Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 16

  • 14 483
  • 282
  •   1
Отговори
# 240
Diviana,problema ne e v imeto ,a v parolata.Ne ja pomnja.A i neznam na koj E-mail e registrirana.Ti znae6 li na koj e-mail e registrirana i ako "da" moje6 li da mi ja izprati6.
Izvinjavaj za glupostite ,s koito te zanimavam,no maj e vreme da zapochna da si gi zapisvam tezi neshta Embarassed

# 241
  • Мнения: 4 390
Рая, последната ти регистрация е от 22 юли 2007, значи преди 4 дни. Не може да не си помниш паролата, която си вкарала. Регистрационен мейл не ти трябва изобщо, защото аз активирах профила ти и той е действащ вече.
Остава да влезеш с потребителското име и паролата, която си заявили при регистрацията, която си направила преди 4 дни.
e-mail използван при регистрацията ти от 22 юли  - ***@yahoo.com
Парола няма как да ти пратя, не разполагам с такава. Grinning
Поздрави


Последна редакция: вт, 31 юли 2007, 03:44 от Дивиана

# 242
  • Мнения: 4 390
Дивианко, как мина морето, таз година води ли пак племенника?
Идеално беше. Най-големите горещини там ги изкарахме, слава Богу.
Тази година племенникът ми ще ходи с гаджето си на море.  Grinning
Вече е на 16 и го е срам леля му да го води, келеша. Wink
А вие как я карате с Дана? Hug

# 243
  • Мнения: 563
Привет и от нас момичета Grinning
Благодаря ви за милите пожелания, разплакахте ме Heart Eyes
Вчера ни изписаха от болницата и вече сме си вкъщи; всичко мина добре - Даниел се роди за около 7 часа, 3030 гр. 53 см. след 4 дни преносване. Когато имам време ще кача снимки и ще пусна линк. Баткото е доволен засега че имаме бебе, ще видим дали все така ще продължава Laughing
На всички рожденници и нови мами - голямо честито; не съм имала време да прочета цялата тема, но ще наваксам Laughing
Много хубава седмица на всички   bouquet

# 244
  • Canada
  • Мнения: 231
Здравейте  Hug

Честито ти детенце Даниел, Sylvi! Да сте живи и здрави!

Росист, MrsK, надявам се скоро да ни зарадвате с бебешки новини baby_neutral Много леко раждане пожелавам и на двете ви. Не остана еййй  Hug
MrsK, аз до последно имах чувството, че не аз ще раждам, а някой друг, много далечно ми се виждаше всичко. Дори тръгвайки за болницата, за предизвикано раждане, пак нямах чувството, че ще съм аз Blush
p4eli4ka, и аз съм с чувството, че не аз ще раждам Simple Smile Никакви симптоми, нищо! А и не ми се разхожда много-много, гледам все да съм си вкъщи на хладно  Sunglasses Е, днес ще се насиля да отида до близките магазини, но то и моето не е нормална работа - от никакво движение и хоооп - разходка 1.5 км  Laughing
Момичета, а някоя от вас ползвала ли е от тези автоматичните (не ръчни) помпи? Аз за сега няма да купувам, все се надявам, че няма да ми трябва, но ги оглеждам, за да зная какво да търся, ако ми се наложи.
Kalida, относно име - гравитираме около 3, по-точно - мъжа ми, който уж няма претенции; аз щедро съм отпуснала 17-18 имена за синчето  Laughing ; май ще разчитаме на това детето самО да си избере име Simple Smile
До скоро!

# 245
Diviana,ami ima kak.Ne ja pomnja,zashtoto tova beshe porednata registracija,na kojato ne poluchih posledvashtijat ja e-mail ot bg-mamma i az prosto ne namerih za nujno da pomnja kakvo sum pisala.  Confused Izvinjavaj oshte vednuj.Mislish li ,che moga da se registriram pak ,da ti kaja koe potrebitelsko ime da aktivirash(zashtoto predpolagam che pak njama da polucha vuprosnijat e-mail),a puk az shte zapomnja parolata,za da vljaza sled tova?
Zashto ne poluchavam vuprosnite e_maili?
Blagodarja ti oshte vednuj

# 246
  • Мнения: 4 390
Diviana,ami ima kak.Ne ja pomnja,zashtoto tova beshe porednata registracija,na kojato ne poluchih posledvashtijat ja e-mail ot bg-mamma i az prosto ne namerih za nujno da pomnja kakvo sum pisala.  Confused Izvinjavaj oshte vednuj.Mislish li ,che moga da se registriram pak ,da ti kaja koe potrebitelsko ime da aktivirash(zashtoto predpolagam che pak njama da polucha vuprosnijat e-mail),a puk az shte zapomnja parolata,za da vljaza sled tova?
Zashto ne poluchavam vuprosnite e_maili?
Blagodarja ti oshte vednuj

Да, регистрирай се отново, то друго не остава, щом не помниш паролата си.
Когато го направиш, напиши ми потребителското си име, за да активирам регистрацията ти.
Случва се, потребители да не получават регистрационни мейли. Не знам защо.

# 247
  • Мнения: 319
Хей, къде изчезнахте всички ooooh!
Розмонтия, Роси, още в комплект ли сте Thinking Че ви мисля всеки ден Blush
Ние с дребното сме добре, ама нямам никакво време да пиша. Още повече, че нашия тати е в отпуска и гледаме максимално да се възползваме от присъствието му, за да миткаме насам-натам Peace Подадохме документите за паспорт на Флоранс, подадохме и за социален номер, открихме й спестовен влог (REEE) сега остава да ни пратят документите й по пощата.
За тия които са заверявали скоро акт за раждане във Външно министерство: можете ли да ми кажете някакъв телефон, на който мога да се обадя, или направо работно време, за да отидем на място. Моя приятелка ми каза, че вече не приемали актове за раждане по пощата, защото имали проблеми и вече искали да се ходи на място.
И още един въпрос: колко време ще ми отнеме в Бг изкарването на гражданство? Някои ми казаха, че ставало веднага, някъде четох че отнема около месец. Объркана съм много, помогнете ooooh!

# 248
  • Canada
  • Мнения: 272
p4eli4ka - най-отдолу на линка ще видиш телефоните за контакт и работното време. Никъде обаче не пише, че не приемат документите по пощата. Не се притеснявай, просто им се обади за всеки случай:
http://www.dfait-maeci.gc.ca/common/authentication_documents-en.asp
Иначе аз съм си още две в едно, ама компютъра беше "лекуван" вчера, а и за днеска има  Grinning, та затова не съм влизала. Чувствам се чудесно (разбирай никакви признаци за раждане), даже се каня да ходя на сутрешно парти. Sunglasses
В България, на мен ми отне три седмици изкарването на гражданството (а от общината ми бяха казали мах. две). Струва ми се че зависи от това колко им се работи на служителите  Simple Smile

# 249
  • Мнения: 449
И още един въпрос: колко време ще ми отнеме в Бг изкарването на гражданство? Някои ми казаха, че ставало веднага, някъде четох че отнема около месец. Объркана съм много, помогнете ooooh!

На нас ни отне 2 дни, но това е в малък провинциален град като Севлиево.  Peace Даже бях безкрайно очудена, когато ми се обадиха от Общината по GSM-а, за да ме известят, че документа е готов и мога да си го получа, когато ми е удобно. Предполагам, че в София ще отнеме повече време. Ти в кой град ще си подаваш документите? Всъщност условието е, че се подават там където се води по последно местожителство майката.

# 250
  • Мнения: 3 932

 Минервата, твоята майка за колко време идва. Аз се чудя, ако моята дойде колко време ще бъде златната среда- хем да разгледа, но хем да не и доскучее.


Предишния път ти отговорих доста лаконично, че бях на работа...
Ми на моята специално няма лесно да и омръзне, нали е с любимия си внук, той е безкраен извор на забавление...а с основните места за показване 6те се справим за тези 5 седмици-Отава, Кебек, Торонто и Ниагара са основните дестинации.

# 251
Здравейте на всички !
 Аз се включвам  рядко, но гледам да следя емоциите в темата Simple Smile
Честито първо на всички мами сдобили се с малки сладки бебчета напоследък!
Честито и на вас скъпи рожденници, макар и на патерица!
Писанка, сигурно си имала страхотен успех с баклавата по рецепта на Каролина.
Ако не е тайна мили дами, може ли някоя от вас двете да я сподели, защото отдавна се каня да направя и аз една на домочадието, ама знам само една традиционна рецепта и то тя не винаги се получава Laughing?

# 252
  • Мнения: 96
Здравейте отново на всички от мен. Включвам се за малко да ви се похваля, че на 25ти юли се роди прекрасната ми дъщеря Ирина. След тонове емоции сме си в къщи и се опитваме да въведем в релси новия си живот.   Heart Eyes

Само с 2 думи искам да ви кажа, че в Онтарио ако нямаш усложнения на бременността те гледат само 2 пъти на ултрасаунд. И така от супер нормална бременност и с безкрайно "фалшиви" контракции, занасяйки се в болницата, ме прехвърлиха в high-risk защото.. прекрасната Ирина беше в breach позиция - а аз май вече имах разкритие. Това всичкото за тези, който очакват бебчета - ако имате начин изврънкайте си още ултрасоунди - че да няма изненадки. 

# 253
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
Emi w Ottawa , честита дъщеричка!!! Да ви е жива и здрава! Да ви носи много радост, усмивки и настроение! Flowers Four Leaf Clover

# 254
  • Мнения: 449
Eми, честита рожба!
Да расте здрава, красива, щастлива, малко палава и много послушна Ирина!
На теб и твоето семейство желая най-прекрасните мигове заедно!


Писанка, сигурно си имала страхотен успех с баклавата по рецепта на Каролина.
Ако не е тайна мили дами, може ли някоя от вас двете да я сподели, защото отдавна се каня да направя и аз една на домочадието ...

Разбира се, че може Саня щом имаш мерак да правиш:

Баклава

1 пакет точени кори
125 гр масло

за плънката:
1 ч.ч смлени орехи
2-3 с.л захар
1/2 ч.л канела

за сиропа:
2 ч.ч захар
2 ч.ч вода
1 ванилия
канела по желание  (1/2 ч.л.)
кора и сок от лимон (става и без тях)

На котлона се слагат захарта и водата до разтапяне на захарта. Добавят се ванилията, канелата и парчета кора от лимон (само жълтата кора, без бяло). След като се сгъсти се маха от котлона, вадят се парчетата кора и се добавя сока на половин лимон.
Разтапя се маслото. Точените кори се сгъват на две (по средата на късата страна) и се намазват с масло. Слага се плънка и се завива на стегнато руло. Рулцата се редят в тавичка, заливат се с останалото масло и по желание може да се нарежат на две, четери, калкото поискаш. Пекат се до зачервяване на 180 - 200 градуса С.
Горещите баклавички се заливат със студения сироп или обратно - студени баклавички с топъл сироп. Накрая ги поръсваш със смлени орехи.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт