как бихте приели факта, ако ви се роди грозновато дете?

  • 14 825
  • 188
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 282
Метлата, щом ще се заяждаме, явно правилно си си подбрала ника...Мен не ме намесвай, дали съм хубава или не, поне имам реална представа за себе си. А и факта, че обиждаш някого на външност ясно показва, че имаш проблеми с твоята...А се и чудя на колко ли си години?
И не сте ме разбрали правилно, но няма значение....аз повече по тази тема няма да пиша. Защо ли токова от вас се засегнаха така се питам? Явно им е болезнена темата по някакъв начин.
Някъде в началото на темата едно момиче беше казало как детето на нейна приятелка е доста грозновато,а тя непрестанно повтаря " Виж каква ми е красавица и тн" и момичето се чувствало неудобно да потвърди това. Поне така не заблуждавайте децата си.
Благодаря на Лала за интелигентния отговор, личи си кой има нещо у главата и кой не. Да, не съм майка, но точно този въпрос ме е вълнувал и съм си мислила доста. Като му дойде времето ще прочета непременно и литература.

Последна редакция: чт, 15 фев 2007, 14:20 от miro_slava_

# 121
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Сетих се за моя приятелка, която има леко гърбав нос (не беше фрапантно гърбав и грозен), и може би това нямаше да и прави кой знае какво впечатление и нямаше да и представлява такъв комплекс, ако майка и постоянно не и го натякваше и не я излагаше дори пред други хора (често се случваше да и го натяква в компания на нейни приятели и гаджета под вид на шега уж). Тя беше красива жена (но с не толкова красиви и перфектни дъщери) и вечно им се подиграваше за недостатъците им. Което се беше отразило на самочувствието на децата им.

# 122
  • Мнения: 1 364
Едва ли някога бих могла да осъзная факта, че детето ми е грозновато, ако е така! Най-вероятно винаги ще си мисля, че то е най-красивото, най-умното и най-доброто! На мама най-хубавото гардже! И ще го обичам като най-, най-хубавото дете на света!


И аз мисля така. Чудя се изобщо как някой може да си зададе такъв въпрос!?!

# 123
Метлата, щом ще се заяждаме, явно правилно си си подбрала ника...Мен не ме намесвай, дали съм хубава или не, поне имам реална представа за себе си. А и факта, че обиждаш някого на външност ясно показва, че имаш проблеми с твоята...
 Защо ли токова от вас се засегнаха така се питам? Явно им е болезнена темата по някакъв начин.

Ами като гледам, освен теб друг обиден не виждам.   hahaha
Това трябва да ти говори кой е раснал с комплекси и кой е научен да бъде щастлив с това, което Господ му е дал. Пък и у наше село все по акъла посрещат и изпращат, ама явно у ваше не е тъй...  Mr. Green
Само не разбрах, като поостарее красивата мома, че и се сбръчкоса, или пък и се разбърникат хормоните и вземе, та надебелее, какво ще прави тогава? Ще се стреля, ще се беси или ще се трови, а?  Wink Mr. Green

# 124
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Мирославке, ако на аватара си самата ти, искрено съжалявам майка ти!  ooooh!
Сигурно е много тъжна жена!  Cry
Аз пък я намирам за доста привлекателна жена  Flutter!
Не мисля, че това беше уместно изказване, независимо какво е питала и как разсъждава! Все пак тя не те е обидила с подобни изказвания!

# 125
  • Мнения: 343
Мирославке, ако на аватара си самата ти, искрено съжалявам майка ти!  ooooh!
Сигурно е много тъжна жена!  Cry
Аз пък я намирам за доста привлекателна жена  Flutter!
Не мисля, че това беше уместно изказване, независимо какво е питала и как разсъждава! Все пак тя не те е обидила с подобни изказвания!

Именно! Универсални критерии за красота просто НЯМА. То става ясно и от постинга на авторката - тя намира бившата му жена за грозна, пък той явно не е мислел така, като се е женел и са правили бебе.
А иначе, състезанието с бившата, колкото и глупаво да изглежда наистина отстрани, си е до голяма степен неминуемо, просто защото ние все пак освен рационални сме и емоционални същества, вечно съмняващи се и притесняващи се. Моят съвет към авторката може да е малко странен, но все пак... Сподели притеснението си откровено със съпруга си и по реакцията му ще разбереш колко неоснователни са били тревогите ти Grinning

# 126
  • Мнения: 2 159
не мога да повярвам, че някоя майка ще каже, че детето и е грозно newsm78 според мен винаги ще го вижда като най-красивото създание на земята, както аз моята принцеса Heart Eyes

# 127
  • Мнения: 146
Аз лично никога няма да почувствам, че детето, за което толкова си мечтая ще е грозно. Защото: Досега грозни деца не съм виждала. Над 10 години се променят и могат да придобият неприятни за мен черти, но това не значи, че за повечето хора то ще бъде грозно. Напротив, може да минава за хубаво. Дори ако не харесваш физическите черти на някого, особено ако е дете не трябва в никакъв случай да му се показва, че не е хубаво. Колкото и да е парадоксално самооценката на хората за външността им се определя точно от това как околните възприемат тази външност. Това за съжаление ще е така докато продължаваме да изграждаме мнение за хората по фическите им дадености. Аз знам че моето дете (дай боже скоро да забременея) ще е точно толкова красиво и уникално както всички малки деца, както и детето на Маша.  Simple SmileНаистина има деца със сериозни увреждания, но в тези случаи външността е най-малкият проблем.

# 128
И от циганин да е, и от негър да е, на мама гарджето си е най-хубавото на света!  Peace

# 129
  • Мнения: 90
Приличаш ми на маштехите от приказките. Дръж се достойно, та това е дете на мъжа, който обичаш, ако си добър човек и ти ще го обичаш. Красивите деца се раждат от любов, ако разбираш какво ти казвам. Когато станеш майка ще разбереш, че най-важно е детето да е здраво. Престани да мислиш глупости, злобата прави хората грозни, а ти държиш да си хубава нали.

# 130
  • София
  • Мнения: 3 688
няма красиви и грозни хора,има такива които харесваме и такива които не харесваме:)

# 131
  • Мнения: 141
Грозно дете?????
Къде го видяхте, аз още не съм виждал!!!!

# 132
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
към авторката, моля те направи го туй бебе, ще го 4акаме заедно, целият форум, после пусни анкетка със снимки за сравнение на двете деца! и накрая с резултата в рамка като диплом за красота! никой не знае каква изненадка ти готви природата, бъдещо май4е!просто из4акай лотарията!  затова децата са разли4ни даже в едно семейство!

# 133
  • Мнения: 4 965
Към някои мами, които са готови в прав текст да заявят на децата си, че са грозни:
В пубертета категорично не се харесвах - понапълнях, имах пъпки, не бях съразмерна и т.н. ВИждах това и страдах много - пазих диети и правех какво ли не. Вследствие на това днес имам едно от т.нар. хранителни разстройства (няма да го коментирам, но благодарение на родителите ми успях отчасти да се преборя с него, защото имах подкрепата им). Но, родителите ми ме харесваха (сега, когато гледам снимки, аз също се харесвам, но имам реална преценка, че не съм била перфектна). Е, бях такъв тийнейджър, че ако моите родители ме бяха помайтапили за външността - сигурно щях да се самоубия, сериозно. Помислете над това...

Има и други начини да накараш детето ти да се погрижи за външния вид (рационално хранене, записване на някакъв спорт, помощ от мама при избора на дрехи, посещение при добър козметик и .н.). Какво бихте спечелили като заявите на своите деца: "дебел си, носът ти е дълъг, имаш отвратителни пъпки" или (за да не го чуят от съучениците си "ти си дебела свиня". То е най-лесно да създадеш на едно дете комплекси или да го подготвиш за живота "хвърляйки го в дълбокото". Много по-трудно е да си до него и заедно да преминете през трудностите...

# 134
  • Мнения: 17 546
По повод въпроса, който си задаваш - я  помисли за това: дали го обичаш достатъчно този човек, за да родиш дете от него обаче, щом си задаваш такъв безсмислен въпрос?  Красотата на човек не е избираема опция, сещаш ли се!? Генетично детето може да онаследи най-грозните ви предци или пък най-хубавите, как точно ще знаеш кои? И що за баща ще е този, който пък, ще се отдръпне от собственото си дете, защото той лично не е успял да го сътвори като от реклама!!??  или пък наистина много вярваш на реклами... Нищо не е такова каквото ни го показват в тях! И прочети приказката за грозното пате все пак!

Последна редакция: пн, 19 фев 2007, 23:38 от Кристал

Общи условия

Активация на акаунт