Юни месец се задава, на мама радост обещава!

  • 16 202
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Две нови бебешорчета- БРАВО!!! Да са живи и здрави, много, много радости да носят  ylinfant
И специални поздрави за мама Кети и мама Лусия newsm51
Нашият Бебчо за сега не дава признаци да иска да излиза- явно се чувства добре с разходките, които му правя Simple Smile А и като че ли на мен самата ми се иска да поизчака още поне седмица- малко да порастне, а и ние да успеем да свършим още някои неща за неговото появяване.
Днес слънцето се крие, което малко ме подтиска, затова се надявам на хубави новини от форума Praynig
Лек ден на всички и стискам палци, ако някоя се отправи към болницата newsm10

# 16
  • Варна
  • Мнения: 558
Хей, здравейте, тумбички и някои без  Mr. Green!

Аз искам да ви се похваля. Приеха дъщеря ми на детска градина! Какво чудо! И по случая да ви почерпя по една студена beer, че докато отидох и се върнах от тая ми ти градина сигурно свалих 2 кг. Голяма жега, ей! Че и баира и той  Mr. Green. Не мога да ви опиша колко съм щастлива. Камък ми падна от сърцето. Вече спокойно мога да раждам  Wink.

Хайде чао засега и по-малко ходете по жегите  Hug.

# 17
  • Мнения: 116
ЧЕСТИТО И ОТ МЕН НА КЕТКАТА И ЛУСИЯ  !!!!
 
ДА ИМАШ ДЪЩЕРЯ Е СТРАХОТНО !!! С ПОЖЕЛАНИЯ ОТ МЕН ДА РАСТАТ ЗДРАВИ И ЩАСТЛИВИ И ДА БЪДАТ ПРИЯТЕЛКИ С МАМА !!!!!!!!


 newsm51 4470

# 18
  • Варна
  • Мнения: 167
Честито на всички мамчета за прекрасните им бебчета. Да растат живи и здрави и много щастливи.

Момичета бройте ме утре за срещата - 9.10 пред ФК.

Напоследък нямам време дори да ви чета, но смятам днес да наваксам.

Честита нова тема. Дано да я изпълним само с хубави новини за родени бебешори.

# 19
  • Мнения: 52
Честито на мамчетата,ха така нека имаме и момиченца -кокиченца!Май наистина първите може да се наредим накрая ,но толкова близо до мама е така хубавооо.

# 20
  • Мнения: 546
Честити принцеси на Кети и Лусия! Да са им живи, здрави, умни, послушни, обичани и красиви, да радват всички около себе си!  newsm51
Добре дошла, Елз! Бързо възстановяване!  Hug
Мама Ана, браво за градината. И нас ни изписват на 1.06. от яслата и на 4.06. сме на градина. Утре правим последните изследвания и след 4.06. спокойно мога да се отправям към родилния.
Да се отчета и аз: Вчера бях на последния преглед (ехографски). На отиване обаче ми се случи нещо доста неприятно – паднах.  Embarassed Разминах се с поужулен лакът, охлузено и натъртено коляно, посинял хълбок и голяма уплаха. Така се пльоснах върху корема си, че за миг бях като обезумяла от страх. Сама не знам какво стана – спънах ли се, на криво ли стъпих, причерня ли ми, от кръвното ли стана всичко...  newsm78 Докато се усетя и вече бях по корем, даже съборих един улук и се прострях върху него. Сега ми е смешно – представете си едно сериозно по габарити слонче, клатушкащо се едва-едва, иначе издокарано с пола и гордо показващо корема с бъдещото поколение, пльоснато на средата на пътя....  Mr. Green Доктора ме успокои, че на бебето му няма нищо, че е достатъчно защитено и най-много да съм го пораздрусала и уплашила. Сега ритка достатъчно, но вчера.... Пораснало е. Вече тежи около 3100гр. Всичко си му е в норма. Утре съм на ЖК и ще пиша повече. Целувки и се пазете

# 21
  • Мнения: 131
Здравейте и от мен в новата тема. Заглавието както винаги е супер.Честито и от мен на новите майчета - Кетка и Лусия , да са им живи и здрави момиченцата и много да ги радват. Аз в петък сутринта съм при лекарката да слушаме тоновете на бебчо, а следобед на Ж.К да се гледаме на видеозон. Дано това да ми е последната Ж.К и до другата вече да имам и аз бебче, че страшно много взе да ми тежи и от два дни краката са ми отекли- абе ужас. Дано по-скоро всички да си гушкаме децата и да ни олекне. Чао на всички от мен.

# 22
  • Мнения: 762
Здравйте и от мен!
Днес времето ми се стори страхотно,пък и таткото попълни семейната компания,та се отдадох на разходки из Витоша.Да ви кажа не бързам много да раждам,защото се чувствам страшно добре.Пък и хората са ужасно мили с мен.Както писах вече-тук в Младост да си бременна не е голямо чудо,но в другите квартали като се разминеш с някого и виждаш първо как те е зяпнал с усмивка и второ-как само чака да го помолиш или попиташ нещо.
Представям си как се чувстват коминочистачите  Simple Smile
Лъвице Галя,ти не сподели какво мислиш за така нареченото "активно раждане",както и какво казаха на диагностиката на колата...подозирам че бебето иска няколко кръгчета с нея,за да е сигурно че може да излезе подобаващо Wink
Поздравления m-mm  за темите и благодаря че си избрала моето заглавие  bouquet
Само да питам-умишлено ли оставяме родилите мами и в списъка с термините,за да се знае че са Юнки все пак?Защото подозирам скорострелно нарастване на първа страничка Wink

# 23
  • Мнения: 11 607

Лили е родила днес МЪЖ на света ! Младежът се е родил 3.200гр. и 50см. Родил се е в 16.22ч. точно час след осезаемите болки...Отнесли са го бързо и не е успял да си каже името дори.....Няма шевове и ни пращат заедно с Младежа поздрави!

Честито, Лили! да ви е жив и здрав и много , много да ви радва!!!!!!


За мама Лили -

За Лилибон става въпрос с термин 13.06.Извинявам се,че се намесвам в темичката ви! Живи и здрави Бебоци ви желая на всички и всичко около вас да е нормално!

# 24
  • Мнения: 245
Еха, да й е честито малкото мъжленце!
Супер, страшно се радвам  bouquet  bouquet

# 25
  • Мнения: 116
Иееееее браво на Ели (Лилибончето)  !!!!!!!!!!!!!

Супер !!! Дано на всички ни раждането да е толкова леко !!!!!!!!

Браво,браво .......много се радвам за нея !!!!!!

# 26
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
ЧЕСТИТ СИН НА ЛИЛИБОН!
ДА расте здраво, силно и умно момче и да носи само радост и щастие на мама, тате, кака и батко!
Лилибон, бързо и леко възстановяване   bouquet


dimitriana, благодаря ти за страхотния материал, който си ми пратила   bouquet  bouquet  bouquet
НЕ мога да се стърпя, да не споделя това с останалите мами:
Та така - ражда се бебочко и се прибирате у дома. Какво следва - кърмене кърмене кърмене...на 10 минути - на 6 часа - когато бебочко се събуди и иска да яде. Първите дни тези вариации са много произволни - случвало ми се е да яде през 10 минути за няколко часа и после да спи по 6-7 часа... Никакви режими, никакво будене на бебето  - когато то иска. То стои на гърдите ти през повечето време и само си определя темповете и продължителност на хранене. Ох като си спомня тази малка устичка как се върти и "търси" като е гладна ...
Няма 40 дена у дома - излизате още същия ден - бебето може да си регулира температурата щото си е постоянно в "инкубатора" на гърдите на мама. Аз го слагах и в количката от време на време като е спокоен като сме навън. Разбира се търговските центрове с много хора не са най подходящото място за новородено и разходките първите дни бяха в паркове основно. Миткахме по цял ден - нали млекоцентралата беше с нас.
Не съм се тревожила за биберони и шишета - не съм ползвала. Най шокиращото за мен беше, че 5 и половина годишния ми син и той искаше да опита да яде от мен - смених боите 10 пъти но реших да му дам (айде сега да дойде оная педиатърка да ми каже,че съм го извратила). Не му хареса на баткото и проблем повече нямаше.
няколко дена след  раждането като дойде млякото тук не казват да цедиш а да си вземеш горещ душ или вана и да оставиш мялкото да тече по гърдите ти. Ако боли пиеш парацетамол. Ако стават бучки опитваш да масажираш поливайки се с гореща вода да ги отпуснеш.Може ида изцедиш ако искаш малко.
За сутиена - аз такова нещо не нося  Питах изрично, казаха ми че не е проблем(аз съм и с много малки гърди)
Вода до 6 месеца не се дава нито на кърмени, нито на изкуствено хранени бебета. Идеята не е само,че им пълни стомаха - водата се свързва със солта в кръвта - нали знаете, че като ядете солено и ви се пие вода.Та ако пиете вода и не сте яли солено солта се отделя от организма и се нарушава баланса - може да доведе до "водно отравяне" и много страшни последдствие при бебе дето се обезводнява ужасно бързо. непиенето на вода до нищо не довежда, защото водата в кърмата/адаптираното е в пре-достъчно количество.
Жадните бебта сучат начесто и по малко. Гладните бебета сучат нарядко и дълго.
Водата се въвежда като  се захрани бебето - ако то я иска. Моя син е на 2г.8м. още не е пропил вода. течностите набавя от плодовете, супичките и млякото.

Та 6 месеца диетата е кърма по всяко време и за колкото иска бебе...без сок, кърма и добавки. Ако се кърми по тази схема кърмата НЕМОЖЕ и не намалява. Има дни когато бебето суче по-начесто за да си набави пак кърмата ако не стига. В други е по лениво.
след 6тия месец следва захранването -  тук препоръчват педагогическото, но меже и майакта да избере кашички или пюренца по 1 лъжиска после 2, 3 и т.н. твърдата храна се дава мейду кърменията, не замества хранене, докато детето не е готово да изяде цяла порция. Няма норми дали да е пюре или каша - захранването става с предлагане на различни храни на определени интервали които се редуват - днес пюре утре каша, после плодово пюре и т.н.


Иначе по повод на самото активно раждане, мога да кажа, че така протича раждането и в момента по разни села и паланки из България, така е протичало векове наред...
Особено натуралистично, не особено хигиенично спрямо днешните норми, но пък съвършено продуктивно  Mr. Green и репродуктивно за човечеството.

Иначе, за мое огромно съжаление комай ще ме резнат този път  Sad, но тази вечер ще ходя на преглед и ДОК ще си каже последно тежката дума. Индикации - има, рискът е доста голям за бебето и комай ще заиграе острия скалпел за сефте по моето иначе съвършено "девствено" от към такъв род манипулации 80килограмово телце  Sad. Все още крия някакви минимални надежди, но да видим.

  travel вчера по ред причини не пристигна до майсторите ни, но имам обещанието от собственика й, че това ще бъде сторено в събота, неделя или понеделник... Все дни, дето аз ще съм "на майстор" в Тина Търнър - Киркова ( по мъж) и моя мъж барабар със синкото трябва да уреждат евентуални търговски мероприятия  Shocked Rolling Eyes. Ама до тогава трябва да съм продала моята си кола bowuu. Точно като онази телевизионна рубрика "Бизнесът идва"  bowuu

Последна редакция: ср, 30 май 2007, 18:40 от Lioness

# 27
  • София
  • Мнения: 1 635
Честито на Лилибон! Да и носи много радост малкото момче!

Димитрина и аз това се чудех. Дали да не дръпна в началото на темата списъкът с новородените. А тези, които са родили, да не ги премахвам от списъка, а да ги отбележа по някакъв начин. Ама съм за трети ден не ходеща на работа и не мога още да се усетя на кой свят съм. Пък и не съм се заседяла много в къщи.
Лъвичке, като главен дизайнер на външния вид, до тук, какво ще кажеш, да разместим ли малко текста.

# 28
  • Мнения: 213
Честито на Лилибон!Да е живо и здраво момчето и да носи на мама и тате много радост!  bouquet

# 29
  • Мнения: 49
ЕДНО ГОЛЯМО БРАВО НА ЛИЛИБОН ДА ИМ Е ЖИВ И ЗДРАВ МАЛКИЯ МЪЖ!   bouquet  bouquet  bouquet

Абе Лилибонче аз си мисля, че баланса жени мъже във вашето семейство леко се нарушава, та защо не си помислите след някоя година и за една малка принцеска и така да живеете щастливо още поне 100 години Hug

Общи условия

Активация на акаунт