За Погачата и неразположението

  • 19 007
  • 135
  •   1
Отговори
# 120
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
        Щото е ерген. Малко беше грубо.


 Twisted EvilЕргенче ли бил Борето... newsm78,ха такаааааа.Той ли каза така?!

# 121
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Погачата на дъщеря ми беше прекрасен повод да се съберем по женски с приятелки и приятни ми роднини.  Мъжете ги пратихме на кръчма, впоследствие и ние се присъединихме към тях ( без бебето, в интерес на истината  Mr. Green). Отделно, още от изписването в нас идваха гости да видят детето, да му се порадват, пък и мен да ме видят  Wink
Относно "опъпчването"- около седмица след погачата, поканихме приятели на мъжа ми на гости. И стоим готови вече-  масата подредена,салати и  мезетата нарязани, пиенето охладено, основното почти готово, накратко казано- в пълна бойна готовност чакаме гостите да заповядат. Звъни мъжа и казва, че се чудели дали да идват, т.к. на жена му току що й дошло и малката да не се опъпчела  Shocked Тогава за пръв път чух за това безумно поверие. Е, някак си успях да убедя госпожата, че няма страшно да дойдат и че малката едва ли ще обърне внимание на това дали тя  е в цикъл или не.  Stop

# 122
  • Мнения: 1 866
Ох, откъде я изровихте тази тема, много ме развесели Joy Какво ли не научава човек от форума...Umma аз щях да изгубя ума и дума, ако гостите ми бяха изтърсили нещо подобно.  Joy

# 123
  • Мнения: 1 866
Сега видях, че и за чужбина сте обсъждали...Ами в така наречените цивилизовани страни няма такива простотии - ни уроки, ни пъпчасвания, ни червени конци, ни дивотии. От първия ден бебето е в контакт с външни хора в цикъл или не. Мъжът ми е чужденец и не можете да си представите как му изглеждат всички тези суеверия...Да не говорим, че щеше да набие една баба на улицата, която заплю първото ни дете да не го хване уроки Joy Като се развика - ама как така плюе детето ми? Ужас, едвам успях да му обясня, че не го е плюла, но оттогава гледа с голямо подозрение всички като вземат да се радват на децата. Не го е страх от уроки ами от плюнки Joy

# 124
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
lala пусни му на съпругът ти американския филм Моята голяма луда гръцка сватба и от там ще разберете всъщност от къде са дошли тези заплюваници. Да се посмее човека

# 125
  • Мнения: 1 866
lala пусни му на съпругът ти американския филм Моята голяма луда гръцка сватба и от там ще разберете всъщност от къде са дошли тези заплюваници. Да се посмее човека
lala пусни му на съпругът ти американския филм Моята голяма луда гръцка сватба и от там ще разберете всъщност от къде са дошли тези заплюваници. Да се посмее човека

Даа, точно този филм гледахме преди известно време и много се смяхме, защото се разпознахме точно в сцената с плюенето. Слава богу моите роднини бяха доста по-сдържани на нашата сватба, но пък му спретнахме типично бг сватба, в която той и семейството му трябваше да участват много активно. Наистина се позабавлявахме тогава. Брат му такава ръчаница тропаше, че още го споменават.  Joy

# 126
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ами значи човека е научен, а определено вече от години, моят син е на 12 /голямият ми/ и при нас си влизаха в болницата и при нас идваха приятели, но тук в тази тема ставаше дума за   съвсем друго, ако човек е притеснен и вярва в такива работа и държи да ги спазва, аз уважавам и се съобразявам с тяхните желания. И понеже тук непрекъснато доста хора разказват как са дошли в болницата да ги видят, ако пък искате да продължи темата с това на кой колко народ е дошъл и е влязъл да види бебето. Например има хора, които много мразят да им надникват в количката. Аз пък много обичах

А заплюването е дошло от Гърция до колкото знам, ама пък как си живеят хората. А това да не се влиза при бебето 40 дни, най подробно е обяснено в къща музей в Арбанаси. Там е и една от първите къщи, на който са им били тоалетните вътре в къщите.- не си спомням преки колко века.

# 127
  • Мнения: 2 759
...в така наречените цивилизовани страни няма такива простотии - ни уроки, ни пъпчасвания, ни червени конци, ни дивотии.
          Абе знае ли човек... Не съм много наясно с вуду ритуалите, все пак newsm78...

# 128
  • Мнения: 2 759
Twisted EvilЕргенче ли бил Борето... newsm78,ха такаааааа.Той ли каза така?!
         На мен така ми се стори от неговото изказване  newsm78.

# 129
  • Мнения: 1 866
но тук в тази тема ставаше дума за   съвсем друго, ако човек е притеснен и вярва в такива работа и държи да ги спазва, аз уважавам и се съобразявам с тяхните желания.

Ааа, да, стига да не ми налагат на моето дете такива неща, нямам нищо против. Ако ми кажат, че не съм желана, защото съм неразположена, хич няма и да се натискам, нито да се обиждам. Всеки си решава какво да му е отношението към околните.

Единственото което ме смущава в този вид суеверия е, когато те изкарват например едва ли не вещица, ако например посетиш бебе и после по случайност то вземе, че ревне, та те заклеймяват, че ти си виновна. Намирам това за доста примитивно и наистина обидно. Честно казано с подобен род мнителни хора, които всеки път като им погледнеш детето след това го пръскат със светена вода, никак не ми е приятно да общувам и даже страня от тях. То да не посмееш да направиш комплимент и да се порадваш на бебчето! Всеки път си меря приказките и плюя и аз наред, че както съм и със сини очи, просто си представям офанзивата като си тръгна!

# 130
  • Мнения: 9 990
Лала,то да е светена водата...мият се ритуално очите на бебето с вода от чешмата, щото го били гледали днес много хора.... Laughing

# 131
  • Мнения: 1 866
Лала,то да е светена водата...мият се ритуално очите на бебето с вода от чешмата, щото го били гледали днес много хора.... Laughing
Пенелопа, аз видях тука една тема даже и през метла нещо се мие, но не разбрах точно каква е техниката. Някои хора се чудят как да си усложняват живота...Майка ми също се спускаше в началото да мие очи, но се криеше от мен Grinning Примирих се, викам, поне детето ще е чисто. Но ми е много смешно. Не го разбирам и това е. Явно съм много лекомислена.  Grinning

# 132
  • Мнения: 2 180
Преди да влезе вкъщи, се мие лицето през вилици - против уроки е това поверие. Чувала съм и през метла в интерес на истината.
Аз бих го спазвала, защото знам как е ревал братовчед ми когато са го разнасяли от ръце на ръце да му се радват. Има си нещо такова като урочасване. И червен конец бих вързала дори. Суеверна съм до крайност! Нищо не пречи при желание, да се спазват някои вярвания.

# 133
  • Мнения: 9 990
Джини, гарантирам ти, че брат ти е ревал именно защото са го премятали от ръце на ръце/а това премятане да не е някакво друго поверие-че задължително всеки трябва да омачка и овъргаля бебето о себе си?/ а не заради друга причина.И 5 конеца да му бяха вързани-пак щеше да реве, ама е късно предполагам за експеримент...

# 134
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Джини, гарантирам ти, че брат ти е ревал именно защото са го премятали от ръце на ръце/а това премятане да не е някакво друго поверие-че задължително всеки трябва да омачка и овъргаля бебето о себе си?/ а не заради друга причина.И 5 конеца да му бяха вързани-пак щеше да реве, ама е късно предполагам за експеримент...

Много ми става хубаво, когато прочета трезви мнения, да знаеш   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт