За прекалено добрите деца - раждат ли се състрадателни?

  • 6 613
  • 146
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 615
Прочетох всичките 6 страници до тук много внимателно. Забавно е, че не цитирах никого поименно, но някои се разпознаха и обидиха Simple Smile Точно според очакванията
И защо, моля, е гот с лека ръка да нагрубиш някого, да изкараш детето му дебил, а после ти е кофти да приемеш ответния удар?! Направих го нарочно, защото нападнахте момичето и детенцето й с излишна злоба, а тя културно си премълча, доказвайки отде пък се взело добродушното й момченце.
А че разпознах нечии стилове, е факт!

# 121
Не е нормално, дете на тази възраст да се държи като робот.   Моето лично и скромно мнение е ,че дамата пуснала темата се е по изхвърлила не малко, а доста , а може и да не е ако е дресирала детето си, защо не, може да почне да носи и кофата за боклук до контейнера.  Хайде моля ви се, не определяйте децата по този начин.



п.п. Моето дете е лудо за триста и съм много щастлива, че пръска играчките си, че реве, че се тръшка и т.н.

# 122
  • Мнения: 459
Прочетох всичките 6 страници до тук много внимателно. Забавно е, че не цитирах никого поименно, но някои се разпознаха и обидиха Simple Smile Точно според очакванията
И защо, моля, е гот с лека ръка да нагрубиш някого, да изкараш детето му дебил, а после ти е кофти да приемеш ответния удар?! Направих го нарочно, защото нападнахте момичето и детенцето й с излишна злоба, а тя културно си премълча, доказвайки отде пък се взело добродушното й момченце.
А че разпознах нечии стилове, е факт!

Чудно ми е ти като си толкова нервна, какво ти е детето.

За протокола моЙто гардже от по- кротките деца. Но не разправям във форумите, че се е родило добричко, защото има моите и на баща си гени и защото съм го възпитала ала тип робот. Защото не е така. Едно е да се похвали, както вече казах, няма лошо, друго е да питаш ама то такова добричко ли се е родило, пък тайно да знам отговора.

# 123
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
   Моето лично и скромно мнение е ,че дамата пуснала темата се е по изхвърлила не малко, а доста
Моето мнение пък е, че дамата никак не се изхвърля!Обясних, че допреди месец моето дете беше с идентично държане с детето на авторката на темата!Обясних и от какво се явява според мен това поведение.Разликата беше, че поне моето дете плачеше!

# 124
  • Мнения: 459
Поздравявам ви за децата. Ваши са, радвайте им се. Няма нищо лошо за сетен път казвам да се похвалиш с детето си. Просто това определение раждат ли се добри или лоши подбуди различните мнения.

# 125
  • Мнения: 1 615
Готино е, когато гроздето е високо, да го обявим за зелено Wink

# 126
  • Мнения: 817
Особено пък въпроса : "Какво правим с децата, които се раждат лоши?"
Какво очакваше да ти се отговори? Ами хвърлят ги на боклука хората.

# 127
  • Мнения: 459
Готино е, когато гроздето е кисело, да го обявим за зелено Wink

Аз седя във форума може би от три часа. А да видим сега детето ми спи 3 часа или пък е спало 30 мин и сега играе наоколо без да ме притеснява  Laughing


Тццц, не, сега като се обърнах видях, че събира прането и се готви да го изглади.

Последна редакция: пн, 11 юни 2007, 15:35 от Byrne

# 128
# 129
  • Мнения: 1 615
Byrne, прощавай, нещо не те разбирам... Защо реши, че се занимавам с теб лично? Това, че съм ти интересна, не ме ангажира да се интересувам от теб... Още веднъж, извинявай!

# 130
  • Мнения: 459
Вече стана забавно. А ти защо реши, че аз съм решила, че се занимаваш с мен  Thinking

# 131
  • Мнения: 817
 LaughingАма вЕрно си клюкарка! Ох не съм се забавлявала така от доста време. Голям смях тук. А моята дъщеря през това време ми готви!

# 132
  • Мнения: 46 546
Не е до възпитание според мен, освен ако не става дума за малтретирано дете, което е агресивно ...

Моето например е много диво, но е състрадателно, особено към бебетата.

Cweti и София това прави Mr. Green в един тиган е накъсала парчета салам и е изсипала 1 пакет зрънчо  Crazy  после слага част от него в едно бурканче, храни си бебето и го прибира в хладилника  hahaha  болна съм и не мога да си стоя на краката, нямам сили да я изведа днес, нека се занимава детето, после ще чистя  ooooh!

# 133
  • Мнения: 1 615
Много грозно, много... Не просто да си излееш жлъчта тук, но и с подигравчийски тон да го разнесеш насам-натам из форумите, подканяйки хора, неучаствали тук, да поставят диагнози... Която и да го е направила, не й прави чест. Аз, като по-тъпа, не бих го направила. Независимо за какво става дума, независимо колко разпалено съм се включила в самата тема. Ето за този вид простотия говорех. Жалко, че някои не го разбраха.
Нямах предвид палавите деца, но кой разбрал - разбрал. Тук ситуация загрубя, затъпя, изпростя и май се отказвам от по-нататъшни обяснения. Всички желаещи да си опитат "красноречието" върху думите ми, имат своя шанс. Сигурно ще се изкуша да продължа да чета, но няма да отговоря на никого. Бъдете щастливи!

# 134
  • Мнения: 804
Мнение от ССТ /не знам какво е, ама в друга тема така ме титулуваха/
Съмнява се млада майка дали е нормално детето й да нежно, внимателно, добронамерено, чуди се дали не е прекалено добро – ако мислите че се хвали или се съмнявате в искреността й – не пишете. Какво сте седнали да нищите хвалили се или не и да я нападате, като че ли ви е яд, че вашите шемети не са такива. Ами децата са различни – едни са мили и кротки, други са мили и палави, трети пък нито са мили нито са кротки. Всяко дете по своему е уникално и носи нещо добро. Може ли от нищо да направите такова НЕЩО и да се нахвърляте една срещу друга, като лелки на пазар!

Общи условия

Активация на акаунт