пере мъжът ми-какво като му е майка...Апропо-за тази работа си има перални вече.Никой уважаващ себе си мъж не би носил на 30 г на майка си дрехите-би си купил пералня и би се отделил вече...пък дори и без жена и дете смятам за нормално на тази възраст да е самостоятелен.Едно е да ходи при мама всеки ден и да я вижда, друго е прането да си носи и да се прибира да се наобядва...ще прощавате, ама при все, че този мъж си има "жена" и дете... Confused

# 43
  • Мнения: 178
Пенелопа,естествено че е така.10 години имам наблюдения за подобни отношения за които писах преди малко.Аз не бих издържала........ #Crazy

# 44
  • Мнения: 2 863
Азаф е била толкова изчерпателна, че не знам дали бих могла да кажа нещо повече.
Алексче, ако наистина търсиш промяна, ще трябва да примете някой компромиси.  Честно кaзано аз не съм голям оптимист до какво ще доведе твоето желание за промяна, но твърдо вярвам, че за теб ще е по-добре да го разбереш още сега и да не отлагаш.

Както ти казах и по-нагоре, на него му е удобно така и ако успееш да го видиш, ще си в по-добра позиция при един бъдещ разговор. Ти му търсиш оправдания и го правиш, защото подсъзнателно  знаеш, че видиш ли това, което ти показваме, няма да можеш да повтаряш до безкрайност "ама ние нямаме пари, ама той има заем".... или искате да сте семейство и намирате начин, или няма да сте такова.
И какво като не понася вашите- ти защо се стареш да уважаваш това, ми то ако всеки в една двойка гледа на него какво му е добре и какво му се прави, нямаше едно семейство да има!
Толкова хора живеят с родители, когато е крайно наложително, нужни са компромиси. Ще стисне зъби, ще се съберете, после ти ще започнеш работа и ще си взмете квартира, не разбирам на това какво толкова му е трудното. Ти за всяко нещо сама му търсиш извинения... сякаш те е страх да си отвориш очите???
А ако измислите вариянт още сега да се изнесете - НАЙ-ДОБРЕ....И по-добре детето да тръгне на ясла след 3-4 месеца, но да си има семейство, а не както "твърдо" си решила да си го гледаш по тая схема и на края да се окаже, че наистина го правиш, но си сама  и не сте семейство!

# 45
  • Мнения: 9 990
Абсолютно-и аз усещам, че тя само го оправдава, сякаш не и се иска да приеме случващото се.ОК, с темата  може и да вземе някакви мерки, но компромис е трябвало със зачеването на детето да направят-да заживеят заедно, да вземат заем за добруването на новото им семейство, а не за ремонт на стая и кола.Наем и за мен е решението, но главата на това странно семейство явно не иска да поеме това... Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 2 863
Мисля, че дълбоко в себе си тя знае, че нищо от това не е по реда си и за това е темата!
Дано нашите коментари малко поне й помогнат да се погледне отстрани и да види реалностите.
В общи линии тя е разбиращата страна, а той интересно къде е?
Според мен по-добре още сега да се разбере какви всъщност са му намеренията към нея и детето.... на мен ми прилича точно на мъж, който наистина е признал детето си и е поел някаква отговорност към него, но в никакъв случай не ми прилича на мъж, който иска да има дом и семейство с тази жена.
Съжалявам, ако натъжавам с този си коментар авторката.

# 47
  • Мнения: 7 640
алекс4е, а ти какъв съвет точно търсиш, защото стигам до извода, че така ти е екстра да си живеете. Най-малкото, че това продължава от доста време.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
За съвет незнам какво д а ти кажа ти уж искаш а отхвърляш доста от тях и според мен се опитваш да се обедиш сама че това положение е що годе нормално.А на въпроса според мен не сте истинско  семейство.
А и друго не бих могла да бъда с човек които ме сравнява с майка си и тя е на пъррво място.Имах връзка с такъв човек и подобно на твоето положение само че тя командваше от дълече и винаги когато се пприбираше(чужбина)аз трябваше да се изнесям от тях.Първо търпях чувствах се виновна,угаждах.-но разбрах че "мамино синче"оправия няма.Благодаря на господ че се осъзнах на време и поне не създадах дете.
И да те питам ти искаш ли да сте истинско семейство?

# 49
  • Мнения: 490
Алексче, не те питах по каква причина , а защо от този избра да имаш дете, никога не е късно , дори и на 27 , и аз съм на толкова.
Не може едновременно да го хвалиш и да го защитаваш , нали!?
Не го разбирам аз така семейството- ти при мама и той при мама....
Това е като Биг Брадър бе- абсурди....
Не бих родила дете на мъж , който живее при мама , а аз далеч от него дори и да купува по хиляда памперса на ден!
Минах през доста помия, така че знам за какво говоря...

# 50
  • Мнения: 2 863
Пухи, нищо лично към теб, но детенцето е факт, малко не на място ми се струва сега да се разисква трябвало ли е да роди от този точно мъж, нали?
Тя сега какво да направи, да върне бебето обратно ли? - така не й помагаме, то напоследък взех много да се чудя това наистина ли е форум за взаимопомощ, на мен в много случаи ми прилича на форум за взаимонападане.... но факт, така вървят дискусиите, всеки си гледа от камбанарията, а  какво вижда -друг въпрс.
С което само казвам - факт, че така живеят,  факт, че авторката  се усеща според мен, че нещата не са както трябва и търси помощ, но още не е готова да я смели, нека й дадем време, да почете, да помисли....
За това казах в предния си пост, че неговото поведение е на мъж, признал детето си, но нежелаещ семеен ангажимент, а като всяка жена е неясно положение тя предпочита да гледа  от светлата страна, щото ако допусне до съзнанието си другата - бял ден няма да види.

# 51
  • Мнения: 490
Изобщо не го приемам лично  Laughing
Просто не разбирам този тип "семейни " отношения, и не я нападам, просто се чудя....
Знам, че й е гадно, но май е вече късно....
Много са ми противни мъже, който се правят на отговорни само защото купили нещо си!!!!Айде моля!
Такъв вече съм имала.

# 52
  • Мнения: 2 863
Ами в много голяма степен Тя приема това за отговорност, всъщност не е ясно той дали се смята за отговорен,  ясно е само, че момичето предпочита да го смята за такъв.... ако той откаже да живеят заедно, да направи компромиси с удобството и навиците си, на нея ще й се наложи не само да глътне горчивия хап, че изобщо не са семейство, но и именно, че той не е отговорен, а аз не виждам готовност в нея за такова признание....прекалено много написа той какво не харесва и не иска, но никъде не чух да става дума, а какво иска този мъж????

# 53
  • Мнения: 490
Ами в много голяма степен Тя приема това за отговорност, всъщност не е ясно той дали се смята за отговорен,  ясно е само, че момичето предпочита да го смята за такъв.... ако той откаже да живеят заедно, да направи компромиси с удобството и навиците си, на нея ще й се наложи не само да глътне горчивия хап, че изобщо не са семейство, но и именно, че той не е отговорен, а аз не виждам готовност в нея за такова признание....прекалено много написа той какво не харесва и не иска, но никъде не чух да става дума, а какво иска този мъж????


Съгласна съм с теб!
Само разбрах едно, че иска тя да е като майка му ..... което е твърде жалко....

# 54
  • Мнения: 4 555
Мисля си, че ако тя беше достатъчно далеч от нас (например в друг град), че да се виждаме рядко щяхме да сме перфектно семейство.
Нямаше. Това звучи, все едно казваш "Ако нямахме проблеми, всичко щеше да е наред." Проблемите трябва да се решават. Заставаш лице в лице с проблема и го решаваш. Не бягаш от него в друг град, защото той ще те стигне.
Проблемът във вашето семейство не е свекърва ти. Мъжът ти има проблем. И този проблем не е привързаността му към майка му, а липсата на самостоятелност. Щом се "грижат" за него, той не е възрастен човек, той още е дете. Човек става възрастен, когато сам се грижи за себе си и когато може сам да се грижи за друг.
Оправданието с парите е безумно. Детето трябва да е стимул да изкарваш повече и да вървиш напред.

# 55
  • Мнения: 843

ММмм, мислих доста, и какво измислих-защо не говорите с неговите родители-след като сега го издържат-значи имат някакви средства-та, защо не направите нещо ЗАЕДНО/ включая и твоите родители и вие двамата като родители/ да вземете един малък апартамент за ВАС тримата-ти, бащата и детето ви.Или чакате някой по канален ред да ви освободи жилище?След като нито единят, нито другият искате при родители да сте?Елементарно е просто.Иначе-трудно но на наем съм казала.Няма как всеки поотделно мама и тате да го издържат.Докато сте така-не сте никакво семейство.Малко ви били парите?Ми работете усилено бре!Имате и явната подкрепа всеки поотделно от своите родители-би трябвало от тук нататък да градите вие, не да ви хранят пенсионираните.Може да съм крайна, но ето-ти си на 27, той сигурно е поне колкото теб...не сте на по 15...

   Изчетох до тук и прочетох Пенелопа.  надолу не съм чела..  всъщност щях да напиша нещо подобно. Поговорете двамата и заживейте отделно. Има минуси., финасови минуси, но плюсовете ще са повече. Ако човекът до теб запази желанието си да е грижовен и отговорен..., чудесно!  тъкмо ще си наясно за какво става въпрос.. Останалото е залъгване.

     Ама си е плашещо за теб.Simple Smile) Разбирам.  Трябва ти самочувствие и увереност.  Лесно се пише...А в момента или ги нямаш, или дълбоко си ги заровила, защото ситуацията изисква това.
      знаеш ли..., понякога е трудно да отлетиш от гнездото на дървото. / той също/  , ама иначе няма как да разбереш, че наоколо има цяла гора .
 И не се страхувай, че ще го загубиш... никак не ми се вярва.

# 56
От горчив опит знам че оправия няма.Свеки и на другия край на света да живее пак ще ти съсипва живота.Моята бивша свекърва беше същата.Съсипа 6 години брак,но не съжалявам.Вторият ми съпруг е слънце.
Съвет от патило БЯГАЙ ДАЛЕЧЕ

# 57
  • Мнения: 1 559
И според мен наи важното нещо е да поговорите за самостоятелното ви съжителство.Малко ме съмнява обаче нещата да се променят,такива мъже си остават разглезените мамини синчета..
Имала съм такова гадже,мъж на 36,разликата беше ,че те имаха хотел,и тои си имаше гарсониера там.През деня чистачката мине му изчисти,мама идваше да му готви,и му оставяше парички сутрин.А тои търтея само знаеше да виси в евроспорта...и да гледа абсолютно всички футболни мачове,били те и от Ц група...ужас,едвам го издаржах 3 месеца,че и брак ми предложи...и дори и с маика си ме запозна(аз бях първата мома дето запознаваше с маика си).
С две думи------помярска история Sick

# 58
И пак ти казвам бягай далече.
Все още има свестни мъже които ще те приемат и ще приемат детето ти като свое.Когато твоят живот е уреден и спокоен та макар и с друг мъж детето ти ще е щастливо и татко №2 може да се окаже по добър от истинският.Имай в предвит,че мъжете както много обичат децата си,така могат и много бързо да ги забравят.

            "Не питай старило,а питай патило."

# 59
  • Мнения: 2 863
И пак ти казвам бягай далече.
Все още има свестни мъже които ще те приемат и ще приемат детето ти като свое.Когато твоят живот е уреден и спокоен та макар и с друг мъж детето ти ще е щастливо и татко №2 може да се окаже по добър от истинският.Имай в предвит,че мъжете както много обичат децата си,така могат и много бързо да ги забравят.

            "Не питай старило,а питай патило."

Сигурно много си патила, но все пак не прави правила от собствения си живот, най-малкото редно е да се опита да си изясни положението с бащата на детето си, преди да мисли какво да прави нататък....
Аз лично винаги съм гледала с недоверие на бракове развалени от "свекърва", също както и такива развалени от "любовница"... на хората или им стиска да си преодоляват проблемите или си намират причини да не го правят.

# 60
Разговорите са хубаво нещо,но не винаги помагат,а за правилата,правила в този случай няма.

Развалени бракове от свекърва или любовница няма.Бракът могат да го развалят само сключилите го.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Моето скромно мнение е, че дори и да заживеете самостоятелно, ако бащата на детето ти предпочита да се наспива на спокойствие у техните и да прескача за манджа там, ще продължава да го прави отново. Друг е въпросът дали изобщо ще се съгласи да излезете под наем сами. Проблемът едва ли е, че не се спогажда с твоите родители. А свекърва ти, разбира се, че ще го обгрижва - тя вижда, че той има нужда от нея, той й го показва... нищо, че мие чинии и сменя крушки при майката на детето си, най-общо казано. Един възможен вариант е да се разделите за един месец, за да разбере всеки какво точно иска, да премисли живота си малко отстрани. Е, той ще е под властта на майка си, но ако двамата имате бъдеше, ще си спомни това, което го е накарало да те обикне и ще разбере, че и мама, и ти имате място в сърцето му, но по различен начин и сравненията са губене на време. А ти, след като се справиш с ежедневието без негова помощ, ще придобиеш повече увереност в себе си. Успех! Всичко е в твоите ръце.

# 62
  • Мнения: 3 394
Онази го перяла и му готвела, ти му гледаш детето и то при вашите!!! То бива, бива жилищни проблеми , ама такова нещо си е жив цирк! Извинявай, не се засягай, не те познавам лично, но и първа приятелка да ми беше, пак щях същото да кажа !

# 63
  • Мнения: 136
Страшно се разстроих от твоята история. Мисля, че си умно и чувствително момиче. Изглежда, че и съпругът ти е добър, но май най-вече към себе си. Той би трябвало да разбере, че ти като си се омъжвала, си се омъжвала за него, а не за майка му.
Първото нещо, което смятам, че трябва да направиш е да поговориш на дълго и нашироко за създалата се ситуация с него. Но в никакъв случай не стигай до явни нападки и най-вече крясъци. Просто се настрой, че няма да му крещиш!!! Подготви се. И знай, че този разговор ще има продължение......Много е важно да го накараш да те изслуша до край! И при първия разговор и при следващия. До колкото разбирам и ти като мен си доста обстоятелствена, а мъжете не обичат дълго да слушат, особено упреци. Помисли си какво НАЙ-ВЕЧЕ искаш от него - най-важното, първото нещо, което да направи. Най-много 2-3 изисквания постави на първо време. Ако имате напредък в отношенията, ще имаш възможност да поставиш и останалите на дневен ред.
Помисли си за тези неща. Много внимавай да си говорите приятелски, като влюбена двойка, каквато до скоро сте били. Не нападай открито майка му в този разговор. Такъв мъж не би го допуснал. Говори само за теб, него, детето и вашето общо бъдеще. Даже, ако може, въобще не стигайте до темата за родителите.
Можеш да му предложиш да се изнесете на квартира, най-добре в друг град. Ако сте отделени - нещата, естествено, ще се променят. Можете да определите, например, в кои дни майка му да идва да вижда детенце или пък вие да й го оставяте за няколко часа (между 2 хранения да речем) при нея и да имате време и за вас. Това на теб сега е много необходимо.
Трудно ми е да ти го кажа, но не бива един мъж да се поставя в ситуация да избира между майка и съпруга. Това е невъзможен избор. Винаги ще е виновен пред някого.
В тази ситуация, най-разумното нещо е съпругата и майката да се "разберат" как ще си го "поделят". Знам, че звучи тъпо, но съм стигнала до този извод. Ако изобщо можеш да разговаряш спокойно, подчертавам "спокойно", със свекърва си, направи го. Просто й кажи, че ако иска сина й да е щастлив, трябва да приеме факта, че освен нея, той вече обича и друга жена. И не бива тези две жени всекидневно да го разкъсват. А тя, ако наистина обича сина си, трябва да му позволи това щастие, семейното.....

# 64
  • Мнения: 295
Извинявай, но това не е семейство! Не може ти да си тук, той да е там, а детето по средата. Нищо добро няма да излезе от тази работа. Защо - ами чувства се свободен, което не му пречи да си обича детето, да е грижовен баща. Но той съпруг не е, доколкото разбарах, помощта му е само към детето, идва, вижда го, интересува се как е, дава за памперси и мляко, абе изобщо. Но къде си ти в цялата история - ти в неговите очи не си добрата майка, нищо не правиш като неговата майка и т.н. И при това той е свободен - във всеки момент ако срещне по-добрата в неговите представи, ще се вдигне при нея, а ти къде оставаш. Да не говорим, че може и претенции за детето да предяви. Така че твоята ситуация си е доста сложна и застрашена, мисли за себе си, за да е добре и детето ти. Цялата ситуация е меко казано странна. Сега бебето е малко, ама като расте ще има нужда от баща си в къщи, а не да му идва на свиждане и да го пита после какви оценки има в училище. Имам лични наблюдения от подобна ситуация при близки ми хора - тя тук, той там. ами да ти кажа резултата за детето е отчайващ - страшно изнервено, нестабилно. Едва когато заживяха заедно, то малко се поуспокои, но има какво да се желае още (как ще му обясниш на едно дете на 2 - 3 години, че баща му е супер, много си го обичаме, ама не живее с нас, виждаме се веднъж в месеца - в този случай с познатите). След като сте поели отговорността да имате дете, поемете отговорността и по възпитанието му, като първо си уредите вашите взаимоотоношения, за да създадете стабилност на това дете.

# 65
  • Мнения: 1 446
Много изчерпателно са ти представили ситуацията Azef и Пенелопа. Аз не мога да ти кажа нищо повече.
Момиче вземи се в ръце и помисли за бъдещето си. Ако трябва върни се на работа , но си извоювай самостоятелен живот. Майка ти е пенсионерка и може да ти гледа детето. Това също е изход.
Общо взето историята ви е детинска. Държите се като току що завършили гимназия.
Изумена съм как може да съществува подобно нещо.

# 66
  • Мнения: 6 164
Питаш Семейство или не...?
Според мен това вашето не е семейство.
Нито сте женени, дори не живеете заедно.
Определено не сте.
Ти си родила дете от един мъж, защото ти е зацъкал биологичния часовник, наричаш го татито, съвсем основателно. Той е просто биологичния баща. И това, че пазарува и идва у вас, не е онази невероятна уникална черта от характера му, а нещо, което и нашите мъже правят, но те и спят с нас и ни гушкат нощем и за бебето стават, за да се наспим и ние - жените им сме на първо място и за всяко нещо първо с нас се консултират, не с майките си. И определено ни уважават и вярват в способностите ни да си отгледаме сами децата, а не ни подценяват и унижават, като за всичко звънят на майка си, щото тая "младата, неопитна майка" нищо не може...
Съжалявам, че татито се отнася така с теб, не знам как издържаш на такова положение, аз не бих. Но трябва да сте вие най-важните за него, теб да слуша. Дано с времето го осъзнае и се отдели от майка си. Имала съм гадже "мамино синче" и знам колко е ужасно. После знаех от такъв да бягам. Имам чувството, че не излизах с него, а с майка му и трябваше да впечатлявам майка му и да се доказвам на нея, а не на него. В крайна сметка прецених, че щом един мъж няма собствено мнение, а слуша маминото, не е никакъв мъж и по-далече от такива.
Не може да не си видяла тази му черта за 7 години.
Не искаш и на квартира, че майка му щяла да плаща сметките. Добре де, ти си на 27, той на колко е, че още е зависим финансово от майка си?

# 67
  • София
  • Мнения: 13 206
Чакай малко.. в тази история нещо не е наред от самото начало!!! Това НЕ е семейство! Защо си допуснала от самот анчало да не живеете заедно. Какви са тия работи, той не можел да живее с вашите?! Ми като не може отивате да живеете другаде. Не ми се струва нормално всичко това. Ние с мъжа ми сме заедно 13 г. Когато решихме да имаме бебе съответно решихме и че ще живеем заедно. Аз не бих допуснала той да живее с майка си и да идва да си вижда детето. Просто щяхме да се разделим... Това ти е първата и според мен най-съществена грешка! После... не го защитавай, че майка му го манипулира. На него му е удобно да живее така. Също не бих допуснала всички тези упреци от негова страна. Всичко си има граници все пак...

Уф, то стана много обвинителен този постинг... Стискам ти палци и живей така както на теб ти е добре. Ако се чувстваш добре в тази ситуация ОК... аз не бих...

# 68
  • София
  • Мнения: 13 206
Всъщност не идва само у нас. Спи тук, но само след нощна спи у тях. До някъде го разбирам, че не иска да живее тук, защото извън стаята ни е друга планета. Родителите ми не са лоши хора, но са малко изкукали от възрастта. През тези 7 години в които сме заедно винаги е било така.
Искали сме да се изнесем на квартира, но парите никога не са ни стигали, а при наличието на стая квартирата никога не била необходимост. Още по-малко сега.
Аз се надявах, че щом направихме такъв ремонт в стаичката и всичко ново купихме ще преглътне странностите на нашите и ще дойде да живеем тук като семейство. Родителите ми никога не са му казали нещо накриво, те много го обичат. Никога и не са ни се бъркали в нищо, но каквото сме им поискали да направят са направили. Докато той иска майка му да му се бърка май, защото ми обясняваше един ден, че ако сме били у тях майка ми щяла да ми помага в отглеждането на детето, щяла да готви, да пере, да чисти и т.н. Аз точно това не искам. Искам без баби да си гледам детенце и да готвя на мъжа си... Не ми трябва "слугиня" и интриги вкъщи. Аз ако бях отишла у тях щеше да ужас.  Sick

Айде, айде.. а майка му пък е света вода ненапита! Я недей да се подценяваш, теб и родителите ти! Виждам, че в момента си в кофти ситуация и търсиш оправдание за всяка негова грешка. Вътрешно знаеш, че не е редно да прави нещата така, но търсиш оправдяние. И аз така правя и затова ти казвам, че е нереално. Отстрани знаеш ли колко различно изглеждат нещата...

# 69
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Изчетох по-голямата част от коментарите(просто нямам нерви да прочета всичко) и нямам думи! Какъв мъж е това бе??? Ще ходи при мама да му пере гащите, а се пише баща?? срамота!!
Ще си купува кола и ще дава половин заплата - ами ОК ма каква е таз кола бе??мерцедес ли??? и защо  е предпочел да си купи кола вместо да излезете на квартира и с този прословут заем да я плащате и да си живеете спокойно??
Мислих мислих и стигнах до извода,че голяма част от вината за това положение е твоя(нищо лично,не се обиждай  Peace) и негова(на въпросното "тати"). свекървата в момента ти е най-малкия проблем  Peace
И в крайна сметка ти защо си решила да имаш дете- защото ти е дошло времето(според теб), защото си се почуствала готова или защото си почуствала,че това е подходящия мъж???  #Crazy

# 70
  • Мнения: 4
Изчетох всичко по темата и останах с впечатление че вие всъщност не искате да сте заедно- и двете страни защото никой от вас не прави така трудните за съществуването на едно семейство отстъпки. Той не иска да дойде да живее при твоите родители ти не искаш при неговите- квит сте  Confused
Но ви пожелавам да разберете какво искате в крайна сметка и да се опитате да го постигнете  Peace

Общи условия

Активация на акаунт