Кога забременяхте?

  • 11 462
  • 195
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 409
Забременях на 31 години. Бях завършила отдавна, разбира се, а финансовите въпроси не са ме притеснявали изобщо, независимо, че ги считам за много важен фактор.

# 61
Пиша от ника на мъжа ми ....

Забременях на 24 год., родих на 25 год.,  бях завършила висшето си образование и работех вече на третата си работа от около година. Мъжът ми си работи на частно от три години. Не сме имали много пари, но нашите доста помагат. Детето беше много, много желано и чакано от около година и половина  Heart Eyes
Успех в решението  Peace

# 62
  • Мнения: 2 891
На 24, искахме го много. Работех вече 6г., завърших семестриално и така...

# 63
  • София
  • Мнения: 1 635
Забременях на 29 и ще родя на 30.
Завършила съм висше на 23 и от тотава работя.
Определено след като съм си поживяла и се чувствам стабилна финансово.
Мисля, че е хубаво човек да се наслади на студентските си години
и да извлече максисум дивиденти от това.
Като гледам достатъчно много жени се решават да раждат около 30 и повече.
Не се притеснявай, че остаряваш или нещо подобно.

# 64
  • Мнения: 5 026
Забременях на 29,завършила, работещи и двамата, планирано бебе...

# 65
  • Мнения: 19 307
Чудех се обаче дали има и мами от чужбина тук във форума, които следват?
Очудвам се, че само мамите в България са се престрашили като студентки да имат бебета...
Толкова ли е трудно да следваш в чужбина и да имаш бебе?
Ето този факт малко ме обърква!?!

всичко зависи къде точно в чужбина живееш и дали има някакви облекчения за студентките майки.в БГ например майките имат възможност да избират кога да слагат датите на изпитите си,в Германия няма абсолютно никакви такива облекчения.тоест или трябва майката да прекъсне докато изгледа детето си,или да се явява заедно с останалите,а това е доста трудно. важно е каква специалност учиш.задължително ли е да посещаваш упражненията и лекциите? ако учиш медицина и не искаш да прекъсваш според мен е почти невъзможно.също какво учи и партьорът ти,може ли да работи постоянно, за да ви издържа? може ли да получите пари от държавата.вече сме в ЕС и ако си в такава държава може би може да получавате някакви пари.също зависи и на колко години си,колко имаш още до завършване,вече си бременна или просто си мислите за бебече...може ли някой да ти помага в началото...
аз съм бъдеща мама студентка.не беше планирано,трябваше този семестър да взема последните изпити и следващия да пиша дипломна работа.мъжът ми завърши преди нова година магистратура тук.аз успях да си взема това лято и последния държавен изпит в БГ.бях започнала да уча там преди да дойда в германия,но това така или иначе няма да е от голяма полза тук. не смятам да прекъсвам за момента.ще се опитам да взема  изпитите,които ми остават и да започна дипломната. зависи също и каква бременност караш.мен първите 3месеца ми ставаше много лошо и беше наистина трудно да ходя на лекции и после да уча за изпити.после пък натежаваш и пак е трудно ,но се преодолява. Grinning може би следването ми тук да се удължи с 1 семестър  но съм на 26 и решихме ,че ако чакаме подходящия момент може никога да не дойде. хубавото да родиш докато си студентка е,че след като завършиш беб4ето ще е попораснало и можеш да се концентрираш върху кариерата си.естествено ако всичко върви нормално,човек никога не знае.
пожелавам ти късмет..

# 66
  • Мнения: 891
Забременях на 20 (тогава бях студентка 2-ри курс), а родих на 21.
Бебето беше планирано и много желано  Peace
Мъжа ми работеше, аз учех. Трудно ни беше, но се справихме.  Peace

# 67
  • Мнения: 1 029
Забременях на 29 г. като по същото имах и чудесна работа. Иначе съм завършила бакалавърска и малко преди това и магистърска степен.

# 68
  • Мнения: 669
На 25г. Бях завършила висшето си образование и работех. Мъжа ми също беше на добра работа и имахме някаква независимост (финансова). Беше планирано и стана ....... малко по-късно, нооооо
Със сигурност смятам че сме избрали правилния момент.

# 69
  • Мнения: 41
Аз забременях на 24 и живот и здраве ще родя на 25, завършила съм висшето си образование, мъжът ми също. И двамата работим, но все още живеем на квартира. Много искахме да забременея, защото имаше вероятност ако отложим още една-две години да не можем да имаме бебе. Не съжалявам нито за миг за взетото решение, нито пък мъжа ми.

# 70
  • Мнения: 70
Аз забременях на 19 и родих на 20. Все още уча, студентка съм. Не съжалявам нито за миг че рано сме имали дете!  NaughtyМного сме щастливи с малката Grinning

# 71
  • Мнения: 2 677
Забременях три месеца след сватбата, на 22 години. С мъжът ми целенасочено работехме за бебе.  Grinning Работех и учех. Не бях завършила образованието си, все още не съм. Заради бебето ми се наложи да прекъсна за една година следването си, но мисля, че щом се появи детенце, приоритетите на човек се променят и той осъзнава, че за момента има много по-важни неща от образованието.  Heart Eyes

# 72
  • Мнения: 6 390
Забременях  на 30.г., завършила висше, с чудесна работа бях, отначало си мислех защо не съм поизчакала още няколко години, но сега си мисля, че е било на време, за да мога да раждам още  ако реша Wink
А иначе за студенство и майчинство - не е абсолютно идеалният вариант, но то май идеално няма...

# 73
  • Мнения: 11 547
С първото дете забременях веднага след като се оженихме.Бях на 21г,бременността беше планирана и стана веднага.И двамата работехме.С второто-след 10 години умуване дали е дошъл походящият момент за второ,годините напреднаха,мъжът ми в чужбина,но решихме,че няма за кога да отлагаме. Laughing

# 74
  • Мнения: 11 006
Първия път бях на 24, с висше образование и чудесна работа по специалността, но последва спонтанен аборт.
Когато забременях за втори път бях на 25 и, живот и здраве, ще родя на 26.
И двата пъти беше планирано и желано  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт