Термин Август 2022 (Тема 3)

  • 22 482
  • 730
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 98
Аз съм при Желязкова на 25.01. за фетална морфология. Ще споделя как е след като мина. Отзивите са много добри за нея, но определено нямам нерви да се следя там. Въпреки, че си с час може да чакаш и 4 часа. Ако остана доволна ще си направя всичките фетални при нея и евентуално допълнителни прегледи. Даже не знам сега как ще чакам толкова време пред кабинета, защото още ми прилошава и нямам никаква енергия. Дано до тогава малко да се оправят нещата


Благодаря за новата тема! Simple Smile
Аз съм в 7г.с.+4 дни и от 4-5 дни гастритът ми е супер обострен, повръщам от вода. На ръба на обезводняването съм. Днес сякаш съм идея по-добре, но не смея да се зарадвам... в момента не съм и в състояние да излизам от нас и това още повече ме потиска.
Записах се на ФМ за 14.02 при Кр.Желязкова, ще се радвам на мнения, ако някоя от вас мине при нея преди мен. Тогава ще съм 12+3 дни. Чудя се за генетичния тест в Терапията.
Пропуснах да я питам за ЖК обаче... късно ли ще е като отида за ФМ? Лошото е, че не ми вземат направленията, а уж работят по ЗК. Та може би трябва другаде да се запиша на ЖК а при нея да ходя допълнително. Тя пък не води раждания, но иначе й имам голямо доверие и ми се иска да ме наглежда. Първо бебче ми е, всичко ме плаши...

# 16
  • Мнения: 251
Nessa вчера писах и аз обезпокоена от същият пулс. Аз съм 6г5д, но по ехограф 6г3д и вчера първи преглед имаше пулс 120, и моя доктор не каза нищо, напротив не спря да повтаря,че всичко за сега изглежда ОК.

Аз само за протокола с моето зацапване вчера в светло кафеникаво, днес го няма, даже още вчера изчезна. Не мисля,че има нормално зацапване, но мисля това да беше такова и вследствие на прегледа.

И вчера на регистратурата ми запазиха следващ преглед за 02. Март .. .
Тогава бях толкова развълнувана,че не съм мислила, но днес ми се вижда адски много...

Моя преглед е за 10-ти февруари,хм наистина късно звучи чак март месец,но не знам 🤷🏻♀
Ноо този пулс,направо ще откача,а знам че трябва да съм спокойна и че ако е нисък докторът щеше да каже нещо…
На английски като чета пише че за 6-7ма седмица е нормално от 100-120 но не ми звучи убедително,мисля че е нисък😭😭
Нека и останалите мами споделят,моля ви❤
А колко е голямо ембриончето? Моето е 0,63см

А зацапване имах точно на 31-ви в 23:55,минути преди новата година ,след игране на бяла роза и сиртаки минтрлна розова слуз,писах на АГ-то и каза да пия още две таблетки дуфастон
Нямам зацапване сега,на дуфастон и на утрогестан съм

# 17
  • Мнения: 2 797
Nessa вчера писах и аз обезпокоена от същият пулс. Аз съм 6г5д, но по ехограф 6г3д и вчера първи преглед имаше пулс 120, и моя доктор не каза нищо, напротив не спря да повтаря,че всичко за сега изглежда ОК.

Аз само за протокола с моето зацапване вчера в светло кафеникаво, днес го няма, даже още вчера изчезна. Не мисля,че има нормално зацапване, но мисля това да беше такова и вследствие на прегледа.

И вчера на регистратурата ми запазиха следващ преглед за 02. Март .. .
Тогава бях толкова развълнувана,че не съм мислила, но днес ми се вижда адски много...

Доста време си е до 2 март,да не са объркали нещо? В началото пулсациите са по слаби. На мен в 7седм и 1 ден бяха 148. С напредването ще го чувате по-добре и ще се увеличат. Според мен след седмица отидете някъде да видите как вървят нещата,защото следващия час е доста далечен след 6 седмици вие ще сте направо за ранна фетална морфология. Това е мое мнение вие си решавате все пак!

# 18
  • Мнения: 867
Изрично звънях днес, нямало грешка. Честите ехографски прегледи вредяли на плода и за това и ако имам оплаквания да се свържа с тях.

Но определено след 10 15 дена ще ида пак някъде,и ще настоявам за коремен,че вчера с това зацапване ..

# 19
  • Мнения: 1 219
Това са пълни глупости , само доплера е опасен в ранни седмици.Когато е важен кръвотока дори и в ранни седмици го пускат за съвсем кратко .Според мен си запиши час след 3 седмици и ще ти останат после още 3 до март.После ако всичко е наред може да се разредят на месец

# 20
  • Мнения: 2 797
Nessa вчера писах и аз обезпокоена от същият пулс. Аз съм 6г5д, но по ехограф 6г3д и вчера първи преглед имаше пулс 120, и моя доктор не каза нищо, напротив не спря да повтаря,че всичко за сега изглежда ОК.

Аз само за протокола с моето зацапване вчера в светло кафеникаво, днес го няма, даже още вчера изчезна. Не мисля,че има нормално зацапване, но мисля това да беше такова и вследствие на прегледа.

И вчера на регистратурата ми запазиха следващ преглед за 02. Март .. .
Тогава бях толкова развълнувана,че не съм мислила, но днес ми се вижда адски много...

Моя преглед е за 10-ти февруари,хм наистина късно звучи чак март месец,но не знам 🤷🏻♀
Ноо този пулс,направо ще откача,а знам че трябва да съм спокойна и че ако е нисък докторът щеше да каже нещо…
На английски като чета пише че за 6-7ма седмица е нормално от 100-120 но не ми звучи убедително,мисля че е нисък😭😭
Нека и останалите мами споделят,моля ви❤
А колко е голямо ембриончето? Моето е 0,63см

А зацапване имах точно на 31-ви в 23:55,минути преди новата година ,след игране на бяла роза и сиртаки минтрлна розова слуз,писах на АГ-то и каза да пия още две таблетки дуфастон
Нямам зацапване сега,на дуфастон и на утрогестан съм

В 6 седм и 1 ден размврът на ембриона ми е бил 5,7мм. Има една табличка приблизителни на размери на ембрион по седмици,качвам я. Аз по нея се ориентирам.

# 21
  • Мнения: 867
А аз разбрах, че ме метнаха, но явно им е такава практиката в клиниката.
Все пак ще мина някъде поне на 1 преглед преди този час.
Благодаря на всички.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 572
Ние видяхме пулс само,но не ми каза за ударите ..Иначе в 8+2 беше 1.77 см

# 23
  • Мнения: 701
Аз не повръщам, но до преди седмица нямах никакъв апетит и много ми се гадеше, та съм свалила 1,7кг. Началото на 9гс гаденето ми намаля и си хапвах повече и съм качила 500г. Днес влизам в 10гс., вчера ми беше доста зле, имах болки, като ПМС, гадеше ми се много. Спах почти цял ден, пък да видим, как ще е от днес Wink

Предстои ми избор за ЖК в болница Надежда в София. Дали имате мнения за лекарите? С първа бременност съм, инвитро и бях изненадана, че няма да ме следи моя си доктор. Нямам идея, как да избера нов.

# 24
  • Мнения: 110
Здравейте,мами!
Искам да попитам,колко ви беше дърдечната дейност на бебчето на първия преглед? При мен в 6-та и 3 дни чухме пулс 118
Докторът каза че всичко е нормално,но аз нали не спирам да чета из форумите и се филмирах че е нисък
Моля някоя да ме успокои😣😣
Бях на преглед в 6+6 г.с ( по ехограф 6+5 г.с) пулса беше 129 удара в минута, размер 0.84 см.

# 25
  • София
  • Мнения: 5 617
Благодаря за темата. Моля дамата, която я е направила, да добави в описанието, че за Фейсбук групата е необходимо да ми пишат на мен. Нашата група тук е различна от тази, която е общодостъпна - тайна е и сме майки само от темата.

По отношение на прегледите, моята лекарка ме вика през 20 дни горе долу. Предполагам, че и занапред ще е така. Засега е отзивчива, отговаря ми на вайбър на въпросите. Надявам се и така да си остане.
Още не съм записала час за ФМ, напоследък съм много натоварена и главата ми е гръмнала, а от днес съм в 10+0г.с.

Чудя се с втора бременност по-рано ли се усеща бебето? С баткото го усетих към 16-17г.с. Имам спомен колко ужасен беше този период от 2-3седмици, в които нямах симптоми (беше ми спряло гаденето и повръщането), но все още не усещах движения.

# 26
  • Мнения: 3 326
Благодаря за темата. Моля дамата, която я е направила, да добави в описанието, че за Фейсбук групата е необходимо да ми пишат на мен. Нашата група тук е различна от тази, която е общодостъпна - тайна е и сме майки само от темата.

По отношение на прегледите, моята лекарка ме вика през 20 дни горе долу. Предполагам, че и занапред ще е така. Засега е отзивчива, отговаря ми на вайбър на въпросите. Надявам се и така да си остане.
Още не съм записала час за ФМ, напоследък съм много натоварена и главата ми е гръмнала, а от днес съм в 10+0г.с.

Чудя се с втора бременност по-рано ли се усеща бебето? С баткото го усетих към 16-17г.с. Имам спомен колко ужасен беше този период от 2-3седмици, в които нямах симптоми (беше ми спряло гаденето и повръщането), но все още не усещах движения.
Аз втория път го усетих по-рано, може би защото вече знаех какво да очаквам. Баткото го усетих около 19 седмица, но той като цяло не риташе много, повече само се наместваше. Малката я усетих около 14 седмица, но тя пък почти не спираше да мърда, особенно пък ако седна така, че да я притисна леко.

# 27
  • Мнения: 856
Аз за сега ходя през 2 седмици на частно при моята, но вече ме записа на ЖК от средата на февруари, след 3тия преглед другата седмица (последен частен в 10 г.с.) предполагам ще се разредят на веднъж месечно.
Момичета, вие будите ли се за тоалетна? При мен е нещо страшно, преди да заспя ходя 3-4 пъти, нощем се събуждам поне веднъж 🙄 мислех, че тези разходки ще са като натежи корема, но не, от 6та седмица съм така. Но пък не спирам да се наливам с вода 😁😁 пия по 2.5-3 литра на ден, но не мисля да я намалям, тя водата няма да ми навреди. Шегувам се с ММ, че това пишкане ме подготвя за безсънните нощи с бебчето 😁
Иначе това ужасно време и цял ден седене в нас (хоум офис) много ме измарят, а нощем не мога да спя. Миналата седмица правех разходки 10 км и нито кръст ме болеше, нито безсъние ме мъчеше. Не смея да правя упражнения, че имам киста на десния яйчник. Не че ще правя нещо рязко, ама знам ли. Другата седмица ще питам за йога или нещо леко дали може, че така хич не ми е добре.

# 28
  • Мнения: 146
Аз също се събуждам по няколко пъти на вечер.

# 29
  • Мнения: 1 219
М.Angelovaaпоне веднъж?! Аз ставам поне 3 пъти 😀😀😀 Вярно е ,че и аз се старая да пия по много вода и от не повече от литър на ден , минах на 2 и половина и знам ли,  може би това е причината - не толкова от самата Б.Съответно и аз не спя добре Sad

Общи условия

Активация на акаунт