Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 16

  • 14 483
  • 282
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 932
До месец и ние ще се присъединим към вас. Simple Smile
На мама Вени и Минервата ще сме съседи, в Ласал ще сме.

Супер, кога пътувате и къде в ЛаСал сте се ориентирали?

....И аз си имам хубава вест:намерих детска градина на детето мии днес му беше 4-ти ден...

В коя детска градина се записахте? Да не е в Жоли кьор...(чиста проба любопитство).
А това с адаптацията е неизбежен етап, просто при някои продължава по-дълго, при др. не...

# 226
  • Мнения: 625
МИНЕрВАта,зад тая чиста проба любопитство знам ,че се крие нещо и ако ми кажеш какво е ще ми е от полза,защото детето ми наистина е в Жоли кьор.

# 227
  • Мнения: 274
мамо Вени, наши приятели също пристигнаха в Монтреал преди 3 месеца и много бързо намериха градина за детето си почти веднага и бяха много радостни, но детето плачеше всеки ден и не искаше да ходи в градината, а то е ходило в Бг с желание на градина. Та го мъчиха така 3 седмици и усетиха че детето се стресира и спряха градината, сега му търсят по добра градина и определено казаха ,че сега не мислят да бързат ,а предпочитат да подберат градина с добри отзиви. Незнам дали това е същата градина, защото аз съм в Отава,но просто ти го споделям като опит. Може наиситна да е от градината.

# 228
  • Мнения: 625
 Yanadark,не знам дали е и от градината,но детето ми е за първи път на детска градина и за първи път се отделя от мен,а той е наистина много привързан към мен.Така,че  която и градина да беше знам,че положението щеше да е същото(или почти същото).Естествено ,ако видя,че нещата наистина не отиват на добре ще си помисля дали да не го спра и по-нататък да опитаме пак.А относно това дали една градина е добра или не има винаги различни мнения,а за момента нямахме никакъв избор,защото в 5 други градини в квартала ми отказаха категорично да го приемат тази година и само в 2 от тях се съгласиха да го запишат в листа на чакащите.
 МИНЕрВАта,аз чак сега видях,че си ми писала преди няколко дни,че синът ти се мести от една детска градина в друга и т.н и затова те моля да ме извиниш и ако предположението ми е вярно ще те помоля да ми разкажеш нещо повече за това преместване и от какво точно беше недоволна.Може и на лични да ми отговориш(ако искаш,разбира се).

Последна редакция: ср, 25 юли 2007, 22:15 от mama Veni

# 229
Chestito na Nikol na Raia i mnogo shtastlivo detstvo!!! 

Momicheta blagodarja vi ot surce za pogelanijata,mnogo ste mili,blagodarja.

po nikakuv nachin nemoga da vljaza v temata kato registrirana,samo kato gost.ve4e se registrirah 5 puti s razlichni imena i e-maili i nemoga da polucha pismoto ot bg-mamma ,za da produlja.njakoj sbluskval li se e s tozi problem

# 230
  • Мнения: 4 390
Честито на НИкол на Рая и много щастливо детство!!!
Момичета благодаря ви от сърце за понежалнията, много сте мили, благодаря.
По никакъв начин не мога да вляза в темата като регистрирана,само като гост.вече се регистрирах 5 пъти с различни e-maili и не мога да получа писмото от bg-mamma, за да продължа.някой сблъсквал ли се е с този проблем?

Имаш два регистрирани профила.
Профил: rayaivanova с екранно име RayaI. Дата на регистрация:  четвъртък, 08 март 2007, с 6 мнения.
Може би проблемът ти идва от това, че се опитваш да влезеш, като изписваш вместо rayaivanova - RayaI.
Другата ти регистрация не е активирана.
Тя е Профил: IRaya, екранно име IRaya.

Опитай да влезеш с rayaivanova и паролата си.
Ако не се получи, ще активирам новата.

# 231
Diviana,blagodarja ti.Veche ne si spomnjam koja e parolata za tova ime.Ima li nachin da iztriesh vsichko i prosto da se regisriram nanovo.oshte vednuj mnogo ti blagodarja za otgovorite.

# 232
  • Мнения: 369
 Здравейте момичета,

 Пупонче, честит ти ден ден и от мен  Heart Eyes С пожелание за едно прекрасно раждане и всичко наи-хубаво.  bouquet

 Росист, моля те включвай се сега по-често, дори всеки ден. Така че можем и ние да сме в течение на нещата.

 Минервата, твоята майка за колко време идва. Аз се чудя, ако моята дойде колко време ще бъде златната среда- хем да разгледа, но хем да не и доскучее.

 Момичета, утре имаме potluck в работата и аз след малко умуване направих баклавата на Каролина и салата с макарони и риба тон.  Ще правим и на една колежка baby shower, така че сигурно ще бъде веселба. А пък и като го знам  от мойта работа, направо "утре може да го пишем дъждовен" Laughing

# 233
  • Мнения: 3 932
МИНЕрВАта,зад тая чиста проба любопитство знам ,че се крие нещо и ако ми кажеш какво е ще ми е от полза,защото детето ми наистина е в Жоли кьор.

Аmи ни6то стряска6то няmа, просто следвах логиката, за6тото знаm, 4е се освободиха mеста....6те ти допи6а на ли4ни и на латиница, 4е се изmъ4их с тази клазиатура...[

quote author=Pisanka link=topic=202881.msg4547903#msg4547903 date=1185420120]
 
 Минервата, твоята майка за колко време идва. Аз се чудя, ако моята дойде колко време ще бъде златната среда- хем да разгледа, но хем да не и доскучее.

[/quote]

За 5 седmици...

# 234
  • Мнения: 4 390
Diviana,blagodarja ti.Veche ne si spomnjam koja e parolata za tova ime.Ima li nachin da iztriesh vsichko i prosto da se regisriram nanovo.oshte vednuj mnogo ti blagodarja za otgovorite.

Не, не мога да изтрия профила ти. През определен период от време, администраторите на форума изтриват такива, които не са ползвани дълго време.

Можеш да ползваш последната успешна регистрация, сега ще я активирам.
Говоря за:
Профил: IRaya, екранно име IRaya, Дата на регистрация:  неделя, 22 юли 2007, 07:02.

П.С. Активиран е вече.
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=71551;sa=summary

# 235
  • Мнения: 2 959
Силвия Алексис, честит Рожден Ден на порасналата Ти принцеска!


Да Ти е жива и здрава Алексис, весело и безоблачно детство й желая! Хубав празник с балони и подаръци, свещички и усмихнати лица да има!

...Вие на коя дата сте ?...
Янадарк, на втори е Дана. А за партита тук, като се появи Надето тя ще Ти каже, последно беше открила доста хубаво детско заведение за Дени, обаче в Торонто.
... Росист, моля те включвай се сега по-често, дори всеки ден. Така че можем и ние да сме в течение на нещата...
И Тя, и столичното Еми, и Мимчето, и МисК, май някоя от тях ще е следващата след Силвито. А Ти не се ли чу отново със Силвито? Успех с баклавата утре.
Суйти, а Ти къде се загуби? Как сте с Криската, кара ли колелото, сега ние с Дана сме на таз тема, ама още не може да схване идеята.
Шеметче, заминахте ли вече на Черноморец? Ако е така хубави морски моменти Ти.
Пейко, как Си, Съседке?
Пупонка, Крисимам, Кивито, как вървят документите за поканите, изпратихте ли ги вече?
Пчелице, как е в Монтреал, успявате ли да ходите някъде по фестивалите с малкото желая!
Цветенце?
Снежи, докога сте в БГ с Деси& Слава, Татито ще идва ли да си Ви прибира или сама ще бъдеш и на пътя обратно?
Дивианко, как мина морето, таз година води ли пак племенника?

# 236
  • Canada
  • Мнения: 272
Честит Рожден Ден на Алексис!

Много весел празник ти желая, мило момиченце! Много щастие и усмивки в днешния ден!


 Росист, моля те включвай се сега по-често, дори всеки ден. Така че можем и ние да сме в течение на нещата.

 

Ето, влизам да се отчета Laughing. Вчера имахме малко вирусче в компютъра, което обаче ни позатри някои фаилове от windows-а, така че мъжа ми си имаше забавление цяла нощ, та и събота и неделя май ще има Mr. Green
Иначе аз съм си спокойна, първия път преносих седмица и сега не се навивам за нищо - чакам си спокойно Wink

МИНЕрВАта - ще и дойде времето на твоята картичка, ама иска търпение Laughing

# 237
  • Мнения: 327
. А доктора ни препоръча да вземем едни прахчета Gastrolyte - още не се е налагало да ги ползвам и дано не се наложи, но от тукашните мами разбрах че в бг аптеките не се предлага подобно нещо - може и просто те да не знаят.

Шеметке,  за какво се използват тези прахове?

Снежи,  как се казва това нещо против поврьщане?

# 238
  • Мнения: 449
Здравейте, момичета!

Аз малко със закъснение, но все пак да честитя на имащите поводи за радост.

Petitepeste и sylvi, честито бебче !
Да са ви живи и здрави синовете и много поводи за радост и гордост да ви носят.


Честит Рожден Ден на Алексис. Весело и безгрижно детство й пожелавам.

Пупонче, честит рожден ден на патерица. Леко раждане ти пожелавам и като подарък да получиш най-сладкото и здраво бебче.

Писанке, с тая баклава нахрани половин Торонто.  Heart Eyes Хайде да кажеш после харесват ли я канадците.

# 239
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Шеметче, заминахте ли вече на Черноморец? Ако е така хубави морски моменти Ти.
Още не сме - чакаме си таткото и в понеделник пътуваме към морето ... ако не ни мине котка път, че като си знам късмета до последно ще съм на тръни.
Шеметке,  за какво се използват тези прахове?
Кроко това е точно против повръщане и разстройство - и за след това против обезводняване. Даде ни го като му казахме, че се каним да ходим до морето и понеже човека е на ясно, че стомашно-чревните разстройства се проявяват там по-силно тутакси реагира. Може да се ползва и от възрастни и от деца. Дано обаче не стигаме до тях, че малкия както не ще да пие нищо различно от мляко, ще се видя в чудо как да му го дам този разтвор....

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт