Колко е хубаво да си майка в България

  • 3 649
  • 86
  •   1
Отговори
# 60
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
ТраЛаЛа, мила, рано или късно, хората, които са трудолюбиви и имат качества, ще намерят мястото си и ще бъдат оценени по достойнство- вярвам го искрено.
За инвалидите темата е дълга, тежка и определено не визирам хора, от тази група, когато правя подобен коментар.
her_76 , да, точно така действам- и го смятам за по-удачно, отколкото да пиша редица жалби без резултат или да разяснявам на отегчени чиновници правата си, или да вися брменна на километрични опашки. И аз не се заяждам, просто съм искрена. За съжаление това няма да намали процента на корупция по низшите нива на администрацията и не виждам смисъл да си вярвам, че аз ще реша този въпрос.
Иначе си права- когато надушат онези знаци- си мърдат д...тата и ми решават проблема на секундата.
Тъжно, но факт.
За съжаление е така   bouquet  bouquet  bouquet
Вили

# 61
  • Мнения: 4 965
Вили,
Не вярвам някой да ти скочи.
Писах го по-нагоре, а и в други теми.
Факт и реалност е, че има корупция (и не само в България). Факт е, че има начини да се преборим с нея.
Но... ето, че е факт как има хора, които я подкрепят и се гордеят с това  Cry.
Само не съм съгласна, че е типично по български - просто тук още има много хора, които не са дорасли до там, че да следват законите (пак последица от едно мислене години наред, което е възпитавано у няколко поколения българи и трудно ще се изкорени).
Та пак стигаме до изходната точка, а тя е в това как самите ние възпитаваме децата си (независимо къде се намираме, защото с времето границите стават все по-незначими, защото можеш по всяко време да отидеш където и да е по света; защото скоро се случи по скайп - аз в София, голямата ми зълва във Вашингтон, кака ми в Кибек и моя приятелка в Лондон - да си пием заедно кафето и да си говорим сякаш сме на една маса в кафенето...).

Не искам да засегна Azzy, но просто не мога да оправдая подобно мислене.
Всъщност, пробвала ли си по друг начин?

# 62
  • Мнения: 630
Прекрасна тема. Аз смятам, че е хубаво да се споменават положителните неща и ако ще се почувстваш по-щастлив, да се концентрираш само върху тях. Аз не успях да се възползвам от новия закон, но пък работодателят ми направи жест към мен и продължава да го прави -да е жив и здрав. Щастлива съм, че когато се наложи да се върна на работа и бебето ми беше на по-малко от 7 месеца, имах възможност да прехвърля майчинството на майка ми. Да е жива и здрава тази жена, която се съгласи да се грижи за дъщеря ми и го прави с много любов. Хубаво е,че живея на 2 преки от парка, който е чист и поддържан и мога да разхождам там дъщеря си  -кагато избирахме апартамент и бебето беше планирано, гледахме и тези неща.  Хубаво е, че мога да се обадя на частната ни педиатърка и тя да дойде вкъщи или пък да заведа детето на консултация в събота или неделя, когато ми е удобно. С голяма част от останалите неща съм съгласна и няма да ги повтарям.

# 63
  • София
  • Мнения: 6 011
Meshko106По лентичката ти виждам,че имаш рожденничка!Да ти е жива и здрава бонбонката и много радости да ти носи! newsm38 newsm59

# 64
  • Мнения: 630
Meshko106По лентичката ти виждам,че имаш рожденничка!Да ти е жива и здрава бонбонката и много радости да ти носи! newsm38 newsm59
Всъщност не съм обновила лентичката, но все пак преди десетина дни имахме рожден ден и благодаря за пожеланията.

# 65
Бях провокирана от една майка в предродилна хормонална вихрушка, но все пак ми се стори, че идеята за такава тема не е толкова лоша. На фона на купищата теми, в които едни майки редят, колко е зле да си майка в България и колко е хубаво да си майка в чужбина ( в Европа, на запад или както всеки си го формулира ), аз пък искам да пусна такава тема. Да видим какво ще стане.

В другите теми, ако посмееш да напишеш, че не е зле да си майка тук - те смазват направо -  ти сляпа ли си била, не виждаш ли какво става, колко е зле, а колко е хубаво в другите държави.
Дали и тук ще стане така. Надявам се -не.

Нека си напишем за хубавите неща, които според мен никак не са малко. Споделете...защо сте щастливи да сте майки в България. Също и мами от чужбина - споделете - за какво тайничко завиждате на мамите в родината ви.  Laughing

4естно казано за ниЩо не ви завиждам, но не ви и съжалявам

# 66
  • Мнения: 4 965
...
4естно казано за ниЩо не ви завиждам, но не ви и съжалявам

Поздравления, за което   bouquet.

# 67
  • Мнения: 361
Щастлива съм от факта,че имам дете и то живее в България.Лошо или не всеки сам си преценява.Да,искам да има повече привилегии за нас майки и за нашите деца,но здраве да е.С мъжът ми сме готови на всичко детето ни да е щастливо ,колкото до финансите-ще се оправим някакси,а те все не стигат.

# 68
  • София
  • Мнения: 3 408
azaf, разбира се, че съм пробвала. С усмивка, с любезно отношение и т.н., разбира се, не винаги се налага да се стига до там, имам много работа по всякакви институции и много често ми се случва да попадна и на хора, които ми съдействат без задна мисъл, че ще получат нещоот мен, но също така има и ситуации, в които подобен подход ми спестява наистина много нерви, време и разправии- написала съм го и преди.
Не искам да провокирам излишни спорове, но по-скоро понякога се адаптирам към ситуацията, отколкото да се опитвам да "разбивам стена с глава", вярвам, че ме разбра от предишните постинги.  bouquet

# 69
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
В БГ наистина има много кафета навън по парковете и детски площадки в съседство. Мисля, че това е обусловено от климата - в Дания примерно при тези дъждове и дълги студени сезони е нерентабилно да се правят такива приспособления. Освен това и няма да се напълнят, защото в БГ има много повече безделници, киснещи по кафета докато тук не е така. Не съм била в Испания примерно но там климатът е подходящ за такива кафенца и площадки. Тук обаче има доста ресторанти с детски кът, във всеки шоппинг център има детски кът, дори места с охрана където може да си пуснеш детето да си играе с какво ли не докато ти си пазаруваш. Има обезопасени обществени детски площадки, с помещения вътре и с площадка навън, с пейки и масички където родителите могат да се събират на кафе докато децата си играят. И не е нужно да тичаш спед тях защото няма как да изскочат на улицата. Има различни играчки, колелета, организирани занимания с деца, празници и всичко е безплатно за всички. Можеш да седиш денонощно на площадката, само вътрешните помещения имат работно време. Вътре са обзаведени като детска градина. Изненадана съм, че такива неща няма в другите европейски държави.
Иначе за медицинското обслужване в БГ съм сугласна - тук е голям проблем да стигнеш до специалист - и да искаш няма на кой да платиш да ти обърне внимание. Този плюс на БГ го бях пропуснала. И сладката приказка, която може да стане само на родния ти език.
Всичко си има, но не е като в България  Peace На мен специално ми липсва едно ресторантче от квартала, Сръбската скара, на Бъкстон. Имат прекрасна детска площадка и лятото, дори и след полунощ, може да се чуе детска глъч от там. Ще ме изненадаш много, ако в Дания имате подобни заведения  Hug

# 70
  • Мнения: 2 950
Ако избягаме от материалната част на нещата, всички роднини и братовчеди на Йоана са тук, а те я обожават. Всеки ден получава страшно много любов и аз се радвам, че живея в България с тези хора. Говорим си на роден език, детето има много приятели - българчета, учи български песнички и стихотворения и аз съм щастлива в България!  newsm10

# 71
  • Мнения: 2 757
Говорим си на роден език, детето има много приятели - българчета, учи български песнички и стихотворения и аз съм щастлива в България!  newsm10

И моето дете говори на роден език, защото  е родено тук, пък и баща му е тукашен  Wink. Е друг е въпросът, че още не говори де, но предстои. Братоввчедите му живеят под нас и всеки ден им ходи на гости или ги гони по двора. А баба му и дядо му са в съседната къща, на нема и 10 мерта пак в нашия двор и ги обожава. Та не него му е идеално тук, а на мен ми е добре защото и на него му е добре. С българските роднини се среща задължително всяка година - каня ги на гости колкото може по-често, най-близките става въпрос. Майка ми седя 2 месеца тук, а сестра ми с децата си 2 пъти по 3 месеца за миналата година. Скоро пак ще ги поканя да видят новите попълнения. Чува българска реч освен от мен и от други българи тук. И ТВ и филмчета български може да гледа. Така че нищо не му липсва.  Peace
Самата аз като ходя в БГ се чувствам на екскурзия и като се връщам тук го усещам като че ли се прибирам у дома. В крайна сметка тук е семейството ми, моето, което сама съм създала и домът ми.

# 72
  • Мнения: 4 965
Ники, темата е за България, а не за Дания. Laughing

# 73
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Ники, темата е за България, а не за Дания. Laughing

Mr. Green  newsm10

# 74
  • Мнения: 2 757
Ники, темата е за България, а не за Дания. Laughing

А теб що те е яд. Не ме чети като ти развалям настроението, което е очевидно.
Освен това не си разбрала смисъла на темата. Не може да кажеш колко е хубаво в БГ ако не сравниш с другите страни.  Както между впрочем забелязвам, че правят много от изказалите се. Не се изтъкват наистина хубави неща, а такива, които мамите харесват и то само защото не знаят, че на др места е и по-добре или някой ги е излъгал, че е по-зле за да не му завидят случайно - в общи линии си харесват положението, защото си е тяхно и са му свикнали, ако не забелязваш. Темата е за Хубавото на майчинството в БГ, а не дали ми харесва да живея на ръба на мизерията и да пестя стотинки за памперс.
Освен това примерно, че в БГ близките са си до теб и говориш родният си език могат да го изтъкнат и в Зимбабве и в Руанда и в Бурунди. Но това няма нищо общо с темата за Хубавото да си майка в БГ.

Общи условия

Активация на акаунт