Ще се оплачете ли?

  • 3 492
  • 87
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 1 306
  bowuu
Чакам си наградата - петдневна почивка в Дойчланд, ол инклузив.

# 46
  • Мнения: 9 990
Не, не бих.
Не знам защо е спряла колата, може жена му да е раждала, може да е возил болен човек, да е бързал, може да е починал негов роднина и той да не е гледал къде спира... може би това са големи фантасмагории, но понеже не знам, няма да свидетелствам. Освен това недолюбвам шофьорите на автобуси, защото са нахални и все някой им е крив и все са недоволни  Grinning

А, човешки драми-колкото щете, но това не е оправдание, смятам аз.Има си правила, колата на аварийки ли беше?Аз не знам къде живее Лиска, та не знам и как е по тротоарите и улиците и някак не мога да преценя, но тук в БГ шофьор на автобус не влиза в "джоба" на спирката, а спира в платното, правейки задръстване именно заради спрели на спирката коли...Бих се оплаквала цял ден до полуда, ако можех....и ако всички се оплачем-вече може и да има ефект, знам ли...та подавала съм жалба за друго-действала е, що да не подейства И за това? Hug

# 47
  • Мнения: 677
Само за протокола:
там където си не е там където сме.
Само слънцето е еднакво.
Знаех още от началото
че не си се вързала да го изпееш.
Дали от милосърдие,
дали от липса на време
за разправии в съда.
Не е било голяма драма.
Ако беше-щеше обаче,нали?

# 48
  • Мнения: 865
Не, не бих.
Не знам защо е спряла колата, може жена му да е раждала, може да е возил болен човек, да е бързал, може да е починал негов роднина и той да не е гледал къде спира... може би това са големи фантасмагории, но понеже не знам, няма да свидетелствам. Освен това недолюбвам шофьорите на автобуси, защото са нахални и все някой им е крив и все са недоволни  Grinning
не бих.и на мен ми се налага да спирам така понякога като няма къде да се спре за малко.а иначе на ''куците' шофьори все някой им пречи #2gunfire

# 49
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Разбира се, че бих свидетелствала и още как.
Всички пищят и проклинат, че нищо не се променя, че никой не спазва наредби и закони. А това до голяма степен зависи от нас самите.
П.П. Именно заради това такава случка е невъзможна в България.

# 50
  • Мнения: 9 990
Не, не бих.
Не знам защо е спряла колата, може жена му да е раждала, може да е возил болен човек, да е бързал, може да е починал негов роднина и той да не е гледал къде спира... може би това са големи фантасмагории, но понеже не знам, няма да свидетелствам. Освен това недолюбвам шофьорите на автобуси, защото са нахални и все някой им е крив и все са недоволни  Grinning
не бих.и на мен ми се налага да спирам така понякога като няма къде да се спре за малко.а иначе на ''куците' шофьори все някой им пречи #2gunfire

То не е до "куцо" да спреш по средата на платното, маце...."Куците" така спират.Можещите винаги намират начин и нормално си паркират, където им е мястото. Peace
Василиса, възможно е, само трябва да го направиш.Аз го направих и резултат имаше. Hug

# 51
  • Мнения: 3 423
не бих.и на мен ми се налага да спирам така понякога като няма къде да се спре за малко.а иначе на ''куците' шофьори все някой им пречи #2gunfire

Абе не съм съгласна. Ред трябва да има.
И да се спазва. И да се борим срещу безредието.
Защото всичко е в името на нашето добруване.
Не ми обяснявай, че на паркиралите по тротоарите
коли там им е мястото. И че понеже са няколко пъти
по-тежки от мен и не мога да ги поместя, може да
ми се качат и на главата. Повярвай ми, че ако наистина
качването ми в буса беше безумно затруднено, ако
бързах безумно, ако нещо смущаваше съня на
детето ми, щях да ида и с голи ръце да изтръгна
гръкляна на спрелия неправилно шофьор. В цитираната
от мен ситуация обаче свидетелстването би било
просто загуба на време и кокошкарско мерене на паци.
Шофьорът на автобуса просто искаше да си се докаже,
че е голяма работа. На малкия човек просто му дай да
му попаднеш в ръцете. Да зависиш от него.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз не мисля, че изобщо трябва да се прави разлика между причините по които е паркирал там шофьора на колата. Факт е, че  е направил нарушение. Факт е, че заради него Лиска не е могла да се качи сама в автобуса. Факт е, че заради така спрялата кола може да стане катастрофа.... И изобщо има доста факти, които казват, че трябва да се санкционират такива "тарикати". Законите са за да се спазват и важат за всички с пълна сила.

# 53
  • Мнения: 677
Знаех си.
Нищо,че ми отговори индиректише.

# 54
  • Мнения: 3 423
Аз не мисля, че изобщо трябва да се прави разлика между причините по които е паркирал там шофьора на колата. Факт е, че  е направил нарушение. Факт е, че заради него Лиска не е могла да се качи сама в автобуса. Факт е, че заради така спрялата кола може да стане катастрофа.... И изобщо има доста факти, които казват, че трябва да се санкционират такива "тарикати". Законите са за да се спазват и важат за всички с пълна сила.

Добре, де, защо тогава това не може
да функционира на Графа, примерно?

# 55
  • Мнения: 3 423
Знаех си.
Нищо,че ми отговори индиректише.

и сега директно.
да, щях.

# 56
  • Мнения: 9 990
Щото никой не се оплаква....само аз.... LaughingОстаналите си мрънкат, т.е.-оплакват се на себе си главно Whistling

# 57
  • София
  • Мнения: 2 271
Щото никой не се оплаква....само аз.... LaughingОстаналите си мрънкат, т.е.-оплакват се на себе си главно Whistling
Точно това щях да напиша и аз, относно Графа.

И най-лошото е, че всеки човек си мисли - Защо пък аз да съм балък - всички спират, защо и аз да не се бутна там?!? И в крайна сметка как да се оплачеш, като и ти си в кюпа, дет' се вика...

# 58
  • Мнения: 9 990
Я си предтсави само-всеки, който слаломира между сергиите и колите, че и трамвая не може да мине-абсолютно всеки да не е-всеки втори-да подаде жалба в един ден...Няма да обърнат внимание ли?И така-всеки ден?Мда...най-харесвам оправданието-ами наложи ми се, то като няма къде...брееееййй, как аз все намирам къде, останалите все не намират? Whistling

# 59
  • Мнения: 865
Не, не бих.
Не знам защо е спряла колата, може жена му да е раждала, може да е возил болен човек, да е бързал, може да е починал негов роднина и той да не е гледал къде спира... може би това са големи фантасмагории, но понеже не знам, няма да свидетелствам. Освен това недолюбвам шофьорите на автобуси, защото са нахални и все някой им е крив и все са недоволни  Grinning
не бих.и на мен ми се налага да спирам така понякога като няма къде да се спре за малко.а иначе на ''куците' шофьори все някой им пречи #2gunfire

То не е до "куцо" да спреш по средата на платното, маце...."Куците" така спират.Можещите винаги намират начин и нормално си паркират, където им е мястото. Peace
Василиса, възможно е, само трябва да го направиш.Аз го направих и резултат имаше. Hug
не съм видяла някой да спира по средата на платното в София,освен ако не си го виждала това на село ,маце.това на значи,че съм против спазването на правилника,но понякога се налага за малко,а ако се забавиш,има кой да те санкционира в повечето случай

Общи условия

Активация на акаунт