Кръвта вода става ли?

  • 4 621
  • 95
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 15 619
...не разбирам защо се разпознаваш някъде в поуста ми , но това си е твоя работа!
И къде точно написах , че мен НЯМА  да ме боли ако се наложи да се откажа от детето си , а?!
Защо си мислиш, че аз се разпознавам в твоите квалификации, давани с толкова лека ръка?!?!
И това не е всичко, което съм коментирала!

# 61
  • Мнения: 87
Защо ме вкарваш в някакъв филм  , в който не ми се ще да участвам? Защо смяташ , че  аз не уважавам чуждото мнение? Защо намесваш ситуации които са съвсем различни от тези случващи се в живота на обикновенните хора? Та това което описваш си е политика...и не засяга темата конкретно , а се движи някъде по ръба...

# 62
  • Мнения: 15 619
Защо ме вкарваш в някакъв филм  , в който не ми се ще да участвам? Защо смяташ , че  аз не уважавам чуждото мнение?  ...
Да дам ли цитат?!?!

# 63
  • Мнения: 87
Защо ме вкарваш в някакъв филм  , в който не ми се ще да участвам? Защо смяташ , че  аз не уважавам чуждото мнение?  ...
Да дам ли цитат?!?!
дай ...и го направи на лични ако обичаш , 'щото темата не е за да спорят двама , а да се роди истината като се изтъква кое е правилно и кое не е! (поне предполагам , че това е целата , но може и да съм сгрешил)

# 64
  • Мнения: 5 370
Охххх...писах, писах, и си затрих постинга. Но е за добро. Оставям ви да теоретизирате. И да мислите, че има само бяло и черно.
Смятам да си оползотворя по-приятно остатъка от деня.
П.С. Дано успее някой все пак да ме "вкара в пътя".  Mr. Green

# 65
  • Мнения: 2 792

... а да се роди истината като се изтъква кое е правилно и кое не е...
Ти си в търсене на еднозначната истина и справедливост, останалите в темата не са, от там идва разминаването на мненията.

# 66
  • Мнения: 583
Никой обаче е отговори на описаната от мене по-горе хипотетична ситуация.
Защо ли? Thinking
Кръвта става на вода - казвам го, и ако трябва да го повторя ще го направя. Както и да си искате и мечтаете да не е истина - е истина. Заради много неща можеш да си отритнат, или ти да отритнеш или се откажеш от роднина(близък). Ще се откажа и от брат и от сестра(нищо че нямам   но имам първи братовчеди ), ако се случи подобно нешо с детето ми. За пари и имоти винаги са се намразвали, че и убивали близки хора. Пример и то истински ще ви дам със себе си - и от страна на майка ми, и  от страна на баща ми първите ми братовчеди са ми вече чужди хора. Ще попитате защо - естествено не аз го исках, а те, защото алчността и злобата човешка няма граници и може така да изроди хората, че просто ви е бедна фантазията. Само този, който го е преживял има право да изказва мнение по този въпрос. И между другото хем е тежко хем ти олеква, защото знаеш, че с такива хора е по- добре да нямаш нищо общо.

# 67
  • Мнения: 6 167
В "Дом и семейство" има пусната тема за това,как един брат е сгафил лошо, сега се  нуждае от помощ и сестра му е готова да му я даде.Че като са наскачали някои потребителки срещу авторката...Те мислят,че тя трябва да се срамува от брат си.И защото аз нямам брат,нито сестра,много ми е интересно да разбера, какво бихте направили за брат си или сестра си.Ако те са ограбили,убили,измамили-бихте ли ги подкрепили?Ще намерите ли пари,адвокати?Ще направите ли всичко по силите си,за да им помогнете?Или ще се срамувате безкрайно от тях и ще им обърнете гръб?

не четох преди мен, но за мен кръвта вода не става.
бих направила абсолютно всичко за брат си и семейството си.
едва ли ще прикривам тежко престъпление, но ще си продам къщата, за да намеря адвокат и тн.
малко ти е краен примера, но горе долу това мисля.

# 68
  • Мнения: 3 835
ахаха, Франзело, ако не ги вкараш пътя с мнение, остава ти постоянството. Аз се възъдържам по темата, Кифлова е казала каквото чувствам и мисля и аз, а Франзелова не съмо държи фронта, но и настъпва  Grinning

 Joy Joy Joy Joy

# 69
  • Мнения: 87

... а да се роди истината като се изтъква кое е правилно и кое не е...
Ти си в търсене на еднозначната истина и справедливост, останалите в темата не са, от там идва разминаването на мненията.

Виж , уважаема "кифла" (звучи супер яко м/у впрочем Wink ) , след този си поуст спирам , за да не се развиднява темата...
Аз не търся еднозначна истина... всъщност нищо не търся , а споделям виждането си по поставения въпрос, защото мнението ми е изградено в/у разсъждения базирани на различни ситуации. За мен  истината е една , и тя е резултат от преценка на всички нюанси от тъмно черното до снежно бялото - разбираш ли за какво говоря!?
Приятен ден на всички и дано никога не ни се налага да попадаме в некви такива шитни!   bouquet

# 70
  • Мнения: 27 524
Много зависи. Не мога да отговоря твърдо и категорично, без да се сблъскам с нещо подобно. Мисля си, че ако цял живот е бил/а нехранимайко, лош, тръгнал по лош път, измамник, убиец, лъжец и винаги така е било... съмнявам се. Това, че ми е рода не го оправдава. За детето ми сигурно бих, да, не знам, но за друг - не. Сложен въпрос е. Има родители, които бият, изнасилват и убиват децата си. Децата тогава да помагат ли на такива родители? И обратното? Не може да се отговори лесно.

# 71
  • Мнения: 2 792
 Блонди в темата според мен се пита за нашето лично отношение към съществуващите ни в момента близки,  демек за Криско, за брат ти/сестра ти (ако ги имаш). Другите да си решават за себе си.

 Басов, прав си да не ни се случва.

# 72
  • Мнения: 459
Как може да се отговори на такъв въпрос като не ти дойде на главата. Много пъти сме свидетели на такива обрати в живота, че просто  ooooh!
Хайде да не сме толкова категорични, това ще направя, онова ще направя. Когато близък човек извърши престъпление, ако наистина ти е близък и го обичаш, просто няма да ти се вярва да го е направил, као ще и 200 адвокати да го докажат, за теб все ще има друго обясняние за случилото се. В същото време по света има много братя, сестри, родители, които не си говорят заради една пуста къща или някакво наследство, или единия не донесъл подарък на другия и т.н

# 73
  • Мнения: 2 755

.... и дано никога не ни се налага да попадаме в некви такива шитни!   bouquet

Дано! Praynig Защото тогава, разсъжденията ни много ще зависят от това от коя страна сме - на потърпевшите или на извършителите. И в двата случая много ще ни боли и ще страдаме ужасно в опит да решим дилемата : Прошка или не. Уви, каквото и да изберем, няма да ни стане по-леко.
Убедена съм, че всеки от нас може да разкаже, какви ли не случаи в защита на своята теза. Аз обаче, не мога да заема крайна позиция по този въпрос, да или не. Доста неща видях и колко ли още ще видя, не знам.

# 74
  • Мнения: 27 524
Блонди в темата според мен се пита за нашето лично отношение към съществуващите ни в момента близки,  демек за Криско, за брат ти/сестра ти (ако ги имаш). Другите да си решават за себе си.

Разбрах, но пак не може да се каже да или не. Имам сестра и близки, но нямаме такива свръхемоции. Засега. Ако стане нещо, то ще е случайно, познавайки ги и тогава, да, разбира се, че бих направила всичко.

"Че като са наскачали някои потребителки срещу авторката..." - това с наскачането е винаги при щекотливи и размити въпроси (под размити визирам спорни). Наскача се, защото перфектните сме прекалено много в този форум, за нас винаги отстрани всичко е лесно, черно и бяло. Но в живота не е така.

Общи условия

Активация на акаунт