Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 16

  • 14 485
  • 282
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 199
Еми в Отава, честита ти дъщеричка Grinning
Росист и Роземонтия (бивша), желая ви леко раждане и много скоро да ни зарадвате с хубави новини!

# 256
  • Мнения: 274
 Flowers SunflowerЕми честита ти дъщеричка! Много да ви радва!. Леко възстановяване на теб! Flowers Sunflower

# 257
  • Мнения: 24
Еми честита ти дъщеричка! Много да ви радва!.

# 258
  • Мнения: 2 959
...на 25ти юли се роди прекрасната ми дъщеря Ирина...
Столичното Еми, поздравления!
Честита Ти дъщеричка с красивото БГ име Ирина!


Да Ти е жива и здрава, много радост и приятни емоции да Ви носи!

# 259
  • Мнения: 96
Благодаря за пожеланията! Леко раждане на очакващитете мамчета!
До скоро от мен- света се върти около Ирина сега и не знам вие как го правите, ама се чудя как ще имам време да смествам малко "личен" живот с нейното гледане.. да видим!:)

# 260
  • Мнения: 417
Ели, Честита малка принцеска! Да ти е жива, здрава, да спинка спокойно и много да ви радва!

На теб бързо възстановяване, а що се отнася до съчетаване на бебка с "личния живот" - много бързо ще влезнеш в ритъм и ще видиш че не е невъзможно Simple Smile

# 261
  • Мнения: 319
Честито на Еми малка сладуранка baby_neutral Да расте здрава и послушна малката Ирина, а на мама бързо възстановяване  bouquet

Абе Розмонтия се изгуби, намирисва ми на бебеееее  baby_neutral (пък може и моята Флоранс да е напълнила памперса, затова да ми намирисва Mr. Green)

Роси, мерси за сайта. И адреса видях, и работното време, както и други полезни неща. Ние така или иначе ще ходим до Отава да покажем града на свекърва ми, тъй че ще съчетаем полезното с приятното Flutter Дано изкарването на гражданството да не отнеме повече от 2-3 седмици, че ние може би за месец ще си ходим. Ако знам че може да отнеме повече, освен да планираме предварително престоя ни да е малко по-дълъг.

Каролина, аз ще подавам документите за гражданство във Варна. Там се водя по постоянен адрес, дано да стане по-бързичко Praynig

Абе я кажете, някоя от вас, която е родила тук и е вадила бг гражданство, взимали ли сте си еднократната помощ за раждане от БГ? Една позната ми каза, че след като е родила тук, отишла е до Бг, изкарала е гражданство на бебето, и с българския акт за раждане е подала молба за еднократна помощ при раждане. Сега тази помощ е 200лв. и никъде не пише, че детето трябва да е родено в Бг. Пише се, че детето се отглежда в Бг и това е. Ще се радвам ако някоя от вас е получила тази помощ да ме светне, лесно и бързо ли става номера. Все пак моята позната това го е правила преди 2 години, не знам дали не са въвели някоя промяна в законите.

# 262
  • Мнения: 319
Розмонтия още не е родила, или поне не и до днес наобяд, когато е била активна във форума Peace (това с понамирисването е било от памперса на Флоранс, току що го смених Joy)

# 263
  • Мнения: 398
ЕМИ, Честита ти малка дъщеричка и от нас със Софито Да ти е жива и здрава и да е голяма късметлийка.    bouquet

Имамаме си още едно столично бебче. Laughing

Много се радвам за новите попълнения. Чакаме сега новини и от Монреал по същата тема. Малката вече знае, че ние ще имаме бебе и целува корема. Дори онзи ден ме остави да погушкам едно друго бебе. Heart Eyes

П4ели4ка, и нашият акт за раждане стана за 2 седмици в Бг. Нне знам как стои въпроса за онези 200 лв. енократна помощ в Бг, но и не съм се интересувала честно казано. Халал да са й тези пари на българската държава...

Шеметче, нещо се изгубихте. Да не сте по морето

# 264
  • Canada
  • Мнения: 272
Еми - честита ти дъщеричка Ирина!

Явно раждането не ти е било леко, но като се възстановиш със сигурност ще  намираш много повече време за себе си.
p4eli4ka - еднократната помощ от 200 лв. се дава за първородено дете.(т.е единственото условие е да е български гражданин, независимо къде е родено). Имаш право на тези пари, мисля че докато детето навърши три години. Само че имаше нещо, че трябва да си ги получиш лично, а това е след около месец ( или при нас поне беше така) от подаване на молбата.
Poupon - имаш още време да си потърсиш парите  Mr. Green Чудесно е, че дъщеричката ти вече възприема ролята на по-голяма сестричка! Heart Eyes

# 265
  • Мнения: 449
Пчеличке, полага ти се еднократна помощ. Не знам доколко е етично и морално да си вземат тези пари от държавата като не отглеждаме децата си там, но щом ги дават защо пък да не се възползва човек. Аз имам братовчедка, която работи в социалните служби и тя ми обясни каква е процедурата. Значи с оригиналния Акт за раждане, който ще ти дадат от Общината трябва да отидеш в Социалната служба и да подадеш Молба-декларация за еднократна помощ. Парите не се дават на ръка, а се изплащат след около 1 месец на банковата ти сметка. Това означава, че ако си нямала  досега ще трябва да си откриеш твоя лична. Не може на съпруга ти.  Naughty Освен това да знаеш, че докато се обработват документите ще ти задържат българския оригиналнен Акт за раждане. На мен трябваше да ми го върнат на 15.07., а аз пътувах за Канада на 10.07. и добре, че беше братовчедка ми да ми го извади по-рано.

# 266
  • Мнения: 174
Канадски мами, не мога да намеря темата на Американските мами, затова питам Вас...:

Кои марки бебешка козметика ползвате/ се с4итат за добри по нашите краища? (по възможност хипоалерги4на/ медицинска и т.н.)

Благодаря!

  bouquet

# 267
  • Canada
  • Мнения: 231
Emi w Ottawa, честита дъщеричка Ирина!   bouquet Да сте живи и здрави!

Розмонтия още не е родила, или поне не и до днес наобяд, когато е била активна във форума Peace (това с понамирисването е било от памперса на Флоранс, току що го смених Joy)
p4eli4ka, бебето ще го раждам като отворите новата тема!  Mr. Green Сега на 14-та стр. не ми се ражда!  Mr. Green
Днес ходих до болницата, но не защото беше толкова наложително, а защото нямаше кой да ме прегледа - заради трафика си изпуснах часа, срещнахме се пред асансьора и отказаха да се върнат заради мен. "Дадоха ми" час за сряда - никой никъде не отбеляза, явно ще съм натрапник.
В болницата ме посрещнаха супер любезно, измериха тоновете на бебчо и всичко както си му е реда.  Simple Smile Толкова ми хареса отношението, че може и направо там да отида, вместо за новия час!  Mr. Green
Мерси ви за пожеланията Hug, важното е бебо да е жив и здрав.

# 268
Еми честита дъщеричка ! Да ви е жива и здрава , за радост и гордост на цялото семейство принцесата  Ирина !
Каролина, мерси много за рецептата ! Така описана баклавата изглежда много вкусна!При първи удобен случай ще я изпробвам ( и ще се похваля) ! Simple Smile

# 269
  • Мнения: 2 959
...не мога да намеря темата на Американските мами,...
Nanny Ogg, наистина е малко трудно да ги откриеш с тез заглавийца вече, но заповядай , в момента са на хумористична вълна.
...бебето ще го раждам като отворите новата тема!...Сега на 14-та стр. не ми се ражда!...
MrsK- сладуранка си! Да погалиш коремчето, моля!
Росист, и при Теб изглежда всичко е спокойно, бебо му е добре вътре?!
Пейко, а Ти къде изчезна?
Кафяво Мече, Вие с Коконка май и двечките на Януарчета ще се радвате? Докъе стигна с амниоцентозата, взе ли решение вече?
...която е родила тук и е вадила бг гражданство, взимали ли сте си еднократната помощ за раждане от БГ? ...
Пчелице, Дана има бг гражданство, но вземането на пари оттам не бих направила, дано ги дават на истински нуждаещи се сем- ва. Как върви кърменето, Флоранс мина ли някой от растежните кризи?

Общи условия

Активация на акаунт