Вие какво правите ?

  • 4 632
  • 124
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 037
Нали бащата все пак почива в някой от дните през седмицата? Като почива - всеки уикенд се мятате на колата до съседен град, а в дните, когато е на работа, седнете на някое заведение с детето, не е възможно да няма поне едно кафене или ресторантче. Аз както казах също живея в малък курортен град, но обмислям да започна да водя детето по местните къщи-музеи, какво като е на година и 8 месеца. Сигурно няма да разбира и няма да му е интересно, но поне като е навън и е кротък. Всяко ново нещо за теб и за детето е крачка напред. И аз и той, ако стоим залостени между четири стени, ни хващат лудите. Разбира се, има и дни, в които не излизаме, като брули много силен вятър, но максимум за по три дни се е случвало да стоим вътре и изчаткваме и двамата.

# 91
  • Мнения: 3 159
Ние имаме 2 големи парка. Там ми е най приятно. Той си обикаля, аз си зяпам, може да видиш и познат. После се е и уморил и в къщи е спокоен. За лятото може да се пробваме някъде по близките гори. То разнообразието е най вече за родителя. За малко дете и една люлка и пързалка са ОК.

# 92
  • Мнения: 2 893
Моя мъж е голям мързел все е изморен и почти с нищо не помага дори в почивните дни нищо не иска да прави за това си излизаме сами с малкия до магазина,по парковете ,в мола да харчим пари 😂😂😂 и ако някой ден мъжа благоволи да отидем някъде заедно ухууу , обещал е лятото ще ходим на езеро с малкия и кучето поне за 2-3 дни та чакам да видя дали ще си спази обещанието ,но общо взето така минава деня ни, на вън и вкъщи ,той все пак още е малък предполагам,че като стане на 1+ година ще сме по цял ден в парковете ,защото той самия ще иска

# 93
  • Мнения: 15 080
Моето дете беше енергично, палаво, ревливо. Освен това много зле му се отразяваше, ако променим режима на обедния сън. Но бях много организирана и се прибирахме точно за обяд и сън. И до Витоша ходехме  - такси до лифта, в 9.30 сме горе, в 13 сме вкъщи, 13.30 вече спеше. Той беше уморен, заспиваше бързо. Следобед правихме още едно излизане, някъде на близко. Всяко семейство си има собствен ритъм, но начини се намират за излизане и забавления.

# 94
  • Мнения: 464
Темата съвсем не е да спорим ,помагате ми . Бях провокирана да пиша ,защото тук наистина (говоря за предните седмици ) всеки ден валеше ,духаше ,просто не беше удачно за излизане ,бяхме  навън единствено,когато таткото се пребере с колата до магазина ,това знам,че не е достатъчно за децата ,когато е хубаво времето естествено,че сме навън ,но ми доскучава сама -това е проблема . Всички се хванахте за 2-те седмици не излизане ,имах в предвид пълноценно излизане на разходка ,когато наистина беше минус и нямаше възможност за площадки и разходки ,излизали сме до родителите ми или пред блока за много малко. Да ,наистина местата на които мога да оставя детето си да играе на воля са доста далеч и става така ,че докато отидем до там вече му се спи и трябва да се прибираме да спи ,чакаме каката да се прибере от училище, и ако става за излизане пак излизаме,но просто каталясвам , вероятно ми трябва маааалко отмяна. За режима няма да говоря , защото той си го е създал ,няма точно определен ,но на обяд си поспива и както беше писала дама по -нагоре, ако му се доспи истерията е голяма

# 95
  • София
  • Мнения: 13 612
Ама поне половин час нямаше ли без вятър и дъжд? То навсякъде вали и духа в това време на годината, но не е виелица, а с ветровка и шапка се решава проблемът.
Минусовите температури се преодоляват с грейка. Час движение в студа може да ти презареди батериите за цял ден, а детето ще спи като къпано след това.

Вече за доскучаването е въпрос на темперамент. Но пък не си сама, а с детето. Не играеш ли с него, не му ли говориш, не му ли четеш нещо? Друг е въпросът ако искаш да оставиш детето да се забавлява, без да те закача и ти да си лафиш с някого и да си пиеш кафето, ама това не е моето и тук не мога да помогна.
И защо вечер ходите с колата до магазина всички, а не оставяш таткото с децата, а ти да идеш с приятелка да пиете по вино? Или да карате децата за 2 часа при родителите ти, а вие двамата да си излезете на вечеря.

# 96
  • Мнения: 1 072
Аз не мога да повярвам, че в целия град няма поне още една жена в майчинство, с която да се запознае и да се събират с децата...

# 97
  • Мнения: 464
Ама поне половин час нямаше ли без вятър и дъжд? То навсякъде вали и духа в това време на годината, но не е виелица, а с ветровка и шапка се решава проблемът.
Минусовите температури се преодоляват с грейка. Час движение в студа може да ти презареди батериите за цял ден, а детето ще спи като къпано след това.

Вече за доскучаването е въпрос на темперамент. Но пък не си сама, а с детето. Не играеш ли с него, не му ли говориш, не му ли четеш нещо? Друг е въпросът ако искаш да оставиш детето да се забавлява, без да те закача и ти да си лафиш с някого и да си пиеш кафето, ама това не е моето и тук не мога да помогна.
И защо вечер ходите с колата до магазина всички, а не оставяш таткото с децата, а ти да идеш с приятелка да пиете по вино? Или да карате децата за 2 часа при родителите ти, а вие двамата да си излезете на вечеря.
Когато е неприятно за мен и ветровка няма да помогне ,няма как да го брули вятъра в лицето само за това да сме навън,то на мен ми е неприятно камо ли на него . Излизам  вечер с колежки понякога , разбира се ! Аз просто исках да кажа ,че в дните когато не става за излизане скучаем . Живея в блок с 3 входа 5 етажен - повярвайте ми блока е пълен и няма нито едно бебе и нито едно дете ,може да ви се струва странно ,но е така. На около също няма майки . Вече към центъра се събират ,но казах те са си на групички,имам си една мама с нея излизаме ,но тя пък не винаги може да слезне до града. Просто ми се иска да има повече млади хора наоколо това е. На музеи и изложби няма да заведа дете на 2 г. то няма и къде тук ,на кафе как ? Той не стои на едно място секунда

Последна редакция: вт, 09 май 2023, 01:27 от Dobriana32

# 98
  • Countryside
  • Мнения: 11 645
Темата е пусната с определено заглавие. Хората ви отговориха, умният човек може да си направи изводите. Няма полза от мрънкане и сравянване. Вашето дете е каквото е и това е. Вие се равнявате по него, а не то по вас. Иначе ще има драми, ревове и тръшкане. Вие избирате как да бъде.

# 99
  • Мнения: 15 080
Очевидно не е важно какво правим ние. Ти ще продължиш да правиш, каквото решиш. Приеми тогава, че ще продължи да ти е скучно.

# 100
  • София
  • Мнения: 13 612
Аз се изгубих явно в темата.
Няма как да накараме млади хора да се преместят в блока ви, нито някой да дойде у вас да те забавлява.
Явно темата не е била за идеи как да се разнообразиш, а с цел да помрънкаш. ОК.

П.п. За да съм по темата. Понеже бебко се събуди много рано днес, тъкмо се връщаме от обиколка на Лещен с него (в самарчето) и с татко му. Сега отиваме да будим двамата по-големи, защото трябва да се качим до параклиса над Ковачевица, докато не е заваляло.

Последна редакция: вт, 09 май 2023, 08:41 от Fever Ray

# 101
  • Мнения: 11 989
Точно защото беше много палаео и диво детето ми, излизахме всеки ден. Трябва да е сибирски студ или ураган, за да не излезем. А беше и болнаво дете. Веднъж имаше някаква извънредна ваканция, не грип а, а май "бедствие" заради снега, буквално награбих в чантата по няколко чифта ръкавици за мен и него и излязох е да играем в снега.
Не трябва времето да е пречка, децата обичат движението и не трябва да се лишават.

Голямото дете няма ли приятелки от училище. Техните майки къде излизат, какво правят.
Аз покрай ДГ и първи клас на детето си намерих нови приятелки, излизахме заедно с децата.
Колкото и малък да е градът, все има някъде някакво пространство, парк, пейки, място за игра на топки, да се събира нещо(пръчки, камъчета)
Ако чак не ви се излиза, измислете някаква игра-куклен театър с играчките, напр. Аз веднъж толкова се бях изчерпала откъм идеи, че от намачкани хартии от листи за бележки(разноцветни) взех да правя гердан и разни композиции. Пускал съм музика, на която да измислям хореография, правя се на балерина, на певица(това само пред детето, че и аз не искам да ме помислят за луда). Рисувах му разни неща, правех е си заедно(аз по-скоро) "книжка" - върху бели листи изрязва и лепя картинки от рекламни брошури, детето "участва", като ми подава или пък разбърква картинките или просто стои и гледа или пък пречи и аз правя смешни коментари. В общуването трябва да има много, много емоции. Моето дете го водих (по препоръка на психолог от градината) на обследване за ХАДВ, дори по психиатри съм го водила. Слава Богу, напразни съмнения, но беше много див, шумен и жаден за движение. Сега е сдържан, учтив, внимателен, все едно в английския двор е пораснал. Но специално емоциите му, жаждата му винаги е била утолена.

# 102
  • Мнения: 464
Моите от съвсем малки обикалят нанякъде и са свикнали. Но аз никога не съм треперила над режима им и не съм си слагала на сърце дали ще заспят с един час по-късно и т.н. Ако това ми е било номер едно, не знам как щяхме да я караме.
Никъде не съм споменала ,че е със строг режим под час

# 103
  • Мнения: 6 791
Може би трябва да въведеш някакаъв ред в ежедневието му, за да ти е удобно и на теб. Достатъчно е голям, да не си изгражда сам режим. Ако беше в ясла, никой нямаше да го чака да реши да яде или да спи. Така ще знаеш колко време имате за разходка или друго и кога се очаква да изкривее. И в яслата ще му е по-лесно. Там ги слагат към 12:30-13 да спят. В 15:30 ги събуждат.
Аз например съм въвела постепенно този режим и си планирам много точно и лесно ангажиментите.

# 104
  • Мнения: 464
Може би трябва да въведеш някакаъв ред в ежедневието му, за да ти е удобно и на теб. Достатъчно е голям, да не си изгражда сам режим. Ако беше в ясла, никой нямаше да го чака да реши да яде или да спи. Така ще знаеш колко време имате за разходка или друго и кога се очаква да изкривее. И в яслата ще му е по-лесно. Там ги слагат към 12:30-13 да спят. В 15:30 ги събуждат.
Аз например съм въвела постепенно този режим и си планирам много точно и лесно ангажиментите.
Да ,гледам да следвам горе -долу ,този режим,но пак казвам той си показва сам, въпреки ,че последните дни заспиваше в 15 ч , понеже сестра ми беше тук ,деца и дандания  и някак издържа ,после беше гроги

Общи условия

Активация на акаунт