За прекалено добрите деца - раждат ли се състрадателни?

  • 6 591
  • 146
  •   1
Отговори
# 135
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
 ooooh! ooooh! ooooh!Това в другия форум вече ме изуми.
Познавам Блонди по това, което чета от нея и не мисля, че лъже и преувеличава, още повече, че имам пример на такова дете и вкъщи.
Но онези в другия форум въобще не знаят за какво става дума и припяват, по-точно кудкудякат като ощипани.
Ужас, не е истина до къде може да стигне женската завист smile3527

# 136
  • Мнения: 46 518
... Познавам Блонди по това, което чета от нея и не мисля, че лъже и преувеличава ...

Аз и на живо я познавам и й вярвам 100% Simple Smile
Освен това и аз съм била такова дете (по думите на майка ми  Sunglasses) не е нещо ненормално ... характер  Grinning

# 137
  • Мнения: 459
... Познавам Блонди по това, което чета от нея и не мисля, че лъже и преувеличава ...

Аз и на живо я познавам и й вярвам 100% Simple Smile
Освен това и аз съм била такова дете (по думите на майка ми  Sunglasses) не е нещо ненормално ... характер  Grinning

А има и такива, които не я познават. Не изключвам варианта, че може да е истина. Имам братовчедка, която като беше малка я бяха оставили на един стол без облегалка и тя беше заспала. Беше много кротка, но не съм чула родителите й да разказват колко им е добро детето, пък останалите видиш ли са лоши.
Не мога да разбера каква е тази типична черта на хората, когато искат да се похвалят да го направят така, че винаги да са над другите, по някакъв начин да засегнат, уж несъзнателно. Още веднъж ще повторя, че моето дете е от по- кротките.

# 138
  • Мнения: 4 915
Според мен обърквация настана в тази тема.  Laughing
Не става въпрос за завист, злоба, невярване или заяждане.

А по-скоро подлагане на съмнение на критериите, по които се определя добротата и състрадателността на едно дете.

Както и аз изразих мнение, подражанието на поведението на родителите не е състрадателност.
Поведението на Криско го определя като тихо и кротичко дете.
Иначе всички деца са добри - и палавите, и "послушните".
А след навършване на втората годинка много от "кротките" деца стават чаровни палавници.  Wink

# 139
  • Мнения: 5 468
Не е нормално, дете на тази възраст ....
Леле, леле... ти пък каква си, та да казваш, кое е нормално и кое не Shocked? Много грубо засягаш детето на Блонди ooooh!.

Приятно ти е, че твоето дете се тръшка и е лудо за 300 ли? Едва ли... И дай сега, твоето като е лудо, всичките да бъдат такива. Ааа... не искам. По-добре започни да му обясняваш, че това не е хубаво.

Хахаха... Блонди, това Наде ми заприлича на майката на Куентин ли беше?

# 140
  • Мнения: 920
Не знам дали се раждат или ствават - но От кратуна кратунки. Злобна и търсеща заяждания мама е нормално да отгледа такова дете.

# 141
  • Мнения: 1 547
Имаме майка, която разполага с чудесно, възпитано и мило дете, макар и само 2-годишно. Имаме въпрос от нейна страна, дали според нас тези му качества са а) вродени или б) по-скоро са нейна и на бащата заслуга. При преобладаващи отговори а), майката се радва, че гените са се комбинирали така благоприятно при детето. При преобладаващи мнения б) майката е горда, че се справя добре. Какво толкова има за нищене тука, аз не разбирам. Всичко, което трябва да се напише, е "да, ген е" или "не, възпитание е". Детето така или инак ще си остане такова, каквото е описано, независимо, че за някои този факт е непоносим.  Mr. Green Не виждам, поне на моя монитор, авторката да е правила сравнения между нейното и нечие друго отроче - това, че някой се е почувствал накърнен от "робота" Криско, си е лично негов проблем. Дай Боже всекиму таквиз роботи, тъй мисля аз  Laughing

# 142
  • Мнения: 5 468
Мале, хора, вие друга работа нямате ли си??? Rolling Eyes

То с такива деца за нас нищо не остава.
Byrne, иронията ти взе да поизпростява. Човек трябва да се усеща, кога да спре... хем да бъде оригинален, хем за не прекали до там, че да се изтърка...
Много си огорчена, че има добри деца... що така? Кое те подразни толкова? Моето също е добро. И ми помага. Да, наистина... Като стане сутрин, не ми пречи да спя. Включва си ТВ и гледа, аз откарвам по още час-два да спя. Дава ми щипки, когато простирам, отнася свалените от простора дрехи... и тя носи чехли на баща си, като си дойде вечер, носи и обувките ни, когато излизаме. Много е услужлива и добродушна. Само боклука не сме й дали още да хвърля, не задруго, а защото няма да може да се върне обратно... не стига копчето в асансьора на 5 етаж на връщане. Какво? Защо да не я похваля? Това че ти няма да повярваш, че има такива деца, не значи, че ги няма и хората си измислят.

# 143
  • Мнения: 7 837
Чудно ми е, ако Блонди беше натъртила - тук няма площадки, майките не извеждат децата си и Криско няма с кого да си играе, как щяхте да развиете темата тогава?
- О, миличка, съжалявам... и подобни лиготии най-вероятно, защото ССФ обожава някой да страда и тя да го гали виртуално...

# 144
  • Мнения: 459
Мале, хора, вие друга работа нямате ли си??? Rolling Eyes

То с такива деца за нас нищо не остава.
Byrne, иронията ти взе да поизпростява. Човек трябва да се усеща, кога да спре... хем да бъде оригинален, хем за не прекали до там, че да се изтърка...
Много си огорчена, че има добри деца... що така? Кое те подразни толкова? Моето също е добро. И ми помага. Да, наистина... Като стане сутрин, не ми пречи да спя. Включва си ТВ и гледа, аз откарвам по още час-два да спя. Дава ми щипки, когато простирам, отнася свалените от простора дрехи... и тя носи чехли на баща си, като си дойде вечер, носи и обувките ни, когато излизаме. Много е услужлива и добродушна. Какво? Защо да не я похваля? Това че ти няма да повярваш, че има такива деца, не значи, че ги няма и хората си измислят.


Ами ти не си разбрала, защото не си прочела. Четеш избирателно. Няколко пъти казах, че моето е от по- кротките, не е най- кроткото.
Също така не си прочела, че писах, че няма нищо лошо да похвалиш детето си.
Не си прочела, че съм писала, че може това да е вярно.
Не си прочела всъщност кое ми е непонятно.

Ама да ти кажа няма и нужда.

# 145
  • Мнения: 5 468
защото ССФ обожава някой да страда и тя да го гали виртуално...

Изобщо българска черта е, да страда някой... това гали душата на околните. Но недай си Боже да се похвали с нещо - край! Какъв е тоя бе? Какво ми се е зафукал тука! Не го ли е срам, я по-скромно, моля...

Ето и пример:
Не мога да разбера каква е тази типична черта на хората, когато искат да се похвалят да го направят така, че винаги да са над другите, по някакъв начин да засегнат, уж несъзнателно.

# 146
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ще ви замоля настоятелно да се въздържате от груби писания.
Горното да се счита за подсещане да прочетете отново правилата на форума, че да няма изненадани на един по-късен етап.

След малко ще заключа да позамета.

...и да, знам че съм гадна цензура и си позволявам много, може да си спестите писането.

П.П. Размислих.
Тази тема ще си остане заключена, освен ако Блонди не реши друго.

Последна редакция: пн, 11 юни 2007, 17:53 от Reza

Общи условия

Активация на акаунт