Отново за болничните и НОИ-системата

  • 11 064
  • 144
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9 050




Тогава некоректна е счетоводителката. Мисля, че най-удачно е първо да уведомите работодателя за това.
Той вярно, че я е наел, но както я е наел, така може да развали договора. Никой не е застрахован от това да сключи договор с некоректна фирма. Той може дори да не знае за това.
Утре сутринта ще ходя до офиса и ще си говорим с шефа, но той е наясно, че е некоректна / той пропусна 5-те %, въпреки че бяхме готови с всички документи доста преди края на януари... а тя се покри  и се обади след 01.02.2007/ В началото на март говорихме по тел. /аз нали лежах/ иказа, че отивал да говори с други счетоводители, та мисля, че ги е сменил.
Знам, че е доста нелепо да питам точно счетоводител, но къде човек може да се оплаче от некоректен счетоводител
[/quote]

Ами... по принцип можете да пуснете жалба, но в случая е безмислено, защото тя така или иначе ще трябва да ги ходед тези данни и те ще я глобят за забавянето.

# 76
  • София
  • Мнения: 1 603

Ами... по принцип можете да пуснете жалба, но в случая е безмислено, защото тя така или иначе ще трябва да ги ходед тези данни и те ще я глобят за забавянето.
НОИ ли ще я глоби ? Изв. че питам пак /последно и няма да тормозя повече/  и къде мога да пусна жалба ?

# 77
  • Мнения: 9 050

Ами... по принцип можете да пуснете жалба, но в случая е безмислено, защото тя така или иначе ще трябва да ги ходед тези данни и те ще я глобят за забавянето.
НОИ ли ще я глоби ? Изв. че питам пак /последно и няма да тормозя повече/  и къде мога да пусна жалба ?

Не НОИ, НАП ще я глоби. Това, което е притеснително при жалбата е, че последствията ще са за Управителя на фирмата, в която работите. А в случая той човека не е виновен. Даже разбирам от вашия постинг, че прави възможното да поправи грешката си.
Може фирмата да я съди, ако има пречинени вреди.

# 78
  • София
  • Мнения: 1 603

Не НОИ, НАП ще я глоби. Това, което е притеснително при жалбата е, че последствията ще са за Управителя на фирмата, в която работите. А в случая той човека не е виновен. Даже разбирам от вашия постинг, че прави възможното да поправи грешката си.
Може фирмата да я съди, ако има пречинени вреди.
Последно питане тоя път - Къде да пусна жалба в НОИ, в НАП или къде?

# 79
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Мариетка  Hug

само искам да защитя счетоводителите , защото с тия безумства ни направиха и нас на маймуни - в наредбата пише, че АЗ , т. е счетоводителя трябва да провери дали болничния отговарял на наредбата за издаване на болнични листи ( цитирам по памет ). Значи АЗ трябва да изчета тая литература също и проверя медицинската сестра или лекаря дали правилно са си попълнили болничния - е отсега казвам - ТАЯ НЯМА ДА СТАНЕ - защото всичко тръснаха на главата на счетоводителя. И аз да съм , и аз ще приема болничния - от къде да знам че не се издава за 31 дена , а за 30 ?????????. И още нещо - знаете ли поредната глупост - ако си промените банковата сметка , за която сте уведомили НОИ и в срок от 7 ) СЕДЕМ дни не подадете нова декларация , а закъсненете ВАС ви глобяват 50 лева.... Е това вече  #2gunfire

Роси, не съм казала, че трябва да знае цялата литература по въпроса, но на болничният лист пише 30 дни, а по датите са 31, толкоз ли не можа да ги преброи по календара #2gunfire...или затова й трябва висше образование...да не говорим, че е среднистка #Cussing out!!!

# 80
  • Мнения: 9 050

Не НОИ, НАП ще я глоби. Това, което е притеснително при жалбата е, че последствията ще са за Управителя на фирмата, в която работите. А в случая той човека не е виновен. Даже разбирам от вашия постинг, че прави възможното да поправи грешката си.
Може фирмата да я съди, ако има пречинени вреди.
Последно питане тоя път - Къде да пусна жалба в НОИ, в НАП или къде?

В НАП, но пак ви предупреждавам. Така вредите на работодателя си, а не на счетоводителката, защото жалбата трябва да се напише срещу работодателя. Т.е. вие се жалвате от това, че работите в еди-коя си фирма и не са ви подадени данните. Последствията са за работодателя ви.

# 81
  • Мнения: 9 050
Мариетка  Hug

само искам да защитя счетоводителите , защото с тия безумства ни направиха и нас на маймуни - в наредбата пише, че АЗ , т. е счетоводителя трябва да провери дали болничния отговарял на наредбата за издаване на болнични листи ( цитирам по памет ). Значи АЗ трябва да изчета тая литература също и проверя медицинската сестра или лекаря дали правилно са си попълнили болничния - е отсега казвам - ТАЯ НЯМА ДА СТАНЕ - защото всичко тръснаха на главата на счетоводителя. И аз да съм , и аз ще приема болничния - от къде да знам че не се издава за 31 дена , а за 30 ?????????. И още нещо - знаете ли поредната глупост - ако си промените банковата сметка , за която сте уведомили НОИ и в срок от 7 ) СЕДЕМ дни не подадете нова декларация , а закъсненете ВАС ви глобяват 50 лева.... Е това вече  #2gunfire

Роси, не съм казала, че трябва да знае цялата литература по въпроса, но на болничният лист пише 30 дни, а по датите са 31, толкоз ли не можа да ги преброи по календара #2gunfire...или затова й трябва висше образование...да не говорим, че е среднистка #Cussing out!!!

Еее, ама вие малко се увлякохте. Като е толкова лесно да се забележи това разминаване, вие не можахте ли да си ги преброите дните?

# 82
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ми на мен не ми плащат затова, а на нея - да!

# 83
  • София
  • Мнения: 1 603
Зина, благодаря ти, че ми отдели време и че си толкова полезна. Дано утре измислим нещо с шефа, та да не се налага да изпадам в крайности, но толкова ме е яд на тая жена..... как може толкова непрофесионализъм....

# 84
  • Мнения: 9 050
Ми на мен не ми плащат затова, а на нея - да!

Ааа, не! На мен никой не ми плаща, за да броя дни по болнични листове. Предполагам и на нея. Не ми се е увеличила заплатата, защото имам задължение да броя някакви дни. В крайна сметка, тя от вашия болничен нищо няма да получи. Интереса да е коректен болничния си е ваш. Средователно, вие също е трябвало да обарнете внимание.

# 85
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Хм, интересно ми е, ако ни няма нас тя какво ли ще работи Twisted Evil...не искам да се заяждаме, защото Вие просто незнаете нищо за тази жена, за разлика от мен.
Наложи се аз да и обяснявам всичко за новия ред за болничните, защото видите ли, незнаела. Ами тогава следващият път да поеме моята работа. Аз като незнам нещо се информирам. Сама. И може да бъдем малко по-човечни, нали, а не да се кикотим на чуждия гръб. Защото може и по моя път да мине някой ден...

# 86
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
ама не се карайте бе момичета Naughty Naughty
знам че всички са ядосани и си чакат парите- и аз си ги чакам  ,,и аз се ядосвам но все пак нищо неможем да направим.... ooooh! ooooh!
честно казано Зина и аз незнаех че болничния е 30 дена точно аз мислех че е календарен месец-нито съм наясно с това нито знам с подробности как се издават болнични листове че да си ги проверявам сама.....Ако знаех да съм си ги проверила да  ти кажа

Нпараво незнам  с таз сиистема до къде ще стигнем... Whistling Crossing Arms

Но все пак Зина добрече те има сред нас да ни обесняваш малко повече на нас-че хич ни няма Blush

# 87
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Момичета, бъдете малко по-снизходителни към счетоводителите. Знам, че е трудно, когато си без пари, но в крайна сметка новата система не е тяхна идея. Тя не ги облекчава, напротив - натоварва ги с нови задължения, за които обаче не им се плаща повече. А болничните и тяхната коректност са преди всичко задължение на лекарите. Колкото до счетоводителите, болничните листа са само 1/50 част от работата им. И както Зина е казала по-горе, внимавайте, когато си вземате болничния и проверявайте данните още в кабинета на доктора: имена, фирми, адреси, дни, за да става по-лесно корекцията.  

Последна редакция: чт, 22 мар 2007, 20:10 от ШоколаДка

# 88
  • Мнения: 437
След вчерашния разговор., жената беше много любезна, провери ми болниния, каза ми каква е точно сумата, която да очаквам и каза да си проверя днес сметката.. трябва да са реведени.
Проверих! Наистина са преведени паричките...дълго чакане беше, ама... вече си ги получих...

# 89
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
еее честото че си получила парички
Ся да почерпиш-че ГОЛЯМо чакане беше..
аз продължавам да си чакам #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт