Кой в коремче, кой в ръчички- обичаме си НОЕМВРИйчетата всички!!!

  • 14 636
  • 296
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 256
Здравейте и от нас с Анелия  Hug

Вече се гледаме самички, след като мама цял месец ни помагаше, докато аз се възстановявах.

Вчера бяхме на консултация и се оказа, че  Ани е пораснала 2 см. и 1,200 кг. Килограмите са малко множко- нормата е 600-800 гр. Изпратиха ни на ортопед за консултация. И там всичко е наред. Изписаха ни капки против рахит и от днес и давам по 1 капка.
Странното е, че ми казаха да и давам вече по 1 лъжичка сок от ябълка, но както чета вашите педиатри отричат ранното захранване. Та сега се чудя как да действам. Иначе днес сокчето и хареса. Препоръчват ни едно от нощните хранения да отпадне.
По проблема с коликите аз практикувам така - давам и по 20 капки Еспумизан на всяко хранене и чайчетата на Хип против колики с анасон,копър и лайка. Лошото е, че с това АМ тя е доста запечена и ръмжи и се  напъва много често.
Роси, аз също  масажирам  със студено пресован зехтин / поне в началото/, а за понататък съм подготвила олио на Пенатен, а кремчето върши чудесна работа при подсечено дупе.

Моята кафява черта също още не е изчезнала. А за пъпа да не говоря колко е грозно кафяв.
Искам да ви питам нещо важно- какъв крем за стягане на корема ще ми препоръчате, че не мога да го гледам с тази отпусната кожа.

Качих няколко снимчици в албума. Ето я бебка с големите бузи http://www.snimka.bg/album.php?album_id=70409&photo=253

Хубава съботна вечер   bouquet

Последна редакция: сб, 02 дек 2006, 20:10 от Elimira

# 286
  • Мнения: 158
ние вече изцяло сме на изкуствено мляко.кърмата ми спря.цедя по 30 гр.от двете гърди.бебка ми е спокойна,само дето вечер от 10:00до към 11:30 пищи от тия колики.давам капки саб симплекс,но се чудя дали да не мина на чайчето на HIPP.Цвети много се радвам че с Ран всичко е минали добре.

# 287
  • Мнения: 498
Ех, Цвети, радвам се че всичко е ок!

Вени, Мина, вашите мъжовци много красиви! Пу-пу!!  Laughing Ама явно не ви оставят да почивате, защото не се чувате  newsm78

Мина, това да не би да е някой от конците по вътрешните шевове?!  newsm78 Мислех да не е съсирек, ама досега да е паднал. Щом лекарят е казал, че е ок, не се кахъри. Или пък - просто отиди да те види.

Днес ни беше първата разходка  newsm44. Времето във Варна бе страхотно - направо като златна есен. Излязохме едва към 14.30, щото таткото бе на работа, а Лина трябваше да яде в 15. Милата - заспа от чистия въздух и макар, че се прибрахме чак в 16 и нещо хич не се събуди. Мисля, че разходките ще са успешната формула в борбата с коликите.

Ох, нощта отново беше тежка. След тежка борба в 3 часа Лина яде отново и после заспа с мен в голямото легло.

Момичета, усещам че съм на ръба на нещо като депресия, заради тези колики. Идва ли време за хранене, ме обзема един страх, едно нежелание. А свърши ли кърменето, почва да ме гони параноята, че ей сега ще дойде другото. Особено се засилва вечер, тъй като ме плаши храненето в 12. Абе -регистрирам ги тези чувства на какво се дължат, но е факт, че ми влияят и незнам как ще се оправя. Повече почивка ми трябва май  Sad

# 288
  • Мнения: 2 673
Здравейте мами!!! Не съм честитила месечинките на всички малчовци и малечки! Да са слушки-послушки, да нямат колики, да пълнят пампи с мармалад!
Цвети, радвам се че всичко е минало успешно! Трябва винаги да се подкрепяме с добри позитивни мисли, струва ми се, че това наистина помага....
Мина, настоявай за преглед \според мен\. По-добре подробно да ти обясни Доки кво точно е това. Това МУ Е задължение!
Мами гледам бебоците - страхотни са !!! Аз не съм качила снимки още, скоро ще кача...

За захранването отрано, не съм съгласна! Не бих захранила скоро..
За зехтина СЪМ, но все нямам време да преваря...
Охххххххххххххх, омръзна ми тази драма с кърмата, ту имам, ту нямам, Като ви чета как бебоците само вечер или периодично мрънкат и имат колики - пу пу...НИЕ след ВСЯКО хранене плачем, носим се на ръце, пръхтим не спим спокойно, вече се чудя, ще имам ли спокойствие, пък и бебо... Рев и мрънкане . А пък за цокането на ръчичките да не говорим. Уж се е наял, а почва да си цока със СТРАШНА сила юмручето, аз решавам, че не му е стигнала кърмата и почва мойта драма!!!!

Пъпа ми е черен, линията я имам, но май за тези неща ми е все едно..на фона на другите проблеми.
Кво ли да пиша едно и също, май ще се покрия за известно време, само ще ви чета..Просто нямам сили и желание за нищо. Мисля че съм в депресия. Лека нощ на всички!!! Лека и за слънчицата ви - да не ги болят пупите!!!

# 289
  • Мнения: 251
Честити бебоци на новите мами!! Да  растат здрави и късметлии!
И аз мажа бебка със зехтин, но не съм го преварила.
Доскоро и аз я храних в 12, но от няколко дни след банята и цокането в 21 се събужда чак към 2 и после между 5 и 6, т.е. пропускаме си едното кърмене.
Лека и безколикова и от нас!!!!
Май трябва да почваме нова темичка?.

# 290
  • Мнения: 255
Karil, Роня, недейте така с депресията и лошите мисли...
и ние плачем след почти всяко ядене.. поне 15-20 минути се присвива Дарко, и после заспива. И докато плаче доста често се обръща като че търси цица.. От което аз се шашкам, че е гладен. обаче като мине периода на коликите, като си пръцне, или изака... се успокоява и заспива, и спи толкова, че правя само 6 хранения на денонощие - с две по-дълги нощни почивки... и се храним през почти 4 часа. Значи детето не е гладно.... и само колики го мъчат.
Та Karil, не се притеснявай, че нямаш кърма .. колкото имаш - толкова. По-важно е да си спокойна... очакваме стихчета от теб, дори и да са  тревожни - мисля, че на всички ще ни дойдат добре, включително и на теб - да си излееш мъката.
Аз мажа със зехтин, преварен.. и педиатърката одобри... а иначе препоръча Бюбхен козметика.
И смятам, живот, здраве и кърма, да захранвам към 4-тия месец... ако го мъчат колики - не му трябва сокче, да му дразни повече стомашната лигавица.
И моята "линеа негрита" си стои, и кожата ми е отпусната, ама много ВЪ. Ще се оправя... до Коледната нощ ще съм красавица. Дори не знам колко кг. съм свалила - не съм се теглила... май е време да си купя кантар Wink
Последно - не знам вие как сте, но аз си водя нещо като дневник - в колко часа е ял бебо, кога му е сменен памперса, какво има в него Simple Smile, кога съм се цедила, колко ... абе не е особено вдъхновяващо като за първи дневник на бебо... ама ми  помага, че мама не помни какво е станало преди 3 часа.

Последна редакция: нд, 03 дек 2006, 11:50 от Вени наДарИн

# 291
  • Мнения: 553
Хайде да се меткаме в "Родени..." вече  newsm68
Цвети,със закъснение - много се радвам, че всичко мина добре  newsm10
Карил, не се депресирай! Абсолютно знам какво ти е  smile3514
Мисля, че трябва да изискаш от заобикалящите те малко повече помощ! Аз се побърквах с малкия, когато беше големия пик с коликите, стигнах до там че плачех от безсилие. Мислех че ще изпадна в депресия! Прави като мен - като ти дойдат бабите или таткото /а при теб и каките/ им го връчвай и си направи нещо друго докато те го дондуркат. Мого да тикажа само,че скоро нещата ще попреминат - имам впредвид ИЗСТЕРИЧНИЯ КОЛИКОВ РЕВ  smile3511 - казвам го защото сме маааалко по-големшки и ми се струва че коликите са по леки.
Момичета, аз от 2 дни помагам на Вики да се изходи, че му е трудно с добавката и само пъшка и се напъва  ooooh!
С клечка за уши, мажа я с малко лубрикант и пъхам малко от нея в дупаната, не го боли. След това залепвам отново стария памперс и след 2 до 3 мин той се е изходил и се усмихва   ylinfant Педиатърка ми каза че може да го правя и че той няма да привикне към това "помагане". Също каза да му давам водичката със захар, че захарта помагала. А аз почти не слагах захар.
Вчера бяхме на пица и кинооооо  Popcorn eat
Обаче.... ми се скъса сърцето от мъка по малкия и нямах търпение да се прибера и да си го гушна  breastfeeding
Хайде до скоро  bye

# 292
  • София
  • Мнения: 549
Здравейте и от мен!!! Hug
Хайде и аз да се включвам вече по малко в темите, които се обсъждат  Mr. Green
Ние също си мокрим постоянно дрешките с този памперс единичка и съм решила да пробвам някоя друга марка! Иначе снощи ни падна пъпчето и сега можем вече да се къпем спокойно!
Във връзка с това исках да питам, че не си спомням кои лепенки за пъпче препоръчвахте - май бяха някакви с две букви?  newsm78
И моята кафява черта все още си стои, но за радост корема ми е доста прибран вече и съм 1-2 кг. под тези, на които забременях  Mr. Green
И нас ни почнаха коликите по малко вечер, но сап-симплекс-а засега помага и доста се услажда на моето момченце!!!
За мазането: ние се бяхме обринали от олиото на Нивеа и сега сме с Бюбхен и нямаме проблеми  Peace
Иначе все още ни сълзи едното оче Cry, но пък за сметка на това хематончетата ни започват да спадат и съм много щастлива!!!
Лек ден на всички майчета и бебчета и скоро да си откриваме темичка в "Родени 2006г."

# 293
  • Мнения: X
Въпреки че за захранването е още рано, искам да ви обърна внимание на тези статии, пък всеки си решава какво ще прави:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8557
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7681
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1124.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46257.0
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/906/
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=25462.0

I taka natatuk, Statii ima mnogo - v sayta na BG MAMMA i v Bibliotekata na kurmacheskiya forum.



# 294
  • Мнения: 1 064
Здравейте, сладуранки!  bouquet Докато чакам негово височество Теодор да се събуди, реших да понамина тук...Последните 2 дни се чувствам много изморена, а на това отгоре съм и нервна...и кой го отнася - татето...Чак ми става криво, че така се държа с него, ама какво да направя...така ми идва...
Иначе Теди (да чукам на дърво) е добре, няма никаква промяна във дневната и нощната му "програма"...Твърдо минахме на "Либеро" и съм много доволна от серията на Бюбхен. От вчера давам капки витамин Д, а в петък ще ни сложат и първата имунизация, защото онзи ден нямаше...
Май и аз като karil съм изпаднала в някакво такова никакво настроение и предпочитам само да ви чета, за да не ви предам песимистичните си мисли...
Слънчев ден на всички! Simple Smile

# 295
  • Мнения: 815
ЗДРАВЕЙТЕ МАМИ- чак сега се добрах до нета- време ни е за нова тема и поанеже никой не ми отговори на въпроса я пускам в Родени 2006- малко останаха неродилите мами- дано не ми се обидят, но преобладават бебешките въпроси, за това ще отваря темата там Simple Smile

ето я темата Simple Smile
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=147090.new#new

Последна редакция: нд, 03 дек 2006, 13:13 от Цветина

# 296
  • Мнения: 76
Здравейте, влизам само за малко, за да напомня за себе си. Чета ви редовно, но не ми остава много време да пиша. Още не мога да вляза в ритъм. Вие как успявате да се разписвате толкова редовно? Иначе сме добре. От мен толкова.
Весел и усмихнат ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт