Вредна ли е по някакъв начин епидуралната упойка?

  • 6 239
  • 78
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 561
Мили момичета, думи не мога да намеря да нахваля епидуралната упойка, без нея сигурно щях да раждам 12 и повече часа, разкритието ми вървеше бавно и благодарение на епидуралната упойка и непрекъснатото туширане / на всички раждали им е ясно колко болезнена е тази процедура/ родих за 4 часа. Но това беше преди повече от 5 години, още не беше практика да се поставя, но аз настоявах, бях уговорила акушерката, дори я заплаших, че ако анестезиолога е зает, със контракциите тръгвам в частна клиника!!!!
Що се отнася до парализата от тази упойка, май риска да ти падне тухла на главата е по-голям.
За сведение кърмих 7 месеца след това, не съм имала нито главоболие, нито други стр. ефекти.

# 61
  • Мнения: 22 963
А самото поставяне на епидуралната не боли ли щом се слага в такава част на тялото Thinking
                                                                                                                                                                                                                                                                                      не боли а просто е неприятно,  но трябва да стоиш неподвижно       
Нищо не усетих и с двете упойки.

# 62
  • Мнения: 416
Аз не ти  препоръчвам.В следтвие на тази упойка сега съм със сколиоза на гръбначния стълб.

А откъде се разбра, че сколиозата е от упойката? Нали това беше изкривяването настрани?

Аз имам сколиоза, кифоза /изкривяване напред/, и спина бифида на долните прешлени, но това се знаеше преди това и дори ми казаха, че това не са противопоказания за такава упойка.

Аз раждах секцио с такава упойка, после страничните ефекти бяха болки в гърба и главоболие, но отшумяха бързо. Сега живот и здраве смятам да повторя  секцио със същата упойка.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Много хубава дискусия сте захванали, макар да не ми помогна много Simple Smile
До скоро бях убедена, че задължително ще искам епидурал, но в последно време започвам да се разубеждавам. Не се дължи на страх от страничните ефекти. Може би по-скоро се стреснах, от това което прочетох тук, че често се налага ферцебс или секцио.
Нещо се замислям за естествено раждане. Малко ми е като предизвикателство да видя какво е истинското изживяване. Мисля, че ако ползвам упойка, после ще съжалявам, че не съм усетила как ще е без упойка. В същото време пък, ще имам някакъв шанс да се сблъскам с болката до достигането на разкритието за упойка... абе не ми се иска ей така даром да си получа детенцето. Може да е глупаво, но ...

Преди два дни разбрах, че някаква жена получила усложнения от епидурала и вече с години има проблем с адски болки в кръста и краката. Това обаче не ме плаши, защото все пак е станало преди години, а от тогава много неща са се променили.

Надявам се, че ще имам шанса ако в последния момент се изплаша от болката да си поискам упойка. Обаче ми се струва, че съм попадала някъде на инфо, че не може по всяко време да се слага. Дали е така?

# 64
  • Мнения: 22 963
Упойката се слага на определени сантиметри.Обикновено между 3 и 5.После,ако раждането прогресира добре,няма смисъл,защото разкритието става бързо.Това за форцепса зависи как напъваш-ако не можеш,понеже не усещаш нищо или просто не слушаш-да може да се наложи.Казват,че упойката забавяла раждането,но не знам какви са медицинските данни и статистики.Мен ме приеха в 12.00ч.с контракции на 7-8 мин. с 4 см.разкритие,докато ме настанят итн...станаха 5см и конракции на 2мин..около 13.00ч/Отидох в родилна зала,сложиха ми епидуланата,значи около 13.15-20.Оттамси полежах и поспах и в 17.20 родих едно голямо бебе.Значи по-малко от 6ч,за първо  раждане с епидурална.

# 65
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
ДесиX2 Ти казваш 4е зависи как напъваш , значи това ми е първо раждане и не съм сигурна дали ще напъвам правилно newsm78.
Доколкото до това че упоиката удължавала раждането ДА-ВЯРНО е анестезиолога ми каза че упойката наистина одължава раждането.
Друго което ми каза анестезиолога е че спиналната упойка се прилага само при секцио а епидуралната при нормално раждане.
А за изследванията които казвате че се правят преди упойка аз питах моя генеколог и той Ме попита: "Имаш ли някакви алергий?" аз му отговорих: "Не нямам" и той каза че тогава няма нужда от изследвания (вузможно ли е да не съм ги разбрала правилно)  Освен това аз си мисля че той не ме взе много насериозно с желанието ми за епидурална упойка. #Cussing out

# 66
  • Мнения: 3 092
Момичета, стига с това-ако имаш нужда-ми то ти разбираш , че имаш нужда едва когато е късно да се постави! LaughingАз ако знаех, че ще напъвам 18 часа и ще съм в конвулсии от контракции през цялото време от зор да усетя всичко щях да си трая ли?Не-щях да си я поискам още с първата контракция, която все още не беше болезнена, докато си чакакм разкритието. Wink
и аз щях ама ...акъл.
Няма да се ядосвам повече , но като си помисля каква травма може да си спести човек ползвайки я съм категорична че ако има втори път няма да пропусна  newsm78 Никой не знае  колко време ще ражда , нито колко ще го боли и колко може да изтрае.Ако пък желае да провери -да постъпи като мен  Crossing Arms
коteto_24  леко и бързо раждане! Peace

# 67
  • Мнения: 22 963
ДесиX2 Ти казваш 4е зависи как напъваш , значи това ми е първо раждане и не съм сигурна дали ще напъвам правилно newsm78.
Доколкото до това че упоиката удължавала раждането ДА-ВЯРНО е анестезиолога ми каза че упойката наистина одължава раждането.
Друго което ми каза анестезиолога е че спиналната упойка се прилага само при секцио а епидуралната при нормално раждане.
А за изследванията които казвате че се правят преди упойка аз питах моя генеколог и той Ме попита: "Имаш ли някакви алергий?" аз му отговорих: "Не нямам" и той каза че тогава няма нужда от изследвания (вузможно ли е да не съм ги разбрала правилно)  Освен това аз си мисля че той не ме взе много насериозно с желанието ми за епидурална упойка. #Cussing out
За напъните-аз ходих на курс за бременни и ни учиха как се напъва и тн.Освен това стриктно слушах лекарката ми,тя ми обясняваше кога и как да напъвам.А изследвания за упойката-кръвни,урина,палпация на гръбнака,среща с анестезиолог,кардиограма,...друго не помня.Пише се алергиИ,не с Й. PeaceИ това ,че ти е първо раждане нищо не значи-по-скоро е важно да си спокойна и да слушаш какво ти казват.Успех и не се плаши толкова,не е страшно.

# 68
  • Мнения: 811
Упойката забавя раждането,заЩото нямаШ 4уствителност и не напъваШ ефективно.В много държави от Западна Европа този вид упойка и въобЩе каквато и да е по време на раждане се отри4а.Последствия има и големи,както за бебето така и за майката при евентуално усложнение.
Родих без епидурална и никога няма да съжалявам,пак бих го направила.Опитай и ти  newsm10.

# 69
  • Мнения: 2 952
Упойката забавя раждането,заЩото нямаШ 4уствителност и не напъваШ ефективно.В много държави от Западна Европа този вид упойка и въобЩе каквато и да е по време на раждане се отри4а.Последствия има и големи,както за бебето така и за майката при евентуално усложнение.
Родих без епидурална и никога няма да съжалявам,пак бих го направила.Опитай и ти  newsm10.

 Rolling Eyes

# 70
  • Мнения: 22 963
Упойката забавя раждането,заЩото нямаШ 4уствителност и не напъваШ ефективно.В много държави от Западна Европа този вид упойка и въобЩе каквато и да е по време на раждане се отри4а.Последствия има и големи,както за бебето така и за майката при евентуално усложнение.
Родих без епидурална и никога няма да съжалявам,пак бих го направила.Опитай и ти  newsm10.
Не винаги,поне не в моя случай.А много жени,които раждат без упойка така се шашкатили са омаломощени от болката и часовете с контракции,че пак не напъват както трябва.Имам много примери около себе си.Освен това в западна европа навсякъде се ражда с епидурална и досега не съм чула да се отрича.Аз самата съм родила в чужбина и всичките ми познати там са родили с епидурална.В Щатите също е масова практика.Кажи за рисковете за майката и бебето и защо твърдиш,че епидуралната се отрича.Така иначе си говорим празни приказки.

Последна редакция: нд, 31 дек 2006, 13:12 от ДесиХ2

# 71
  • Мнения: 9 990
Аз бях от "мъчениците", въпреки, че знаех как-не напъвах както трябва-толкова се бях изтощила от часове напъни без да тръгне бебето....дали пък ако бях с упойка и болката не ме беше превзела така, нямаше да е по-друг начин? Thinking

# 72
  • София
  • Мнения: 8 933
Аз бях от "мъчениците", въпреки, че знаех как-не напъвах както трябва-толкова се бях изтощила от часове напъни без да тръгне бебето....дали пък ако бях с упойка и болката не ме беше превзела така, нямаше да е по-друг начин? Thinking
Когато на мен ми се наложи да напъвам, благодарение на упойката бях свежа като марула, за три контракции и шест напъна бебетата се родиха. Не мога да си представя, че ако бях изтраяла всичката болка, щях да имам сили да напъвам, така както без болката. А при епидуралната упойка напъните се усещат, не си съвсем безчувствен.
И аз като ДесиХ2, бих искала да знам откъде взимате информация, за вредата от упойката и за това, че се отрича (аз поне такова нещо за пръв път чувам). Даже напротив, епидуралната упойка се предпочита пред пълната при ред операции, защото се понася по-леко от организма (мога да го твърдя и от личен опит).

# 73
  • Мнения: 2 952
Аз бях от "мъчениците", въпреки, че знаех как-не напъвах както трябва-толкова се бях изтощила от часове напъни без да тръгне бебето....дали пък ако бях с упойка и болката не ме беше превзела така, нямаше да е по-друг начин? Thinking

аха .....сигурно....Аз  бях даже много мотивирана от това , че не ме болеше и напъвах като за световно, изобщо не съм се отпускала.Без  стрес , без излишна болка , беш шашкане .....напъване когато трябва  с  контракциите ...после малко чакаш и пак ...и така ...Ако ме болеше  сигурно щях вместо да съм мотивирана , да се побъркам от  болка....та да се  чудя  за кое да мисля по-напред.

# 74
  • Мнения: 811
Упойката забавя раждането,заЩото нямаШ 4уствителност и не напъваШ ефективно.В много държави от Западна Европа този вид упойка и въобЩе каквато и да е по време на раждане се отри4а.Последствия има и големи,както за бебето така и за майката при евентуално усложнение.
Родих без епидурална и никога няма да съжалявам,пак бих го направила.Опитай и ти  newsm10.
Не винаги,поне не в моя случай.А много жени,които раждат без упойка така се шашкатили са омаломощени от болката и часовете с контракции,че пак не напъват както трябва.Имам много примери около себе си.Освен това в западна европа навсякъде се ражда с епидурална и досега не съм чула да се отрича.Аз самата съм родила в чужбина и всичките ми познати там са родили с епидурална.В Щатите също е масова практика.Кажи за рисковете за майката и бебето и защо твърдиш,че епидуралната се отрича.Така иначе си говорим празни приказки.
Кога си раждала  newsm78.Като гледам детето ти е доста големи4ко...Медицината се развива а с нея се натрупва и опита.Някои неЩа се орти4ат с времето,както е с епидуралната.Специално за раждането говоря,а не за операции.И ,когато казвам З.Европа имам  в предвид например Германия.И последствия има,има и достатъ4но литература по въпроса Wink.

Общи условия

Активация на акаунт