Belle ragazze d'Italia... chiaccheriamo un po' - Мами в Италия - част 53

  • 11 789
  • 278
  •   1
Отговори
# 255
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Ани, правих го това с лайката, ама таман загоряха, после с крем за бебета хидратиращ Нивеа, изглади се и сга е пак грапаво.
Пепероните са просто с олио и сол да се запържат, май доста каато майстор-готвач съм се изказала.

# 256
  • Мнения: 3 388
Ani, честит първи месец на Маттео!  Hug Да е здрав и много да ви радва и слушка  Heart Eyes

# 257
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Въй, станала съм една ..Ани, пардон, не се сумясах- Честит един месец на бебо! Да расте все така здрав и сладичък на мама и тати!
Ама кога мина това време...сякаш вчера бе като роди и като ни разказа после за оная кобричка свекито ти.

# 258
  • Мнения: 438
Сонче Бонбонче, благодаря от името на Маттео. Днес е лиглъо и половина..незнам какво му става.

Дессита.......ураааа. Много се радвам. Разбира се че ще се видим. Ти само ми кажи как ще се организирате и ние сме насреща. Супер. Ауу колко се радвам.

Миликсче, пробвай с физиологичен или съветите на майка ми. Ако те е страх, може да й намажеш една пъпчица и да видиш на другия ден как е. Добре де, сега защо се е обринала, знаеш ли.. Мерси за поздравите и пожеланията. Минава се времето, и на мен не ми се вярва че вече е  на месец, нищо не усетих от изминалото време...явно от непрекъснатите грижи. И като си представя още 11 пъти по толкова и вече на годинка...лелееее...айде да не избързвам толкова.

# 259
  • Мнения: 3 388
Въй, станала съм една ..Ани, пардон, не се сумясах- Честит един месец на бебо! Да расте все така здрав и сладичък на мама и тати!
Ама кога мина това време...сякаш вчера бе като роди и като ни разказа после за оная кобричка свекито ти.


 Joy Milen4e, разсмиваш ме тук! Бебо се мята в корема и аз допълнително "движа" положението  Crazy

... надвечер голям задух стана тук, уффа  Outta Joint

# 260
  • Мнения: 3 388
Ани, много сте ми сладки, да знаеш  Heart Eyes

Да ви кажа колко ме изнервят тези италианци! Толкова са бавни, с тези темпове ще ме довършат. Едни - единствени хора познавам, експедитивни и реагиращи на момента, и това са немци! Производители са тук в Италия от доста време, в района на Фриули-Венеция междудругото. Ако тръгна натам и аз ще се обадя  Wink Crazy Peace

# 261
  • Мнения: 5 462
Ани, много сте ми сладки, да знаеш  Heart Eyes

Да ви кажа колко ме изнервят тези италианци! Толкова са бавни, с тези темпове ще ме довършат. Едни - единствени хора познавам, експедитивни и реагиращи на момента, и това са немци! Производители са тук в Италия от доста време, в района на Фриули-Венеция междудругото. Ако тръгна натам и аз ще се обадя  Wink Crazy Peace
Какво по точно бавно правят италианците ?Тия немците пък кво произвеждат в Италия ? newsm78 Rolling Eyes Rolling Eyes

# 262
  • Мнения: 438
Сонче, хайде тръгвай. Смело с корема напред

Оххх, не може ли да си организираме една среща...който е наблизо и на който му се иска. Аз съм готова и в друг град, не при мен, с бебето на ръце...що пък не. Замислете се ...

# 263
  • Мнения: 3 388
Zoppola къде се намира??

# 264
  • Мнения: 3 388
Сонче, хайде тръгвай. Смело с корема напред

Оххх, не може ли да си организираме една среща...който е наблизо и на който му се иска. Аз съм готова и в друг град, не при мен, с бебето на ръце...що пък не. Замислете се ...

Ами да ... нищо не се организираме. Ако ти кажа пък към Венеция от кога се каним да идваме ... че аз още не съм я посещавала  Tired

# 265
  • Мнения: 438
Сонче, какво е това Дзопола
За среща аз съм сериозно навита. Айде айде...за мен поне ще бъда супер емоция.

# 266
  • Мнения: 5 476
За момент отскочих,нали проверявам Звездичка. Wink

  Сонче, Zoppola  е до Порденоне.Почти до моята кума. Peace
Там е зона все за производство на мебели.

И аз съм навита за среща,моята е най-лесна ,нямам проблеми с дъщерята. Peace

между другото ,ако някой има някакъв материал на италиански език за Бг (история,литература,любопитни факти,известни личности,икономика) в електронен формат да ми пише на лични. Praynig
 
   Дъщеря ми пише тема за матурата за България. Peace

 Хайде ,пак изчезвам. Wink


# 267
  • Мнения: 3 388
За момент отскочих,нали проверявам Звездичка. Wink

  Сонче, Zoppola  е до Порденоне.Почти до моята кума. Peace
Там е зона все за производство на мебели.

И аз съм навита за среща,моята е най-лесна ,нямам проблеми с дъщерята. Peace

между другото ,ако някой има някакъв материал на италиански език за Бг (история,литература,любопитни факти,известни личности,икономика) в електронен формат да ми пише на лични. Praynig
 
   Дъщеря ми пише тема за матурата за България. Peace

 Хайде ,пак изчезвам. Wink





Geri, аз имам един файл със сигурност / от някакъв сайт го бях свалила/ за икономика е, внос-износ, мита, ей такива работи. Ще ти го мейл- на, ако искаш  Crazy
За друго не знам - ще видя в архива  Laughing
Аз забелязвам и нещо друго - има доста сайтове на итал. за бг, но пък промоцията ни тук хич я няма. Румънците рекламират усилено, а нашите ...... спят!  Outta Joint

# 268
  • Мнения: 438
Охххх....какво да го правя това дете...пак е на ръце. Днес е толкова ромпии..........
Нищо не можах да свърша от него. Опитах да го оставя замалко ревящ, но той се дере като незнам като какво...
Болят ме вече целите ръце..от горе до долу

# 269
  • Мнения: 2 427
Дани,твоята не е лесна,особенно ако отказва биберон,но може би ако си решила твърдо да спреш с кърменето е необходимо да покажеш твърдост и категоричност,да стиснеш зъби и да изчакаш да мине някой друг ден без кърмене ,а само на шише,да видиш дали ще успэш да надделэш.Аз ако имах кърма,бих продължила да си кърмя,все пак кърмата е най-доброто мляко за едно дете,но много зависи от обстоятелствата,предполагам че на теб ти е безкрайно писнало ,а аз говоря наизуст,като майка която не е успялка да кърми дори и месец.
ХеллоуАнджи!Ани,според мен бебето ти е с колики,не искам да съм категорична,но на толкова месеца(Честит ви първи месец!!!Боже как лети времето!)е трудно да се говори за навици.Още не са захитряли до толкова.Защо не говориш с педиатър,питай го какво мисли за даването на Риопан.Аз по горещо настояване на нашият педиатър му давах по една кафена лъжичка час след ядене и имаше добър ризултат,но трябваше да се дава непрекъснато,в противен случай нямаше желаният ефект.
За пъпките по лицето-не знам какви са тези бебешки акнета,но аз бебе в БГ с пъпки съм виждала през целият си живот само веднъж,докато тук е някакво масово явление.За да не съм груба,ще кажа само че според мен е хмммммммммм...от климата.Пък вие каквото щете разбирайте.Как всичките до едно са пъпчиви бе!Ние се излекувахме с миене на личицето всяка вечер с Linea Blu Soap с екстрат от ричи ди маре,или как там се казваха мекотелите.Обикновенно след неделният обяд в свека,пак му се връщат ,но след едно миене ги забравяме.Така ще е,няма как,това е положението.Вече съм се примирила с пъпчивото ми дете.Току ще му минат и ще го перне пубертета.
Деске,Дессита,дано не си звъняла че днес излизах с Тудорчо следобед на кайве.
Аз да ви кажа ,нейният Бобо говори изключително добре български,много съм изненадана,в смисъл такъв че всичките деца от смесени бракове които познавам не говорят изобщо български или говорят много зле.Пълен 6 на Дессита!Да ти пратя Тедо за малко след някой друг месец?!
А,исках да питам,при пътуването ми сама с бебе ,ще ми искат ли декларация от другия родител че е съгласен детето да пътува в чужбина с мен или не?Нали в БГ такава декларация(по принцип би трябвало)е задължителна?Италианците искат ли го?Ако знаете?

Общи условия

Активация на акаунт