Предотпускарска седмица или The Final Countdown 25.06-01.07

  • 3 512
  • 93
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 909
Е, чак пък като задължителна Laughing  

Е, добре де, ако в самото на4ало си се разбрала с тях, 4е искаш епидурална, няма ли да ти сложат, когато му дойде времето?  newsm78
newsm78

На теория трябва, ама на практика...... може да го няма анестезиста в момента (ако заражда човек по някакви недели или нощи или празници, например). В моя случай не ми сложиха, защото в последния момент откриха някакво спадане на левкоцитите и не можаха да намерят гинеколога ми да го питат дали е нормално Sad

Леле, Сонита, ама много скъп тоя епидурал бе!!  Shocked Shocked

# 76
Sonita, много болници в Милано осигуряват анетезисти 24 4аса в деноноЩието, въпрос на избор.  Не е толкова траги4но положението. Успокой се малко и си гледаи кефа, 4е като се появи лакомника по4ва купона

# 77
  • Мнения: 3 388
Sonita, много болници в Милано осигуряват анетезисти 24 4аса в деноноЩието, въпрос на избор.  Не е толкова траги4но положението. Успокой се малко и си гледаи кефа, 4е като се появи лакомника по4ва купона

Кажи кои, ако не са много далеч да се ориентирам натам Crazy Нигуарда нали е една от тях ...

# 78
Sonita, много болници в Милано осигуряват анетезисти 24 4аса в деноноЩието, въпрос на избор.  Не е толкова траги4но положението. Успокой се малко и си гледаи кефа, 4е като се появи лакомника по4ва купона

Кажи кои, ако не са много далеч да се ориентирам натам Crazy Нигуарда нали е една от тях ...

вси4ки големи фабрики за бебета като манджагали, мелони, буци, сан рафаеле и т.н. предполагам и други, информирай се, питай

# 79
  • Мнения: X
Sonita, да ти пожелая леко раждане ВЪПРЕКИ шашавата им система

на всички приятен уикенд

# 80
Sonita, да ти пожелая леко раждане ВЪПРЕКИ шашавата им системана всички приятен уикенд

не е много в тона на темата, ама хайде: знаеШ ли колко им е ШаШава системата: осигуряване на ка4ествено медицинско обслужване с абсолЮтно безплатно раждане и минимални такси за прегледи (при мен даже бяха изцяло безплатни поради патология) без дори в слу4ая Сонита да е платила 1 цент данъци в Италия (може и да греШа)  Thinking


приятен уикенд и от мен

# 81
  • Мнения: 3 388
Sonita, да ти пожелая леко раждане ВЪПРЕКИ шашавата им системана всички приятен уикенд

не е много в тона на темата, ама хайде: знаеШ ли колко им е ШаШава системата: осигуряване на ка4ествено медицинско обслужване с абсолЮтно безплатно раждане и минимални такси за прегледи (при мен даже бяха изцяло безплатни поради патология) без дори в слу4ая Сонита да е платила 1 цент данъци в Италия (може и да греШа)  Thinking


приятен уикенд и от мен

За раждане,  доколкото знам нищо не се плаща, Джоя!  Peace Имам 3 ехографии към болницата също абсолютно безплатни! Плащам за извънредни и за гинеколог, това обяснимо, щом е на частно. Доколкото знам в Бг таквоа нещо като безплатно раждане няма, все на някого плащат ... Плащам изследвания, първия път 109 еуро, сега доплащам по 5 до 18 еуро средно, тъй като някои се покриват  Peace
Джоя, ако не броим фактурите ми с ритенута даконто и разни други дребни истории, май безплатното здравоопазване е по право, като регулярно пребиваваща, ако не бъркам ...

# 82
  • Мнения: 5 476
   Да не издребняваме,Соня е съпруга на италиански гражданин все пак,абсолютно е в правото си. Peace
   newsm78  Има много повече фрапиращи случаи  на хора,които  се лекуват  на гърба на данъкоплатеца. Confused
    Да не говорим,че за незаконните екстракомунитари се полага и пермессо до 6 месец след раждането. Peace

 

# 83
  • Мнения: 3 388
Джорджа, то остана и такива минимални права да нямаме поне  Rolling Eyes Все пак това са елементарни неща, не е някакъв лукс в здравеопазването. За сравнение само в Германия какви условия имат, както отворихме дума преди малко в отчетните ...
Малко извън темата, но все в тази връзка- никак не е достатъчно това, което прави итал. държава за майките - по време на бременност и след това, в това число и работещите най-вече! Наслушах се на абсурди от мои приятелки, родили наскоро- за отношение от страна на работодател, заплащане, майчински и пр. ...  Confused
Да не говорим за нулевото поощряване на раждаемостта.

# 84
   Да не издребняваме,Соня е съпруга на италиански гражданин все пак,абсолютно е в правото си. Peace
   newsm78  Има много повече фрапиращи случаи  на хора,които  се лекуват  на гърба на данъкоплатеца. Confused
    Да не говорим,че за незаконните екстракомунитари се полага и пермессо до 6 месец след раждането. Peace

 

Ама разбира се 4е има право такава им е системата, всеки има право, никои не те гони за вноски, да ти спира правата и про4ие методи на някои други системи.
Но както и да е все ми е тая ..... просто се подразних на цитирано от мен изказване, това е.  

# 85
  • Мнения: 3 388
Джоя, медудругото, точно тези болници, които си посочила, гарантират почти на 100% епидурал. Е, някои са ми доста далеч, ама това си е мой проблем  Laughing
Друг е въпросът, че на една моя позната, която роди в Буцци наскоро, не са й сложили епидурал, тъй като имало някакви спешни случаи и на момента преценили, че тя може да мине и без  Rolling Eyes
Та, навсъкъде се случва според мен, както се е получило и при Чумби! ...

# 86
  • Мнения: 6 390
....и на момента преценили, че тя може да мине и без  Rolling Eyes

ами то не винаги има време, или нужда от епидорал...
Защо си се хванала така за този епидурал  Thinking

# 87
Сонита, приятен уикенд ти желая не ги мисли ве4е тия неЩа ... мен въобЩе не ме интересуват в момента ....

4ао

# 88
  • Мнения: 3 388
....и на момента преценили, че тя може да мине и без  Rolling Eyes

ами то не винаги има време, или нужда от епидорал...
Защо си се хванала така за този епидурал  Thinking

Ами защото искам да ми я сложат, ако имам нужда. Все пак като има алтернатива за сравнително безболезнено раждане, защо да не я използваме  Peace

# 89
  • Мнения: 7 914
гледам за епидурала сте се се разговорили... то на мен като ми я сложиха, че и по тяхно предложение... каква полза.. само дето ме тровиха , че и гадния катетър като бонус -  нали не ме хвана и аз им казвам че ме болипък те:" не можела чак толкова да ме боли ooooh! "
 а аз на болка си издържам  :xarms

сега с кеф бих я отказала Peace

Общи условия

Активация на акаунт