Belle ragazze d'Italia... chiaccheriamo un po' - Мами в Италия - част 53

  • 11 819
  • 278
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 6 167
  Мисля,който си пуска темата,да слага заглавие,което му харесва

е тва е приказка! ама нека накрая има цифричка все пак...

# 226
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
И аз подкрепям мнението на Гери. Така ще се избегне шаблонността и авторката на всяка тема ше решава според собствените си предпочитания и виждания как да озаглави темата.  PeaceА защо не и момичета от България, които се интересуват от темата Италия (кат мене) да отварят новите теми също?  Peace  bouquetТака всеки ще участва!

# 227
  • Мнения: 3 388
Ахаха, да, само цифри е много учителска работа  Whistling Заглавийце и номерче най-добре  Heart Eyes
И аз мисля, че на италиански е най-добре, все пак е чужбински подфорум, а че сме българки е ясно, бе миликсче  Laughing Hug Освен, ако не засиля някои италианска дружка да се разписва они танто колкото за цвят  Mr. Green
  Мисля,който си пуска темата,да слага заглавие,което му харесва

е тва е приказка! ама нека накрая има цифричка все пак...


Ами и аз това казах. Ние да даваме предложения, а после правещият да реши- според настроението, момента и пр.
Давайте идеи тогава. И на български, ако предпочитате заглавието да е написано така.
В началото на темата може да вмъкваме всички предложения за заглавия и да пишем на кого е заглавието
в конкретната тема / като в отчетните направо  Whistling/.

Мацки, наложи ми се да пиша фактура за 15 еуро  Rolling Eyes . Много смешна работа  Crazy

# 228
  • Мнения: 2 617
Добър ден и от мен  Simple Smile

Не вярвам на храненто по кръвна група, аз съм 0 + и би трябвало да ям много месо, а с Давиде точно това спорим, че изхвърляме много неща от хладилника, защото аз не съм била "допринасяла" за намаляването им, особено що се отнася до месото  Laughing
И той е 0 + като мен и не си пада толкова по яденето на месо.

Що се отнася до правописа, днес видях една табелка на пазара за малките доматчета pomodori scherry  Laughing

# 229
  • Мнения: 1 100
Аз пък най си оби4ах прости4кото Мами в Италия и номер4е на бг Cry Ма аз си падам по семплите неЩа; закуски, питиета, букети, Шведски маси и 3редови заглавия по нета не ми допадат Rolling Eyes
Добре поне, 4е отдавна спряхме да си 4еститим поне теми4ката Laughing
Майтап Wink

# 230
  • Мнения: 708
здравейте,
тук отново е ужасно горе6то.бебка е по къси панталонки и блузка с къс ръкав  ooooh!

Сега за захранването.
Нямам кой знае какъв опит,но доста из4етох по въпроса и на разли4ни мнения се наслу6ах.Та накрая ре6их да си слу6ам педиатъра и да си гледам детето.Та ние запо4нахме на 5 месеца с плодови пурета без захар в продължение на 15 дни.Първите 5 дни ябълка,следва6тите 5 дни кру6а (от нея оба4е доста ми се оаква  Sick) и 5 дни банан (ама банана го спрях,понеже не6то не и се отрази добре).След въпросните 15 дни плод заменихме обедното мляко с оризова ка6а.Постепенно ка6ата я овкусихме с олио ди олива и пармиджано.След като освоихме ка6ата добре,запо4нахме да прибавяме половин леофолидзатто ди карне.няколко дена бяхме на пиле,после няколко дни зае6ко,а от утре я 4ака агънце  Mr. Green
За сега не ми е правила алергии,но пък запо4на да ака по_4есто (странно,уж ориза трябва да запи4а  newsm78) и акитата станаха едни зелени  Sick
Ина4е не съм забелязала да я боли корем4ето.

Кала ме посъветва вместо да я тъп4а с бра6на разни,да и пасирам самия зелен4ук,ама хи4 не знам колко картоф,колко морков  newsm78

Хубавото е,4е беба яде вси4ко,никакъв проблем просто  Mr. Green
И въпреки мнението на педи,4е трябва да пие мляко 4 пъти на ден,аз го намалих на 3 пъти на ден,понеже ме е страх да не напълнее прекалено  Laughing

айде цун и до после.6те следя мненията ви за захранванията,понеже ми е на главата в момента  Wink

П.С.Мамите които 6те си ходят в БГ мислят ли да носят храни от тук или 6те се спасяват с нали4ните храни  newsm78
Малко ми е притеснено понеже в БГ няма например омоджинидзато от пиле или заек.Вси4ки пурета са смесици,например пиле с моркови и картофи или заек с броколи  и сметана newsm78
Та идея нямам как 6те се храним  #Crazy

# 231
  • Мнения: 708
Добре поне, 4е отдавна спряхме да си 4еститим поне теми4ката Laughing
Майтап Wink

Аууууу и мен много ми "харесват" две страници с "4естита ни  нова теми4ка" и "пу първа,пу втора,пу трета" hahaha

# 232
  • Мнения: 1 100
Бимбе, ниЩо няма да носим (освен АМ). Ще се храним с к'вот намерим Hug Пък,ако видим зор, Ще ни донесе таткото боеприпаси по натам Crazy

# 233
  • Мнения: 3 388
Добре поне, 4е отдавна спряхме да си 4еститим поне теми4ката Laughing
Майтап Wink

Аууууу и мен много ми "харесват" две страници с "4естита ни  нова теми4ка" и "пу първа,пу втора,пу трета" hahaha

 Joy

# 234
  • Мнения: 5 476
Я ,да погледнете нещо любопитно,в училището на дъщеря ми са им чели една поема от италиански писател-футурист-Filippo Tommaso Marinetti,посветена на битката при Адрианопол от 1913 г. Peace

тук е поемата

http://www.uclm.es/artesonoro/FtMARINETI/html/BOMBAR.html

отдолу на текста има едно високоговорителче,като се натисне се отваря  MP3-ка с текста,прочетен от автора. Wink
Цялата поема е изпълнена по скоро със звуци,затова е по-лесно да се слуша. Wink

По едно време автора запява стария ни химн "Шуми Марица". Shocked  Peace

# 235
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Хи-хи боеприпасиии, добре казано!
А аз като ще почвам захранването когато ще съм в Бг? Вито е впечатлен от нашата детска кухня де мамите на цяла Силистра вземат прясно готвено за бебетата и малките си деца, ама ние май ще сме още малки за нея, таман на влизане в 6 месец, трябва да се информирам на место.
Аз дадох 3 ч.л. пресен филтриран сок от бг-ябълка, останала в хладилника от майка когато идва тук, екологична,...май психясвам. Отивам да слушам как Марги пее Mr. Green
Бимба, я разакажи нещо ново за Фуфинка, какво правите цял ден? Аз сега ще трябва да мина с ония парцалчета за които ме светнахте, но не взех на Суифер, а марка  Ил мено каро- Аушан, после ще мия пода и ще чистя прах, надявам се да успея де, че малката си иска моето внимание, а и аз не издържам да я оставям сама- зарязана, пее ми се, кво да правя Mr. Green

# 236
  • Мнения: 5 476
Мацки, наложи ми се да пиша фактура за 15 еуро  Rolling Eyes . Много смешна работа  Crazy

   Laughing И аз съм правила риттенута д акконто за 6 еуро. Rolling Eyes
  Да не говорим,че една от фирмите,за които работя,не ти плаща ,ако не достигнеш до 100 еуро. Shocked
И там си ми седи едно салдо от около 60 еуро близо от година и нищо не съм получила.  ooooh!

# 237
  • Мнения: 6 167
и в българия се раждат деца и се захранват. 
има доволно количество марки ( и вносни и народни) детски храни за всички вкусове.
а и предполагам, че бабите само чакат с радост да пасират пюренца за внучетата  Crazy
денисче, ако ти трябва омодженизато от само 1 вид месце - питай майките в някоя отчетна тема.
все някоя знае марка и вид. Peace

# 238
# 239
  • Мнения: 1 100
Ааа Ленски, не внимаваШ в 4ас  Heart Eyes не аз, Бимбето иска таквиз месца Grinning Ние сме реШили изцяло да се насладим на бг пазара на детски храни Hug

Владииииии, привееет, отивам да гледам Тедо Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт