За прекалено добрите деца - раждат ли се състрадателни?

  • 6 590
  • 146
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Блонди,   хич не го мисли защо е такъв и дали ще се промени. Детенцето ти е чудесно. Да ти е живо и здраво. Просто много му се радвай и много го обичай. Все по-рядко се срещат спокойни и уравновесени деца. Повечето са нерваци - като нас-родителите им  Embarassed. Дори на спокойни и кротки родители се случват "ужасни" деца.
Ти просто си късметлийка - имаш дете мечта .
И го нацелувай малкия Криско - много е сладък.

# 46
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Блонд, да не те попраря, но...

Щерката се родИ такава, като Криско. Ама нямаше човек, който да не ми е завидял за нея. То бе кротко, послушно, умно и много възпитано дете. Пакост или счупване, мнеееее... никога. Скъсана книга или  изрисувани стени... мнееееее, никога. Когато искаше нещо, само сочеше с пръст и чакаше някой ако иска/може да й го подаде. Т'ва катерене, т'ва бягане... мнеее - само с мен за ръка.

Мога да изпиша ферман и то доста дълъг.

Ей бога ми, кой я промени, какво стана, как така се обърна на 180, че даже на 360 градуса това дете, не знам и не разбрах.  Rolling Eyes
Сега е всичко друго, но не и кротка, добра и внимателна. За възпитанието й ме е срам да говоря.  Blush

Та с 2 думи: радвай се на Криско сега и такъв, какъвто е..., че толкоз бързо растат тези наши деца и така бързо се променят, че...  ooooh!

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз си мислех ,че моето е кротко,ама вие биете всякакви рекорди.Понякога и аз се замислям,че като и се поскарам даже и не смее да заплаче,а тихо си подсмърча и текат сълзички.Толкова съвестно ми става,но слава богу е рядко.
Имаш прекрасно слънчице.Тази доброта просто е изписана на личицето му.Да ти е жив и здрав!



# 48
  • Мнения: 689
Блонди, пожелах си един малък Криско и за мен,  Praynigче ми се ще вече да гушкам и момченце.

# 49
# 50
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Какво трябва да значи това? Кое те шокира? Не си ли виждала кротки и мили деца?
На Криско наистина цялото му лице говори, че е мил и добричък.

# 51
  • Мнения: 3 342
Блонди, пожелавам ти Криско да е жив и здрав, а на самия него пожелавам да не остане чак толкова кротък, добър и внимателен. Защото да бъдеш кротък, добър и внимателен не прави живота ти особено лесен. Не и когато се сблъскаш с реалностите на ежедневието.

А по конкретния въпрос, мисля, че макар и  средата да играе роля, определящ в случая е темпераментът. Моите деца са абсолютна и категорична противоположност на твоя Криско. Диви, неуморими, с неизчерпаема енергия, нетърпеливи, изискващи, налагащи се - и в тази връзка има ли нужда да казвам колко са послушни... Crazy
Не особено.
Но пък категорично не поемам отговорността за буйната им природа върху моите крехки плещи  Mr. Green
Такива се родиха. Спокойствието им е чуждо. Енергията - неизчерпаема. Да са живи и здрави, пък може някой ден моята спокойна, добричка натура да им повлияе в някаква степен  Whistling

# 52
  • Мнения: 459
Какво трябва да значи това? Кое те шокира? Не си ли виждала кротки и мили деца?
На Криско наистина цялото му лице говори, че е мил и добричък.

Да, виждала съм. Но чак толкова наистина не съм срещала. И да- шокирана съм. Мислех, че такова нещо не съществува, но света е голям, явно има такива деца.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 877
Ох, слънчицето Hug. Стана ми много мило, но едновременно и жално...

Мойта кака е голяма фурия вкъщи, всичко разхвърля и съсипва, но в отношението си към другите деца е меко казано душичка. Ако някое дете плаче, та тича да го успокоява, ако и взимат играчките в пясъка тя не се защитава, а отстъпва, винаги се опитва да завърже контакт с всички деца, дори като вървим по улицата Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes. Та именно за това съм много пристрастна в тази ситуация... И това което съм забелязала е, че по-често тя е уязвимата страна, толкова беззащитна когато срещне агресия, и точно за това използвах думата "жално" по-горе. Честно да ви кажа, на моменти ми се ще да е малко по-"НЕдобра".

А дали така се раждат - според мен всички фактори оказват влияние в/у характера - и гени, и възпитание, и среда.

# 54
  • Мнения: 2 978
Аз заставам зад примера на Шани.
Аз съм била супер дива, майка ми е била луднала...все се е молела за кротко дете.
Брат ми е бил такъв, кротък, добричък...а после всичко се е променило....Аз съм станала по- послушна, а той диването Crazy

Горката ми майка Praynig Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 78
на 1г.9м. слага чиниите в мивката newsm78?Е не не вярвам честно

# 56
  • Мнения: 459
на 1г.9м. слага чиниите в мивката newsm78?Е не не вярвам честно

Мда ти кажа и аз. А ако е истина /моля съфорумки не ме съдете, но не познавам Блонди, за да й се доверя на 100 %/ аз щях да бъда притеснена, че детето ми не е дете, а направо пораснало момче. Та те дори и големите деца не правят така.

# 57
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
на 1г.9м. слага чиниите в мивката newsm78?Е не не вярвам честно
И моята дъщеря ги слага, а е с два месеца само по-голяма. Но не ги слага от днес. Всичко си отсервира, хвърля боклучета, бърше прах, подрежда си играчките, благодари за всичко. Но всичко това си го прави по детски, не като възрастен. Затова и не ми е трудно да си го представя Криско.

# 58
  • Мнения: 4 668
на 1г.9м. слага чиниите в мивката newsm78?Е не не вярвам честно
Може да не вярваш , но и моят син го прави ... По точно ги пуска в мивката  Grinning
От известно време дори си придърпва един стол и стъпва на него над мивката - за да "мие"  и ако му откажем следва рев  Confused така че , оставям го да си мие шишетата и купичките ...

# 59
  • Мнения: 78
не се заяждам но физически е невъзможно освен ако мивката ви не е на земята или не миете чинии в лиген. Но щом казвате.

Общи условия

Активация на акаунт