За прекалено добрите деца - раждат ли се състрадателни?

  • 6 614
  • 146
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 459
От поста на Блонди /за втори път казвам, че не я познавам и съответно си правя някакви изводи от конкретния пост и изказвам мнение/ разбрах, че детето й е освен много кротко, послушно, състрадателно, учтиво, обичливо и т.н и тя пита дали така се раждат децата добрички. Лично аз не разбрах да е притеснена и за това исказах мнение, че за мен това би било притеснително.

Моето дете пък си дава играчките и ако види, че някое дете плаче за играчка, веднага я подава. Не се бие, не се хапе /поне за сега/. Мисля, че това е си е заложена "доброта".
Колкото до това да мие, чисти и др домашни задължения, мисля че това е копиране от мама, тати или баба. Седенето с часове в леглото, докато мама и тати се събудят- ей това вече не го разбирам. Та сутрин на едно дете не му ли си пиша, не е ли гладно, не му ли е скучно? Ей това е притеснителното.
Колкото до пипането на цветя, чаши и т.н не се учудвам, защото съм виждала деца как не им са интерсни тези неща, по им са интересни играчките в коша или пък другите игри с чистенето и подреждането. При нас не е така, всичко е вдигнато на високо, но пък не виждам и какъв е смисъла да съм злобна или завистлива, какво би ми погнало това в нашето ежедневие?!

Така, че по кротко с изводите.

За мен лично, авторката малко си се похвали с дететнцето, пък в което няма лошо. Та има ли майка, която да не се радва на рожбата си и да не иска "целия свят" да разбере колко е хубаво и добричко детенцето. Лично аз съм по сдържана в това отношение, но не съдя другите.

Странното за мен беше определението за "добрите" деца?!

# 106
  • Мнения: 4 668
За мен лично, авторката малко си се похвали с дететнцето, пък в което няма лошо. Та има ли майка, която да не се радва на рожбата си и да не иска "целия свят" да разбере колко е хубаво и добричко детенцето. Лично аз съм по сдържана в това отношение, но не съдя другите.
Точно в този случай си в много голяма грешка !

# 107
  • Мнения: 2 467
И моето натам клони. Винаги, от бебче още, е била много кротичка. Сега като излезем, другите деца и взимат играчките от ръцете, тя само гледа и се усмихва. Яде бисквита или плодче, дойде детенце и и го взима буквално от устата, тя пак гледа и се усмихва  ooooh!
Понякога се притеснявам, че е прекалено отстъпчива. Това в живота занапред няма да и е в плюс. Но ... пък е най-прекрасното дете на света  Hug

Последна редакция: пн, 11 юни 2007, 10:57 от Jes

# 108
  • Мнения: 1 404
Веднъж като бебе спа около два часа, и понежетова не беше нормално за нея аз се обадих на "бърза помощ".

Сериозно?  Shocked
На вас ви е чудно,но когато Ния за първи път спа два часа непробудно-около годинката беше някъде,ходих няколко пъти с огледало да проверявам дали диша Mr. Green
Блонди,според мен си е такова детенцето,радвай му се,няма от какво да се притесняваш.Дъщеря ми е пълна,ама пълна противоположност.Не е агресивна,не е удряла дете,но ако види някое детенце да плаче,защото е паднало или нещо друго,отива при него и го наблюдава студено и безизразно,с интереса на изследовател,а след това идва при мен и казва-искам пак да плаче ShockedСлед такива моменти аз плача SadСпоред мен голямо значение имат гените-никога,ама никога не сме удряли Ния,няколко пъти само аз съм и виквала,когато ме изкара от равновесие,не е гледала филмчета с насилие или нещо подобно,но сестрата на мъжа ми е била като дете голям пожар,сега свекърва ми казва,че Ния е абсолютно същата.Успокоението ми е,че сега лелята е много свестен човек,явно си е изкарала бесовете в детството.На всяка Нова година си пожелавам две неща-здраве и търпение Simple Smile

# 109
  • Мнения: 6 315
За мен лично, авторката малко си се похвали с дететнцето, пък в което няма лошо. Та има ли майка, която да не се радва на рожбата си и да не иска "целия свят" да разбере колко е хубаво и добричко детенцето. Лично аз съм по сдържана в това отношение, но не съдя другите.

Авторката е достатъчно умна и ако е искала да се похвали с детето си, е щяла да се разпише в темата "Похвалете децата си". Явно е притеснена от това, че Криско е твърде кротък.

Липсата на ежедневен контакт с дечица, според мен е решаващ в случая. Сам да правиш пакости не е толкова забавно колкото да намериш другарче, с което заедно да "творите".

# 110
  • Мнения: 27 524
Липсата на ежедневен контакт с дечица, според мен е решаващ в случая. Сам да правиш пакости не е толкова забавно колкото да намериш другарче, с което заедно да "творите".

Да, вероятно това е причината. Скоро ще видя дали ще има промяна и ще мисля нещо по въпроса. Благодаря ти. И на Пипсън, но няма смисъл повече да се опитваме да опровергаваме явното изградено мнение на Byrne, както казах негативизма й го разбрах, може да си отдъхне  Wink

# 111
  • Мнения: 459
Липсата на ежедневен контакт с дечица, според мен е решаващ в случая. Сам да правиш пакости не е толкова забавно колкото да намериш другарче, с което заедно да "творите".

Да, вероятно това е причината. Скоро ще видя дали ще има промяна и ще мисля нещо по въпроса. Благодаря ти. И на Пипсън, но няма смисъл повече да се опитваме да опровергаваме явното изградено мнение на Byrne, както казах негативизма й го разбрах, може да си отдъхне  Wink

Какъв негативизъм?!  Laughing Аз ти казах, нито те познавам, нито съм говорила с теб. Направих извод от темата ти конкретно по въпроса, а не може ли? А най- вероятно може само, ако съм съгласна с теб и всичките ти приятелки. А защо пък? Нямам ли право да имам мнение? Пък и с какво съм те обидила, като казах, че не съм разбрала, че си притеснена. Ти никъде не си показала, това че целия форум те познава е едно, ама аз не те познавам и не умея да чета между редовете.
И все още се чудя какъв е тоя негативизъм? И защо ми е? Обсъждаме си тука разни въпроси, кой съгласен, кой несъгласен. Ама пояснявайте ги тия работи трябва или не трябва да сме съгласни или въобще можем ли да се включваме в темата.
Моите уважения г- жа Блонди. Предполагам много се радваш на детенцето си, както и всяка майка. Притесняваш се за поведението на детето. Много момичета казаха, че това е може би от липсата на контакт с други деца и че не сте в Бг. Ами да и аз мисля, че това е причината. Малко късно разбрах за какво става дума, но няма значение.

Приятен ден на всички!

# 112
  • Мнения: 817
От цялата история, мога да ти кажа жив и здрав да ти е сина. Много да те радва и за напред.

Но много е тъпо, да не използвам по грубо определение да смяташ, че някой деца се раждат добри, а други лоши. Всичко опира до темперамент.

И е ужасен въпроса: "Какво правим се децата, които се раждат лоши?"

Последна редакция: пн, 11 юни 2007, 14:17 от Cweti

# 113
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

Последно притеснена ли е авторката или просто иска да сподели какво прекрасно дете има?......
  Joy hahaha JoyЧудно тази авторка какво ли искаше да каже JoyШест изписани страници и ти не разбра.
   
     
всичко това ме трогва и притеснява.
Просто Блонди се изфука с детето си Mr. Green

# 114
  • Мнения: 1 615
Лелеее... Колко злоба и завист има у някои хора с деца-предизвикателства...
Най-злобните постове бяха на хора, които съм запомнила като гордеещи се колко оправни са децата (лично за мен - нахални и поощрявани от малки да са тарикатчета)... хора, които явно смятат, че тези, които отделят време за възпитанието на децата си, са по-тъпи от тях... хора, които аз определям като "воинстващи простатци", очевидно даващи такъв пример и на децата си (бодра смяна в редиците на утрешните "воини").
Хайде ако може, да не принизявате ДОБРОТО ми дете до вашите (лично според мен, невъзпитани) "предизвикателства"!

# 115
  • Мнения: 459
Лелеее... Колко злоба и завист има у някои хора с деца-предизвикателства...
Най-злобните постове бяха на хора, които съм запомнила като гордеещи се колко оправни са децата (лично за мен - нахални и поощрявани от малки да са тарикатчета)... хора, които явно смятат, че тези, които отделят време за възпитанието на децата си, са по-тъпи от тях... хора, които аз определям като "воинстващи простатци", очевидно даващи такъв пример и на децата си (бодра смяна в редиците на утрешните "воини").
Хайде ако може, да не принизявате ДОБРОТО ми дете до вашите (лично според мен, невъзпитани) "предизвикателства"!

Нещо не разбрах. Тези деца, които пипат цветята у дома, счупили са поне една чаша /моето още не е  Laughing/, тези които не чакат мама и тати да се събудят сутрин и още куп други, са невъзпитани, така ли?

# 116
  • Мнения: 817
Лелеее... Колко злоба и завист има у някои хора с деца-предизвикателства...
Най-злобните постове бяха на хора, които съм запомнила като гордеещи се колко оправни са децата (лично за мен - нахални и поощрявани от малки да са тарикатчета)... хора, които явно смятат, че тези, които отделят време за възпитанието на децата си, са по-тъпи от тях... хора, които аз определям като "воинстващи простатци", очевидно даващи такъв пример и на децата си (бодра смяна в редиците на утрешните "воини").
Хайде ако може, да не принизявате ДОБРОТО ми дете до вашите (лично според мен, невъзпитани) "предизвикателства"!

Нещо не разбрах. Тези деца, които пипат цветята у дома, счупили са поне една чаша /моето още не е  Laughing/, тези които не чакат мама и тати да се събудят сутрин и още куп други, са невъзпитани, така ли?

Не, не само са невъзпитани, а са войнствени простаци newsm78 По спокойно  Purmamarca, ще си увредиш здравето .

# 117
  • Мнения: 1 761
Ми и моето дете е такова кротичко.Не ми остава нищо друго,освен да му се радвам.
Понякога ми е чудно,когато приятелки с деца колкото моето ми разказват как цяла нощ не спали,как детето било капризно,не заспивало само...Същите деца като ми ги оставят да ги гледам за няколко часа или за нощ са много послушни и аз не съм имала проблеми.

Но моменти си мисля-искам да имам още едно детенце,какво ли ще ми е,ако е ревливо?Дали тогава първото ми дете ще си остане такова кротичко или ще стане от зверчетата,за които само съм слушала?

Според мен децата се раждат с характер.А родителите го моделират какъв точно да е.Ако те са по-невротизирани и импулсивни,нормално е и детето да е като тях.Не виждам нищо лошо в това.Дори на детето ще му е по-лесно да изкрета с такива родители.Както и обратното-по-уравновесени родители с по-спокойно детенце.Проблемът се появява,когато двата типа хора- и деца и родители,трябва да общуват помежду си.

# 118
  • Мнения: 1 615
Ами прочети още веднъж и може и да разбереш.
А иначе, по-накратко за вечно неразбралите: просто не изкарвайте по-спокойните по-тъпи. Много е лесно да кажеш "щом не е като лудо по цял ден, сигурно е болно, бавноразвиващо се или просто е глупаво". Не е!

# 119
  • Мнения: 1 100
Лелеее... Колко злоба и завист има у някои хора с деца-предизвикателства...
Най-злобните постове бяха на хора, които съм запомнила като гордеещи се колко оправни са децата (лично за мен - нахални и поощрявани от малки да са тарикатчета)... хора, които явно смятат, че тези, които отделят време за възпитанието на децата си, са по-тъпи от тях... хора, които аз определям като "воинстващи простатци", очевидно даващи такъв пример и на децата си (бодра смяна в редиците на утрешните "воини").
Хайде ако може, да не принизявате ДОБРОТО ми дете до вашите (лично според мен, невъзпитани) "предизвикателства"!


Нещо не разбрах. Тези деца, които пипат цветята у дома, счупили са поне една чаша /моето още не е  Laughing/, тези които не чакат мама и тати да се събудят сутрин и още куп други, са невъзпитани, така ли?

Не мисля, 4е това има предвид...Просто една такава хубава тема бе превърната в намиране кусури на кроткото детенце #Crazy
Някои се произнесоха, 4е едва ли не детето има проблем, Щом не 4упи и не вреЩи Shocked
Приемете, 4е има и такива деца, както и родители, които отделят време за възпитание, а не свиват рамене, казвайки : "ми то детето е такова" Peace
Понякога не е за вярване, 4е някои писания са на майки Rolling Eyes

...Картинка, много добре написано, съгласна съм и със запетайките Peace

Общи условия

Активация на акаунт