Ще се оплачете ли?

  • 3 484
  • 87
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
Решавам вчера да се кача на автобус.
Барабар с бебешката количка. Гледам,
спрял е един на спирката и се юрвам.
Да, ама вратата е баш срещу едно дърво.
И аз а отсам, а оттам, добре, че един
господин ми помогна, та се качих. Дотук
добре, но в тоз момент шофьорът ме
привиква по уредбата, викам си, не съм
си показала билета. Вадя, показвам, пък
шофьорът ми заобяснява - вижте какво,
госпожа, мисля да подам жалба, че пред
мен е паркирала неправилно ей тази кола,
вие съгласни ли сте да свидетелствате и
да обясните, че заради тази кола ви беше
възпрепятствано качването в автобуса.
Опулих се. Вие как бихте реагирали? Бихте
ли свидетелствали? Бихте ли се оплакали?
Как мислите, че постъпих аз? После сама ще ви кажа.

# 1
  • Мнения: 431
Бихте
ли свидетелствали? Бихте ли се оплакали?


Да. За да има ред!
Как си постъпила не знам.

# 2
  • Мнения: 1 629
Да. Ще свидетелствам.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 828
В България - не бих, в Угърчин вероятно бих  Thinking
то в България такова нещо няма и да стане, най-много шофьорът на автобуса да слезе и да набие другия ...

# 4
  • Мнения: 3 423
В България - не бих, в Угърчин вероятно бих  Thinking

Защо? И ако да, кога?

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Да, бих, но Амидала е много права...

# 6
  • Мнения: 6 904
Ако причината наистина е била колата (на ми стана съвсем ясно дали е така) и ако знам, че жалбата ще има ефект сигурно бих свидетелствала.

# 7
  • Мнения: 3 423
Ако причината наистина е била колата (на ми стана съвсем ясно дали е така) и ако знам, че жалбата ще има ефект сигурно бих свидетелствала.

Да, колата беше спряла точно там,
където обикновено спира муцуната
на рейса. Инженерите са планирали
спирката така, че да няма дървета
пред вратите на спрелите рейсове.

# 8
  • Мнения: 495
разбира се, че трябва да свидетелстваш
изгодата е взаимна - шофьорът на автобуса ще може да спре на определената спирка, така че майка с количка да може спокойно да се качи
браво на този шофьор - удивена и възхитена съм!
аз бих свидетелствала, разбира се
за теб не знам как си постъпила, не те познавам, сигурно сама ще си кажеш  Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 5 828
Защо няма да свидетелствам тук ли - ами защото само ще си загубя времето, а резултат едва ли ще има за съжаление. Била съм в такава ситуация и вече не повтарям същата грешка  Naughty
Бих, когато имаме нормална правосъдна система.
Предполагам, че ти си свидетелствала.

# 10
  • Мнения: 453
Да, разбира се!
Понакога имам чувството, че напук пречат на количките  Thinking
Дори и на пешеходна пътека- аз пускам колите, а не те мен  Shocked

# 11
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Мисля, че си се съгласила. Не живееш от година-две там (поне с такова впечатление съм останала), някак си си възприела този стил/маниер и прочие на живот... (макар и да си се опулила).
Бих свидетелствала.

# 12
  • Мнения: 27 524
Не, не бих.
Не знам защо е спряла колата, може жена му да е раждала, може да е возил болен човек, да е бързал, може да е починал негов роднина и той да не е гледал къде спира... може би това са големи фантасмагории, но понеже не знам, няма да свидетелствам. Освен това недолюбвам шофьорите на автобуси, защото са нахални и все някой им е крив и все са недоволни  Grinning

# 13
  • София
  • Мнения: 2 623
Ами на прима виста - да бих,
но и това, което е написала Блонди
не е за пренебрегване  Thinking
Раздвоена съм, но абсолютно винаги
съм ЗА реда и спазването на законите  Naughty

# 14
  • Мнения: 293
че в бг такова нещо няма как да стане - за шофьора на автобуса говоря Simple Smile

а спрелият с колата да не е бил българин?  Mr. Green

# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Според мен Лиска не се е съгласила, ларж е тя, българско сърце  Laughing

# 16
  • Мнения: 10 758
Точно.
И аз не бих се съгласила.

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лиске, ама къде се разиграва сценката?

# 18
  • Мнения: 3 423
Блонди, спрялата кола беше служебна,
облепена с реклами на фирмата. Или
беше гладен шофьорът на колата, или
с надут мехур, щото едва ли не е знаел,
че на спирка не се спира. А той спрял и...
Що не се обзаложите как реагирах.
Досега има една потребителка с верен отговор.

# 19
  • Sf
  • Мнения: 808
Не ти се е занимавало. Със свидетелстване. Благодарила си и учтиво си отказала

Аз също не бих, нямам такава будна обществена съвест... Жалко, но факт.

# 20
  • Мнения: 27 524
Е, щом е служебна е друго нещо. Ама аз пак няма да свидетелствам за такова нещо. Ако има виновни и невинни и съм видяла - да, винаги, но за това - не.

Знам ли те как си реагирала... Като знам, че кърмиш, сигурно си отказала  Hug ама ще чакам да кажеш коментара си поне  Mr. Green

# 21
   Ами то аз често се боря с този проблем, когато се качвам или слизам с количката.Толкова са некадърни тези шофьори.Когато съм с мъжа си той ги оправя, понеже е шофьор с много категории и стаж, но сама ли съм- мълча.И то не им е пречило нещо друго, а само некомпетентност да спрат  където се полага.Аз да се оплача ли?И ще ми обърнат ли внимание?Чак не вярвам.А би трябвало.

# 22
  • Мнения: 1 288
бих свидетелствала. смятам, че ако всички си мълчим, нищо няма да се промени. не че съм такъв голям оптимист, че ще наложат глоби, санкции и т.н.   Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 2 759
Не, не бих. Не знам защо е спряла колата, може жена му да е раждала, може да е возил болен човек, да е бързал, може да е починал негов роднина и той да не е гледал къде спира...
      И аз тъй.

че в бг такова нещо няма как да стане - за шофьора на автобуса говоря Simple Smile
      Чесън, ще имаш да взимаш  ppp... Аз като си правя джогинг (предимно вечер), има един участък, който се засича с трамвайна линия. Ами редовно ми спира по някой трамвай, да ме качи (аз не искам, де)... А може би просто им е рефлекс да спират, като видят тичащ човек  hahaha... Както и да е - става дума за място, където няма спирка наблизо, и всеки път ми се струва много мило...

# 24
  • София
  • Мнения: 1 244
Аз като си правя джогинг (предимно вечер), има един участък, който се засича с трамвайна линия. Ами редовно ми спира по някой трамвай, да ме качи (аз не искам, де)... А може би просто им е рефлекс да спират, като видят тичащ човек  hahaha... Както и да е - става дума за място, където няма спирка наблизо, и всеки път ми се струва много мило...
newsm78

***
И аз не мисля, че подобно нещо в бг може да се случи.
За по-фрапиращи неща хората не щат да свидетелстват. Една позната закъсня с близо час за интервю за работа ( Crazy) - защо? Защото трамваят катастрофирал. Всички (!) пътници бързали и никой не искал да седи да чака полиция и да дава показания. Само тя - добрата самарянка - се навила.... е, за какво говорим...

Лиска, кажи какво направи де?

# 25
  • Мнения: 5 877
В България е невъзможно да се случи това, което описваш. Като каза, че те привикали, общо взето първата ми мисъл беше, че са те извикали да ти се карат. После видях откъде пишеш.
Не знам дали бих свидетелствала, тези дни съм много уморена да мисля за допълнителни ангажименти. Сега бих отказала, ако ме беше питала през септември, щях да кажа ОК.

# 26
  • Мнения: 3 835
Е, и какво станало....? newsm78 Аз понеже съм си дон Кихот, в женски дрехи, веднага ще се юрна да свидетелствам, дума да няма, щом е за правдата. Crossing Arms Joy

# 27
  • Мнения: 2 792
 Не знам, как бих реагирала, зависи в какво настроение съм. Понякога ми се занимава, понякога не.

# 28
  • Мнения: 918
Филма се казва: Да бъдеш Лиска Thinking

# 29
  • Мнения: 476
Предполагам, че в разрез с хапливият ти език си проявила толерантност към шофьора на колата и с широка усмивка си отказала да свидетелстваш.

# 30
  • Мнения: 3 423
Първо си помислих, че нещо съм сгазила лука.
Почудих се защо ме вика тоя шофьор. Направо
не очаквах, че така навътре е взел интригата.
Но явно беше много ядосан. Записа си старателно
номера на спрялата отпред кола.

# 31
  • Мнения: 461
Сигурно е бил много ядосан, ама пък като не може напред не можа ли да спре малко по-назад, така че дървото де не е точно пред вратата. Това за мен си е заяждане.

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Едва ли ще се промени нещо, но все пак бих свидетелствала.
newsm78 Но пък защо от цял автобус точно теб вика?Само ти ли си имала проблем с качването?всички ли врати бяха пред дървета?
Според мен всеки трябва да знае къде е разрешено да спира, а тази кола щом е била с реклами...едва ли е било нещо спешно, че да спре там.Така, че трябва да му се даде урок на шофьора на автомобила Mr. Green

# 33
  • Мнения: 3 423
Едва ли ще се промени нещо, но все пак бих свидетелствала.
newsm78 Но пък защо от цял автобус точно теб вика?Само ти ли си имала проблем с качването?всички ли врати бяха пред дървета?

Да, само аз се качвах от втората врата.
Всички останали минават отпред и си
показват картите и билетите на шофьора.
Пък той на огледалото гледал как моя
милост се затруднява с количката. Нямаше
слизащи с колички. Ето защо точно мен.
Пък и хващам окото, дето има една дума.

# 34
  • Мнения: 1 858
Филма се казва: Да бъдеш Лиска Thinking

 Whistling

# 35
  • Мнения: 1 680
Е няма ли да ни кажеш как си му отговорила newsm78

# 36
  • Мнения: 3 647
 Twisted Evil мммм
абе няма да си Лиска
ако не идеш да  свидетелсваш
като знам как палиш като балканче на байр за правописа
това би трябвало  да те е нахъсало с възмущение
 Joy
Аз лично бих   bouquet 

# 37
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз бих. И в България особено, ао се беше случило. В Угърчин не знам какви са точно порядките, но тук - да. Омръзнало ми е да има вечно нарушаващи правилата. И да щом някой се е решил и ме моли за помощ - да, ще свидетелствам. Пък ако ще и нищо да не се получи. Капка по капка, недоволство по недоволство, все някой ден ще ни чуят.
Предвид това, че Лиска в първия момент се е сепнала, предполагам, че е отказала, но сега като размишлява, може и мъничко да съжалява.

# 38
  • Мнения: 15 213
Да, бих  свидетелсвала. Някой шофьори си позволяват всичко, без да зачитат правила и закони. Дори и нищо да не му направят на нарушителя, което е много вероятно, поне ще си опитала.   

# 39
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877

Как е, точи ли се ЛАКУНЯ Mr. Green?

# 40
  • Мнения: 2 952
Да бих , ако не е  дълга процедурата прекалено.

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
И какво си казала, в крайна сметка, Liska?

# 42
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
И в крайна сметка как си реагирала?

# 43
  • Мнения: 3 423
Питайте дафодилия, тя позна.

# 44
  • Мнения: 9 990
В България - не бих, в Угърчин вероятно бих  Thinking
то в България такова нещо няма и да стане, най-много шофьорът на автобуса да слезе и да набие другия ...

Без да съм чела развръзката, направо пиша-да, бих...Именно заради тези правила пусти.Както съм подавала жалба и срещу шофьор на автобус, защото явно не ползваше огледалата, сложени му за виждане на вратите и притисна мен, барабар с детето ми на ръце, пък и смееше да се присмива.Жалби му е майката, казвам аз Mr. GreenДействието е в БГ, не някъде другаде.Процедурата никак не е дълга и сложна, има си телефони също за тази работа. Hug

# 45
  • Варна
  • Мнения: 1 306
  bowuu
Чакам си наградата - петдневна почивка в Дойчланд, ол инклузив.

# 46
  • Мнения: 9 990
Не, не бих.
Не знам защо е спряла колата, може жена му да е раждала, може да е возил болен човек, да е бързал, може да е починал негов роднина и той да не е гледал къде спира... може би това са големи фантасмагории, но понеже не знам, няма да свидетелствам. Освен това недолюбвам шофьорите на автобуси, защото са нахални и все някой им е крив и все са недоволни  Grinning

А, човешки драми-колкото щете, но това не е оправдание, смятам аз.Има си правила, колата на аварийки ли беше?Аз не знам къде живее Лиска, та не знам и как е по тротоарите и улиците и някак не мога да преценя, но тук в БГ шофьор на автобус не влиза в "джоба" на спирката, а спира в платното, правейки задръстване именно заради спрели на спирката коли...Бих се оплаквала цял ден до полуда, ако можех....и ако всички се оплачем-вече може и да има ефект, знам ли...та подавала съм жалба за друго-действала е, що да не подейства И за това? Hug

# 47
  • Мнения: 677
Само за протокола:
там където си не е там където сме.
Само слънцето е еднакво.
Знаех още от началото
че не си се вързала да го изпееш.
Дали от милосърдие,
дали от липса на време
за разправии в съда.
Не е било голяма драма.
Ако беше-щеше обаче,нали?

# 48
  • Мнения: 865
Не, не бих.
Не знам защо е спряла колата, може жена му да е раждала, може да е возил болен човек, да е бързал, може да е починал негов роднина и той да не е гледал къде спира... може би това са големи фантасмагории, но понеже не знам, няма да свидетелствам. Освен това недолюбвам шофьорите на автобуси, защото са нахални и все някой им е крив и все са недоволни  Grinning
не бих.и на мен ми се налага да спирам така понякога като няма къде да се спре за малко.а иначе на ''куците' шофьори все някой им пречи #2gunfire

# 49
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Разбира се, че бих свидетелствала и още как.
Всички пищят и проклинат, че нищо не се променя, че никой не спазва наредби и закони. А това до голяма степен зависи от нас самите.
П.П. Именно заради това такава случка е невъзможна в България.

# 50
  • Мнения: 9 990
Не, не бих.
Не знам защо е спряла колата, може жена му да е раждала, може да е возил болен човек, да е бързал, може да е починал негов роднина и той да не е гледал къде спира... може би това са големи фантасмагории, но понеже не знам, няма да свидетелствам. Освен това недолюбвам шофьорите на автобуси, защото са нахални и все някой им е крив и все са недоволни  Grinning
не бих.и на мен ми се налага да спирам така понякога като няма къде да се спре за малко.а иначе на ''куците' шофьори все някой им пречи #2gunfire

То не е до "куцо" да спреш по средата на платното, маце...."Куците" така спират.Можещите винаги намират начин и нормално си паркират, където им е мястото. Peace
Василиса, възможно е, само трябва да го направиш.Аз го направих и резултат имаше. Hug

# 51
  • Мнения: 3 423
не бих.и на мен ми се налага да спирам така понякога като няма къде да се спре за малко.а иначе на ''куците' шофьори все някой им пречи #2gunfire

Абе не съм съгласна. Ред трябва да има.
И да се спазва. И да се борим срещу безредието.
Защото всичко е в името на нашето добруване.
Не ми обяснявай, че на паркиралите по тротоарите
коли там им е мястото. И че понеже са няколко пъти
по-тежки от мен и не мога да ги поместя, може да
ми се качат и на главата. Повярвай ми, че ако наистина
качването ми в буса беше безумно затруднено, ако
бързах безумно, ако нещо смущаваше съня на
детето ми, щях да ида и с голи ръце да изтръгна
гръкляна на спрелия неправилно шофьор. В цитираната
от мен ситуация обаче свидетелстването би било
просто загуба на време и кокошкарско мерене на паци.
Шофьорът на автобуса просто искаше да си се докаже,
че е голяма работа. На малкия човек просто му дай да
му попаднеш в ръцете. Да зависиш от него.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз не мисля, че изобщо трябва да се прави разлика между причините по които е паркирал там шофьора на колата. Факт е, че  е направил нарушение. Факт е, че заради него Лиска не е могла да се качи сама в автобуса. Факт е, че заради така спрялата кола може да стане катастрофа.... И изобщо има доста факти, които казват, че трябва да се санкционират такива "тарикати". Законите са за да се спазват и важат за всички с пълна сила.

# 53
  • Мнения: 677
Знаех си.
Нищо,че ми отговори индиректише.

# 54
  • Мнения: 3 423
Аз не мисля, че изобщо трябва да се прави разлика между причините по които е паркирал там шофьора на колата. Факт е, че  е направил нарушение. Факт е, че заради него Лиска не е могла да се качи сама в автобуса. Факт е, че заради така спрялата кола може да стане катастрофа.... И изобщо има доста факти, които казват, че трябва да се санкционират такива "тарикати". Законите са за да се спазват и важат за всички с пълна сила.

Добре, де, защо тогава това не може
да функционира на Графа, примерно?

# 55
  • Мнения: 3 423
Знаех си.
Нищо,че ми отговори индиректише.

и сега директно.
да, щях.

# 56
  • Мнения: 9 990
Щото никой не се оплаква....само аз.... LaughingОстаналите си мрънкат, т.е.-оплакват се на себе си главно Whistling

# 57
  • София
  • Мнения: 2 271
Щото никой не се оплаква....само аз.... LaughingОстаналите си мрънкат, т.е.-оплакват се на себе си главно Whistling
Точно това щях да напиша и аз, относно Графа.

И най-лошото е, че всеки човек си мисли - Защо пък аз да съм балък - всички спират, защо и аз да не се бутна там?!? И в крайна сметка как да се оплачеш, като и ти си в кюпа, дет' се вика...

# 58
  • Мнения: 9 990
Я си предтсави само-всеки, който слаломира между сергиите и колите, че и трамвая не може да мине-абсолютно всеки да не е-всеки втори-да подаде жалба в един ден...Няма да обърнат внимание ли?И така-всеки ден?Мда...най-харесвам оправданието-ами наложи ми се, то като няма къде...брееееййй, как аз все намирам къде, останалите все не намират? Whistling

# 59
  • Мнения: 865
Не, не бих.
Не знам защо е спряла колата, може жена му да е раждала, може да е возил болен човек, да е бързал, може да е починал негов роднина и той да не е гледал къде спира... може би това са големи фантасмагории, но понеже не знам, няма да свидетелствам. Освен това недолюбвам шофьорите на автобуси, защото са нахални и все някой им е крив и все са недоволни  Grinning
не бих.и на мен ми се налага да спирам така понякога като няма къде да се спре за малко.а иначе на ''куците' шофьори все някой им пречи #2gunfire

То не е до "куцо" да спреш по средата на платното, маце...."Куците" така спират.Можещите винаги намират начин и нормално си паркират, където им е мястото. Peace
Василиса, възможно е, само трябва да го направиш.Аз го направих и резултат имаше. Hug
не съм видяла някой да спира по средата на платното в София,освен ако не си го виждала това на село ,маце.това на значи,че съм против спазването на правилника,но понякога се налага за малко,а ако се забавиш,има кой да те санкционира в повечето случай

# 60
  • Мнения: 9 990
На спирката си е направо по средата, маце....Аз  село нямам уви, що мръвки щяха да ми пращат по Коледа иначе LaughingАко си живяла в Сф последните 30-ина години, би трябвало да си видяла спряла кола в нищото/ т.е. където свари, включително и по средата на платното/ , ако не си-значи ти съдиш само по движението в селата...Апропо-и там, не е лесно, каручките мигачи нямат, а конят не се оглежда, с капаци е... Laughing/ малко хумор не вреди/Няма такова нещо като налага се за малко, разберете.Те всички за са малко и ето до къде го докарахме...Сори за оФФа, ама Дани 1717 е дразнител от как се е регнала.Обещавам повече да не и отговарям, водена от лични чувства към виртуалната и личност.Честна пионерска! Peace

# 61
  • София
  • Мнения: 1 244
Дам, и аз често виждам такива, дето спират и на средата на платното, и пред гаражи, че и в чужди дворове и на най-невъзможните места, макар и понякога "само за малко" и усложняват живота на някои хора. И рядко има кой да ги санкционира точно в момента.

# 62
  • Мнения: 865
за моя радост са 29 години.има още какво да видя,кака

# 63
  • Мнения: 865
На спирката си е направо по средата, маце....Аз  село нямам уви, що мръвки щяха да ми пращат по Коледа иначе LaughingАко си живяла в Сф последните 30-ина години, би трябвало да си видяла спряла кола в нищото/ т.е. където свари, включително и по средата на платното/ , ако не си-значи ти съдиш само по движението в селата...Апропо-и там, не е лесно, каручките мигачи нямат, а конят не се оглежда, с капаци е... Laughing/ малко хумор не вреди/Няма такова нещо като налага се за малко, разберете.Те всички за са малко и ето до къде го докарахме...Сори за оФФа, ама Дани 1717 е дразнител от как се е регнала.Обещавам повече да не и отговарям, водена от лични чувства към виртуалната и личност.Честна пионерска! Peace
и не се дразни за глупости-хабиш нерви напразно.изказвам си мнението по зададената тема,макар и мнението ми да те дразни,ще се наложи да се търпим Laughing

# 64
  • Мнения: 2 663
Аз лично бих, въпреки ,че е губене на време, подобни неща лекуват!
Правилата са си правила и няма "за малко", "за много" и "наложи ми се". Ако жената на шофьора ражда, кара болен човек и прочие това винаги може да се докаже и глобата да бъде заменена с порицание и предупреждение.Лично съм присъствала на подобен случай, разбира се  не в скапаната ни беззаконна държавица.

Малко не по темата, но направих асоциация от нея и да ви се оплача- понеже на няколко пъти на малките 5 кющета и на Патриарха бяха спрели коли както са намерили за добре, без да ги интересува, че не може да се мине или паркира на посочено за това място,  се обадих на 166 с молба да се вземат мерки и съответно шофьорите санксионирани.Питат ме за името и телефона и аз като съвестен гражданин, който няма от какво да се срамува, за това, че ми бъркат в здравето подобни безредици си ги казвам
Е , резултата знаете ли какъв беше- на 166 вече не ми двигат телефона.Преди месец може би при нас беше станала катастрофа (пият направи каскада прелитайки няколко метра в непосредствена близост до играещи дечица)звъня им и и нищо- сигнал свободно.Е от тогава до сега съм се опитвала да се свържа поне 10 пъти само за да разбера какво става и никой не вдига!!!
Решила съм да подам жалба тази седмица, но вече не вярвам на нищо в България.
Питам се само - тия дето това им е работата, за какво са там и взимат заплата от моите данъци и дали сигнал за проблем другаде щеше да се тълкува като тормоз!

# 65
  • Мнения: 560
 newsm65
Ето урок по ЛИЧНО ПРАВОСЪДИЕ ЗА НЕПРАВИЛНО ПАРКИРАНИ ВОЗИЛА НА КАТЯ:
Значи,вадите ключа от личния си автомобил или от дома,свивате го в юмрука си,така че от него да стърчат 4-5 см,които покривате с палец и правите чупка в китката.Същата чупка правите и на свободната ръка за да не е съмнително.После с плавна походка и чупка в ханша се отправяте към задната част на неправилно кльофнатата кола и с упорит натиск в ръката,издрасквате боята,правейки зигзагобразна дълбока черта от задния мигач през двете врати до края на предния капак.Процедурата се улеснява по тъмно.Бихте могли да напишете нещо за спомен от рода на "Любов,любов-варен картоф-разчупиш го,а той суров".
По много тъмно,можете да лишите водача от дясно странично огледало.За протокола:цена на странично огледало за стар Мерцедес-100 кинта.
 smile3508

# 66
  • Мнения: 3 423
Олей, какво стана от темата ми...
Като сме тръгнали да говорим за
хора, пътища, автомобили, що да
не уважим и каруците. Преди година
и половина си бях за последно в Сф,
качих се дори на маршрутка, която
няма да ви казвам какви виртуозни
чупки правеше, за да не бастиса
препускащия пред нея джигит и да
не му подплаши коня и обърне каручката.
Действието се развиваше някъде по
теснотията между Малчика и разклона
преди Божурище, знаете колко му е
да се подплаши кон на тая отсечка.
Абе, питам, тия коне чий го дирят из
града? И полицията спи ли, сляпа ли е...

# 67
  • София
  • Мнения: 1 244
Олей, какво стана от темата ми...
Като сме тръгнали да говорим за
хора, пътища, автомобили, що да
не уважим и каруците. Преди година
и половина си бях за последно в Сф,
качих се дори на маршрутка, която
няма да ви казвам какви виртуозни
чупки правеше, за да не бастиса
препускащия пред нея джигит и да
не му подплаши коня и обърне каручката.
Действието се развиваше някъде по
теснотията между Малчика и разклона
преди Божурище, знаете колко му е
да се подплаши кон на тая отсечка.
Абе, питам, тия коне чий го дирят из
града? И полицията спи ли, сляпа ли е...

В София е разрешено да се движат каруци, ако са с регистрационни номера, светлоотразители и "памперси" за конете.  Grinning
Забранено е само в "идеалния център", но и това не се спазва.
Наредба на СОС...тва е.

# 68
  • Мнения: 1 756
Бихте
ли свидетелствали? Бихте ли се оплакали?


Да. За да има ред!
Как си постъпила не знам.
подкрепям  Peace

# 69
  • Мнения: 6 167
Не прочетох темата цялата, че е 4 стр., но не мога да не се разпиша в тема на Лиска.
Да, бих свидетелствала.
В крайна сметка, евала на тоя шофьор, който вместо да ръси псувни и ругатни, си слага главата  и мисли какво да направи, така, за да реши проблема.
Просто си го представям тоя  шофьор с очилца от ония малките, които за като ' за четене', спретнат, чист, леко възрастен и четящ Ницше на първа и последна спирка в почивките

# 70
  • Мнения: 3 423
Просто си го представям тоя  шофьор с очилца от ония малките, които за като ' за четене', спретнат, чист, леко възрастен и четящ Ницше на първа и последна спирка в почивките

Да, беше чист, спретнат, бръснат, с очилца,
в униформа, не видях Ницше ли, Щайнер ли
беше обърнал на страница, ама го погалих
по ръката, пусти майчински инстинкт.  Laughing

# 71
  • София
  • Мнения: 1 244
Тц, не ще да е бил Ницше, нямаше да помоли жена за помощ.

# 72
  • София
  • Мнения: 2 162
Ако случката на Лиска беше в БГ- щях да свидетелствам; тук има крещяща нужда от въвеждане на ред по улиците. Ако бях в Угърчин и аз щях да се замисля, според ситуацията- там имат нужда от време на време от разпускане Simple Smile.

А що се отнася до спазването на правилата в България- ако спрем да мислим тия дето ги спазват за балъци и започнем да се трудим и ние да ги спазваме, от малцинство "балъците" ще се превърнат в мнозинство и тогава... ах, тогава...може би България ще се превърне в Угърчин и няма да има нужда да ходим на гости на Лиска. Peace

# 73
  • София
  • Мнения: 2 271
Точно това си мисля и аз - ако вложим усилията за мрънкане и недоволство в собствено превъзпитание, може би лека, по лека  нещата ще си дойдат на място. Все пак всеки отговаря за себе си. И ако обществото ни има определена култура, все ми  се струва, че и тези неща ще намалеят. Защото на този етап от еволюцията на българина, да паркираш на спирката е свидетелство, че си силен и независим, а в цивилизованите общества този същия ще е боклук, измет... Това ни е проблема.

# 74
  • Мнения: 9 990
Олей, какво стана от темата ми...
Като сме тръгнали да говорим за
хора, пътища, автомобили, що да
не уважим и каруците. Преди година
и половина си бях за последно в Сф,
качих се дори на маршрутка, която
няма да ви казвам какви виртуозни
чупки правеше, за да не бастиса
препускащия пред нея джигит и да
не му подплаши коня и обърне каручката.
Действието се развиваше някъде по
теснотията между Малчика и разклона
преди Божурище, знаете колко му е
да се подплаши кон на тая отсечка.
Абе, питам, тия коне чий го дирят из
града? И полицията спи ли, сляпа ли е...


Лиске, Лискеееее, нищо не знаеш ти, нищо...Има няколко случая на препуснал кон връз ново возило с уплашен водач вътре...Единят случай -потърпевш е близък.Кара си човека, минава в тунела за Люлон/ старият път/-там в дясно имаше къщурки иа мангали...Пуснали си жУвотното да пасе, ама онова-да вземе да рипне връз колата, да потроши стъкло предно и от капак преден-нищо не останало.Човечецът вътре-по чудо невредим, само с Конска доза уплаха.Познай-циганинът искал да му се заплати вредата.... #Cussing out
Иначе-законът е каручките да са вапцани в жълто, със светлоотразители......и да си препускат на воля......До там е полицията.

# 75
  • Мнения: 2 759
      Сори за тъпия въпрос, но защо да е проблем в София да препускат каручки? Не разбирам. Нима само в зоологическите останаха коне  cry?

# 76
  • Мнения: 9 990
Защото са "невидими" вечер / зимата 17 часа си е тъмно/, защото правят и без това задръстеното движение още по-задръстено, защото коне препускат върху колите, подплашени...В градът не е нормално, ще прощавате...Конната полиция да си видяла да се разхождат ей така по улиците постоянно?Защото трудно маневрират-не можеш да се разминеш по тясна улица с каручка, а те са навсякъде.../спират и вадят от кофите и ти си принуден да стоиш и да чакаш след тях...или пред тях.../Защото много малко от тях слагат по животното торба да събира лайната...Още причини да изброявам ли?А иначе-харесвам животното, красиво е, ходя да яздя понякога, та не съм конемразка, даже напротив-ама като ги видя впрегнати , раздърпани и мръсни да влачат каруца с боклуци-лошо ми става ooooh!

# 77
  • Мнения: 3 394
евала на инжинерите Simple Smile

# 78
  • София
  • Мнения: 1 244
      Сори за тъпия въпрос, но защо да е проблем в София да препускат каручки? Не разбирам. Нима само в зоологическите останаха коне  cry?

Да пуснем също крави и овце да пасат по градинките, кокошки в импровизиран курник пред блока, прасето на балкона и козички на полянката м/у МС и Шератон  Grinning Въпросът ти майтап ли е?

Последна редакция: чт, 28 дек 2006, 23:18 от phil

# 79
  • Мнения: 9 990
Фил, недей така, в Люлин съм гледала/т.е. виждала,не, че аз съм ги отглеждала/ и овце пред блока, някои курбан даваха в асансьора... Tired

# 80
  • София
  • Мнения: 1 244
Фил, недей така, в Люлин съм гледала/т.е. виждала,не, че аз съм ги отглеждала/ и овце пред блока, някои курбан даваха в асансьора... Tired

Аз за козичка или кокошки на балкона съм чувала  Grinning
Курбан в асансьора...  Joy всъщност защо точно там  newsm78

М/у другото до скоро в съседство на улицата ми (а аз съм в центъра) си живуркаха три коня с три каручки. Ползваха ги от един склад за строителни материали - за превоз на съответните. Като се прибирам, все едно съм в провинцията, мирише на село ... романтика...  Mr. Green Grinning Преди време изчезнаха... Не знам горките сега с какво си превозват пясъка.

# 81
  • Мнения: 9 990
Ми де да знам-там решиха да го колят-в асансьора...Поводът беше тридневна сватба, софрата беше между блоковете, на площадката, булката беше съседката Надка... Tired

# 82
  • София
  • Мнения: 1 244
Ми де да знам-там решиха да го колят-в асансьора...Поводът беше тридневна сватба, софрата беше между блоковете, на площадката, булката беше съседката Надка... Tired

Баси филма  Shocked Joy Къде живеем...
В асансьора на тясно, да не може да бяга, а...

# 83
  • Мнения: 2 759
      Пенелопа, 85% от изброените неща можеш да ги съотнесеш и до детските/бебешки колички, макар те да не са още забранени в София. И ми е малко чудно, че ти е тъмно в 17-23 часа в София. Поне в нашия квартал е светло по всяко време на денонощието, което е много удобно, защото обичам да тичам късно вечер. Коментара за външния вид ще го пропусна.
      phil, естетичната страна на въпроса ли нещо те възмущава? Щото и в "Шератън" хапват такива месца и се обличат в такива кожи. Яйчица ползват с тонове... и т.н.т... Не виждам проблем да им се направи едно импровизирано малко хотелче отзад  Mr. Green... Ми тъй де - животински "Шератън"... И едно въпросче: като си писала "и овце и овце" колко много овце имаше предвид? Че незнам дали ще стигне мястото  newsm78...

      П.П. Колкото до въпроса "Къде живеем"  - ние сме в България, на Земята. А вие ако искате, може да слезете при нас някой път.

# 84
  • София
  • Мнения: 1 244
Да, именно естетическата страна. Говорим за град, при това столица. При това в Европа (казват).
Овцете са грешка.
Бебешките колички не се движат по пътното платно.
Радвам се, че живееш в светъл квартал.
В Шератон сигурно и филе от акула (например) ядат, но надали си ги отглеждат.

П.П. Поздрави, аз съм от Луната и от тук ни се виждат странни някои неща. 

# 85
  • Мнения: 9 990
О, Мечо Пух....пак ли..... Tired
Как може въобще да намесваш бебешка количка, това ме разстройва неимоверно...Дайте да не раждаме и кучета и коне да са по-важни....Бебетата апропо акат в памперса, нямат дупка на количката и от там да изпада директно на улицата.И да, уви-тъмничко ми е доста...няма кьорава лампа на Луната, въпреки писма и молби до кметицата, после и кмета на района.Има една улица-тя започва от пазара, от там минават всички, прибиращи децата си от градина-та докато е около пазара-все още виждаш къде стъпваш-малко по-нагоре-рискуваш да се пребиеш барабар с детето-няма бе-просто осветление липсва и толкоз...А каручка ми е изкачала И там в тъмното-кон да ти препусне срещу детето-ми не е приятно никак Sad
Не на последно място-в 95% от случаите майките управляват нормално количките с децата си, изчакват да мине кола и тогава слизат на платното/ и то пак не от желание точно там да се движи/
Как въобще можа да го кажеш това за децата-не разбрах... Tired

# 86
      Сори за тъпия въпрос, но защо да е проблем в София да препускат каручки? Не разбирам. Нима само в зоологическите останаха коне  cry?

Да пуснем също крави и овце да пасат по градинките, кокошки в импровизиран курник пред блока, прасето на балкона и козички на полянката м/у МС и Шератон  Grinning Въпросът ти майтап ли е?

Брей, големи гражданки се извъдиха тия мами бре... Ами ако не са животинките какво ще ядете вие и децата ви?

# 87
  • София
  • Мнения: 2 162
Брей, големи гражданки се извъдиха тия мами бре... Ами ако не са животинките какво ще ядете вие и децата ви?

Децата ще ядат месото дето се продава в магазините или това дето го е пратила баба от село и то определено няма да е конско, така че не  виждам каква връзка има въпросът ти със спора да има ли или не каруци по улиците на София. Или просто приказвате колкото да се намирате на работа- ясно е, че в един град не е нормално да се огтглеждат селскостопански животни в околоблоковото пространство и това няма нищо общо с любовта към животните.

Общи условия

Активация на акаунт