Азиатска козметика и грим - тема 25

  • 66 941
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 807
PS A aз съм си запазила в отворен таб онзи рускоезичен канал, който Гери препоръча и съм решила да опитам нещо от него, че да се почувствам пак млада Wink Дори содата не ме смущава, ама хич Grinning
Много внимателно да се подхожда със сода, кисело мляко (млечна киселина), лимон (VitC)... от тези, които са ги използвали в химичен вид. Тъй като те са много по-силни (но по-ефективни) в натурален вид (!), отколкото в химичен, кожната бариера не трябва да е нарушена. Пр. ако кожата е раздразнена от ретиноиди или активи под формата на химични киселини, възстановете бариерата си и чак тогава прилагайте в натурален вид.
Аз раздразнения от натурални продукти (при силна кожна бариера) никога не съм имала, но от химични - да!

# 706
  • Бостън
  • Мнения: 13 682
Мерси за предупреждението, Гери, но аз не се шегувах като казах, че имам голям опит на младини със всичко натурално Simple Smile Бариерата ми е топ!

И за да не съм съвсем оффтопик - последните 2-3 седмици ползвам   продукти от 2 прилични овлажняващи серии - тонер и емулсия на Миша; есенция, очен гел и крем крем-гел на Sum37. Toзи крем гел почти го бях отписала, но учудващо добре стои сега (при мен горещниците минаха, темп. е 16-28C).
Скрит текст:


   

Почти оффтопик...
Скрит текст:
Гугълнах корейски домашни маски, така и така вече съм запалила, oттам минах на японски Wink и както винаги докато слушам чета и коментарите под клипа:
https://www.youtube.com/watch?v=IszQxIvezwA

"Благодаря ви много за хубавата рецепта"
"Sunt din România. Mulțumesc pentru rețetă!"
"Sou de Cuiabá MT.ameii sua máscara."
"Спасибо за чудесный рецепт."
"Obrigada por nos ensinar"

И както винаги сръбкинята удря всички в земята Grinning
"Draga moja Кaкo odlična maska. Srdačan pozdrav i prijatan dan draga tebi i porodici, zdravo živo da ste mi. 🙋‍♀️😍🤗🥰☕"

PS Сетих се откъде научих за домашната криотерапия някъде към средата на 80-тте Wink
Скрит текст:
Издание 1978 год

Последна редакция: пн, 21 авг 2023, 00:16 от Agent Provocateur

# 707
  • Den Haag
  • Мнения: 1 851
Здравейте! Моля за препоръки, за многостъпкова корейска козметика. До сега от корейската козметика съм ползвала само маски за лице. Последните години ползвам кремовете на Estée Lauder, доволна съм но желая да пробвам нещо друго. И така на 45 години съм със смесена кожа, като зимата я усещам по-суха. Нямам дълбоки бръчки, нямам и пъпки. Имам лунички и едно малко пигментно петно под едното око. Сутрин понякога се събуждам подпухнала и с торбички под очите, които доста ме дразнят.
Не обичам много мазни и тежки кремове, харесвам по-леки текстури.
Благодаря предварително за отделеното време 🌸

# 708
  • Мнения: 14 507
Тая книга и вкъщи беше като Библия, само дето я загубихме и много ме е яд.

# 709
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 197
И ние я имахме и още една зелена мисля, че беше със съвети за красота. С какво ли не съм се клепала като тийн заради тях. Smile

# 710
  • Бостън
  • Мнения: 13 682
Тая книга и вкъщи беше като Библия...
Тъй, тъй... беше подарена на мама, която дори веднъж не я прочете, а след това стана моята настолна Библия Wink

# 711
  • БГ
  • Мнения: 1 281
Здравейте,
на 34 съм, вече с финни линии около очите и тъмни кръгове откакто се помня. Излезе ми реклама на този оклоочен крем MEDI-PEEL PEPTIDE 9 . Според вас добро начало ли е Simple Smile

# 712
  • Мнения: 1 374
Здравейте,
на 34 съм, вече с финни линии около очите и тъмни кръгове откакто се помня. Излезе ми реклама на този оклоочен крем MEDI-PEEL PEPTIDE 9 . Според вас добро начало ли е Simple Smile
Да. Като текстура не знам как е, но има богат и концентриран състав, съдържащ епидермален растителен фактор, тоест все хубави неща. Същото важи и за марката като цяло.

# 713
  • Мнения: 6 591
Ох, и аз напоследък обмислям този околоочен. Heartbeat
Да питам два бързи въпроса - някакъв продукт, който работи за постакнечни зачервявания/петънца може ли да ми препоръчате? И друго - след BHA, вечер, може ли да се ползва и някаква маска/крем или е редно да остане като самостоятелен продукт? Имам една много хубава маска на Dr Jart+ с тигрова трева и не мога да ѝ намеря свободни вечери. Grin

# 714
  • Мнения: 2 003
.. някакъв продукт, който работи за постакнечни зачервявания/петънца може ли да ми препоръчате?

AXIS - Y  Spot The Difference Blemish Treatment




iUNIK  Centella Calming AC Spot Cream





TIA'M  AC Fighting Spot RX Cream




ISOI - Bulgarian Rose Blemish Care Spot




ACROPASS  Spot Eraser Set







След BHA може, даже е препоръчително, да се ползва маска/крем.

# 715
  • Мнения: 13 497
Acropass са най-добрите пъпкотрепачи.

# 716
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 679
Caralano, и аз благодаря за хубавите предложения, със сигурност ще пробвам някои от показаните продукти 😍
Аз мога да се похваля това лято, че нямам нови петна, а старите толкова изсветляха, че вече спокойно си позволявам да излизам без фдт. Доволна съм , че вече горе долу нацелих моите продукти и скоро не съм имала несполучливи покупки, както и вече не съм затрупана с ненужни неща. 😂
Не, че постоянно не ми се иска все нещо ново, на то това е типично май за женската ни природа Simple Smile

# 717
  • София
  • Мнения: 1 792
Jolse имат БД Wink.

И по този повод реших да си поръчам алгинатна маска,  но намирам само едни 50 доларови и едни за 7 дни пликчета Angry. Не търся както трябва ли, или няма в момента нормални цени там Simple Smile

# 718
  • Мнения: 3 634
Ами то безплатната доставка винаги върви с високи цени.

# 719
  • SF
  • Мнения: 21 564
Искам да опитам околоочен крем с антиейдж действие. Моля, препоръчайте ми някой, който мога да си купя от Лили, ДМ, Ремедиум, а не от сайт.

Общи условия

Активация на акаунт