Атеистите празнуват ли Коледа?

  • 5 859
  • 102
  •   1
Отговори
# 60
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Баща ми е атеист и комунист. Не празнува и никога не е празнувал. За него няма дядо Коледа а дядо Мраз и дава подаръци на децата ми на нова година. На бъдни вечер майка ми готви нормално ядене с месо. За 16 години брак никога не са дошли да празнуват коледа с моето семейство, но идват винаги когато ги поканим на нова година. Когато ме кръщаваха в църква, той седя отвън пред църквата. Съгласи се да ме кръстят само защото аз бях кръстница на хора на който не можехме да откажем и трябваше да съм кръстена. 

# 61
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192

  Извън темата, но защото е в темата с още един мисловен близнак се засичам тук- блажка  Heart Eyes
И аз извън темата, но да го чуя от тебе си е направо коледен подарък. Значи празнувам, така се оказва.
Ако се съберем и си допрем главите, какво ли ще стане?  Laughing Чакаме Блажка пак да си дойде, че да направим експеримент.  Hug
На моя маймуняк (вж. в ляво) не сме казвали, че има или няма дядо Коледа. Има или няма чудовища? Има или няма бог? Има или няма вампири? Може ли да се отговори на тези въпроси?
Човекът сам си намира отговорите. Сега казва, че нямало дядо Коледа, защото той не го бил виждал.
На детските празници не идвал дядо Коледа, а маскиран чичко. Той бил видял, че му се мърда брадата.  Mr. Green
П.П. Баща ми е бяла брада, та дребното знае какво е истинска брада. Сега си спомних, че за една Коледа в "SOS Киндердорф" бяха поканили баща ми (той има пръст в лобирането за построяването на селищата), да бъде дядо Коледа.

# 62
   Съжалявам, че нямам време да изчета вс. мнения, само ще кажа аз какво знам.Дано не се повторя с някого.

   Коледа и Рождество са 2 абсолютно различни празника.Може и нарочно някога църквата да е заместила единия с другия, не споря, но комбинацията , която се е получила днес е страшна.Страшно обидна бих казала за самия Христос. Атеистите по принцип не вярват в какъвто и да било бог, не само в Христос/те отричат, да сме наясно/.Странно е защо тогава го празнуват newsm78, дори Коледа, но лошо няма.
   И ако ви прави впечатление с годините все повече дядо Коледа , елените и вс. присъщи за Коледа украси и традиции изместват съществения момент-раждането на Исус Христос.То е като да ви дойдат на рожден ден, а да празнуват, че колегата си е купил нова кола ooooh! И да обръщат повече внимание на това какви манджи има на масата , отколкото на вас самия.Тъжно е.
   Ето вчера прерових нета за /наблягам/ Рождествени картинки и знаете ли ,че измежду хилядите сайтове предлагащи такива имаше само 4-5 картини с яслата и Рождество .Всичко друго бяха дядовци, джуджета, елхи, украси за елхи и зимни пейзажи.Направо се разочаровах и отчаях.Исус е изтикан толкова назад, като някакъв дрипльо: ''К'ъв си ти , бе и за к'во се бориш. Я седни и пий една ракийка и да пеем коледни песни за малка мома, де'т са зад мама криеше/такива пеят на село коледарите, честно!/.''
   А това го написах, за всички , които твърдят ,че са християни, а всъщност празнуват Коледа.Да се замислим за приоритетите си.
  Дано да няма пак обидени

# 63
  • Мнения: 3 423
Не знам кой кум, кой сват, кой на булката брат,
ама аз имам снимки с Дядо Мраз, гледам го с моите
огромни очи и се чудя кой ли се е дегизирал така.
Не минавам за фантазьорка, та никога не съм си и
мислела, че има Дядо Мраз. Но и не казвах на другите,
че всичко е лъжа и измама. Пич бях. Не като мъжа ми,
който една година се ядосал на брат си и за да си
отмъсти, му казал, че няма Дядо Мраз. Или Коледа.
Или Вайнахтсман, или Пер Ноел, или знам ли как там.
Та братът много плакал. И оттогава има респект и
гледа да не дразни мъжа ми. Много гадно. И аз бих
плакала. Няма нищо по-гадно от ограбени надежди.
Атеистите не ме вълнуват. Фанатиците - също.
Важното е да има подаръци. Да се лее вино. И да не се работи.
Другото е мазолообразуване на езика.

# 64
# 65
  • Мнения: 3 740

  Извън темата, но защото е в темата с още един мисловен близнак се засичам тук- блажка  Heart Eyes
И аз извън темата, но да го чуя от тебе си е направо коледен подарък. Значи празнувам, така се оказва.
Ако се съберем и си допрем главите, какво ли ще стане?  Laughing Чакаме Блажка пак да си дойде, че да направим експеримент.  Hug

Може ли да си сложа едно столче до вас?

# 66
  • Мнения: 1 629
Ау, Лиске, настана моментът да се изложа и аз: В детската градина се ядосах, че нашите са купили на сестра ми бебе с кошче, а на мен някакъв си стан, и казах на бедното дете, че няма никакъв Дядо Мраз, това кошче е от нашите и те са ужасно несправедливи, но тя ако иска да ги разменим със стана. Не щя Sad

# 67
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192

  Извън темата, но защото е в темата с още един мисловен близнак се засичам тук- блажка  Heart Eyes
И аз извън темата, но да го чуя от тебе си е направо коледен подарък. Значи празнувам, така се оказва.
Ако се съберем и си допрем главите, какво ли ще стане?  Laughing Чакаме Блажка пак да си дойде, че да направим експеримент.  Hug

Може ли да си сложа едно столче до вас?
Ела, ела.  Hug

# 68
  • Мнения: 3 447
Сестра ми също не вярваше в Дядо Мраз. Имахме обаче един семеен приятел, актьор, който всяка година се преобличаше и идваше да ни носи подаръците (той естествено не подозираше, че ние знаем кой е). И преди да дойде, ние със сестра ми старателно отрепетирахме изненада и възхищение, та да може като отворим вратата, да кажем "Оооооо, Дядо Мрааааз!". Голямо театро разигравахме, само и само да не разочароваме човека  Simple Smile

# 69
  • Мнения: 1 063

Празнуват ли атеистите Коледа? Коледа е религиозен празник, чества Рождеството на Исус Христос. Логично е атеистите да не я празнуват...

Да бе, празнуват, но само защото другите, т.е. всички празнуват. Защото е общоприето, някаква традиция.

# 70
Добре де, какво празнуват атеистите на този ден?
Нали не вярват в Бог, не вярват, в Богочовека Исус Христос, чието Рождество празнуват християните. Какво празнуват тогава атеистите?
А за Дядо Коледа/Мраз - понеже съм по-едричък и редовно ми се налага в края на годината да се преобразявам на добрия старец за приятели, дечица на приятели, служебни купони и прочие - това е просто шоу.
Важното е, че на Рождество Христово Бог направи най-големия и безценен подарък на човечеството - затова и празнувам на този ден!

# 71
  • Мнения: 3 423
А за Дядо Коледа/Мраз - понеже съм по-едричък и редовно ми се налага в края на годината да се преобразявам на добрия старец за приятели, дечица на приятели, служебни купони и прочие - това е просто шоу.

а в останалите дни плашиш децата, а,
аман от тоя двоен стандарт!  Laughing

# 72
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Добре де, какво празнуват атеистите на този ден?
 Какво празнуват тогава атеистите?
Mи празника празнуваме, Торбалане Grinning Когато моите приятели и роднини имат празник, тогава и аз имам празник. Ако имах приятели турци(примерно) и Байряма щях да празнувам.
Малко ми се струва злобничък въпроса...

# 73
Добре де, какво празнуват атеистите на този ден?
 Какво празнуват тогава атеистите?Бай Торбалан
Mи празника празнуваме, Торбалане Grinning Когато моите приятели и роднини имат празник, тогава и аз имам празник. Ако имах приятели турци(примерно) и Байряма щях да празнувам.
Малко ми се струва злобничък въпроса...
   Lilqna, с тоя аватар по-подходящо ще бъде да напишеш абсолютен ТЕРОРИСТ Joy Joy Joy

   Шегувам се, разбира се Hug

А бе, не е така просто то.И Бай Торбалан е прав, но не съзирам злоба  в думите му, а само истина.Аз например няма да празнувам влизането ни в ЕС, макар да е обявен за  празник, защото не вярвам , че е добро и правилно решение.Как да празнувам нещо в което не вярвам и не ми допада?
   Коледа за атеистите, а Рождество за християните.Разделихме ги, готово Joy

Последна редакция: пн, 11 дек 2006, 21:59 от gerik

# 74
  • Мнения: 3 423
Аз например няма да празнувам влизането ни в ЕС, макар да е обявен за  празник, защото не вярвам , че е добро и правилно решение.Как да празнувам нещо в което не вярвам и не ми допада?

Аз пък не празнувам Първи май.

Общи условия

Активация на акаунт