Какво е новото при мен:

  • 20 210
  • 284
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 715
Аз преди малко звъннах в "Закрила на детето" в нашия район да попитам разпределени ли сме вече при социален работник, защото минаха две седмици откакто подадохме заявлението и се оказа, че си имаме разпределена госпожа Апостолова. Много учтиво я натиснах за среща и се разбрахме да се чуем следващата седмица, за да се разберем за първа среща по-следващата седмица, че сега била доста ангажирана. Обаче нещо не ми допадна като глас по телефона, но няма да се поддавам на такива предварителни впечатления. Подготвила съм се да ги натискам културно в следващите три месеца.

# 61
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510

Момичета във форума чета, че получавате писма за включване в отделните регистри и се чудя защо, когато попитах нашата служителка тя каза, че няма да получим такива newsm78. Службите не били длъжни да изпращат. А аз как ще разбера, че всичко е наред и сме вписани наистина newsm78 Трябва ли да звъня във всички регионални дирекции / посочили сме цялата страна/ smile3552, и да се интересувам дали действително сме вписани.
Вашата социална работничка да не е на тази длъжност от месец?Питам,защото точно социалните служби са задължени да пращат по пощата известия,че сте вписани във съответният град в регистрите.
Ние бяхме писали цялата страна и писмата заваляха.Все още си пазя купчинката с писма от където ни изпращаха,но когато направя една груба сметка,има още два три града от който е трябвало да получим известие,а не сме го получили. Tired

# 62
  • Мнения: 120
На нас социалната ни каза, че задължително ще получим от нашата регионална дирекция, но от другите не е задължително. Регионалните дирекции са 28. Така, че всички трябва да се въоръжим с търпение!

# 63
  • Мнения: 367
По повод на тези писма - ние също получихме само от три регионални дирекции, но когато направих справка в няколко от останалите ми казаха, че сме в регистъра, но не са длъжни да ни уведомяват писмено. За ваше успокоение можете да проверите в две-три и ако ви има там, значи и до останалите са изпратени документите. Но понякога чакането е доста. И аз в последно време бях изгубила надежда, но ето че се случи. И ние сме в треска. Чудим се какво по-напред да вземем. Креватче, играчки и т.н .  Толкова се надявам да си го вземем до Коледа. Мислите ли , че е правилно сега като ходим на тези срещи да му казваме , че ние сме мама и тати? Знам, че някои от вас вече имат този опит.

# 64
  • Мнения: 677
Ако то ви задава въпроси от този род му кажете,че вие сте мама и тати.На ако не по-добре не,защото ще се чуди защо пак го оставяте в дома,а не е при вас.На тази възраст децата приемат нещата 1:1 по-добре у дома да говоите за мама и тати и да му обясните.Пожелавам ви за Коледа заедно у дома да отворите коледния му подарък.Всичко добро и хубаво да е при вас тримата.
Бъдете здрави

# 65
  • Трявна
  • Мнения: 174
На 5 декември мина и последната ни среща със социалния ни работник. Hug
Имаме обещание, че доклада ще е готов до Коледните празници santa2.
Познайте какво ще си пожелая тази година под елхата smile3539

# 66
  • Мнения: 3 715
Нашата първа среща със соц работничката мина. Поговорихме си, посмяхме се и се разбрахме в началото на януари да направим среща 3 в 1, по наше предложение, да съчетаем посещението в дома ни с индивидуалните срещи. Социалната ни работничка е младо момиче, много разбрано, но като че ли малко стеснителна, за това пък аз съм приказлива за петима и ми се удава добра възможност да се наприказвам. Мисля, че добре ще се разбираме в следващите 2 месеца с нея.

# 67
  • Мнения: 1 843
Хубави вести! Simple Smile

Ама, обучение в 7 срещи с психолог, наистина ли на никой досега  не са предлагали?
Аз съвсем се обърках... Rolling Eyes

# 68
  • Мнения: 3 715
На нас не са ни казвали, аз мислех да попитам днес, но забравих. На другата среща на всяка цена ще питам.

# 69
  • Мнения: 1 843
Чакай, чакай. Не съм казала, че тези срещи и обучения гарантират подготовката ви или както и да е...нещо позитивно. Просто си задавам въпроси...Иначе казано, в момента научавам много по-полезни и важни неща от една съфорумничка и професионалистка (коя ли ще е тя ? Wink), отколкото от така нареченото "обучение". Не бързай да питаш...

# 70
  • Мнения: 127
За обучението с психолог ни казаха и на нас,но понеже ни включиха преждевремено в регистъра и се затиши.Може и да не са успели да организират група,та за това да не са ни се обадили.Мисля,че би ни било от полза.Тези обучения се провеждат в работно време,а малко хора могат да си позволят да отсъстват от работа.Жалко.А щях да забравя.Днес ни се обадиха за първа среща.В понеделник.Стискайте палци.Ще разкажа подробности след това.

# 71
  • Мнения: 1 843
Днес мина делото. Стискаме палци и броим дните.
Най-хубавото, обаче е, че детето се промени до неузнаваемост! Вече е толкова усмихната, щастлива и жизнена!
Като си помисля как се притеснявах дали ще ме хареса... Embarassed

мар_мар, обучението (по-скоро психоанализата), която преминахме ние, не беше в група и никой не ни е питал как успяваме да съчетаваме ангажиментите и отсъствията от работното място поне веднъж седмично, от порядъка на 3 часа.
Вероятно зависи от човека, на когото попаднете, но аз вече мога спокойно да кажа: Не ми хареса! Не само не ми даде полезни съвети за детето, но и накрая се чувствах смазана и изпразнена от смисъл. Най-жестокото е, че ме доведе до съмнения в собствените ми добри намерения...Уж за да поставят на изпитание мотивацията ми.

Добре, че има хора, не по-малко професионалисти, но доста повече ХОРА, за да ме успокоят и да ми кажат, че не съм параноичка!

Тъй, че...с едно наум.

Последен офф топик: Мразех да ме наричат КЛИЕНТКА!!!

Поздрави на всички момичета!

# 72
  • Мнения: 127
Като си прочетох постинга,разбрах,че не съм го написала правилно.Срещата ни в понеделник не е с  bouquet  bouquet психолог а с бебе.Малко момиченце на 7 месеца.Обадиха ни се вчера,даже за още едно, но на 4 годинки.Предпочетохме бебето.Нашето ограничение е единствено за възраст до две годинки,нито пол, нито етнос.Казвам това във връзка с една друга тема, дето се говори,че единствено с връзки можеш да си вземеш дете.Това е за българче,но и другите деца са чудесни.Важното е да усетиш ,че е твоето.Много искам това да е  нашето детенце. Crazy
DarZaMen, честито!Ще бъде хубава Коледа

# 73
  • Мнения: 1 652
ДарЗаМен- Честито Майчице! Hug
Това е. Още малко и детенце си е в къщи.  Simple Smile
Весели празници отсега, но и понататък ще си пожелаем!

mar_mar, стискам палци това да е твоето дете.   bouquet Моето беше на 7 месеца, като ми го паказаха. Ще чакам хубави новини! Simple Smile

# 74
  • Трявна
  • Мнения: 174
 DarZaMen ,
Честита дъщеричка newsm51
Като си прочетох постинга,разбрах,че не съм го написала правилно.Срещата ни в понеделник не е с  bouquet  bouquet психолог а с бебе.Малко момиченце на 7 месеца.
mar_mar ,
Толкова се радвам за теб newsm10. Желая ти това да е вашето детенце и след празниците вече да сте заедно Kissing Heart

Общи условия

Активация на акаунт