Рицарки на бялото кантарче - 30.07. - 05.08.

  • 18 698
  • 578
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 1 531
днес ям баница със сирене на корем и сутринта ядох сандвич. нарочно ям въглехидрати, максимално си оползотворявам почивния ден. от утре - пак стриктна. сигурно и утре кантарът ще ме разплаче, но ще се постарая през седмицата.
ама много вкусна баница направих (ванче, това с онова сирене). то стана като пита де. как да не си хапне човек?

# 556
  • Мнения: 2 897
как да не си хапне човек?

С повечко воля  Peace

(Aз мисля да заема ролята на вечно напомнящата за грешки и караща се за такива, все и една такава трябва да има в бандата, нали  Twisted Evil).

# 557
  • Мнения: 1 531
хехе, да, така е. ама аз в случая го казах в общия контекст.днес бях решила да ми е високо въглехидратен ден и съвсем съзнателно направих баница:)

# 558
  • Мнения: 2 040
Дени, лошото е, че само с воля не става.
Ти карай само на кило плодове 20 дни -
пък после като се наплюскаш - казвай си че трябва воля.
Знаеш ли колко съм се обвинявала и презирала, че нямам воля.
Докато не осъзнах, че не е вярно. Не е само въпрос на воля.
Воля е да си наложиш например да спортуваш редовно.
Но с яденето - не съм съгласна че е само воля.
Организмът си иска някой неща и те побеждава.
Затова освен воля - трябва да го прилъжем  Grinning
Включително и бутайки му някоя баница от време на време.
Аз например забелязах, че съм  с по-стабилен и успешен режим -
в периодите, когато почти всеки ден си позволявам по някое мъничко прегрешенийце.
Например - цял ден режимна на 6 - но с един бонбон.

  bouquet

# 559
  • Мнения: 2 040
Оххх, как завиждам на хора, дето не се изкушават  Blush
 
Цитат
Aз мисля да заема ролята на вечно напомнящата за грешки и
караща се за такива, все и една такава трябва да има в бандата, нали
Denichkata давай  Hug
тая роля е най-важната   Heart Eyes

казвам лека нощ на бандата  newsm46

# 560
  • Мнения: 2 897
За всеки човек е различно.
При мен е въпрос на навик и на тотален отказ явно.
Аз по-скоро мога с години да не ям сладко и тестено, отколкото веднъж седмично да си позволявам по малко.
При теб пък е обратното.
Ама все си мисля, че прегрешения може като си минал известен период на задържане, а не по време на диетата.
Но това е само лично мнение.
А за въглехидратни дни, гала вечери и лъжене на организма - все си мисля, че плодове, натурално мюсли, варени картофи, ориз и т.н. са по-подходящи.
Отново лично мнение.
Aз си падам и малко твърде педантична, та и от тази гледна точка прегрешенията органически ме дразнят (и мои, и чужди).

# 561
  • Мнения: 2 040
Ох, ако му се яде сладолед на човека -
ти го прилъгвай с варени картофи до утре - няма да успееш -
хем ще се наблъска с варените картофи, хем накрая
ще опатка и сладоледа  Joy Joy Joy

Лично според мен е най-важно цялостната, обща промяна на хранителните и двигателните навици.
Това става постепенно, а и все пак ние не живеем под похлупак.
Около нас щъкат хлапета със сладоледи, мъжа ти иска баница, ходиш на гостита с торти....

# 562
  • Мнения: 2 897
Ако му се яде сладолед на човек ще му ръгам кисело мляко с плодове и желатин, престояло малко във фризера  Crazy

# 563
  • Мнения: 2 040
Браво на теб  Heart Eyes  bouquet
Трябва да изчезвам.
Малкото хлапе заспа на стола до мен докато ме чака  Mr. Green

# 564
  • Мнения: 1 531
деничка, аз съм на диета от ноември месец. както се досещаш сваленото го задържам засега. нормално е от време на време да се хапне и сладолед и баница и картофи и като се събереш с приятели да изпиеш чаша вино или една малка бира. не е голямо прегрешение, когато като цяло се храниш режимно и ходиш на спорт. това си е мое мнение. в края на краищата диетата не е карантина.

# 565
  • Мнения: 2 897
Това, което дискутираме - няма правилно и грешно.
Въпрос на гледна точка.
За мен не е карантина да не ям баница и сладолед, много си ми е добре  Grinning, но това отново си е до личен избор и усещане за нещата.
Бих хапнала млечен шоколад с чиста съвест.
За друго не се сещам, наистина.
Организмът ми явно вече наистина не ги иска всички "онези" храни.
При мисълта за пържола със сос от сметана и салата започват да ми текат слюнки.
При мисълта за вафла или баничка.. нищо.
Но ще видим до кога, както казва Нели Фуртадо Аll Good Things Come To An End (всички хубави неща свършват).

# 566
  • Мнения: 262
 
  Су , радвам се да те видя  Hug Колко килограма си качила до сега. Знаеш ли вече какво ще е бебчето.

 

 Уфф, не питай, от 49кг. сега съм 62кг. т.е. +13кг. Иска ми се вече да не качвам, но знам че няма да стане, има още три месеца. Но нищо, вие сте ми пример и ще ги сваляме догодина  Simple Smile 

# 567
  • Мнения: 1 531
су азру, прекрасно че се появи. отдавна не си писала тук:))))
как върви бременеенето? не им се шашкай на килограмите. ходи повечко пеша. минавай да разказваш. виж мариеткова колко е редовна:)

# 568
  • Мнения: 5 873
Лека нощ,мили мои!
до утре.

# 569
  • Мнения: 262
  Да, Мариетка много ме кефи и мен. Пожелавам й всичко да мине както трябва, че терминът й е доста близък, като гледам лентичката.
  Май ще наминавам по-често наистина, защото наистина сте много приятни. Например в отчетни въобще ни ми се пише и даже не ми се и чете, а се предполага че трябва. Но виж при рицарките си е друго.  Mr. Green Лека вечер!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт