Отговори
# 60
  • Мнения: 6 472
Аз пък искам да ви кажа, че угодия няма Joy С първото дете се стоях в къщи до годинка и нещо и понеже преди това водех невероятно активен живот, направо щях да психирам. Освен затъпяла се чувствах и безполезна и непълноценна (не без любезното съдействие на бившия ми мъж Embarassed )
Сега с второто диване трябваше да се върна на 4 месец Sad Е нямате идея колко много ми се искаше де си седя в къщи и да се занимавам с децата Sad Цепя минутката на две в края на работния ден и съм строена пред вратата 30 сек предварително, да не би да изгубя ценно време, прибирайки се към къщи Confused Mr. Green Доставя ми огромно удоволствие да "паса" хлапетата Hug

# 61
  • София
  • Мнения: 1 654
Не. Работя от 4-та годинка на дъщеря ми.Вече минахме първите седем/които били особено важни/ изградили сме и ценностна система, възпитали сме я, работата по никакъв начин не ни е попречила.

# 62
  • София
  • Мнения: 6 999
А от друга страна можем ли да лепнем етикета "затъпяващи" или без реализация на всички учителки,защото са си избрали такава професия,чрез която цял живот да са сред  деца?

Различно е - за тях това е професия. Все пак моите наблюдения са, че много детски учители се инфантилизират  Rolling Eyes

за сметка на по-малко внимание към вашето дете

Вниманието е качествена, а не количествена единица  Naughty

П.С. Бих те помолила, да не пускаш еднакви теми в два подфорума. Повечето от нас влизат и на двете места  Peace

# 63
  • Мнения: X
А от друга страна можем ли да лепнем етикета "затъпяващи" или без реализация на всички учителки,защото са си избрали такава професия,чрез която цял живот да са сред  деца?

Да си учител е професия и призвание. Не случайно за учител се учи, а си трябва и силен характер, за да се справяш с толкова деца. Не случайно учителите са ги наричали будители едно време. Те не само дават знания и възпитават, а и почагат за оформяне мирогледа на децата в ранна възраст.  Няма база за сравнение, ама никаква. За съжаление, в днешно време тази професия е така принизена в България, че учителите са обеднели и невротизирани хора, които почти никой не уважава.  Sad

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Не,не бих се отказала да работя и да се занимавам само с децата и сем.дом!!!
Искам професионална реализация ,освен мама съм и Личност!!! Peace Hug

# 65
  • Мнения: 843
    Зависи...  никога не съм имала достатъчно пари.. за да мога да го реша  с цялото спокойствие на битието ми.  
     Е, варианта да работя 4 часа - нещо, което обичам и желая, ...еххх!  С удоволствие. Ще имам време  за всичко.
      Но при цялата схема с оставането в къщи до израстването на децата  има един огромен проблем, за който рядко се говори... децата порастват и излитат  и остава една , вече не особено млада жена,  без контакти,  без кой- знае колко приятелки, без ангажименти.  Депресиите са масови и чувството за ненужност. Какво остава  -  Куче + градинка?!  на 40-45г?
    Замислих се, когато синът ми излетя от гнездото на 19г....,  писано било   пък да родя точно тогава момиченцето си. . Сега  имам  ангажимент  поне  до 60-тата си годишнина / Пу, да съм здрава, де/
     За сега се налага да работя нелюбима работа...  Най-малкото за да плащам застраховка за обучение на мъничето.  

# 66
  • Мнения: 480
Имаше един период, в който така исках да се върна на работа, че полудявах. Всеки ден едно и също - разходки по едно и също време, срещи с едни и същи хора, разговори на едни и същи теми. Аман!
Сега трябва да се върна след месец, а нещо хич не ми се почва. Защото много се притеснявам, дали ще се справям с всичко, дали ще имам достатъчно време за детето...такива неща.
Но клоня към идеята, че не бих се посветила само и изцяло на възпитанието на детето, като се лиша от работата си. Все някак си ще се справям. Няма да съм първата, нито последната работеща майка. И не мисля, че детето ми ще загуби от това, че работя.
Права е Иса, че вниманието не е количествена мярка  Peace

# 67
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Не, не бих се отказала от работа и кариера, за да възпитавам деца (и евентуално да домакинствам).

# 68
  • Мнения: 5 577
В никакъв случай.  Naughty Да гледам изцяло деца определено не е моето призвание.

# 69
  • Мнения: 731
Не само бих, но и го направих вече! Зад гърба си имам, обаче, успешна кариера. Доказах се в професионалната сфера и сега искам да се радвам максимално на детето си!

# 70
  • Мнения: 2 910
В момента не работя, но не защото не искам. Не бих си останала вкъщи толкова дълго време, бих желала да се развивам и доказвам, не само като майка Peace

# 71
  • Мнения: 1 589
Не.Пробвах,но не се получи.Стоях си в къщи 2год.и 3 месеца.Достатъчно,по-вече не искам.
Сега си ходя на работа(7ч. на ден),гледам си детето и домакинството след работа.Събота и неделя детето е постоянно с мен и не бих казала,че е лишено от майчинска грижа.Справям се с всичко и така ми харесва!

# 72
  • Мнения: 1 299
Не бих - трябва да работя нещо иначе ще се побъркам Crazy

# 73
  • Мнения: 4 629
Бих и в момента го правя. Децата се гледат веднъж в живота, а работата се върши цял живот.

Има и други начини да се развива човек освен  да ходи по 8 часа на ден на работа.

Ако трябва да избирам - кое да е по-проспериращо детето ми или кариерата - решението става още по-лесно и изборът ми къде да впрегна усилията си

# 74
  • Мнения: 2 807

 newsm10

Вече 4-ри години съм у дома (остават ми още 6 Mr. Green ) и се грижа и възпитавам 3-те си дечица, които по цял ден са с мен (никога не са ходили на ясли/градини).
На тях също не им е омръзнало  Wink, напротив, рядко съм виждала по-щастливи деца от моите  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Не смятам, че лелката и педагогът в яслата/градината биха се грижили или възпитали децата ми по-добре от мен самата. Wink
А и мамите (познавам доста такива), които не могат да си позволят да не работят споделят, че индивидуално внимание в градината не се обръща (изключвам частните детски ясли и градини, където децата са 5-7-10 най-много, а преподавателите са 2-4), по-скоро всеки се възпитава сам  Mr. Green) по простата причина, че децата са 20-30.

Въпросът е, че не всяка майка би се лишила от "своя" си живот (като става въпрос само за първите няколко години, разбира се) в името на детето/децата си  Wink

Общи условия

Активация на акаунт