Вашето мнение

  • 9 669
  • 187
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 35 332
Мен ме дразнят пристрастията, с обективизма проблеми нямам.

Темата ми е умряла и безвкусна.

# 16
  • Мнения: 3 788
Извинявайте, всичко е политика. Парите са политика, Пандемията също може да мине отчасти под този "знак", войната е политика. Инфлацията също. Най-актуалните (и злободневни) теми са политика. Не сме на 16 г., че да искаме само за парти и купони. Нали утре ще живееш с тоя човек? Евентуално. Навремето колко семейства се разведоха точно по "политически причини" - различия в политическите нагласи...
Щях да се разсмея, ако не беше трагично. Тъкмо си нагласих стратегията, на първа среща с мъж да говоря за футбол, коли и жени, обаче Роналд вдигна мега високо летвата. 😭

# 17
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 433
Някой, ако ми заговори за футбол, коли и жени  - директно си тръгвам.

# 18
  • Мнения: 3 301
Пътувания
Филми, книги (чета)
Актуални събития
Добре завършващи истории за животни (да не са трагични)
За приятелите си

Теми табу - пари, болести, бившата, психичните му проблеми, майка му

Политическата насоченост за мен също е важна.

# 19
  • Мнения: 12 933
На първа среща да не задълбава.
Да говори леко и ненатоварващо.
Да разкрие себе си скромно и с чувство за хумор.
Да се интересува от мен - и да изглежда искрен Simple Smile
Да не мрънка и да не се оплаква от живота, от това какъв народ сме, каква държава сме и от сорта.

# 20
  • София
  • Мнения: 13 730
Аз държа да може да говори на всякакви теми и да умее да слуша.
Моите топ 5 теми, с които би ме спечелил един мъж, са:
1. Книги(те на Стивън Кинг и Несбьо).
2. (Скандинавски) метал.
3. (Паганизъм, пантеизъм и историческата, политическата и икономическата страна на) световните религии.
4. (Посещения на интересни) исторически и природни обекти.
5. (Електрически) автомобили (и възвръщаема енергия).

Последна редакция: ср, 23 мар 2022, 18:26 от Fever Ray

# 21
  • Мнения: 247
Хубаво е мъжът да може да говори на всякакви теми, дори да не е експерт, поне да има мнение и да умее да го защитава, без да го налага. Ако в дадена област има повече познания от мен - чудесно, ще се радвам да науча нещо ново. С интересния събеседник всяка тема може да бъде интригуваща, но на прима виста:
1. Любопитни места за посещение
2. Цели и мечти за бъдещето
3. Изкуство
4. Книги и филми, които са му направили впечатление
5. Актуални теми

# 22
  • Мнения: 5 372
Покрай темата се сетих как преди няколко години моя позната ме запозна с неин познат. Тя настояваше, той ме видял, докато вървя по улицата заедно с нея и много ме харесал. Та запознахме се и аз се опитвам да завържа някакъв нормален разговор. Обаче той не откликва. Като питам нещо, отговаря едносрично. Като му разказвам нещо за себе си, не проявява особен интерес. Имаше желание да говори само за работата си. По-точно за това, че работи в Пловдив. Явно разчиташе този факт да ме впечатли много. Тук може би трябва да поясня, че аз живея в малък град, а той - в близко до него село на около час път от Пловдив. Имахме още 1-2 срещи след това, по време на които той основно ми обясняваше колко е изморен от работата. Предполагам, досещате се, че нямаше развитие.

# 23
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
1. Да вмъква вицове на подходящи места в разговора
2. Да може увлекателно да разкаже с какво се занимава, дори работата му да е нещо, което абсолютно ми е безразлично
3. Да е прочел поне по една книга за всяка година от живота си. Желателно е да не присъстват автори от типа на Христо Калчев.
4. В идеалния случай ще има богата обща култура
5. Отговаря на въпросите които му задавам и на свой ред пита, но с реплика различна от "А ти?"

James42, секса се прави, не се обсъжда. На първа среща нито едното, нито другото не е опция (поне за мен).

# 24
  • Мнения: 11 505
Лоро, беее, много ми хареса част от твоето мнение Joy

1. Музика - ако някой ми каже "ми, аз слушам всичко" и ми иде да му плесна два шамара
2. Лежерно да вмъква злободневни теми, които могат да предизвикат диалог
3. Животни - без лигавщини, накратко да вметне, че обича животни
4. Кино и книги
5. На следващата среща, ако от 1 до 4 има съвпадения

Категорично да не говори за
1. Бивша/бивши
2. Колко е онеправдан и колко жени са го наранили
3. Как бившата му е изневерила и за това са се разделили
4. Бивши
5. Бивши
6. Да не разпитва за предни връзки и кога са приключили
7. Бивши
8. ...

# 25
  • Мнения: 15 226
След поста на Кикимора си изплюх хапката Joy

Моите 5, като не са подредени по значимост:
- Пратчет
- блокбъстъри
- филмова музика
- весели истории с животни
- не е точно тема - изказ в духа на английския хумор

Какво ми е тотално анти - поста на Кикимора плюс горе-долу обратното на горния ми списък:
- книги за себеопознаване и самоусъвършенстване
- претенциозни филми
- драматични разкази
- вицове

# 26
  • Мнения: 11 505
Не, не е счетоводството, това беше смешно и вярно хаха, за рисуването с вино, не бих имала доверие на мъж, който иска да ходи на рисуване с вино Grin

# 27
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 433
Христо Калчев има и сериозни книги, не са само ония тъпотии за мутрите. Веднъж намерих негова книга във влака, много ми хареса, макар че не помня името ѝ.

Сега се сетих, че мъжът ми като се запознахме ме впечатли с чувството си за хумор. Не сме били на среща, просто прекарахме няколко дни заедно в компанията и на други хора по стечение на обстоятелствата. Та не е зле да си забавен, без да разказваш вицове цяла вечер.

Последна редакция: ср, 23 мар 2022, 23:06 от 🌹 Mimi Rose 🌹

# 28
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
То въпросът не е да се дърдори ами да се проведе съществен разговор с цел да се опознаете. Например:

- да се поинтересува аз каква съм и що съм, какви работи ми харесват, как си живея живота. Мъж който не задава въпроси все едно не се интересува от теб а само иска да те впечатли.
- той ще говори по същите теми
- да умее да флиртува хубаво ( нищо просташко нито претенциозно)
- да се представи кой е и какви са му вижданията включително за политиката, религията, семейството. Тези които си мълчат по такива теми ми се виждат като нагаждащи се според ситуацията, и това не ми харесва. Обичам открит мъж, който познава себе си и не му пука другите какво мислят за него.  Пък ако реша аз ще се нагодя по него. Не е нужно да каже всичко на първата среща, но да даде някаква индикация от кои е.
- хубава тема би била - къде е живял пътувал, къде е работил. Това са интересни теми за нищене.

# 29
  • Мнения: 15 226
За мен всъщност най-важното при разговор е да е непринуден. А точно с такива космо списъчета тук 5 неща, там 8 неща, много хора се оплитат и се мъчат да влязат в калъпа.
Има теми, които се смятат табу за първите няколко срещи, защото са твърде ангажиращи. Припряна съм, но чак да си разказваме майчиното мляко след поздрава - няма нужда.

Общи условия

Активация на акаунт