Мъж-стиснат мъж

  • 6 685
  • 138
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 38 653
И тази борба те доведе до.... проблеми със здравето?
Между нас да си остане, и дислексията се влияе много от отношенията между родителите.

# 46
  • Мнения: 1 153
А тези имоти носят ли ви пари? Продаваеми ли са, защото може и да са на място, където не стеуват нищо и няма пазар за тях. Ти знаеш ли какво му е финансовото състояние? Знаеш ли с какви пари разполагате месечно?
1500лв. за четирима е смешно. 2-3 дребни наема в провинцията не променят драстично сумата. Разходите обаче извън столицата са доста по-големи - храната, дрехите и всичко е по-скъпо, защото няма такава конкуренция на пазара.
Та сигурна ли си, че просто не смогва да ви тегли четирима на гърба си и затова да си е докарал това състояние?

# 47
  • София
  • Мнения: 35 200
Носят им, каза наеми прибира господина.

Не знам, не го разбирам. Сигурно и менюто ви е силно ограничено и кофти, деца гледаш по ягодите!

# 48
  • Мнения: 21 572
Пълни сме с имоти, да! Пари има.
Просто болест, страх от финансов апокалипсис. Недоволен от всичко случващо се, разочарован от нас, неспокоен за бъдещето.
Да го напусна е лесно, но бягството и неглижирането на даден проблем не е разрешение. И при двете положения децата ще се травмират.

Напротив, разрешение е. Ти какво искаш всъщност - мъжът ти да се успокои и да вземе да харчи.  Както го описваш, той е тревожна душа, живееща непрекъснато в стрес и очакваща катаклизми и мизерия. Затова не иска да харчи. Това си е за психолог. А ти най-добре се изнеси в гарсониерата и обърни внимание на децата си. Не е нужно мъжът ти да ти виси на главата и да знае кое колко струва. Само като види цените на учебниците сигурно лошо му става, и на мене ми става лошо, но няма как..
Върни се на работа, разберете се за някаква сума, която да ти дава месечно  и гледайте да се успокоите всичките, а той непременно да отиде на психолог. Тази тревожност трябва да се лекува, ако трябва медикаментозно.

Аз съм сигурна, че и сега всъщност харчите повече пари от доста хора тука, просто за всеки харч се мрънка и страда.

# 49
  • Мнения: 6
Заплатата му, която е 1500лв, наеми още към 1500, моята гарсониерка 250, детските,  доходи в сивия сектор от мен и от него също, но там са различни всеки месец и не са толкова големи. Нямаме неща на изплащане, нямаме кредити, максимално сме се свили за всичко. Не сме в София, но заплатите в града вървят около 800лв.

# 50
  • Мнения: 2 923
А , той дава ли ти пари или той плаща всичко ?

# 51
  • Мнения: 957
Влязох да ти напиша нещо хубаво, не ми хареса как те нападат, че през повечето време не си работила, защото ти си жертва на насилник и той те е обработвал старателно. Особено ме изуми онова, че след като си започнала работа, по негови думи учителките го питали детето му майка няма ли. Не знам как може нормален човек дори да си го помисли това. Явно си е такъв от съвсем млад и спецално си е търсил жена, която да се съгласи да не работи, за да може той да си разпределя парите според неговите си мании.

Но след последните ти мнения леко си промених мнението. Значи ти имаш собствено жилище, изкраваш някакви пари, но не искаш да се махнете с децата , защото ще ги травмираш? Голямото ти дете със сигурност вече е, най-вероятно ще се разкара максимално бързо от тази отровна среда и ще се появи само като дойде моментът да си вземе неговата част от имотите. За малкото вече ти казаха как можеш да получиш и безплатни логопед и ресурсен учител, но само те няма да помогнат, ако липсва родителска подкрепа. При такъв проблем е съществено важно детето да се окуражава за всеки постигнат успех, а към неуспехите да се подхожда спокойно и да се работи, докато се изчистят. Как точно смяташ, че мъжът ти ще прояви подобно отноешение, като той гледа на проблема като още един повод да се харчат свещените му пари? Детето ти, виждайки, че става причина за скандал, ще се свие още повече в себе си и ще трепери при всяка грешка. Ще си провали образованието и оттам целия живот. И направо, не знам какво ОЩЕ искаш да ти се случи, за да осъзнаеш къде живееш?

# 52
  • Мнения: 2 923
Според мен един стиснат мъж , ще те кара да работиш , за да може да не харчиш неговата заплата , ако може да покриваш и неговите нужди със заплатата .
Ревнив ли е , да не би да те пази от някой мъж на работа ?

# 53
  • Мнения: 1 153
В училище работят специалисти с децата със затруднения. Дислексията не е болест.
Не нападам жената, но нещо не ми се връзва. Описание на дрипавите и деца с подарени дрехи и телефон за 500лв.,който си е купила от нейната заплата. Обувки обаче търси най-евтините за детето, щото мъжът се сърди. Е що не си търси и по-евтин тел?
Аз като майка, ако скубна 500лв. веднага ще купя нещо за детето си, и по-евтино за мен.

# 54
  • Мнения: 406
Според мен един стиснат мъж , ще те кара да работиш , за да може да не харчиш неговата заплата , ако може да покриваш и неговите нужди със заплатата .
Ревнив ли е , да не би да те пази от някой мъж на работа ?
Не знам какъв мъж е тоя, дето не дава на жена си да купи на децата му обувки и дрехи и я кара да проси от роднини, за да ги облече... Тотален откачалник го пиша, и то по-откачен от 100 откачалника, всеки по-откачен от другия. Болен е 100%, обаче от какво - там вече трябва да се прозинесе специалист... Авторката не я знам как е изтраяла този тормоз 20 години. Отгоре на това го е знаела, че е такъв още от началото. Защо се е съгласила да се обвърже с такъв ненормалник е пълна мистерия. Че като е работела и нейната заплата прибирал... Сладур отвсякъде!

Ама като цяло се били обичали, писа авторката.........

# 55
  • Мнения: 680
Аз искам да питам, децата като се разболеят как дава пари за лекарства? Или по бабини методи се справяте? И как точно се пести от тоалетна хартия?

# 56
  • Мнения: 19 133
Ей, два пъти на ден се готви, тоя ток за нищо го няма стиснатият ти мъж Stuck Out Tongue Winking Eye

Висок статус в обществото, ама работи 4 часа? Ся ако кажеш, че работи предимно в петък, значи е депутат..

Ти секретарка в болница в град със заплати 800 лева, ама излизаш в 6 за работа и се прибираш в 6 вечерта? 3 часа ли пътуваш от и до работа в това малко провинциално градче, или и секретарките карат дежурства като лекарите, за такава иновация не бях чувала.

1500 лева от наеми в градче с 800-левови заплати?

# 57
  • Мнения: 4 676
То от всичко може да се пести, ама тая болест не се оправя или поне не лесно. Има хора, които са адски стиснати за какво ли не, но харчат пари за друго, което изглежда безумно отстрани. Така че не се учудвам на телефона.

Нормално е да има някакви различия, например приятелят ми уж пести и е еко-ориентиран (на думи), ама купува малини през януари, примерно. Аз си купувам телефони за не повече от 200 лв., но държа и аз, и детето да сме с хубави обувки. Но това да се пести от всичко и да не се отоплявате е ненормално.

Авторке, какъв съвет очакваше? Вземай си децата и бягай, не го мисли него, мисли за децата и за себе си.

Здравословните ти проблеми може да изчезнат, ако напуснеш, или поне ще можеш спокойно да се лекуваш.

Преди години научих, че стара позната от детските ми години е попаднала в подобно положение - с две малки деца, пестене до тормоз и мъж, който не й позволява да пуска отоплението през зимата. Погледни отстрани и си помисли децата ти добре ли са така и трябва ли на техен гръб да седиш и да страдаш "ама той какво ще прави?"

# 58
  • Мнения: 1 259
Щом и двамата сте нещастни с този начин на живот, разделяйте се. Нито един от двама ви няма да се промени. Ти имаш своята вина, той - неговата, но само да ги нищите тези неща и да се обвинявате един-друг... няма смисъл, това до нищо няма да доведе. Щом имаш жилище, изнеси се там с децата. Всеки трябва да си започне свой собствен живот и да полага грижи за децата, колкото може. Повярвай, и децата ще се чувстват по-добре така. Това, което преживяват сега, е едно тежко набиване на всякакви видове комплекси. Ще станат обременени възрастни, които няма да знаят как да го живеят този живот - точно както ти и мъжът ти в момента правите.

А на вас двамата не ви ли е омръзнал този начин на съществуване? Говорите ли си за това? Питате ли се какво ще ви остане в края на жизнения ви път? Малко спестявания ли? И какво ще ги правите? Ще ги наследят децата ви, за да почнат да ги кътат те и да се лишават от радостите в живота? Абе не знам, не знам, то това си е житейска философия и кой каквото и да ви говори, явно ще си остане такава. Ако ви устройва - ок. Ако не - всеки по пътя си.

# 59
  • Мнения: 6 199
И вадите всичко 3,5-4 хиляди на месец, живеете с не повече от 1000, даже и толкова ме съмнява както го описваш. Къде отива разликата? Ако е под дюшека или в банката на символична лихва, все едно ги губите голяма част от тия пари заради инфлацията. То ясно, че проблема е психически и тия сметки едва ли може да ги направи, но ти поне осъзнаваш ли, че бруталните лишения до степен да стоите на студено и да си храните децата с боклуци, вероятно и в не достатъчно количество, са до голяма степен напразно ?

Общи условия

Активация на акаунт