Ahlan Wasahlan при най-слънчевите мами в арабските страни 17

  • 20 685
  • 288
  •   1
Отговори
# 75
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
привет, пове4е сутрин няма да се смея, накрая на деня ми е тъжно до болка!затова се стегнах и 4 4аса се юрках, дано дестресирам! прибрах се с луната,не със слънцето!
вижте, с тези камили определено ме настройвате романти4но, керван4е, оазис, среща на два кервана, пък оттам нататък романтика м/у късметлиите да си срещнат погледа с друг , опияняващ и изпитващ! а много май съм 4ела или гледала! просто е пролет-тука ве4е щъркелите си 4акат малките, линда постоянно пита за тях, нали са големи и са на ниско някъде гнездата, но са свещени и ги пазят, като лястови4ките!
ели, ами ние с линда не се наказваме! не знам не става,но и тя не прави нищо за наказание, само се повишава тона и се обяснява, тя или се разплаква или ме гушка с малко цирлене!единствен недостатък е ,4е иска да се налага, но донякъде това е добре тука, не искам пацифисти като големите ми деца,прекалено ги правех слаби да се отстояват, само да са добре с другите и да не влизат в конфликт!глезенето си е нормално за нас, изглежда! да не говоря за дядо й,направо му се катери по главата, но може да ни зареже вси4ки и да си стои с него, без проблеми! много си уйдисват!а и той има подход към деца, призвание му е!цял живот това е правил и не му омръзва!
миме, направо ме сбърка с тази къща! наистина много старинно изглежда отвътре! много е важно да си я направите на вас да ви е удобна и да ви харесва!виж, ако ви остават малко декари, дай ни къщата за гости, ей да не забравите да имате и такава!в джерба имаше огромна къща със студио за гости, запазено за нас! много удобно е! Peace
миленка, ей ти поне изяш една цаца с картофки и пийни едно коктейл4е за добрите стари морски души! Peace
водната лилия за4езна, болни ли са или са по път? newsm78
другите и те са нарядко? newsm78
лек ден! Hug

# 76
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Марси, за сега ще трябва да се задоволите със стая за гости Laughing
стига сме се бъзикали, че ще уручасаме работата Mr. Green

# 77
  • Мнения: 3 461
Купих билетите днес bowuu,та живот и здраве другия месец пак ще прескочим,то пък едно разстояние,за мен е далеч вече само ако е 9-10 часа път. Wink

Марси,само оазиси и кервани са ми пред очите,две не виждам,искам да спяяяя  Embarassed.Дилън не ни остави снощи, до 3  сутринта не можа да си намери място,така и не разбрах какво му е,но в момента едва гледам,а трябва да го водя на френски. EmbarassedНе е лесен живота на отчаяната домакиня  smile3507

# 78
  • Мнения: 689
Здравейте и от нас!4 страници нова тема!Браво!Нойа определено липсваше преди!
Гледам екзотични ни наричат LaughingКакво толкова ни странното?Сигурно да си живееш живота спокойно,да си те гледа мъжът ти и да си ходиш по шопинг-моловете е нещо странно?Аз лично знам българки в Дубай,които наистина се големеят:мъжът ми незнам си кой,вилата ми в Джумейра,имам две хаусмейтки...пазарувам само от Уафи...Ей такива много ги мразя.И повечето са женени за британци,не за араби......Типично българска черта-да покажа,че съм по-така от тебе!За щастие нашите мами от арабски страни не са такива,иначе щях да забележа Naughty
Аз прочетох тамата на бързо,но:
Лорен:не знам за детска за Питър,Кари направо  КГ почна!
Мария:честит бъдещ дом-да го напълните със сладури като Зайед!Хайде на кафе бе,Миме!Често ходя до палмовата гора с децата,но не искам да те притеснявам,че знам какво е да си бременна..Обади се някой ден,аз след Магриб съм свободна!
Люба-редовно ходя в Маджас парк,кога си оф дей-едно здрасти да си кажем поне!
Нойа-ако темата е сладолед,ти си черешката Wink
АниСим-в БГ дом.помошнички са даже по-евтини.Сега мин.заплати на филипинките ще стават 1500дх ooooh! и хората недоволстват,то не че аз бих си пуснала такава змия в къщата Laughing
Марси-браво за победата на вашите,като ти се работи,защо не станеш личен треньор на някоя едра женица-хем ще си спортуваш,хем ще ти плащат Simple Smile
Елип-имам познати в Сауди,дето се оплакват,че в Рияд някаква фабрика трови въздуха и дечицата развиват алергии SadДано се оправят твоите.В болницата ми казаха,че родените в пустинята са слонни към алергии и астма Sad
Милена и всички други мами-в събота има семинар на тема:Представяне на Исляма,ако се интересуваш,мога да ти кажа къде в Дубай е.Вече навихме една българка,сгодена за мюсюлманин.Много е интересно,аз си търся курсове в Шаржа,но за напреднали.
  Хайде отчетох се за времето,което не бях писала! 

# 79
  • Мнения: 3 804
привет на всички smile3525
знаете ли че в бг са пуснали цяла поредица от дискове за начално образование-букви,цифри,и т.н-до 4 клас .много са удобни за деца като нашите защото ще могат сами да учат езика.аз навремето търсих за големите но нямаше сега поне за даяна мога да ги използвам след някоя година.

# 80
  • Мнения: 3 461
dtti,това е много интересно,знаеш ли как се казва системата,от къде може да се купи,повече подробности,плз. Simple Smile

Water Lily,аз ако съм черешката,ти си направо връх на сладоледа  Wink къде се изгуби?

Сега ударете едно рамо ако обичате,че съм в голяма чуденка в следствие на арабските си амбиции.Една дама от местното "д`убрутро"директно ми направи безпощадна дисекция преди няколко часа ,докато чаках Дилън от френски.Била съм крейзи,защо съм го давала там(за арабското от догодина става въпрос),как на нея й било трудно да се оправя с домашните на трите си дъщери,хем била бахрейнка,а пък мен не може да ме мисли и как съм щяла да си спомням този разговор като се започне с частните учители,които съм щяла неизбежно да наема,те пък вече окончателно щели да ми видят сметката с високите си такси. Rolling EyesДа не говорим за присъствието на кралската фамилия,които идвали с мазерати и ферари на училище,а  рождените им дни били като прием по случай националния ден,слабо казано.За какво ми бил този арабски,никой не говорел на него,дъщерите й едвам изтрайвали часовете по майчин език,та аз ли се намерих заблудената тепърва да си уча децата на него.Аз не можах даже да си отворя устата след този всемирен потоп,с който ме заля госпожата. LaughingНа края се опитах да й обясня,че аз съмнения относно ползата от владеенето на езика не съм имала и никога няма да имам,че прогресът на едно дете зависи в основна степен от него,че домашни не съм и никога няма да пиша и че ако ще и с извънземно да кацнат в училището малко ще ме впечатли,мен или детето ми.
Обаче,загнезди се червеят на съмнението дали правилно постъпвам,дали ще се справи,дали няма да пострада английския му,до year 4 май всички предмети са на арабски,като учат еднакво интензивно и английски,след това всичко преминава на инглиш,остава само арабски език и един -два предмета на арабски.Ще се яви на интервюто пък ще мислим,дайте акъл и вие. Thinking

# 81
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ноя, аз имах проблем с каката, за престижно у4илище ,е не  с мащаба на кралското семейство, но е елитна гимназия, тя искаше един език, аз избрах по-трудния като първи-напълно непознат. не й е никак лесно да ми прости и още ми пили, като се издъни и си има оправдание- ти ме натика, аз исках английска! не знам много ми е трудно да избирам за другите, като децата, това е супер отговорност!аз сама си избрах, моите никога не ми се месиха до завършване и тогава ми объркаха живота-не станах лекар, а това ми е призванието!сина  си остана също по късмет, не знам, кое е добре, но ти мислиш определено като мене  и си без предрасъдъци по отношение на богатство и у4ене! аз никога не решавам директно зада4а или не пиша тема,просто давам пояснения и искам да се мисли!а за арабките не им вярвай толкова, те са предубедени, мислят , 4е ще им падне рейтинга, ако не са топ най-богатите, топ най-красивите, топ най-кадърните и как ще изпъкнат сред елита,ако не са! та помисли за детето извън арбаския свят, не е задължително да е сред кралски особи непрекъснато, но ако работи ка4ествено и излезе със супер диплом , отврят се не врати-простори!дано съм ти полезна!

# 82
  • Мнения: 3 804
ноя дисковете се продават в бг в книжарници-хеликон,а за децата не се притеснявай ще се справят с 3 езика всеки език е предимство.
хващате ли hellas sat 2 или eutelsat w2 ако ги хващате може да си вземете bulsatcom или itv partner аз имам bulsatcom и гледам по голяма  част от бг програмите
  bouquet Grinning

# 83
  • Мнения: 122
Noia  
 
 
Запиши децата, където сметнеш, че ще получат най- добро образование  стига да може да си го позволите и да им е по силите на самите деца  и това ,че някоя  си "флейка от голЕмото добрутро"  не може да се справи с образованието и домашните на децата си(е много показателно и за нейното ниво между другото  newsm78) и  не би трябвало да ти е критерии за нещо,  те може природно да са си по- ограничени и колкото и частни учители да наемат ,колкото и пари да имат резултата ще е все незадоволителен(от опит ти го казвам, познавам такива хора) , така че ако ти самата имаш колебания спрямо това у-ще най- добре е да се срещнеш с други родители и деца да поговорите и да разбереш как са нещата в действителност. Това , че кралското семейство организират пищни празненства е съвсем НОРМАЛНО Money( по- скоро обратното ще е ненормално поне според мен) , а ако това смяташ , че ще  създаде някакви комплекси на детето ти и на вас е по- добре да не учи там, но ако  детето няма предразсъдаци и  знае ,че в този живот има и такива "крале и кралици" даже ще му е интересно и забавно, така ще мери знания с "кралски деца"  Laughing,  пробвайте и ако на детето му е комфортно и добре не виждам какъв ще ви е проблема ,само плюсове за бъдещето му образование и кариера   Simple Smile
 а относно езиците колкото повече, толкова по- добре - детето ми е на 6 години и говори и пише на 4 езика ЗА СЕГА  и след някоя и друга година ще прибавим още няколко, за другите и занимания и обучения е отделен въпрос ,така че споко , децата са като гъби и попиват всичко много бързо Mr. Green

Последна редакция: нд, 18 фев 2007, 21:55 от milamama

# 84
  • Мнения: 122
и да добавя, че знанието на арабски, китайски, японски......са много скъпо платени и търсени в света , така че на тази бахрейнка май не само децата и не са в час ами и тя .......дори в момента в америка се дава директно американско гражданство и незнам си какво заплащане и подсигуряване на семействата  на мъже с арабски език ( постъпвайки на работа за   американското разузнаване, армия и т.н...... Wink)
езика е богатство  Mr. Green

# 85
  • Мнения: 689
Ноя-аз се загубих по другите теми,вие тук бързо напреднахте,та докато се усетя...
Много трудно решение стои пред теб.Има една поговорка:,,Всяка жаба да си знае гьола,,Децата от заможни семейства винаги са били разлглезени,а в днешно време:коли,дрехи,телефони,бодигардове...Естествено другите им завиждат за лъскавия живот,в тая възраст децата откриват  себе си като личности и се сравняват с другите,но твоите са още малки,де.
Но пък винаги можеш да ги преместиш.Жената,която ти е пуснала мухата явно не и се занимава с децата,за това ако съпругата има възможност седи в къщи и си ги гледа,кара ги да си пишат домашните,изпитва ги...
Аз лично съм ,,за,,частните и скъпи училища.Разликата м/у дете,учило в добро у-ще и такова в държавно е голяма:не само в знанията,ами в речника,в маниерите...

# 86
  • Мнения: 1 184
така че ако ти самата имаш колебания спрямо това у-ще най- добре е да се срещнеш с други родители и деца да поговорите и да разбереш как са нещата в действителност.
И аз мисля, че ще е добре да направиш това /ако имаш възможност/. Ако записваш децата само заради арабския, те ще го научат и по други начини. Все пак живеем в арабски държави, където навсякъде се говори арабски. Въпроса е като цяло системата на обучение струва ли си? В сегашното им училище беше казала, че системата е една от най-добрите. В новото ще им липства ли това? Относно комплекси от кралските особи, не мисля че децата ще имат проблеми  Twisted Evil. Със техните манекенски изяви още от сега няма да е лесно да се комплексират. А и като те познавам и теб - няма начин просто  Party. Що се отнася до това дали ще им наемаш частни учители или не никой не може да ти каже от сега. Дори и в нормално училище да са може да ти се наложи да го направиш, и обратно - може децата да са природно по-интелигентни и да се справят сами. Знае ли се.
Не мога да ти кажа как бих постъпила аз на твое място, но това е начина ми на разсъждения /но все пак си спомни кога съм станала и дали мога в този час да разсъждавам с главата си  Crazy/.

детето ми е на 6 години и говори и пише на 4 езика ЗА СЕГА  и след някоя и друга година ще прибавим още няколко, за другите и занимания и обучения е отделен въпрос ,така че споко , децата са като гъби и попиват всичко много бързо Mr. Green
milamama, wow!!!!!!!  newsm10 И аз искам...  Laughing Съгласна съм с теб, че всеки език /какъвто и да е/ е богатство и след време ще ти се отплати за положения труд да го научиш.

А сега мога да ви пожелая само лека нощ и приятни сънища  Hug.

# 87
  • Мнения: 122
elip  -  "И аз искам..."- ами и Аз искам ама не мога  Rolling Eyes .....та затова поне детето да знае  (както баща си , баба си , дядо си , леля си и т.н...), а и всички роднински деца  от родата на мъжа ми знаят по няколко езика  от малки , а от мойта в бг.  не е така .....та се мобилизирах аз и съм ги стегнала всички , няма да се излагаме я - в чужбина не им е проблем ученето на други езици от малки , защо в бг да е  newsm78.......и от децата много си зависи ,но когато го почнеш от рано поне един ще научи, което пак е нещо   Grinning

Нойа за какви манекенски изяви става въпрос при твойте деца, да обменим малко инфо. и опит може и на лична, май ще намерим много допирни точки с теб за децата ни  Simple Smile

# 88
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
утре заявявам -по4вам корейски,да ми напише вси4ко , което е у4ил, може да е по-лесен от арабския, по да ми се отдава! леле, ако ми се дръпнат о4ите, моля ви останете с  добър спомен за мене!това шега!но от петък сериозно ще го награбя да ме светне  с корейския поне терминологията!кой да си избера още бе хора? хинди , хвърлила съм му едно око отдалеко!или суахили?  отивам да продължа да се ядосвам, 4е ина4е ме избива на такива лиготии!извинете! Sick #Cussing out Peace

# 89
  • Мнения: 122
marsy - "отивам да продължа да се ядосвам, " - ти пък за какво се ядосваш...че хората учат и знаят езици ли или ,че още не са ти се дръпнали очите ...извинявай но от лиготии   не разбирам  Laughing Joy

Общи условия

Активация на акаунт