Raxevsky

  • 16 213
  • 116
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 202
Не пазарувам в разни префърцунени "бутици" или малки квартални магазини, предпочитам големите магазини, в които работата на консултантките се свежда до там да сгъват дрехите и да дават съвет само за наличните размери.

Но от известно време си търся малко по-официална рокля, а на местата от които си купувам дрехи не намирам подходяща. Ето защо ми се налага да влизам в някакви странни за мен магазини и се оказва, че в тях работят и някакви странни жени.

Днес например, преди няма и половин час (за това пиша с такъв хъс) минавах по Гурко и реших да вляза в Raksevsky.
Влизайки на вратата ме посрещат подпряни и пушещи 2 кокони, аз казвам "Добър ден", а те ми отвръщат димейки ми в лицето. А вътре зад щанда седи някаква префърцунена лелка на пред пенсионна възраст и си говорят през целия магазин.
В магазина нямаше никой, но веднага след мен влязоха още 2-3 жени (бяха компания) и попитаха за една от роклите, не се заслушах, но като излязоха 3те продавачки се скъсаха да ги обсъждат, коментират и да се подиграват на въпроса им и то при положение, че има друг клиент в магазина.
Аз продължих да си разглеждам и стигам до официалните рокли при което възрастната продавачка ( нарочно пиша продавачка, защото за мен тези жени стават единствено за продавачки в месарница) с ужасен тон, карайки ми се, се провиква: "Госпожицеее, това са официалните рокли, моля не пипайте, ако се интересувате от нещо ще ви се даде консултация!"

Излязох си...

# 1
  • Мнения: 3 782
Ужас.!!! Ама аз затова не влизам на такива места,то вместо те да потънат в дън земя,то ти трябва да се почувстваш нищожен.

# 2
  • Мнения: 9 865
Патици!
Кат са официални рокли, та що?! Ако искаш да я купиш без да пробваш - да, иначе не...
Аз пък съм влизала в Раксевски на ул. Солунска (май) и там имаше обявена мълчанка, ни добър ден, ни дявол...

# 3
  • Мнения: 4 202
Уф, сега ме е яд, че не им поисках консултацията  Joy

# 4
  • Мнения: 5 370
Уф, сега ме е яд, че не им поисках консултацията  Joy
Мила ми червена обувчице, тези магазини в България са създадени за пране на парички, а не за да обслужват клиентите. Това е горчивата истина. Peace

# 5
  • Мнения: 7 186
Имам фобия от продавачки Twisted Evil
И пред мен се е случвало продавачки да обсъждат и подиграват клиенти, минали през магазина, което е супер тъпо и селско. Пък да не казвам аз същите хихикащи продавачки на кво са приличали, та обсъждат хората, ами айде Mr. Green
А най- обичам като вляза в някой магазин, продавачката да е потънала вдън земя или да е обсебена от други клиенти и да няма време да ме "преследва" Mr. Green

# 6
  • Мнения: 157
Направо съм възмутена от разказа на red shoe!
На подобни абсурди съм ставала свидетел и аз. Веднъж, в един магазин, продавачките на висок глас обсъждаха току що излезлите си клиентки. Как можело, 20минути да седят в магазина и да разглеждат и после да си тръгнат без покупка?!?!
Е, думи нямам. Аз ли не разбирам каква им е точно работата, на тези "кукли"? Не са ли там точно, за да са в услуга на клиента?
И какво им дава право да се смятат за по-висши и да насаждат неудобство у клиентите си?
Именно такива продавачки са причината да избягвам разни лъскави бутици от този сорт. Само като видя изражението на персонала и си мисля: "Абе какво ще ги откъсвам откъсвам от нищонеправенето?"... и подминавам!
Кога ли и в България, клиентът винаги ще е прав?

# 7
  • Мнения: 4 202
Преди като нямах кола и всеки ден минавах от там, просто пътя за офиса ми минава през Гурко, та се сетих, че съм виждала Весела Драганова да пазарува там, при такива изискани клиентки и важни особи как мога да очаквам добро отношение и внимание  Mr. Green


Ох, още съм бясна егати простакесите!

# 8
  • Мнения: 3 634
red shoe, приготви се да те изядат! Скоро пуснах подобна тема във форума и тези, които мислеха като мен бяха оплюти - перхидролки, кокони, надувки и т.н.

Тук такива неща не се споделят.
Като река с пирани е!

# 9
  • Мнения: 5 228
Пушенето в магазин за дрехи ми е много любимо. Дори нещо, което съм търсила с месеци да видя, пак не купувам от такъв магазин.
А когато чуя коментари към клиенти, правя забележка на клявките. Скоро ми се случи в един детски магазин.

# 10
  • София
  • Мнения: 504
Не се учудвам...Колкото до пушенето,то си е обичай,но най-обичам като вляза в магазин да ме гледат сякаш им тровя живота и аз съм виновна,че света им е крив. CrazyЗатова пазарувам основно от места,където ходя от години и се познавам отлично със собствениците Wink

Между другото,докато бях в Испания наскоро,просто се родих-влизаш,посрещат те с усмивка(и най-странното-непушещи!),пазаруваш си с кеф и си излизаш.Докато свикна беше доста странно Joy

# 11
  • Мнения: 6 417
Често минавам по "Гурко" и гледам някаква хиена отгоре зяпа минувачите.  newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 1 423
Ужасена съм  #Crazy И това отношение в такъв скъп бутик... Думи нямам...  Shocked
Мразя да влизам в такива магазини, защото ме гледат така, все едно им нарушавам мира и спокойствието. Или пък ако продавачката пуши отвън и трябва да влезе в магазина заради мен и ме гледа така гадно  Close веднъж дори се извиних, че я притеснявам  Embarassed 

# 13
  • Мнения: 1 169
И аз имам случка в тоя магазин влизах да гледам рокля за бала ми и в момента в който отидохме с леля ми до официалните дрехи тая ни каза да не ги пипаме, че тя щяла да ни ги покаже е как се разглежда така и на всичкото отгоре за да пробвам дрехата която съм харесала трябва да имам налични пари, че ако и станело нещо да съм си я платила много ме изнервиха тогава .... а това как гледаше тая овца е отделен въпрос ... #Cussing out #Cussing out  #Cussing out #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 14
  • Мнения: 4 629
Мен точно такива "консултантки" са ме отказали от пазаруването в "елитните" магазини в България. Пазаруването ми е голямо удоволствие и не искам някакви кисели клюкарки - "консултантки" да ми го развалят

# 15
  • Мнения: 208
Коментирането и подигравката с клиентите е манталитет на повечето продавачки - хич и не се съобразяват,че другите клиенти ги чуват.  #Cussing out Вбесявам се от такива персони защото си представям какво говорят за мен.

# 16
  • Мнения: X
Бях бясна миналата седмица, когато си търсех обувки, а бях или невидима или " момиченце" - така и не ми обърнаха внимание...никъде #Cussing out

# 17
  • Мнения: 7 186
Или пък ако продавачката пуши отвън и трябва да влезе в магазина заради мен и ме гледа така гадно...

Особено ако се е наложило заради един клиент да хвърли току- що запалена цигара Mr. Green
И представи си на всичкото отгоре нахалника/-цата да си излезе накрая, без да купи нищо Mr. Green

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 6 945
за да пробвам дрехата която съм харесала трябва да имам налични пари, че ако и станело нещо да съм си я платила

И на мен ми казаха това преди време в Раксевски на Гурко, но с друго обяснение - по магазините ходели неплатежоспособни жени, които се збавлявали да мерят скъпи дрехи, защото не могат да си ги позволят!  Shocked

Тогава си търсех ролкя за специален повод и обикалях спортно/удобно облечена.
Явно съм им се видяла бедна.  Laughing

# 19
  • Мнения: 5 228
Миналата седмица в Манго пробвах няколко неща, но нищо не харесах. Като излязох от пробната и стана ясно, че нищо няма да купя, една от продавачките взе дрехите (които бях оставила в пробната, на закачалки, във вида, в който съм ги взела) и ги хвърли с всичка сила на масата пред пробните.

А в Раксевски преди години искаха да видят, че носиш достатъчно пари, за да пробваш официалните рокли - даваш депозит, за да пробваш.

# 20
  • Мнения: 22 437
В България просто обслужването където и да е, е под всякаква критика. Едва ли скоро ще се оправим и хората, които работят в сферата на услугите, или работят за да обслужват клиенти ще се научат как да го правят.
Докато въпросната "консултантка" я чука шефа и и дава пари, за да си гледа кефа е на работа, то със сигурност няма да се усмихне на никого. Накрая въпросните дами стигат до треторазредни магазинчета в някой забутан квартал и продължават да са също толкова нелюбезни.
Така че не се отчайвай.) Нормална ситуация е.)
А що се отнася до дрехите - дрехата я прави скъпа човекът в нея. Ако той е боклук, ако ще и милион да си дал за някой парцал, той пак си остава такъв.)

# 21
  • Мнения: 7 186
Миналата седмица в Манго пробвах няколко неща, но нищо не харесах. Като излязох от пробната и стана ясно, че нищо няма да купя, една от продавачките взе дрехите (които бях оставила в пробната, на закачалки, във вида, в който съм ги взела) и ги хвърли с всичка сила на масата пред пробните.

Ох, с глас съм се хилила, и още се хиля, представих си гледката hahaha
То да се смееш ли, да плачеш ли ooooh!
Колко струва една рокля в Раксевски?

# 22
  • Мнения: 4 202
Като ви чета явно това отношение е практика в този тъй наречен бутик.

Карен, аз пък обикновено ходя по-спортно облечена днес по чудо бях със сако Mr. Green

Ами ако плащам с карта, как ще разберат колко пари имам в нея, за да ми дадат да пробвам роклята  hahaha

Отврат, не съм вярвала че има такива места, честно!

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 6 945
Фукла, тя е била възмутена, че не си ги изнесла от пробната.  Laughing
Скоро слушах една да се оплаква, че клиентка помолила от пробната да и донесе друг размер.
Коментарът: "Аз да не съм и лична прислужница, че да и нося!"  Joy

# 24
  • Мнения: 208
Миналата седмица в Манго пробвах няколко неща, но нищо не харесах. Като излязох от пробната и стана ясно, че нищо няма да купя, една от продавачките взе дрехите (които бях оставила в пробната, на закачалки, във вида, в който съм ги взела) и ги хвърли с всичка сила на масата пред пробните. 
Не пазарувам в Манго, но имам чувството ,че тия продавачки по калъп ги правят. И на мен ми ги правят тия номера и като излизам от магазина без да съм купила нищо на моето "довиждане, приятен ден" отвръщат с ледено мълчание и смразяващ поглед.

# 25
  • Мнения: 4 202
Колко струва една рокля в Раксевски?

Тези, които не бяха при официални и успях да пипна бяха от 130 до 230 някъде, а официалните не знам, историята я знаете  Crazy

# 26
  • Мнения: 2 407
Трябва да се смени  персонала.

# 27
  • Мнения: 5 228

Ами ако плащам с карта, как ще разберат колко пари имам в нея, за да ми дадат да пробвам роклята  hahaha

Носиш копие от данъчната ти декларация и извлечение от банкова сметка.  hahaha

# 28
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Само веднъж съм влизала в магазина на "Гурко" и бяха много любезни с мен. На всичкото отгоре Самуил се навря да се крие точно в официалните рокли, за мой ужас. Пък докато мерех дрехи, му се припишка и го заведоха в тяхната тоалетна... Веселба. Mr. Green
П.П. За разлика от мен, Самуил много обича да обикаля по магазините. Имало много красиви каки, черпели го с бонбони и имало много хубави места за криене.  Joy Joy Joy Мога да ви услужвам със Самуил, ако ще пазарувате.  Laughing

# 29
  • Мнения: 4 629

Ами ако плащам с карта, как ще разберат колко пари имам в нея, за да ми дадат да пробвам роклята  hahaha

Носиш копие от данъчната ти декларация и извлечение от банкова сметка.  hahaha

То това сигурно ще е следващата стъпка  Rolling Eyes

# 30
  • Мнения: 5 103
Много тъпо поведение на продавачките.
Аз си пазарувам от този магазин, и винаги са мили и любезни, влизам точно в магазина на Гурко, защото е до маникюристката ми, но се ядосах много като прочетох написаното от авторката.

# 31
  • Мнения: 143
И аз имам случка в тоя магазин влизах да гледам рокля за бала ми и в момента в който отидохме с леля ми до официалните дрехи тая ни каза да не ги пипаме, че тя щяла да ни ги покаже е как се разглежда така и на всичкото отгоре за да пробвам дрехата която съм харесала трябва да имам налични пари, че ако и станело нещо да съм си я платила много ме изнервиха тогава .... а това как гледаше тая овца е отделен въпрос ... #Cussing out #Cussing out  #Cussing out #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Имах идентичен случай. Търся си рокля за бала - в Асеновград. Влизам в някакъв магазин на два етажа и , трудно може да се каже, че ми харесаха, но поне ми допаднаха две рокли. Не само, че ми казаха "Може да мерите, само ако ще я купите след това", ами и казаха, че може да се мери само една рокля..  Shocked Shocked Shocked Shocked
Да не говорим, че за една съвсем обикновена кройка, продавачката влезна с мен в съблекалнята да ми я облича...  hahaha hahaha #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 32
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Знаете ли,най-тъпото е,че собствениците на магазина толерират това отношение и с тяхно съгласие се искат предварително пари и тн. Ако някой така ми поиска пари ще направя невероятен скандал с надеждата,че ще има на кой да се оплача и като дойде собственика и каже,че това им е политиката......нищо не може да се направи.
Аз за това като влизам в такива магазини се държа нагло,поне да знам за какво ще ме обсъждат после `продавачките`без образование.

# 33
  • Мнения: 2 039
Миналата седмица в Манго пробвах няколко неща, но нищо не харесах. Като излязох от пробната и стана ясно, че нищо няма да купя, една от продавачките взе дрехите (които бях оставила в пробната, на закачалки, във вида, в който съм ги взела) и ги хвърли с всичка сила на масата пред пробните.

А в Раксевски преди години искаха да видят, че носиш достатъчно пари, за да пробваш официалните рокли - даваш депозит, за да пробваш.
Shocked Shocked Shocked Еееее,не  hahaha Twisted Evil

# 34
  • Мнения: 6 417
Аз предлагам утре поединично да им се изсипе форума в магазина и да мерим, мерим...  Whistling

# 35
  • Мнения: 274
Рядко влизам там. Може би 2-3 пъти да съм го направила, но не съм останала с подобни негативни впечатления. newsm78 Тъпо са се държали. Комплексарки. #Cussing out

# 36
  • Мнения: X
Аз от както съм тук в Швеция се родих, ходя да пазарувам с удоволствие, а в Бг го правех с голяма досада. Сега се сещам за една случка преди две години в магазина на SASCH, който се намира в ЦУМ. Търся си зимно яке, харесах си едно и си пробвам , а двете продавачки ме гледат тъпо  Twisted Evil. По едно време едната, явно отегчена казва" Отивам да пуша отвън" и грабва едно яке от закачалките с етикет  #Crazy и отива да си павка цигари. Егати простотията, естествено не си купих яке от там.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 423
Аз от както съм тук в Швеция се родих, ходя да пазарувам с удоволствие, а в Бг го правех с голяма досада. Сега се сещам за една случка преди две години в магазина на SASCH, който се намира в ЦУМ. Търся си зимно яке, харесах си едно и си пробвам , а двете продавачки ме гледат тъпо  Twisted Evil. По едно време едната, явно отегчена казва" Отивам да пуша отвън" и грабва едно яке от закачалките с етикет  #Crazy и отива да си павка цигари. Егати простотията, естествено не си купих яке от там.
Е нееее, това вече е УЖАСНО! #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out

# 38
  • Мнения: 393
Незнам ама такова поведенив е недопустимо.Ако имам такива продавачки в магазина си ще ги изгоня на първия ден.Не навсякаде са такива смотани спокоино има и магазини с нормален персонал.А когато на мен ми се случи такова нещо кракът ми няма да стъпи в този магазин та каквото ще да става.
Незнам те не са ли на заплата + процент че така пъдят клиентите си  newsm78

# 39
  • Мнения: 143
Все повече се измуявам.. Колко се дразня на такива продавачки, които за нещастие са все по-често срещани вече. Редовно ми се случва да влезна магазин и продавачката в него и тези от съседните магазини да си говорят и пушат вън, а аз да ги прекъсна. Или пък само да й преча да си чете всетника или книжката.
Ама нали знаете, персоналът е този, който може да провали или да издигне бизнеса, така да се каже. Само се чудя, шефовете къде блеят в случая - защо няма някакъв контрол?  newsm78

# 40
  • Мнения: 4 202
За мен това е обяснението:

...най-тъпото е,че собствениците на магазина толерират това отношение и с тяхно съгласие се искат предварително пари и тн. Ако някой така ми поиска пари ще направя невероятен скандал с надеждата,че ще има на кой да се оплача и като дойде собственика и каже,че това им е политиката......нищо не може да се направи.

# 41
  • Мнения: 176
Мили дами,
В допълнение към всичко, което се е писало по темата само искам да кажа нещичко. Имам една риза и по-спортна блузка от споменатата "марка". Те са ми подарък от моя близка, която работи във малка гръцка фабрика в провинцията, където се шият разни дрешки и накрая просто им се пришиват етикети на помпозните фирми. Е, да уж всичко е за износ, ама явно на практика не е... Едва ли това "разкритие" ще ви шокира, така че мисля е безпредметно да се чудим защо в скъпарските магазини работят не консултанти, а прости продавачки...то стандарт няма по витрините, та какво остава зад тях  Rolling Eyes /това последното нека не звучи заядливо...., аз по принцип съм позитивно настроен човек  Wink/

# 42
  • Мнения: 1 073
Мили дами,
В допълнение към всичко, което се е писало по темата само искам да кажа нещичко. Имам една риза и по-спортна блузка от споменатата "марка". Те са ми подарък от моя близка, която работи във малка гръцка фабрика в провинцията, където се шият разни дрешки и накрая просто им се пришиват етикети на помпозните фирми. Е, да уж всичко е за износ, ама явно на практика не е... Едва ли това "разкритие" ще ви шокира, така че мисля е безпредметно да се чудим защо в скъпарските магазини работят не консултанти, а прости продавачки...то стандарт няма по витрините, та какво остава зад тях  Rolling Eyes /това последното нека не звучи заядливо...., аз по принцип съм позитивно настроен човек  Wink/
Да, донякъде си права. Но, не може да се отрече , че имат и хубави неща.Аз специално имам някои техни неща и ми харесват, като качество. Но са от магазина им в Сити Центъра.Там са много любезни продавачките. На Гурко не съм ходила , но ще взема да отида да се "позаблявам" малко. Как може такова отношение!
Възмутена съм от това , което разказват майките , за продавачките. Наистина е ужасно, но за съжаление в повечето "елитни" магазини е така. Явно с "конкурс" ги избират. Sick

# 43
  • Мнения: 3 782
Аз предлагам утре поединично да им се изсипе форума в магазина и да мерим, мерим...  Whistling
Аз съм за! Peace

# 44
  • Мнения: 511
Що съм си мислила че в София има по- добър сървиз, незнам Thinking
Имаше периоди в които правех скандали, при подобно отношение, но напоследък запазвам ледено спокойствие и си излизам, не се товаря с простотията им.
Много е лошо да се съди по външния вид на клиента, а у нас е масова практика. Tired

# 45
  • Мнения: 2 386
Ох, всеки ден чета подобни теми и така се ядосвам на манталитета на продавачките, не е истина..
Онзи ден имаше една тема за жена, на която и е било отказано да си купи животинче или храна за такова от собственичка на зоомогазин(и)...За да не и стане конкуренция.. Shocked
Грозна картинка направо!
Защо не се отбиеш тези дни с детето в Раксевски, ама точно да си е хапнало сладолед или шоколад...и да се 'поразходите' измежду скъпоценните им рокли  Mr. Green
Сори, ама каквото повикало...

# 46
  • Мнения: 1 417
На продавачките въобще не им `цепя басма` Mr. Green Ако се отнасят, както описаните от авторката се правя, че не съм забелязала и си гледам, ако нещо ме интересува. Във въпросният магазин не съм влизала, защото не нося такива дрехи, ама пък цени 120-250 лв не са кой знае колко `бутикови`, че  да имат пък чак такива претенции newsm78 Дънките ми струват по-вече Wink
Повечето от продавачките в скъпите магазини се съмнявам, че могат да си позволят да си купят нещо от там  Wink
Затова 2пъти год. шопинг в Милано - в магазина на Р.Кавали ми отварят вратата, казват ми може да разгледате дамските ни колекции на 2ия етаж и да не съм си купила нищо, пак любезно ме изпращтат Wink

# 47
  • Мнения: 4 202
Много е лошо да се съди по външния вид на клиента, а у нас е масова практика. Tired

Не мисля, че има нещо на външния ми вид   Wink


# 48
  • София
  • Мнения: 938
Аз съм изненадана да прочета поста. Харесвам марката и до сега не съм срещала такова отношение. Тия явно са някакви нови, защото никога не са ми искали пари, за да пробвам, винаги обръщам магазина с краката нагоре и не са ми правили физиономии (или не съм ги забелязвала  newsm78). Харесвам и системата им за отстъпки (-15% от следващата покупка). В тази връзка дори са ми правили компромис в политиката - харесвам си 3-4 неща примерно, определяме цената на 3 от тях, а четвъртата ми запазват, за да си я взема на другия ден почти без пари, ползвайки си отстъпката.  

# 49
  • Мнения: 150
Случайно попадам и на тази тема за raxevsky. И аз не съм попадала на продавачки гадини - знам ли - може пък да е истина. Не бих се учудила! Но понеже темата е конкретната марка - определено съм - ЗА - много ми допада стила и материите - макар че малко солено излизат и често се питам оправдано ли е . Но иначе наистина са красиви,качествени и удобни. и най-вече са от естествени материи - трябва да щадим кожата си -нали.

# 50
  • Мнения: 150
И в този и в другият форум питам следното - разбрах, че в Пловдив има outlet на raxevsky. Някой знае ли нещо повече по въпроса - къде, какво, що - боклуци ли са - какви са цените. А случайно дали пък няма outlet на raxevsky и в софия.

# 51
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Летиция,
направо изглеждаш пристрастена към тези Раксевски.

# 52
  • Мнения: 150
Че що да не съм пристрастена - струва си. Между другото съм пристрастена и към Дика и към Капаска, но темата не е за тях. А и нали са затова форумите. Човек научава много от тук.

# 53
  • Мнения: 1 318
Аз съм влизала в магазина им, но не съм забелязала лошо отношение - може да са били други продавачки... Подобно поведение е под всяка критика. #2gunfire

# 54
  • Мнения: 402
По въпроса за отношението, от Пловдив съм както забелязвате от профила ми.

Влизам в магазин на Главната, не от най- елитните, средна ръка общо взето, заварвам вътре двете "Консултантки" в меко казано неадекватна ситуация, едната четеше вестник, другата си лакираше ноктите.
Казвам "Добър ден", няма отговор. Запътвам се директно към дрешка, която ми е направила впечатление още отвън /имаше същия модел на витрината/. Питам - Интересува ме тази дреха дали я имате в друг цвят или е само в черно?
Над вестника ме поглеждат две очи, преценяват ме от глава до пети и следва отговор:
-Така като ви гледам не можете да си го позволите, така че е безмислено да ви отговарям!
Да отбележа че бях с дънки, спортни обувки и блуза.
Разбира се я попитах, какъв документ очаква да и покажа, за да получа отговор на въпроса си!
Отговор: Хайде сега, няма да се заяждаме.

Отказах се да се разправям с тях, какво да им обяснявам, целия ми трудов стаж е бил свързан по някакъв начин с контакти с клиенти, доставчици, партньори, не мога дори да си представя, как щях да излетя от работа, ако си позволя и 10% само от тяхното поведение.

Абе, думи нямам, очевидно не е само в супер скъпите бутици така.

# 55
  • Мнения: 5 228
geri, не знам как си запазила спокойствие. Аз в такава ситуация нямаше да се държа мното възпитано, подозирам.  Twisted Evil

# 56
  • Мнения: 402
Ох, и аз някой път се чудя как успявам, мама и татко са виновни, така са ме възпитали да съм мила и добра, в такава среда съм израснала и все още не мога да свикна, че е възможно човек да бъде груб, а пък за обидите и псуването ми са напълно чужди, даже приятелите и съпруга ми не могат да повярват, че след 8 години активно шофиране не се научих да обиждам другите шофьори.

ИЗКРИВЕНА СЪМ! Embarassed

# 57
  • Мнения: 183
Всяка вечер се прибираме от там с детето и тя много обича да се качва на на първата стълба и да скача.Преди няколко дни, отвътре изскочи една дърта, зла лелка и се развика, че тая стълба не била за игра.
Ако пак се качи пак детето , дали ще ми поискат депозит?

# 58
  • Мнения: 4 202
Всяка вечер се прибираме от там с детето и тя много обича да се качва на на първата стълба и да скача.Преди няколко дни, отвътре изскочи една дърта, зла лелка и се развика, че тая стълба не била за игра.
Ако пак се качи пак детето , дали ще ми поискат депозит?




Тая явно здравата я друса критическата   hahaha

# 59
  • Мнения: 2 492
Защо си тровите нервите ... това обслужване не е само в тази сфера на такова ниво .
При нас още я няма политиката , че клиента е Бог .
За съжаление е вярно , че такива магазини в повечето случай перат пари .
Аз рядко се впечатлявам , при лошо отношение най - спокойно си разглеждам и ако някоя прекалено много ми влиза в периметъра просто й го казвам .
Наскоро си разглеждам и едно девойче нахалства ... върви по мен , поправя закачалки , въздиша звучно .
Просто се заковах на място , обърнах се и й хвърлих такъв презрителен поглед , че за две секунди се изстреля в другия край на магазина и повече не посмя да мръдне от там .  Mr. Green
То бива , бива , ама и аз си имам праг на търпение .
А най - обичам да обсъждат клиенти пред мен .
В друг магазин двечки се бяха събрали на съвещание и падаше такова "плюване " , че чак аз се засрамих колко съм назад .  ooooh!

# 60
  • Мнения: 3 268
В Манго наистина са ужасни продавачките,за въпросния магазин не знам,не съм го посещавала.Аз не обичам в магазин да ми се натрапва продавачката,много е досадно.Като си търся нещо обикалям точно определени магазини.Сега много ми е харесал Orsay на Витошка.Предимно дънки си купувам от там.Много са любезни момичетата.

# 61
  • Мнения: 4 202
В Манго понякога дразнят девойките, които са на пробните, но в повечето случаи не се забелязват.

А преди малко в един магазин продавачката имаше на гости някаква дето се мислеше за астроложка и правеше анализ на зодиите, ама до мойта зодия не можах да се замотая в магазина  Crazy

# 62
  • Мнения: 1 318
В Манго наистина са ужасни продавачките,за въпросния магазин не знам,не съм го посещавала.Аз не обичам в магазин да ми се натрапва продавачката,много е досадно.Като си търся нещо обикалям точно определени магазини.Сега много ми е харесал Orsay на Витошка.Предимно дънки си купувам от там.Много са любезни момичетата.

И аз съм доволна от тях - купих си много хубави ризки за работа на прилични цени. А обслужването е много добро!

# 63
  • Мнения: 2 039
Като гледам, че пишете за Манго и не мога да се стърпя. Първо-това вече е място за боклуци, съшити от евтини, безумни материи. Второ, продавачките тук, във Варна са нагли, нехайни, надменни  ooooh! Изключение правят 2 на горния етаж. Направо не мога да повярвам кой ги е наел тези момичета и на какво отгоре това самочувствие  Crazy Принципно съм много лъчезарен и любезен човек, когато с мен се отнасят така. Но когато някоя продавачка си позволява да се държи неподходящо за професията си, направо откачам  Twisted Evil

# 64
  • Мнения: 1 317
По темата - дойде ми на гости една приятелка американка за 1 месец. Каза, че нещото, което я дразни най-много тук са безумно досадните продавачки, който се лепват за нея. Те и мен ме дразнят такива супер учтиви и престорени - като почнат да вадят, да показват, да предлагат до безкрай...
И като кажеш "мерси, само разглеждам" са много сърдити. Че да не съм ги карала да вадят половината си дрехи да ми ги показват!

# 65
  • Мнения: 7 186
По въпроса за отношението, от Пловдив съм както забелязвате от профила ми.

Влизам в магазин на Главната, не от най- елитните, средна ръка общо взето, заварвам вътре двете "Консултантки" в меко казано неадекватна ситуация, едната четеше вестник, другата си лакираше ноктите.
Казвам "Добър ден", няма отговор. Запътвам се директно към дрешка, която ми е направила впечатление още отвън /имаше същия модел на витрината/. Питам - Интересува ме тази дреха дали я имате в друг цвят или е само в черно?
Над вестника ме поглеждат две очи, преценяват ме от глава до пети и следва отговор:
-Така като ви гледам не можете да си го позволите, така че е безмислено да ви отговарям!
Да отбележа че бях с дънки, спортни обувки и блуза.
Разбира се я попитах, какъв документ очаква да и покажа, за да получа отговор на въпроса си!
Отговор: Хайде сега, няма да се заяждаме.

Отказах се да се разправям с тях, какво да им обяснявам, целия ми трудов стаж е бил свързан по някакъв начин с контакти с клиенти, доставчици, партньори, не мога дори да си представя, как щях да излетя от работа, ако си позволя и 10% само от тяхното поведение.

Абе, думи нямам, очевидно не е само в супер скъпите бутици така.

Лелее, ти ме уби направо Shocked
В кой магазин се случват тези хубави преживявания, ако не е тайна? Grinning

# 66
ДАМИ,МНОГО СЪМ ДОВОЛНА ОТ АУТЛЕТА НА РАКСЕВСКИ В ПЛОВДИВ.МАГАЗИНЪТ СЕ КАЗВА R OUTLET И ЦЕНИТЕ СА  ТРИ ПЪТИ ПО НИСКИ ОТ СОФИЯ . КОЛЕКЦИЯТА Е МИНАЛОГОДИШНАТА , НО СИ ЗАСЛУЖАВА НАИСТИНА.ОТ МОДЕЛИТЕ НЯМАТ ВСИЧКИ НОМЕРА И ЗАТОВА ПРЕПОРЪЧВАМ ВИ ПОВЕЧКО ДА СЕ ПОРОВИТЕ.

# 67
  • Мнения: 4 202
ДАМИ,МНОГО СЪМ ДОВОЛНА ОТ АУТЛЕТА НА РАКСЕВСКИ В ПЛОВДИВ.МАГАЗИНЪТ СЕ КАЗВА R OUTLET И ЦЕНИТЕ СА  ТРИ ПЪТИ ПО НИСКИ ОТ СОФИЯ . КОЛЕКЦИЯТА Е МИНАЛОГОДИШНАТА , НО СИ ЗАСЛУЖАВА НАИСТИНА.ОТ МОДЕЛИТЕ НЯМАТ ВСИЧКИ НОМЕРА И ЗАТОВА ПРЕПОРЪЧВАМ ВИ ПОВЕЧКО ДА СЕ ПОРОВИТЕ.


А искат ли пари, за да пробваш?

# 68
  • Мнения: 5 370
Ха ха ха-само вижте датата на регистрация на ЕЙМС. Laughing
Явно някой е докладвал на управата . Mr. Green

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 2 565
Аз по-принцип преди харесвах Манго и съм ходила специално до София да си пазарувам от някои магазини /вкл. и от Манго/, но в последно време съм малко раочарована!
Преди месец в Германия, посетих един търговски център и да ви споделя....Всички клиенти мереха като за последно и си оставяха дрехите в съблекалните, ама купища ви казвам! 2-3 момичета ходеха и ги прибираха с едни колички, но си бяха усмихнати и любезни!

А къде се намира АУТЛЕТА НА РАКСЕВСКИ В ПЛОВДИВ?!

# 70
  • Мнения: 150
Аз по-принцип преди харесвах Манго и съм ходила специално до София да си пазарувам от някои магазини /вкл. и от Манго/, но в последно време съм малко раочарована!
Преди месец в Германия, посетих един търговски център и да ви споделя....Всички клиенти мереха като за последно и си оставяха дрехите в съблекалните, ама купища ви казвам! 2-3 момичета ходеха и ги прибираха с едни колички, но си бяха усмихнати и любезни!

А къде се намира АУТЛЕТА НА РАКСЕВСКИ В ПЛОВДИВ?!
Ами то и аз това попитах на няколко места тук - ама нейси - кой ти казва.

# 71
  • Мнения: 150
ДАМИ,МНОГО СЪМ ДОВОЛНА ОТ АУТЛЕТА НА РАКСЕВСКИ В ПЛОВДИВ.МАГАЗИНЪТ СЕ КАЗВА R OUTLET И ЦЕНИТЕ СА  ТРИ ПЪТИ ПО НИСКИ ОТ СОФИЯ . КОЛЕКЦИЯТА Е МИНАЛОГОДИШНАТА , НО СИ ЗАСЛУЖАВА НАИСТИНА.ОТ МОДЕЛИТЕ НЯМАТ ВСИЧКИ НОМЕРА И ЗАТОВА ПРЕПОРЪЧВАМ ВИ ПОВЕЧКО ДА СЕ ПОРОВИТЕ.

Благодаря за информацията, ама кажи ни къде е този аутлет де. И ако можеш - пиши с малки букви - иначе е дразнещо.

# 72
летиция,аутлета на раксевски в пловдив се намира на ул.г.бенковски  7 това е втората пресечка на главната след халите в посока река марица залепен е за бар макалали

# 73
  • Мнения: 150
Много си мила Еймс, благодаря. Heart Eyes

# 74
  • Мнения: 150
ИИИИ - посетих го най-накрая аутлета на Раксевски. Относно обслужването - намирам го за перфектно, щом като мъжът / да-мъж/, който ме обслужи дори ме посъветва как да пера вълненото сако, което гледах, за да не се свива. И ценита са супер - купих си илетка и рокля. Довоооолна съъъъъм!

# 75
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Преди месец в Германия, посетих един търговски център и да ви споделя....Всички клиенти мереха като за последно и си оставяха дрехите в съблекалните, ама купища ви казвам! 2-3 момичета ходеха и ги прибираха с едни колички, но си бяха усмихнати и любезни!


И в Мадрид е така..... взема6 си каквото  и колкото иска6, влиза6 в пробната, ако се нуждае6 от друг номер идва продава4ката, и ти го носи..., Дрехите, които няма да купува6 оставя6  на излизане от пробната и моми4етата  ги разнасят из магазина.....
Във  Веригата  EL CORTE INGLES дори правят корекции на дрехите безплатно, мери6, продава4ът записва какво то4но трябва да се направи, скъсяване, стесняване и т н т....  и си го взема6 следва6тата седмица от магазина
Аз ли4но меря в къ6ти, за6тото ако не се харесам  мога да върна дрехата(ако не е носена и  е с етикета) в магазина в 14 дневен срок.... връ6тат ти парите с усмивка  без физиономии...
В магазините на модни дизайнери не влизам Naughty, от как видях на витрината на CHANEL риза за 2500 евро....От такива дрехи ми се разваля пералнята Laughing

Последна редакция: пн, 15 окт 2007, 14:37 от sl

# 76
  • Мнения: 150
Ами то и у нас в много от магазините се работи на този принцип, или ако не се работи - ние-клиентите ще ги научим да работят така .

# 77
  • Мнения: X
Oф това е много селско, някои продавачки се взимат много насериозно. По този повод една кратка историйка и от мен.
Преди няколко дена бях в мола и минавам покрай магазина на Marlboro Classics, и на витрината готино кожено яке, понеже моя приятел си търсеше подобно, реших да питам колко струва. И една лелка продавачка ме погледна и изръси  "Ааааааааааа много е скъпо"  Супер се ядосах и и казах, че не я питам дали е скъпо, а колко струва, тя вече ме погледна зло и каза 1400 лв. Правете си изводите, колко имат да учат за отношението им към клиент.

# 78
  • Мнения: 235
 Работя в магазин за златни бижута и от собствен опит знам, че външния вид на клиента не е право пропорционален на броя на кредитните му карти. Така че никога не съдя за клиентите си по това, как са облечени. На мен също ми се е случвало , влизайки в бутик, да ме посрещнат с думите- като за вас, госпожо, нямаме. Сякаш щом съм облечена спортно нямам пари да си купя някакъв по -официален тоалет. Излизала съм си страшно обидена.

# 79
  • Мнения: 739
и аз работя с клиенти и никога не съдя по облеклото или вида им. имала съм случаи - цигани купуват скъпи неща, а костюмари търсят най най-евтинкото .....  Grinning клиентът си е клиент, еднакво любезна съм към всички, независимо от вида им или професията им. дори когато дойде някоя родна поп/фолк звезда - в офиса е клиент! не съм отишла аз на концерт, така че ..... старая се да съм максимално любезна, услужлива и да не досаждам на клиентите. защо ли обаче очаквам навън да получавам същото  newsm78  Sad

# 80
  • Мнения: 4 916
За лошото отношение към клиента в областта на услугите може да се напише многотомник  Close темата е неизчерпаема. Всичко опира до възпитание, така ми се струва на мен.

# 81
  • Мнения: 539
Именно заради такова отношение не обичам да ходя много по магазините. В празен магазин почти никога не влизам, гледам да има поне 1-2 клиенти.
Досега най-голямо удоволствие ми е доставяло да влизам в "Миролио" на Графа. Там дори не мога да разбера кои са продавачките. Гледаш, пробваш колкото искаш и никой не те закача Grinning

# 82
  • Мнения: 4 916
... Досега най-голямо удоволствие ми е доставяло да влизам в "Миролио" на Графа. Там дори не мога да разбера кои са продавачките. Гледаш, пробваш колкото искаш и никой не те закача Grinning

И моите от този магазин впечатления са такива. Веднъж дори доста почаках докато платя - около 5-6 минути никой не се завъртя на касата  Mr. Green

# 83
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Работя в магазин за златни бижута и от собствен опит знам, че външния вид на клиента не е право пропорционален на броя на кредитните му карти. Така че никога не съдя за клиентите си по това, как са облечени. На мен също ми се е случвало , влизайки в бутик, да ме посрещнат с думите- като за вас, госпожо, нямаме. Сякаш щом съм облечена спортно нямам пари да си купя някакъв по -официален тоалет. Излизала съм си страшно обидена.
Броят на кредитните карти не е показател за платежоспособност
Познавам хора  с много кредитни карти , които ве4е са ги изпразнили и ги изпла6тат с години... съответно има и такива които не използват карти, но нямат проблем пла6тане ке6...

# 84
  • София
  • Мнения: 1 320
............
Затова 2пъти год. шопинг в Милано - в магазина на Р.Кавали ми отварят вратата, казват ми може да разгледате дамските ни колекции на 2ия етаж и да не съм си купила нищо, пак любезно ме изпращтат Wink

И това не е съвсем така. Незнам точно за кой от тяхните магазини говориш, но ако става въпрос за този с асансьора, да не ти разказвам колко са "мили" консултантите им, някой от нашите продавачки са на светлини години назад... Simple Smile
И аз имам богат опит със смахнати консултанти и много пъти съм си тръгвала без да си взема нищо от даден магазин, не защото не ми харесва или т.н., а само заради продавачката.

# 85
Леле и аз така,влизам в един скъпарски магазин за обувки,по-официални,макар че не исках много,много.Но тръгнала съм трябваше всичко да видя Crazy  и продавачката вътре ме изгледа от главата до петите мноогоо бавничкоо и внимателноо,след което се обърна и взе да си оправя червилото,даже не ме поздрави #Cussing out,Тръгнах аз да се поогледам,и влезе още една госпожица с две кафенца и бъра,бъра,.....познайте кой пречеше в картинката???   Друг вариант съм пробвала също:наконтя се ,облека дрешки,токче всичко и си обикалям така нафръцкана и като нахълтам в някой магазин сякаш им мириша на ПАРИ,едни мазни усмивки,едно лицемерие ..направо незнам като си тръгна какви коментари се бълват по мой адресс??

# 86
  • Мнения: 757
ох какво ги правя такива ако знаете,хич не си мълча.....правя ги на 2 стотинки Twisted Evilако си заслужават естествено!
мразя лошото обслужване!
после като ме видят след като съм ги наредила хубаво,отношението им е друго,мразя селски коментари,смеховки по адрес на клиента.
селски продавачки.

# 87
Не знам,то по-добре е понякога хич,да не се заяждаш,само повече ще се ядосваш после,защото някоя селска глупост ще изръсят,пък и повечето са меко казано ограничени.Вчера влизам в магазин за масова бижутерия,дето не е бутик...но някакси съвсем им беше друго държанието,но почвам да сменям много темата .. Money smile3501

# 88
попаднах случайно на този форум и страшно бях учудена,че под логото на една добра марка се вихри разговор за лошото отношение на продавачките по всички магазини.аз съм от пловдив исъм редовен клиент на r outlet от откриването му .обслужват ме 2 продавачки с огромно желание,чак понякога малко досадни,но по добре така отколкото както вие пишете.иначе това си е истински аутлет на раксевски ,а не турски или китайски стоки със съмнително качество.

# 89
  • В града на тепетата
  • Мнения: 245
попаднах случайно на този форум и страшно бях учудена,че под логото на една добра марка се вихри разговор за лошото отношение на продавачките по всички магазини.аз съм от пловдив исъм редовен клиент на r outlet от откриването му .обслужват ме 2 продавачки с огромно желание,чак понякога малко досадни,но по добре така отколкото както вие пишете.иначе това си е истински аутлет на раксевски ,а не турски или китайски стоки със съмнително качество.
Къде се намира този outlet?

# 90
  • София
  • Мнения: 383
Имах абсолютно същото преживяване преди година и половина в Раксевски.
Търсех си рокля за кумуване и това беше една от дестинациите ми - мен ме обслужиха колкото да отбият номера, а пред една друга клиентка направо се размазваха. В последствие се оказа, че е една видна "бизнес дама" с множество хотели по Черноморието, която малко по-късно се омъжи.
А аз си взех рокля от същия ценови клас като там, но просто от друг магазин. Познайте дали ходя още   People No Good

# 91
R OUTLET СЕ НАМИРА В ПЛОВДИВ , КАПАНА  НА УЛ.Г. БЕНКОВСКИ 7 ДО БАР МАКАЛАЛИ. ДНЕС ОТНОВО ГО ПОСЕТИХ.ПРОДАВАЧКИТЕ КАТО НА ПОСТОЯНЕН КЛИЕНТ МИ ДОВЕРИХА ,ЧЕ ОТ СРЯДА ЩЕ ИМА ОЩЕ ПО ГОЛЯМО СЕЗОННО НАМАЛЕНИЕ,ТАКА ,ЧЕ ДА ПОЧАКАМ,АКО ЖЕЛАЯ.АКО ИТОВА НЕ Е ДОБРО ОТНОШЕНИЕ LaughingМИСЛЯ,ЧЕ ЗА ВСЯКА ПЛОВДИВЧАНКА ЩЕ Е ПОЛЕЗНО ДА ГО ПОСЕТИ.

# 92
  • Мнения: 4 202
R OUTLET СЕ НАМИРА В ПЛОВДИВ , КАПАНА  НА УЛ.Г. БЕНКОВСКИ 7 ДО БАР МАКАЛАЛИ. ДНЕС ОТНОВО ГО ПОСЕТИХ.ПРОДАВАЧКИТЕ КАТО НА ПОСТОЯНЕН КЛИЕНТ МИ ДОВЕРИХА ,ЧЕ ОТ СРЯДА ЩЕ ИМА ОЩЕ ПО ГОЛЯМО СЕЗОННО НАМАЛЕНИЕ,ТАКА ,ЧЕ ДА ПОЧАКАМ,АКО ЖЕЛАЯ.АКО ИТОВА НЕ Е ДОБРО ОТНОШЕНИЕ LaughingМИСЛЯ,ЧЕ ЗА ВСЯКА ПЛОВДИВЧАНКА ЩЕ Е ПОЛЕЗНО ДА ГО ПОСЕТИ.

Аман от реклама на въпросния аутлет, в тази, а и в още няколко теми  Sick

# 93
  • Мнения: 2 936
ха,и аз да се оплача от Раксевски,но не от продавачките,а от шивачката,която им оправя дрехите....  Joy Joy Joy чак ми е смешно...търся рокля официална,като влязох едно внимание,та прекалено-вадене на рокли от склада и така-дотук добре...пробвах аз рокля,хареса ми,но трябваше да се стесни и скъси- и то доста,нямало проблем...познайте когато отидох след 3 дни...стеснена в талията ,но не и на гърба имаше закопчаване отзад като сутиен нито беше скъсена,но понеже бързах и не съм от София това го видях чак вкъщи  Mr. Green дори и да беше там в магазина,нямаше как да се разправям с тях!!!

# 94
  • Mонтана
  • Мнения: 413
R OUTLET СЕ НАМИРА В ПЛОВДИВ , КАПАНА  НА УЛ.Г. БЕНКОВСКИ 7 ДО БАР МАКАЛАЛИ. ДНЕС ОТНОВО ГО ПОСЕТИХ.ПРОДАВАЧКИТЕ КАТО НА ПОСТОЯНЕН КЛИЕНТ МИ ДОВЕРИХА ,ЧЕ ОТ СРЯДА ЩЕ ИМА ОЩЕ ПО ГОЛЯМО СЕЗОННО НАМАЛЕНИЕ,ТАКА ,ЧЕ ДА ПОЧАКАМ,АКО ЖЕЛАЯ.АКО ИТОВА НЕ Е ДОБРО ОТНОШЕНИЕ LaughingМИСЛЯ,ЧЕ ЗА ВСЯКА ПЛОВДИВЧАНКА ЩЕ Е ПОЛЕЗНО ДА ГО ПОСЕТИ.
и т'ва ако не е реклама!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

# 95
  • Мнения: 2 936
R OUTLET СЕ НАМИРА В ПЛОВДИВ , КАПАНА  НА УЛ.Г. БЕНКОВСКИ 7 ДО БАР МАКАЛАЛИ. ДНЕС ОТНОВО ГО ПОСЕТИХ.ПРОДАВАЧКИТЕ КАТО НА ПОСТОЯНЕН КЛИЕНТ МИ ДОВЕРИХА ,ЧЕ ОТ СРЯДА ЩЕ ИМА ОЩЕ ПО ГОЛЯМО СЕЗОННО НАМАЛЕНИЕ,ТАКА ,ЧЕ ДА ПОЧАКАМ,АКО ЖЕЛАЯ.АКО ИТОВА НЕ Е ДОБРО ОТНОШЕНИЕ LaughingМИСЛЯ,ЧЕ ЗА ВСЯКА ПЛОВДИВЧАНКА ЩЕ Е ПОЛЕЗНО ДА ГО ПОСЕТИ.
и т'ва ако не е реклама!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

определено  Mr. Green

# 96
Наистина има ужасяващи продавачки, които могат да те накарат да не влезеш в магазина или да си излезеш по най-бързия начин. Но да се коментира как всички били тъпи крави, селянки без образование и не знам си какво... Също е вярно и че който дойде от село се внедрява в тази сфера, но чак пък така да обобщавате  Simple Smile
И аз работих (почти два месеца, ама не е за мен това занимание) в известна верига за бельо. Колежките ми бяха студентки, едната от които подготвяше докторантура.  Simple Smile Не мога да кажа, че са били тъпи или със селско държание.
А вие изобщо не поглеждате от другата страна. То и аз преди не поглеждах  Crazy Laughing
Ама разни кокони да влизат и да се правят на интересни също не е много приятно. А повечето от тях са или разни новобогаташки или нищо не са постигнали в живота си, а мъжете им цакат паричките  Simple Smile Другото, което е както казах, беше магазин за бельо .. хубаво пробва се ама да намериш сутиени по земята в пробната и нахвърляни закачалки ... еми не е нормално според мен. Това ли са тези образовани, начетени жени? Или ровят и пипат все едно са някакви боклуци на битака. И гледат все едно всички са им длъжни там  Simple Smile
Момичета замисляйте се и за другата страна на нещата. Винаги има такава  Simple Smile
 В никакъв случай не защитавам онези злобно гледащи продавачки, които те оглеждат отгоре до долу и те "преценяват" можеш или не да си купиш  Simple Smile

Именно заради такова отношение не обичам да ходя много по магазините. В празен магазин почти никога не влизам, гледам да има поне 1-2 клиенти.
Досега най-голямо удоволствие ми е доставяло да влизам в "Миролио" на Графа. Там дори не мога да разбера кои са продавачките. Гледаш, пробваш колкото искаш и никой не те закача Grinning
аххаха това важи и за мен. Особено ако персонала е по-многоброен. Ужасно е да тръгнат всички след теб да те е страх да пипнеш нещо. Аз по принцип не обичам много, много да ме "консултират" ако нещо ми трябва бих попитала  Simple Smile

Последна редакция: вт, 08 яну 2008, 01:36 от sunny*

# 97
защо мили дами търсим винаги под вола теле? защо негативното мнение приемаме за искрено ,а хубавите думи са непременно реклама? аз ви предлагам да споделим и някои хубави моменти,които сме имали по магазините без значение дали са на raxevsky или не мисля ,че отвсякъде ни заливат с негативна информация ,а къде са щастливите мигове? Grinning желая на всичи ви много много приятен ден Laughing

# 98
  • Мнения: 2 575
Не знам реклама или не, но искрено се забавлявах докато четох темата. Наистина обсужването в някои от "елитните" бутици средна класа, какъвто е Раксевски е доста занемарено, да не кажа противно.
Доста пъти съм минавала по Гурко и влизам в Раксевски и никога не съм останала с приятно впечатление нито от продавачките, нито от подредбата на дрехите, нито от самите дрехи в магазина - единствено манекените на витрината винаги са привличали с красиви дрешки.
Обаче напоследък съм фен на Sinequanon в Сити Център-а - всеки път съм добре обслужена ако пожелая да пробвам или пък абсолютно оставена на мира да си гледам каквото ми е кеф, без да ми се натрапват мнения или досада.

# 99
  • Мнения: X
Странно наистина как искат всеки влезнал в магазина им да излезе с покупка след като не полагат никакви усилия да го зарибят и отделно магазини и магазинчета има колкото искаш, такъв богат избор,че просто не знам какво ги кара да си мислят,че клиентите са им длъжни. Да продават нещо,което е рядкост и не се продава на всеки ъгъл,щом искат всеки посетител да си тръгне с покупка Crossing Arms

# 100
в аутлета на раксевски в пловдив има сезонно намаление и всички стоки са на половин цена .има наистина много изгодни дрехи,палта и якета.препоръчвам на всички дами ,които искат да обновят зимния си гардероб да посетят Routlet Laughing

# 101
  • Мнения: 2 936
хайде стига де .... не ти ли омръзна с тази реклама на R-аутлет  Crossing Arms
това 4е си се регистрирала,не значи ,че трябва само това да слушаме,защото от 13 публикации -10 са за аутлета и то в тази тема  Whistling

# 102
Скъпа Камелия,мисля ,че не е маловажна информацията за дамите ,които искат да си купят дрехи на сметка.Ако ти имаш подобна информация ,моля ,сподели я с нас.Лесно е да бъдем критични,но по трудно е да бъдем полезни. #2gunfire

# 103
  • Мнения: 2 936
хайде, моля ти се без пистолети ... Whistling
просто уточних,че си правиш "лека" реклама,а може би трябва да прочетеш правилата на форума !?
а пък ако нещо не ти се нрави,твоя си работа!

# 104
  • Мнения: 4 202
Скъпа Камелия,мисля ,че не е маловажна информацията за дамите ,които искат да си купят дрехи на сметка.Ако ти имаш подобна информация ,моля ,сподели я с нас.Лесно е да бъдем критични,но по трудно е да бъдем полезни. #2gunfire

Да, за теб е от полза да си рекламираш магазинчето и то безплатно  Tired
Но на мен, а както виждаш не съм и единствена, вече леко ни е писнало да четем постоянно рекламни съобщения за този Р аутлет.

# 105
  • Мнения: 6 167
карайки ми се, се провиква: "Госпожицеее, това са официалните рокли, моля не пипайте, ако се интересувате от нещо ще ви се даде консултация!"

боже...

# 106
  • Мнения: 7 186
просто уточних,че си правиш "лека" реклама,а може би трябва да прочетеш правилата на форума !?

Лека?! То стига да надникнеш в публикациите на потребителката Grinning
По принцип доста глупаво ми се струва модна къща с такива претенции, било то и аутлет, да обикаля по форумите и да се рекламира безплатно ooooh!

# 107
  • Мнения: 64
тези гърци са луднали в bg

# 108
  • Мнения: 50
Някой да знае дали са започнали летните намаления в магазина на Raxevsky в София? Много си харесах една рокля, но 200 лв са ми много за един парцал. Мерси предварително за информацията! Grinning

# 109
  • Мнения: 3 695
такова отношението по магазините е масово, вече ме е яд да си търся дрехи  Crossing Arms

# 110
  • Мнения: 19
Дами,
Смятам, че не си заслужава дори да си губим времето за тази  марка.......Гръцките им парцали са толкова зле ушити и грознички, че просто нямам думи.Пазара на дрехи е адски пренаситен, че в която и ценова гама да се пазарува винаги може да намериш нещо по-добро, а да се търпи лошото отношение на някоя кисела и необразована продавачка е немислимо. Пиша малко по- остро, защото неизвестни за никого и никъде марки са се навъди навсякъде от няколко годни и се наричат дори бутици newsm78.
Аз лично ако нямах възможност да си купувам по-скъпи марки, със сигурност щях да предпочета или да си шия дрехите или да ги купувам от разни магазничета в които няма "маркови" стоки от страните съседки.

# 111
абее ей селянки раксевски е един от най-хубавите магазини а консултантките са супер печени сладуранки така че тъпачки леко с коментарите за тях щот мн яко ме издразнихте а относто депозита за роклите тия рокли струват колкото целия ви гардероб мн ясно че няма на некфа да и дадат да пробва рокля от 1000 лева без да гарантира за нея като не сте доволни отивайте си в кварталните селски магазинчета пазарувайте на кило и се кефете #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 112
  • София
  • Мнения: 3 840
абее ей селянки раксевски е един от най-хубавите магазини а консултантките са супер печени сладуранки така че тъпачки леко с коментарите за тях щот мн яко ме издразнихте а относто депозита за роклите тия рокли струват колкото целия ви гардероб мн ясно че няма на некфа да и дадат да пробва рокля от 1000 лева без да гарантира за нея като не сте доволни отивайте си в кварталните селски магазинчета пазарувайте на кило и се кефете #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Ох, много са ми любими подобни коментари. В други магазини в София съм мерила рокли и обувки за 1000+ лева и никой не ми е искал нито лев депозит, още повече, че често се плаща с кредитна карта и не е нужно човек да носи камари пари в себе си, за да се покаже платежоспособен. Но все пак ми допада, че в Раксевски продавачките никога не се натрапват на клиентите и не досаждат, поне на мен не ми се е случвало.

# 113
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
хихи  Mr. Green
ей на, заради такива "печени сладуранки" ми е гадно да ходя по магазините вече.

# 114
  • Мнения: 4 202
абее ей селянки раксевски е един от най-хубавите магазини а консултантките са супер печени сладуранки така че тъпачки леко с коментарите за тях щот мн яко ме издразнихте а относто депозита за роклите тия рокли струват колкото целия ви гардероб мн ясно че няма на некфа да и дадат да пробва рокля от 1000 лева без да гарантира за нея като не сте доволни отивайте си в кварталните селски магазинчета пазарувайте на кило и се кефете #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

По-смешен коментар не бях чела  Joy
А нещо за точки, запетайки, главни букви и разни такива "селянийки" дали си чувала?

# 115
  • Мнения: 13
Раксевски е един от любимите ми магазини и честно казано не съм останала недоволна от обслужването. Първият път когато отидох не ми искаха депозит въпреки че пробвах официалните рокли, но наистина в началото ми казаха същото и на мен, незнам защо се отказаха. Даже имаше една много любезна продавачка, която я преместиха в Сити Център. Но аз там рядко ходя предпочитам този на Гурко.
Та по въпроса с нелюбезните продавачки. Бях в Сити точно заради Раксевски и на излизане реших да влезна в Toi&Moi (нещо се зазяпах на ветрината). На входа 3 момиченца с потресаващ външен вид (продавачкитe) вървяха след мен през целия магазин хилейки се даже едната почна да ме сочи. Да не си мислите че нямаше хора, не милите на лафче при положение че имаше 5-6 човека вътре. Подчертавам че бях облечена с бяла риза, тесен черен панталон и сако. Вече ше знам да не излизам така  Naughty. Ще си направя една сключена нарисувана вежда като тях и после ще се смея на хората по улиците hahaha То човек се чуди да ги съжалява ли, скандал ли да им вдигне  #2gunfire

# 116
  • Мнения: 19
Предполагам , че тази "дама" с груб език и лош правопис е някоя от продавачките в този магазин  Laughing
Предлагам да се спре с това заяждане, защото е безмислено.Всеки има право на собствено мнение, но твърдения от жена ,която влиза във форума и нарича жените "селянки прости", че Raxevsky е най- страхотния магазин аз лично не съм съгласна.Дано някой ден има възможността да куипи нещо от D&G или Versace и тогава да се върне, за да коментира отново обслужване. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт