Августинки Тема 2

  • 20 767
  • 695
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 190
Мен постоянно ме втриса, все ми е студено. Днес питах гинеколога, не знае от какво може да е 😒

# 31
  • Мнения: 2 421
Аз не съм зиморничава и винаги в къщи зимата седми по-на хладно и последните дни все ми е студено.
Но нали пък до скоро бях болна може и от това да е при мен, но определено се усещам по-изнежена.

# 32
  • Мнения: 1 751
И на мен ми е студено. Особено като полегна с циклогеста към 18 - уж облечена, уж със средно парно, с одеяло, и пак. Като се отпусна и съм на лед.
Ама сега в момента пък направо горя, затова се събудих 😀

# 33
  • Мнения: 50
Момичета някой наясно ли е какво ни се полага по здравна каса? Днес бях на преглед (всичко е наред и си отговаря плода)  и АГ ми каза, че  имам право на два прегледа за бременността и ако искам като първия път да ходя всеки месец трябва да си плащам такса. Ще се радвам някой който е по наясно да ми обясни как стоят нещата.Hug

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 572
SeviRyan,миналата година един лев не съм дала ,явно си зависи от лекаря.Сега ще видя АГ какво ще каже..Иначе и аз го знам  това,че трябва да си плащаш прегледите,но явно и от лекаря зависи.И за други знам,които не са плащали нищо

# 35
  • Мнения: 3 326
Момичета някой наясно ли е какво ни се полага по здравна каса? Днес бях на преглед (всичко е наред и си отговаря плода)  и АГ ми каза, че  имам право на два прегледа за бременността и ако искам като първия път да ходя всеки месец трябва да си плащам такса. Ще се радвам някой който е по наясно да ми обясни как стоят нещата.Hug
Имаш право, ако не се лъжа, на два безплатни ехографа иначе прегледите са всеки месец и не се заплащат. Над 35г май бяха 3 ехографите, защото се води рискова бременност. Но това беше преди повече от 2г. Мисля, че не е сменено. Моята ме гледаше всеки път на ехограф и не съм плащала. Също ми харесваше, че не изписва излишни лекарства.

# 36
  • София
  • Мнения: 5 618
Това намерих в Интернет.
Жените, чиято бременност не е рискова, имат право на 12 платени от здравната каса прегледи - по един през първите 7 месеца от бременността, по два – през последните два месеца от нея и два – след раждането.

Задължителни лабораторни изследвания в различните срокове на бременността:

- изследване на кръв за хемоглобин, еритроцити, левкоцити, хематокрит, MCV, MCH, СУЕ; изследване на кръвна захар; урина, които трябва да се повторят още по един път в V и VІІІ лунарен месец;

- определяне на кръвната група и Rh-фактор;

- изследване за сифилис (Васерман) и хепатит В (НвS Ag), а при съгласие, и за HIV,

- два ехографски прегледа - един в началото на бременността, и втори - между 16-ата и 20-ата гестационна седмица (около петия календарен месец);

- изследване на онкопрофилактична цитонамазка (назначава се от специалист по АГ);

- изследване на влагалищен секрет за микробиологично изследване, което се повтаря още веднъж в ІХ лунарен месец;

- проследяване на сърдечната дейност на плода - от V лун. месец – по един път във всеки лунарен месец; а в ІХ и Х – по два пъти.


Аз с баткото се следях на частно, така че плащах всичко. Не си представям за цяла бременност само два прегледа с ехограф, въпреки че аз съм от най-спокойните тук.

За студеното - мен също ме втриса, даже много.

# 37
  • Мнения: 3 326
Първата бременност единия от последните пъти като ходих ехографа беше счупен и чаках да видя дали ще го оправят. Заминават си техниците, влизам аз и докторката казва на акушерката да започва прегледа, а тя ще иде до тоалетна набързо. Първо имате теглене, мерене, кръвно и това си е работа на акушерката. Свършва тези процедури тя и взема една тръба и почва да ми слуша корема, като по филмите, за първи и последен път го видях този инструмент. В същия момент се връща лекарката и с нея идва и тази от съседния кабинет поглежда учудено акушерката и пита ама какво правиш, защо слушаш така тоновете. Акушерката още по учудено отговаря ами нали ехографа не работи. Излезе, че са го оправили и може да го огледа и засече тоновете, но не може да го измери колко е голямо. Докторката от съседния кабинет пък идва да пита ще ходим ли на нейния ехограф, че чакала пациентка и да минем първо от там, а после другите неща. Моята докторка се смя, че не и трябва точно това бебе не и трябва да го мери, защото вече си е минало 3кг и само иска да го огледа, а това става и на нейния ехограф.

# 38
  • София
  • Мнения: 5 618
С подобна ''тръба'' ни слушаха в патологията в Шейново.

# 39
  • Мнения: 141
Тъкмо минах прегледа. Имам си ембрионче 8 мм с тупкащо ♥️. Пожелавам на всички, които още не са видели сърчице, да го видят в най-скоро време, а на тези от нас, които стигнахме до този вълшебен момент светли празници и повече вяра в живота който носим!

# 40
  • Мнения: 543
Faja, много хубава новина!

# 41
  • Мнения: 1 751
https://bremennost.bg/izsledvaniq-pri-bremennost-po-zdravna-kasa.html

Ето и тук малко информация за ЗК. В статията за 7 г.с. има и линк към Уведомление за бременност към работодател.

# 42
  • Мнения: 180
Момичета, а коя бременност се води рискова? Над 35, с предишен мисед, кървене  и какво още ?
И ако е рискова кога може да се излезе в болничен най-рано?
Аз съм в Англия и тук всичко неглижират, болничен няма изобщо  освен  след 6 месец. Но моя работодател беше казал преди( сега още не знае), че ще ми признае становище от лекар, дори и от Бг.  Всяко АГ ли може да издаде болничен след 3 месец или трябва комисия. Ще съм благодарна за информацията ако знаете.
Весела Коледа на всички!

# 43
  • Мнения: 43
Здравейте, родих на 6 Август и от месец започнахме активният полов живот. Проблема е, че днес се беше скъсал презерватива и имаше малко отвън (извади го бързо), въпреки че не свършва в мен. Направо ми се накъдря косата от страх. Понеже са празници и не знам как да реагирам, дали да отида до спешен кабинет за преглед, понеже не знам дали това може да ми навреди щом съм родила преди месеци ако съм успяла да забременея. Също и за хапчетата след секс, не знам как стоят нещата след като съм родила, дали може дали да изчакам доктора ми и да отида Януари месец? Цикъла ми е след 8 дни.

# 44
  • Мнения: 164
Здравейте, родих на 6 Август и от месец започнахме активният полов живот. Проблема е, че днес се беше скъсал презерватива и имаше малко отвън (извади го бързо), въпреки че не свършва в мен. Направо ми се накъдря косата от страх. Понеже са празници и не знам как да реагирам, дали да отида до спешен кабинет за преглед, понеже не знам дали това може да ми навреди щом съм родила преди месеци ако съм успяла да забременея. Също и за хапчетата след секс, не знам как стоят нещата след като съм родила, дали може дали да изчакам доктора ми и да отида Януари месец? Цикъла ми е след 8 дни.
СЛ
След раждане най-лесно се забременява по принцип. Но сега ако отидеш на преглед лекаря няма какво да види, дори да си забременяла. Ако не кърмиш можеш да пиеш хапче ескапел мисля, че се казваше.

Общи условия

Активация на акаунт