Кога започнахте да пазарувате за бебето?

  • 5 569
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 335
Здравейте, нова съм тук и не съм ровила из стари теми ...  Искам да ви попитам в кой месец бременна вече е нормално да почна да пазарувам дрешки.. количка, кошарка... най-необходимите неща. Аз съм вече 7ми месец.... ама тук от разни суеверни близки чувам - недей предварително поне неда влезнеш в 9 месец... а в 9ти ще съм доста едра... ще са големи жеги няма да ми се обикаля вероятно по магазини много.
Мили майки вие кога (и откъде - по-специално за количка и креватче) почнахте да пазарувате за бебето?? newsm78

# 1
  • Мнения: 603
Когато го почувстваш. Няма правила. когато нещо ти хареса просто го купи.
 

# 2
  • София
  • Мнения: 4 588
Когато го почувстваш. Няма правила. когато нещо ти хареса просто го купи.
 


 Peace
Аз започнах да пазарувам в осмия месец и почти всичко беше готово преди раждането.
Само количката купихме след това. Simple Smile

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 512
8м- разни бодита купувах. Кощ ползвам на брат ми, количка ми дадоха.

# 4
  • Мнения: 27 524
Едни чорапки даже преди да забременея  Hug
Не вярвам на сувеверия, всичко е Божа работа. След трети месец спокойно можеш лека-полека да се наслаждаваш на избиране, купуване, пране и подреждане на всички сладки нещица  Simple Smile

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Kupih si vsichko v 8-mi mesec - kolichka koshara drehi i t.n. izprah izgladih drehi i peleni pribrah gi i veche bqh spokoina  i chakah bebo da izliza  Laughing
 Ako se pritesnqvash moje da haresash nqkoi neshta sega da gi kaparirash i da ki vzemat posle dokato ti si v bolnicata (bez drehite za bebeto razbira se chast ot tqh shte ti trqbva oshte v bolnicata).Leko rajdane i edno hubavo bebe newsm07

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
В края на 8 месец,но родих в началото на 9я и почти нищо не бях взела.Не беше проблем,татито се справи.

# 7
  • Мнения: 482
7-8 месец. А количката таткото я купи още 5 месец  Shocked

# 8
  • Мнения: 11 004
В началото на 4 месец Sunglasses

# 9
  • Мнения: 649
Аз нищо не бях купила преди да се родят, а и ненадейно те се появиха по-рано от очакваното. Така, че всичко необходимо набавиха майка ми и мъжа ми. Но не вярвам в суеверия - купи каквото и когато ти хареса!

# 10
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Някъде към 6-месец на бременнота ми.
Бях в чужбина, а там има такова разнообразие от дрешки за новородени, дори малки сладки обувчици - как да се въздържа  Laughing
В Бг купихме кошарката и количката, когато бях в 7-ми месец.
И така постепенно копувах докато родя, не че после се спрях де  Rolling Eyes
Това е едно от най-големите удоволствия на бременната - да пазарува за бъдещото си бебе.

# 11
  • Мнения: 447
Към края на 5 месец от бременността,само количката купихме след раждането.

# 12
  • Мнения: 2 746
Ех, много ми се иска да започна да купувам от сега /5-ти мес./, но мисля да изчакам до 8-мия месец.Иначе се заглеждам постоянно по бебешките магазини. Party

# 13
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Към 6-7 месец.Всичко ми беше готово преди да родя само количката ни дадоха после.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 524
Вече започнах  Mr. Green -шести месец съм, но не мисля да оставя други да ми взимат удоволствието.   bouquet

# 15
  • Мнения: 19 302
започнах да купувам в 8мия месец малко по малко нещата.може спокойно да почнеш да купуваш най-необходимите неща,защото после става наистина трудно.

# 16
  • Глоджево/близо до Русе/
  • Мнения: 186
по добре си накупи всичко предварително,после ще ти е по-лесно пък и едва ли ще ти хареса това което са ти купили другите.леко и безпроблемно раждане!!!  ylinfant  ylinfant

# 17
  • Мнения: 22 436
Аз започнах още преди месец, а последните седмица и половина доста неща купих.
Това със суеверията са ми пълни глупости, така че изобщо не слушам баби и т.н., да си приказват каквото искат.
Не мога да си представя, че в деветият месец с големият корем ще тръгна да пазарувам, да се блъскам в разни магазинчета и да ми мрънка на главата някаква си продавачка.
Така че когато ти си прецениш, тогава.

# 18
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Когато влязах в 8-ия месец.

# 19
  • Мнения: 4 362
От 6-ти месец  Peace

# 20
  • Мнения: 205
От БГ само суеверия и глупости съм 4ула.
Аз пазарувам от 3 месец и в 7 ве4е нямаше нещо което да не съм купила. Пазаруваи и не робуваи на бг суеверия.

Дори синът ще се казва Димитър на по4иналия ми миналия Август баща. Като питах тук във форума, 99 % от отговорите бяха, недеиииииииииииии не кръщаваи първородно дете на по4инал 4овек, ЗАщООООООООООООООО никои не знаеееееееее, но суеверия многоооооооооооооооооооооооооо.

Аз съм извън БГ и тук 90 % от хората са кръстени на по4инали и са си добре, само В Бг има такива щуротии....
Весели покупки и ти желая НАИ СЛАДКОТО БЕБЕ.  Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз не робувам на суеверия.Към 7-8 месец всичко беше накупено,сглобено и подредено.Да не говорим,че обзаведохме детска стая с две легла две години преди да забременея.
Името го избрахме,щом разбрахме,че съм бременна /бяхме сигурни,че ще е момче Laughing/.Разгласихме името и всички ме питаха директно-как е Боби,никой не питаше-как е бебето!
Аз не бих оставила тези прекрасни моменти-да избираш нещата на най-сладкото бебче на света-да ги изживее някой друг!
Леко раждане ти желая!

# 22
  • Мнения: 110
Всичко започнах да подготвям в 6-7-ми месец от бременността. Flowers Sunflower

# 23
  • Мнения: 128
Веднага след като лекарката ми потвърди бременността започна щурия купон по пазаруването.
Не вярвам на суеверия но забелязах, че покупките за бебето ме зареждаха с положителна енергия.

# 24
  • Мнения: 869
Аз не купих нищо преди да родя и сега съжалявам за това.Оказа се че при мен суеверието не важи.Мисля.че като забременея отново живот и здраве да си доставя това удоволствие и ще си купя всичко необходимо.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
Тъй като нямахме спестени пари започнах някъде към 5-6 месец, от всяка заплата по нещо от списъка, който си бях направила, така до 9 месец ни остана само количката. Simple Smile А пък и удоволствието да купуваш бебешорски работи е страхотно!  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 114
За първото си дете бях купила много малко неща предварително.Но сега имам всичко необходимо и ще купувам много малко неща.

# 27
  • Мнения: 4 546
в четвърти месец - като научих пола  Grinning

# 28
  • Мнения: 1 081
Когато ти се прииска. А за суеверията - ако има да става нещо, то ще стане и без да си му купила ританки и лигавче, например. И аз не вярвах, че има хора които вярват на подобни простотии, но даже собствената ми майка в 6-тия месец се засили: "В никакъв случай! Не е хубаво да се купуват бебешки работи преди да се роди детето"  #Crazy Не можах да повярвам! Както и да е, аз лично купих всичко наведнъж в деветия месец, след като ми казаха, че имам 2.5см. разкритие, но изчаках толкова не от суеверия, а по простата причина, че почти до последния момент правихме ремонт и просто нямаше едно чисто място в къщи където да сложа нещата. Така че купувай когато ти е кеф, няма по-сладко нещо от това да пазариш за бебето си. Достави си това удоволствие и успех с раждането!

# 29
  • Мнения: 689
Аз започнах да пазаря още 6-ия месец. По едно, по едно, до 9-ие бях купила всичко необходимо. Без количката, разбира се. Взехме я чак, когато се роди Крис (само я бяхме харесали).
А като влязох в 9-ия месец си приготвих багажа за болницата. Когато влязох да раждам, бях спокойна че всичко съм приготвила.
Така че давай смело. И леко раждане!!!

# 30
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
В края на 8-мия месец!

# 31
  • Мнения: 5 401
В края на 8-мия месец!

И аз някъде там, но не от суеверие, а понеже бях до последно на работа и не ми оставаха време и сили да обикалям магазините. Така че, действай и се наслаждавай на момента!

Леко добременяване и сладко здраво бебенце!   bouquet

# 32
  • Русе
  • Мнения: 2 354
лично аз бях направила списък, който съпруга ми изпълни аз докато бях в родилния дом

# 33
  • Мнения: 260
Когато ти хареса нещо си го купи!Няма правила-аз започнах да си купувам малко по малко всичко след 5 месец.Така имах удоволствието аз да изпера и изгладя дрешките за бебето и да си подредя всичко както на мен ми харесва Peace

# 34
  • Мнения: 6 461
Аз започнах да пазарувам когато разбрах че съм бременна.
Разбира се не се впусках в големи покупки...тях ги оставих за последните месеци.
Количката я купихме след раждането.
Така беше и при двете ми бременности.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 679
Пазарувах, когато излязох в болнични 45 дни преди раждането - имах време, обикалях на спокойствие и си избирах.
Сега имам почти всичко необходимо и като разбера пола мисля да накупя туй онуй - предимно дрешки  Wink

# 36
  • Мнения: 1 335
Благодаря на всички за мненията Simple Smile И аз така мисля да се развихря вече по магазини Simple Smile Просто ....не че вярвам в суеверия, но когато някой ми пусне мухата... почвам да се двоумя  Embarassed

ааа сега друг въпрос: кои са най необходимите неща за бебето... освен дрешките там разни, количка, кошарка, одеалце, чаршафки, .... и кво друго????

# 37
  • Мнения: 2 051
Здравейте, нова съм тук и не съм ровила из стари теми ...  Искам да ви попитам в кой месец бременна вече е нормално да почна да пазарувам дрешки.. количка, кошарка... най-необходимите неща. Аз съм вече 7ми месец.... ама тук от разни суеверни близки чувам - недей предварително поне неда влезнеш в 9 месец... а в 9ти ще съм доста едра... ще са големи жеги няма да ми се обикаля вероятно по магазини много.
Мили майки вие кога (и откъде - по-специално за количка и креватче) почнахте да пазарувате за бебето?? newsm78

По-добре започвай, през горещините е много неприятно.
Аз започнах по-рано.

# 38
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Първата дрешка купих, когато бебето беше на 2м и половина, а количката - на 4. Беше лято и пазарувах полека необходимите неща, защото бременна по жегите не си е работа да обикаляш, пък после е студено Mr. Green

# 39
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Бях в 3-ти месец, когато купих първото одеалце на бебка.

# 40
  • Мнения: 1 672
можеш спокойно да започваш да си пазаруваш всичко за бебчето.Ние специално взехме кошарката 1 месец по рано,а количката я взехме след като се роди малката  Grinning  Grinning  Grinning




# 41
  • София
  • Мнения: 3 787
Още от 5 месец.До началото на 8-ми вече бяхме напазарували всичко необходимо Wink

# 42
  • Мнения: 5 362
Не съм чакала да вляза в 9-я.Просто всичко,което ми хванеше окото си го купувах.

# 43
  • Мнения: 236
Вчера купих първите неща.

# 44
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
С първата бременност ме тресеше параноята. Пазарувахме след раждането. Сега се отпочнах от рано. Малко некупени неща останаха и то все дреболии.

# 45
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Някъде към 7 месец започнах. Постепенно накупих всичко, дори и ненужни неща  Mr. Green
Не виждам смисъл да товаря татето с покупки точно когато не знае на кой свят се намира от радост.
А това за суеверията...  ooooh! иска ми се да познавам суеверен човек, който да ми обясни от какво точно се притеснява. Не само за покупки, ами суеверията изобщо.

# 46
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Някъде към 7 месец започнах. Постепенно накупих всичко, дори и ненужни неща  Mr. Green
Не виждам смисъл да товаря татето с покупки точно когато не знае на кой свят се намира от радост.
А това за суеверията...  ooooh! иска ми се да познавам суеверен човек, който да ми обясни от какво точно се притеснява. Не само за покупки, ами суеверията изобщо.

Мнооого гадно би било да се случи нещо лошо с бебето и после да трябва да ги гледам тези покупки.

# 47
  • Мнения: 111
Ами аз започнах с покупките за БЕБКА преди около една седмица - като влязох в деветия месец и то не от суеверие, а просто бях на работа и нямах никакво време! Доста дрешки и накупих, коритце и кошарка - събота и неделя продължаваме с татито, че много неща има още за купуване!

# 48
  • Мнения: 2 891
В 5-ия месец на бременността  Mr. Green

# 49
  • Мнения: X
Аз вече си купих столче за кола. Приятели искаха да си го продадат и затова.
Не ме е страх, въпреки, че родителите ми ми дават някакъви съвети да чакам след раждането.
Но нямам намерение да слушам никого, то си е Божа работа. Тъй като ние си направихме фонд "Бебе" и ще разместваме, оставила съм си 45 дни преди раждането само това да правя - да си пазарувам, подреждам, да си почивам и въобще да се наслаждавам на тези тихи и приятни моменти.

# 50
  • Мнения: 1 098
Сериозно почнах да пазарувам 22г.с. Сега 34г.с всичко е готово и ми е спокойно Peace

# 51
  • Мнения: 521
Аз смятам да започна с пазаруването в 8мия месец за да мога аз да си харесам нещата за бебето   bouquet

# 52
  • Мнения: 73
Започнах от сега.Купих шишета,стерилизатор,помпа за кърма,залъгалки,козметика,бодита и малко дрешки.Не бързам за тях.Просто за сега най-необходимото.Кошара имам,а количка след раждане.Остават ми някои още покупки,но тях също ще си ги набавя.Шопинг терапията ме зарежда с положителни емоции.Желая успех на всички майчета! Hug

# 53
  • Мнения: 195
Започнах да пазарувам от 8 месец и вече имам всичко необходимо  Peace
Не робувам на суеверия!

# 54
  • Мнения: 3 069
За креватче и количка може да се поинтересуваш в подфорума за детски магазини.
Иначе за Вики започнахме да пазаруваме когато влязох в 8-я месец.

# 55
  • Мнения: 4 621
В началото на 9 месец си купих всичко Hug

# 56
  • Мнения: 711
Не робувам на суеверия и за това купихме няколко дрешки доста рано- незнам дали бях даже в третия месец още. Въпреки това големите покупки сега започваме да ги правим - просто нямам къде да ги държа и за това не ги купихме по-рано. А и нещо ми е мерак най-вече дрешки да купувам - вече толкова много имам, чеееееее  Laughing

# 57
  • Мнения: 1 925
Към края на 5-ти месец.  Peace

# 58
  • Мнения: 509
Някъде към 6-я месец започнах с покупките и преди да влезна в 9-я всичко беше готово.Накрая вече само очаквах щастливия момент и бях спокойна,че всичко съм си избрала и купила сама.

# 59
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
В 6 месец си купих количката Peace

# 60
  • Мнения: 1 240
Не помня кога започнах да купувам, но така си бях направила сметките, че в края на 8-ми/началото на 9-ти бях абсолютно подготвена за всичко! Не робувам на суеверия, така че не се притеснявах от нищо.

# 61
  • Мнения: 363
az taka iskam sega da si kupja koli4kata ,za6toto pove4e njama da vnasjat ot tjah  :cry:a kogato mi porasne korema  ve4e 6te sa svur6ili ,kakvo da pravja,2ri mesez sum ....

# 62
  • Мнения: 270
В началото на 9 месец.

# 63
  • Мнения: 363
mnogo lo6o ,kak da ja kupja tolkova,tolkova rano,a tolkovaiskam to4no neja..../

# 64
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Ами мисля че към 7 месец купих доста дрешки,леглото в 8 месец,а за консумативите в 9 месец HugТака си бях решили,така и направих

# 65
  • Мнения: 3 334
в края на 8-ми месец започнах постопенно да набавям най-необходимите неща. Peace

# 66
  • Мнения: 81
аз съм малко суеверна и си бях набелязала нещата но нищо не съм вземала предварително. Само някой дрехи за първо време

# 67
  • Канада
  • Мнения: 494
Бях в 7 ми месец.В началото на 9 ти месец вече бях готова с всичко!Живеем сами с мъжа ми и ако не бях готова предварително,след това щеше да ми е доста трудно!На суеверия не се поддавам!Успех и леко раждане! Peace

Общи условия

Активация на акаунт