Захранване - въпроси и отговори - тема 12

  • 30 621
  • 844
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 546
Малкият не е ял кейл или брюкселско зеле все още. В нас не се ядат тези двете, в кухнята не е имало досега. Не виждам проблем да се дават обаче. Ако ги имаше в кухнята щях да предложа. Доста неща си въведе от там по този начин.

П.С. нека не се обвиняваме кой готви, кой не, кой ползва и кой не частна кухня. Аз съм от майките, които и готвят, и поръчват кухня. Малкият яде кухнята, та си облизва пръстите. Частна е и ми я носят до д-то и си плащам за тази услуга, не се чувствам богаташка, но мога да си го позволя и не ми е проблем да дам 6-7-8лв на ден за детето за такова нещо и да ни улесня ежедневието. Храната е вкуса и винаги прясна, разнообразна и се харесва на малкия, което за мен е най-важното. Времето, което си спестявам от мислене на меню, пазаруване специално и готвене го ползвам за разходки и игри. В яслата ще яде от същата кухня и съм спокойна, че ще е по вкуса му и няма да отказва.

Абсолютно. Мисля че всяка майка има желание да готви за детето си, но в даден момент времето все не стига и аз също от другия месец съм записала детето на държавна кухня, именно защото сега времето се затопли и искам да прекарваме повече време навън, освен това детето прохожда и вече е изключително трудно да прекарвам половината ден в готвене (след работа таткото готви понякога).
Наистина не бива да се съдим една друга и пак ще кажа, аз не обичам да се изпада в крайности. Вкъщи не се консумират само био плодове и зеленчуци, както и кейл и брюкселско зеле, но в други семейства се консумира и в това няма лошо. Съобразявам менюто, с това което може да яде детето и така се храним заедно.

# 16
  • Мнения: 2 352
Хич не изгарям от желание да се въртя из кухнята за една купичка. Пък особено няколко пъти на ден. Няма как да осигуря такова разнообразие, както в някоя кухня. Не се чувствам никак виновна.

# 17
  • Мнения: X
Аз засега нямам намерение да го давам на кухня, комбинирам с нашите хранения и мисля да замразявам в буркан от супите или нарязани зеленчуци готови за готвене на пара, но много мои приятелки да СТА им са на кухня и според мен няма нищо лошо даже е нормално. В кухнята ядът много разнообразна и хубава храна. От кухнята на племеницата ми един път пробвах пиле със зеле, аз мразя зеле, а беше много вкусно. От коя частна кухня сте доволни?

# 18
  • Мнения: 2 242
Аз най-вероятно няма да мога да ползвам услугите на кухня, защото моето дете има алергия към белтъка на кравето мляко. Намерих една, която има диетично меню, но 200лв на месец ми се струват доста Confused Засега ще се старая аз да му готвя.

# 19
  • Мнения: 541
Мразя да готвя и нямам търпение да дойде време за детска кухня. Големи надежди имам да я хареса и да зарежем пюретата.

# 20
  • Мнения: 745
До Анди, момиче благодаря за споделеното мнение за кашите. Малката ми хала си хапва вече с удоволствие кашите. Явно си е харесвала topfer, другите закупени ги дояждам аз.
Иначе нямам търпение да я запиша на кухня, при нас няма частна такава, за жалост.
Вкарах заешко и почти телешко. Мисля, че повече се харесват от сухите бели меса. Рибата и свинското кога ги вкарахте и на какво заложите като марка?

# 21
  • Мнения: 76
Здравейте, мога ли да попотам дамите, които готвят на бебчетата си как въведохте месото? С какво количество се започва? Знам, че трябва да е 10% от пюрето, но това вероятно след като се захрани? А самото захранване как става? Цяла порция зеленчуково с колко месо се дава? И лъжичките пюре ли се увеличават или количеството месо? Дава се през ден, нали така? Извинявам се за хаотичния пост.

# 22
  • Мнения: 43
При захранването с месо (въвела съм заешко, пуешко и пилешко) как редувахте дните месо е зеленчуци?

# 23
  • Мнения: X
Хубаво е,ако имате кухненска везна. Моето дете например яде 190гр-200гр- 120гр зеленчуци и 60-70-80гр месо. Месото трябва да е между 12-30%. 12% предлагат закупените,а тези с 8% са без коментар. Нищо не се увеличава,предлагате цяла порция,аз така процедирах. Един ден зеленчуково пюре/един ден с месо. И ако сте дали жълтък веднъж в седмицата е хубаво да давате в зеленчуковото пюре.
Здравейте, мога ли да попотам дамите, които готвят на бебчетата си как въведохте месото? С какво количество се започва? Знам, че трябва да е 10% от пюрето, но това вероятно след като се захрани? А самото захранване как става? Цяла порция зеленчуково с колко месо се дава? И лъжичките пюре ли се увеличават или количеството месо? Дава се през ден, нали така? Извинявам се за хаотичния пост.
Свинско след 10тия месец,както и риба. Кашите на Хумана,също са уникално вкусни.
До Анди, момиче благодаря за споделеното мнение за кашите. Малката ми хала си хапва вече с удоволствие кашите. Явно си е харесвала topfer, другите закупени ги дояждам аз.
Иначе нямам търпение да я запиша на кухня, при нас няма частна такава, за жалост.
Вкарах заешко и почти телешко. Мисля, че повече се харесват от сухите бели меса. Рибата и свинското кога ги вкарахте и на какво заложите като марка?

# 24
  • Мнения: 488
Мами, имате ли рецепта за палачинки, подходящи за бебета под 12 месеца? Нещо само с жълтък,без мляко,  може с банан и какво брашно да ползвам? Изобщо мога ли да опитам да дам палачинка на бебе на 9-10 месеца например?

# 25
  • Мнения: 2 352
Аз редовно правя палачинки на дъщеря ми. Едно яйце(може и само жълтък), един банан и брашно(може и пшеничено или някакво друго, няма абсолютно никакво значение, с овесени ядки също съм правила). Банана се намачква, добавя се яйцето и брашно, да стане гъста каша. Става много бърза закуска.
Другия вариант, който правя е със сирене, яйце, брашно, слагала съм и кисело мляко(стават по- меки), понякога добавям и спанак.
Долу горе от 10м възраст и правя палачинки и си хапва.

# 26
  • Мнения: 594
Здравейте мами. Ние сме на 11 месеца и ни предстои даване на риба.  Тъй като нито аз, нито мъжа ми ядем риба, може ли да ми кажете с каква е хубаво да започна?

# 27
  • София
  • Мнения: 3 422
Палачинки и аз правих първоначално с жълтък, брашно (обикновено лимецово слагах, но се е случвало и бяло или пълнозърнесто), малко бакпулвер, намачкан банан. Още от 7м яде.

От рибите - аз започнах с бели (хек, пъстърва, ципура). Накрая предложих сьомга.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 367
Колко месо се дава на 8 месечно? До колкото знам са 40 грама?

Хубаво е,ако имате кухненска везна. Моето дете например яде 190гр-200гр- 120гр зеленчуци и 60-70-80гр месо. Месото трябва да е между 12-30%. 12% предлагат закупените,а тези с 8% са без коментар. Нищо не се увеличава,предлагате цяла порция,аз така процедирах. Един ден зеленчуково пюре/един ден с месо. И ако сте дали жълтък веднъж в седмицата е хубаво да давате в зеленчуковото пюре.
Здравейте, мога ли да попотам дамите, които готвят на бебчетата си как въведохте месото? С какво количество се започва? Знам, че трябва да е 10% от пюрето, но това вероятно след като се захрани? А самото захранване как става? Цяла порция зеленчуково с колко месо се дава? И лъжичките пюре ли се увеличават или количеството месо? Дава се през ден, нали така? Извинявам се за хаотичния пост.
Свинско след 10тия месец,както и риба. Кашите на Хумана,също са уникално вкусни.
До Анди, момиче благодаря за споделеното мнение за кашите. Малката ми хала си хапва вече с удоволствие кашите. Явно си е харесвала topfer, другите закупени ги дояждам аз.
Иначе нямам търпение да я запиша на кухня, при нас няма частна такава, за жалост.
Вкарах заешко и почти телешко. Мисля, че повече се харесват от сухите бели меса. Рибата и свинското кога ги вкарахте и на какво заложите като марка?

# 29
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 018
Аз ще почвам скоро да захранвам,И имам един въпрос-между въвеждането на две неща прави ли се 1-2 дни пауза без изобщо да давам някаква храна?Или примерно няколко дни давам морков и после веднага картоф?С баткото не помня как беше...

Общи условия

Активация на акаунт