Голямата любов и сълзите

  • 6 010
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 84
Аз загубих любовта на живота си /бившия ми съпруг/ преди 3 години. Бяхме заедно 7 години. Бях обект на неповторима страст и любов. Той беше готов да даде живота си за мен. Уви, загубих го. Защо като няма единствена голяма любов, вече 3 години заспивам с мисълта за него, обичам го още и раните в душата ми  не заздравяват?
Сега живея с друг мъж, който не мисля че е влюбен в  мен и не съм сигурна,че ме обича.Та ние не сме били интимни вече 2 месеца и половина, а живеем заедно. Просто нямам сили да се разделя с него, защотото ме е страх от самотата.

# 31
# 32
  • Мнения: 15 577
Как да преодолеем болката и да се абстрахираме от ТОЗИ човек,който е завладял мислите ни?Как да го забравим и да продължим напред?

мила аз вярвам в голямата любов. според мен човек може да се влюби много пъти, но да обича истински само веднъж.
но има и нещо друго - колкото и да обичаш един човек - обичай себе си повече.
мисли по този начин и ще се почувстваш по-добре
успех  Hug

П.П. може след време да се окаже, че това не е голямата ти любо и, че има и по-голяма  smile3503

# 33
  • Мнения: 295
Любовта може да бъде голяма, по-голяма, най-голяма, но никой не ти гарантира, че този, за когото в момента страдаш е бил в категорията най-голямата любов. Всъщност винаги имаш шанса да срещнеш още по-голяма любов. Как да се излекуваш - ами много хубаво са ти го казали: като го свалиш от пиедестала и осмислиш, че и той е човек. Аз на времето имах една любов, дето продължи много дълго и си мислех, че след нея никога няма да срещна друга любов. Да, ама сега мисля, че съпругът ми е в категорията най-голямата любов...
Има и една друга приказка: очи, които не се виждат, се забравят. Помисли върху нея и не го идеализирай...

# 34
  • Мнения: 376
Любовта може да бъде голяма, по-голяма, най-голяма, но никой не ти гарантира, че този, за когото в момента страдаш е бил в категорията най-голямата любов. Всъщност винаги имаш шанса да срещнеш още по-голяма любов. Как да се излекуваш - ами много хубаво са ти го казали: като го свалиш от пиедестала и осмислиш, че и той е човек. Аз на времето имах една любов, дето продължи много дълго и си мислех, че след нея никога няма да срещна друга любов. Да, ама сега мисля, че съпругът ми е в категорията най-голямата любов...
Има и една друга приказка: очи, които не се виждат, се забравят. Помисли върху нея и не го идеализирай...
До голяма степен е вярно. Аз съм имала няколко големи любови, но май само една е била истинска. Загубих я и то с много болка, въпреки, че свалих принца от трона. С времето се научих да живея някак си опустошена, докато не срешнах мъжа си. Нашата любов не мисля, че е най-голямата, но е най-истинската, нежната, взаимната.......... Това не значи, че понякога не се сещам за голямата си любов, но спомените ми са някак неясни.
А за времето дето лекувало, за мен не важи.......................трябва да се влюбиш, за да забравиш старата любов.

# 35
  • София
  • Мнения: 802
И аз срещнах голямата си любов, един-единствен път.
Едвам не изгоряхме в нея...
Всъщност, наитина май няма нищо по-унищожително от силната страст и постоянното възхищение...
А после... после идва най-трудното - "да забравиш", "да свалиш от пиедестала", "времето лекувало"... дрън-дрън - две години ми минаха като в сън, НИЩО не помня, само образа му навсякъде виждам.
Ето как се излекувах. Съвсем целенасочено реших, че 2 изхода: или да ходя при него в небитието ( да, ама 2 деца-сираци, нали все пак инстинкти нося!), или да си заемам спешно съзнанието с нещо натоварващо,интересно, за да се разсейвам поне през деня. А нощите те и сега са си блян...
Записах да уча. Беше доста трудно в началото да се съсредоточа, но после ми помогна. Сега не съм на автопилот, живея по-съзнателно и го направих само в името на децата.
Но не виждам, защо трябва да го свалям от пиедестала, аз не искам мястото му да бъде заемано, това е ТОЛКОВА ПРИЯТНО!

# 36
  • София
  • Мнения: 3 099
Има добър секс, добро партньорство, понякога - и двете. Има и оправия от всичко това!

# 37
  • Мнения: 2 161
E,какво означава голяма любов?Защото за мен всяка следваща е по- голяма,щом съм забравила предишната.

# 38
  • Мнения: 1 568
вярна ли е сентенцията,която гласи,че истинската любов идва само веднъж в живота и никога не си отива?


За всеки е различно!При мен всяка следваща е била по-силна от предишната!Няма мъж за когото да съжалявам от миналото!

# 39
  • София
  • Мнения: 7 097
За мен не е вярно. Обичала съм повече от един мъж...много, макар и по различен начин. Била съм и много обичана...

# 40
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Аз не вярвам в "Голямата и Истинска" любов. Това е дъвка за мозъка за жени, насаждана от филмите и книгите - търсенето на Принца, Единствения и т.н. Заради този мит много жени с отворена уста очакват чудото или тънат в сълзите на възможните "ако" и "дали".

Как да преодолеем болката и да се абстрахираме от ТОЗИ човек,който е завладял мислите ни?Как да го забравим и да продължим напред?

Като го свалиш от пиедестала и видиш, че е човек. За себе си съм решила, че никой мъж не заслужава вселената ми да кръжи около него. Не знам каква ще е твоята рецепта.
Абсолютно подкрепям мнението ти Peace

# 41
  • Мнения: 3 886
вярна ли е сентенцията,която гласи,че истинската любов идва само веднъж в живота и никога не си отива?
При мене да   Confused Confused Cry

# 42
  • Мнения: 3 500
Ей така, повече никога не го виждаш по никакъв повод, не говориш за него и не даваш на другите да ти говорят. Запълваш си времето. И ще мине. Времето лекува. Невиждани очи се забравят.
От опит...

# 43
Здр. на ваички !Винаги съм се радвала когато видя двама влюбени човека. Вярвам в ИСТИНСКАТА и ГОЛЯМА ЛЮБОВ , но не вярвах , че и на мен  е писано да я срещна. Но уви никой не знае какво му е подготвила съдбата. Някои беше ме попитал : Как разбра , че това е истинската ти любов ? аз отговорих : Обичам го с цялото си сърце и давам живота си за него. Колкото и банално и много изтъркано да звучи за някои. Влъбвала съм се признавам , но кои не е . Но никога не съм обичала някого и със сурцето и с душата си както този човек. Не мога да го обясня това истинско и дълбоко чувство , което изпитвам , то трябва да се почувства.Но наи-голямата болка е да не съм с него , както е в момента . Това толкова много боли и вече година и нещо страдам и плача почти постоянно. Но няма значение. Та за ГОЛЯМАТА ЛЮБОВ, тя за мен наистина съществува , но не всеки има щастието или нещастието да я срещне. Аз се опитвам да го забравя , да се влюбя отново , то е ясно че няма да обичам никого както него, но трябва да спра поне за малко да мисля за него , защото това ще ме убие - мъката. Малко хора ще повярват на думите ми , но аз казвам каквото чувствам . Не мога да се влюбя в друг , защото не ме вълнуват и сърцето си знае своето Sad((   
             Пожелавам на всички да срещнат своята ГОЛЯМА ЛЮБОВ и ЗАВИНАГИ ДА БЪДАТ ЕДНО ЦЯЛО.
                                                              разказ на едно искренно момиче

# 44
  • София
  • Мнения: 442
Не е вярно. Всяка любов е истинска за този, който я изпитва. И последната е най-силна  Wink

Общи условия

Активация на акаунт