Вие какво правите ?

  • 4 631
  • 124
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 50
Ей, много идеални майки има тук. То са занимания, пътувания, разходки, бебегледачки. Дали всички имат такива доходи да си позволят всичко това? Добре, че не съм млада майка, че ще се депресирам. Истината е, че ще пораснат така или иначе. Това е добрата новина. Лошата е, че вие ще остареете плащайки с нерви, здраве и т.н.

# 106
  • София
  • Мнения: 13 612
Т.е. е лошо, че някои от нас обичат да са навън и не се притесняват да ги обрули вятъра ли? Ако от това сме идеални, супер!
Всъщност, често точно разходките спестяват нервите на майката.
В примера ми от вчера, можехме да не излезем сутринта с бебето, а да го оставим да пищи и да събуди и другите деца, и целия хотел. Пък виж, че разходката разреши изцяло проблема и хем ние си направихме сутрешния джогинг, хем всички други се наспаха.
Пък не се стопихме от горския дъждец.
Всеки сам решава как да си пести нервите и усилията и кое му е по-приятно. Свежа разходка за добра форма и спокойно бебе или гледане през прозореца и жалване колко е депресарско всичко. Wink

# 107
  • Мнения: 1 489
Не всички разходки и пътувания са свързани с много средства. Ще дам пример с моето семейство. Съвсем наблизо имаме язовир. Събираме се с приятели, вземаме барбекюто, зеленчуци и месо и си правим пикник. Дали вкъщи ще направя салата и пържола, или там, няма голяма разлика в сумата, която съм оставила в магазина. Но сме били сред природата, побъбрили сме с близки, децата са тичали на широко. И стомасите пълни, и душите...
А за остаряването, неминуемо е.

# 108
  • София
  • Мнения: 13 612
Аз неслучайно още в началото се изненадах, че са до планината и не са всеки уикенд някъде из горите.
Никой не я кара да харчи пари. Явно е пропуснато, че напред в темата коментирахме разходки по улиците, пътуване с градски транспорт и подобни.
1,60 ми струва билетчето от нас до Железница и после разходката из Витоша е безплатна. С бебето. Е, има и още 1,60 за връщане.

# 109
  • Мнения: 1 296
Разходките в града/селото са безплатни. И извън града биха могли да бъдат с минимални разходи, само за гориво или за билет за автобус/влак. Въпрос на желание и на приоритети. Освен това всички изброени неща не се случват наведнъж и задължително вкупом, всеки божи ден, а са просто разнообразяване на ежедневието в период от време и по начин, който човек сам си организира според възможностите. А и това са просто предложения, от които авторката на темата може да си избере няколко, не всички, естествено. Въпросът е, че нито едно май не я устройва.

Допълвам се: билетите за транспорт, музеи и други подобни мероприятия са безплатни за деца до 7 г.  Над 7 г. са с намаление, от рода на 2-3 лв. Включително ски лифтовете са безпатни за деца до 7 години. Пак казвам, въпрос на желание е всичко.

Последна редакция: ср, 10 май 2023, 10:34 от Мила Атова

# 110
  • Мнения: 1 489
Когато имаш желание, намираш начин! Когато липсва желание, измисляш оправдания.

# 111
  • Мнения: 13
Здравейте, според мен това по две седмици да излизате е доста дълго време. Не всеки може да издържи аз съм прикована към леглото вече е от доста време и полудявам, но мога да ви кажа че малките деца имат доста повече енергия от нас .Имат нужда от разходка.Нямате ли парк някъде наблизо където да ги заведете да се разходят?Дори когато са болни пак имат нужда че с въздух. Моята като беше малка ,обличам я и в количката сме обикаляли даже февруари. Полезно е и за здравето и за психиката.

# 112
  • Мнения: 6 791
Ей, много идеални майки има тук. То са занимания, пътувания, разходки, бебегледачки. Дали всички имат такива доходи да си позволят всичко това? Добре, че не съм млада майка, че ще се депресирам. Истината е, че ще пораснат така или иначе. Това е добрата новина. Лошата е, че вие ще остареете плащайки с нерви, здраве и т.н.
Остаряването, госпожа, винаги се случва. Идеята е докато остарявяш да си щастлив и спокоен. Не да се изживяваш като мъченица, сакън ако не платиш за помощ, след като партньора или други роднини не са насреща. Вместо да помогнем, дай да забием с нравствена реч как тези, които се справят били идеални или милионери.

# 113
  • Мнения: 1 072
Ами, тя си каза, че не й е приятно да е навън, когато духа вятър. Какво повече има да се коментира... С майките от "групичките" в центъра явно я е срам да се запознае. Има си такива хора, не умеят да извличат хубавото от това да гледаш малко дете.

# 114
  • Мнения: 18 866
Точно когато имаш детегледачка, плащаш с пари, а не с нерви. Когато си съвсем сама за всичко, нервите са в пъти повече.

# 115
  • Мнения: 3 159
Аз само предполагам, че първото дете е било по лесно за гледане. Може да се е заигравало само повече, а второто е залепено за полата и и църка. На жената и е писнало и иска разнообразие, но по скоро друг да гледа детето. Аз така го виждам. Аз затова предложих и ясла. Само не разбирам, защо се чака есента. То даже не е хич добре баш като вали и е студено да го затвориш с другите, по добре е лятото да го пусне. При нас има кандидатстване почти всеки месец, записани сме още от ноември мисля и сега чак го пуснах. Единствено заради майчинството, което взема вероятно.

# 116
  • Мнения: 6 791
На много места не можеш да пазиш място с месеци и да тръгваш когато поискаш на ясла. Или почва детето в началото на учебната година (септември) или мястото гори. Не знам дали слупая в такъв, при нас е така

# 117
  • София
  • Мнения: 13 612
Аз затова я питах как прекарва деня с детето, но тя каза само, че скучае.
На мен с децата не ми е скучно. Говоря им, пея им, чета им и т.н. А и си имам вкъщи разни хобита, с които се занимавам, когато се наложи да стоим повече вътре. Но пък знам, че има хора, които са добре само в компания и не могат да измислят какво да правят.
Аз вкъщи редя пъзели, чета книги (сега съм си поставила за цел да изчета всички нови издания на Тери Пратчет и чета на глас на бебето, хем то нищо не разбира), уча чужд език, следвам няколко интересни влогъри (правят влогове за чужди места и култури), набирам на компютъра разни документи на съпруга ми, пробвам да готвя разни неща от кулинарни предавания. И с 1-2 излизания и малко спорт - времето не ми стига даже, камо ли да случая.

# 118
  • Мнения: 10 919
Направо ти се възхищавам! Аз с едно едвам смогвам и оревавам света, а е добро и кротко дете Grinning

# 119
  • Мнения: 18 373
Не е зле и да споменем, че по влакове и междуградски автобуси децата до 7 г. пътуват безплатно (а вече май са го направили и до 10 г., но за 7 съм сигурна, тъй като сме пътували много).

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт