Мами и татковци в Австрия - тема 6

  • 11 758
  • 299
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 439
Малеее, скъса се да вали, изкукуригахме с Начко у дома, едно тичане, едно чудо. На всичкото отгоре май му никнат четири зъба едновременно, два долу и два горе, и е някакъв ад!
Жени, да не би да пускаш на малката новините по ОРФ или доктор Хауз, че си така потайна. Или може би австрийската бундес лига, толкова скучно първенство, пък аз си мислех, че ние сме били най-зле  Joy
И аз съжалявам, че ги изпускам тия срещи, ама ние сме в най-неизгодна позиция от наше село до града да слизаме. Но ще дойдат и по-добри моменти.
Илиянче, дано Дани се поуспокои скоро, че да може и мама малко да се възстанови. Давай упорито от капките за колики, на които си се спряла.
Рита, ти си като Шинейд с твоята прическа, на мен лично ми харесват жени с 0 номер, намирам го за красиво.
Моля ви се, стискайте ни палци да се оправи времето, че иначе така жадуваният урлауб на Черно море другата седмица ще отиде на кино... Жени, какво казват твоите хора?

# 241
  • Мнения: 957
dusheto, 4 зъба наведнъж е май по-добре, отколкото всеки поотделно   newsm78.
Моят Бомбю се кротна детенцето и от вчера към 10 часа само спи, събужда се да яде, пак спи, разпищява се като дойде време да прави голямата работа, пак спи, после яде итн. до сега. Да видим до кога ще е този мир и спокойствие. След като отказва да стои в количка и трагетух му купих BABY BJÖRN. Да видим и това чудо. Не ми се иска да го пренебрегне и него, че вече не издържам от болки в гърба. Вчера го "метнах" на кантара с дрехите и сух памперс отива към 5,100кг., пък аз се тюхкам, че млякото ми било малко. Мъжът ми му вика Заугер Sunglasses, защото каквото да му дадеш го изсмуква  Grinning Вчера по едно време като се събуди явно беше много на кеф и нищо не го болеше ми раздаваше едни чаровни усмивки и издаваше едни такива сладки звуци " ауу", "а!" , много мило ми стана. Аз го бях сложила в графата "отчаян ревльо" а той какъв чаровник се оказа  Laughing

# 242
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Илианче, радвам се, че Бомбю е по-добре, пу-пу! Представям си какъв е сладък като раздава усмивки! Да го нацелуваш от мен! Надявам се със Бейби Бьорна на сладура да му е приятно да се разхожда! Имам позната на която детенцето е на година и половина и все още отвреме на време го ползва, за приспиване например.
Душе, не съм се чувала със сестра ми все още, но онзи ден гледах прогнозата за времето по БТВ и казаха, че в момента времето на морето е хубаво. Даже с мъжа ми се учудихме, че в София беше 14 градуса, а на морето 28 ! Довечера, като свършат новините, мога пак да те информирам за актуалната прогноза Wink

# 243
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
В момента дават по БНТ "Куче в чекмедже". Ееех, спомени, спомени! За момент се върнах в детските ми години, особенно със кадрите от някогашния изглед на централните софийски улици...Стана ми едно хубаво и същевременно тъжно, че това време никога няма да се върне, а ние одъртяваме с всеки изминал ден...
На вас как ви се отразява подобно връщане в детството?

# 244
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
И понеже сме българи все пак:
Честит празник! bg
Бъдете живи и здрави!

# 245
  • Vienna
  • Мнения: 266
" Е, в колко часа последно е срещата?!
 Просто питам, за съжаление няма да успеем да се класираме този път! Много късно видях, че ще има сбирка, а и при това лошо време не ми се иска да прекосявам почти цяла Виена!
Много ме е яд, защото отдавна искам да се запозная с Патенцето и Вяра! Щеше да ми е приятно да се срещна и с една френска мадама, имам предвид мама Щтрумф!"

Жени, мн съм смотана , грешка в 14.30 беше!
И аз искам мн да се запознаем, дано не се разо4ароваш, не сам от примерните майки, и жени! Mr. Green
 

"По въпроса за дребчовците, излиза, че аз съм най-лошата майка тук  Тали и телевизия гледа, и Милхшните яде, и месо, и франкфуртери, и бонбони, айде да не изреждам по нататък...
Надявам се да не ви разочаровам  Не ме разбирайте погрешно, и аз гледам да я ограничавам откъм "вредни" храни и занимания, но не винаги се получава"

Жени, това всеедно аз съм го писала, то4но снощи обяснявах на Дияна, 4е аз най/лошата майка излязох и мойто дете горкото само буклуци яде! Мн се 4удя, нали тук в австрия има мн вискок контрол и мн контролни органи дето следят за храната на детските градини, хи4 не ми се вярва да готвят само буклуци и вредни храни! ама знам ли  newsm78  ,а пък как ги оби4ам  тея псевдо вегетариянци Close 30год. на село лапали свин4ета и кокошки, прясно заклани, а сега вегетариянци. моето мнение е 4овек е вегетариянец когато е роден такъв! и децата мисля ,4е сами  трябва да решат дали да ядът месо или не , а не да им се забранява от родителите. Но тово е мето скромно мнение, не искам никой да обидя! Разни хора, разни идеали!

# 246
  • Мнения: 7 803
4естит праzник  Hug

# 247
  • Мнения: 4 399
Аууууууу, какво време, просто не е за вярване. Аз сериозно обмислям да пусна парното. И както напускаха лебкухените още в средата на Август по магазините, направо ми стана зимно и депресивно.  Прогнозата май не е добра и в следващите дни щяла да си остане горе-долу същата гадост. Sad

Душето, и ние на практика сме си на село и всяко слизане до центъра за нас е равносилно на пътешествие. А и като си помисля колко време трябва да прекара детето в спарения градски транспорт, и ми се изпарява всякакво желание да ходим по-далече от Донау парк или Пратер. Добре че не си падам по центъра и не страдам никак от липсата му.  Wink

А за зъбите, ами на моята дъщеря и никнат винаги по няколко и ми се разказва играта около големите кризи. Преди около 3-4 седмици и изникна последната двойка и смятах че ще имаме малко почивка. Но миналата седмица беше ужасно нервна, а вчера забелязах че един от кучешките зъби е пробил. И май ни се очертават в близко време и останалите да изкочат. Никога не съм предполагала че кучешки зъби пробиват толкова трудно, мислех че като са по-малки и зорът ще е по-малък, ама май засега те се оказват най-трудните.

# 248
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Аз днес пусках отоплението за малко, не за друго, ами заради нечовешките горещини това лято, Тали свикна да ходи разсъблечена и сега е голям зор да я накараме да се облече Mr. Green На нас също ни пробиват кучешките зъби и е нещо страшно. Аз знам от мои приятелки с по-големи деца, че тяхното изникване е най-трудно, болезнено и дълго. Тали миналата седмица дори два дни беше с температура. Не само, че е нервна, ами изпада в едни истерии, не е за разправяне.

# 249
  • Мнения: 4 399
Жени, точно за същите истерии и аз говоря. Това беше истински ад под небето.  #Cussing out Вече бях обявила че влиза предсрочно в троцфаза, но след като вчера видях кучешкия зъб и аз реших че е от зъбите. Такъв рев не бях преживявала досега, започва или от нищо или поради някаква незначителна причина и реве до побъркване. Имаше случаи когато не можех да я успокоя по никакъв начин в продължение на половин час. И това нещо като ми се случи 3 пъти на ден, ми се искаше да излезна някъде и да не се прибирам поне една седмица.  #Cussing out Не ми се мисли какво ще става като тръгнат следващите 3. Но пък аз бях чувала че вторите кътници са най-лошите за избиване, тъй че не се знае какво още ни чака.

# 250
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Абсолютно същата ситуация като при нас! Рени беше вече свидетел на този безспирен рев от страна на Тали, така че тя може да потвърди думите ми! Аз тайно се надявах до втората година да сме се сдобили вече със всички зъбки, но уви...Като я гледам Тали как се дере, хем се ядосвам, хем ми иде и аз да ревна! Представям си какво им е на малките душички! Няма начин да го прескочим този период, всеки го е преминал, така че, търпение, търпение и пак търпение му е майката! Wink

# 251
  • Мнения: 112
Zdraveite Mamita i Tate,
breh mnogo pisane mnogo ne6to.Mnogo mi e hubavo kato otvariam foruma-razni hora -razni mnenia.
Elflio ,izpusnala sam ragdaneto ti ,no si misleh prez otpuskata za teb.Radvam se  mnogo i az  za malkia beb4o .Pogelavam vi Gospod da go pazi  i neka nosi samo radost na mama i tatko.Nadiavam se 4e znae6 ,4e kolikite se pravokirat  i ot hranata s koiato se hrani maikata.Naprimer napalno neprepora4itelni sa :Kuchen  und Gebäck mit Backpulver,sehr frisches Hefegebäck,hart gekochte Eier,grobes Vollkornbrot,kohlensäurehaltiges Mineralwasser,rohe Milch.Zitrusovi plodove ne triabva sa6to za da ne se za4ervi dupenzeto.
Za krasta ti-dnes vidiah 4e  sa pusnali v Interspar vazglavnizi za karmene deto se uvivat okolo krasta-stra6ni sa  .ako moge6 vzemi si .Sa4uvstvam vi i na dvete s Reni ,no niama kak  minava se i prez tova-krast,koliki,bezsanni no6ti.Moia problem pak be6e 4e pieh mnogo te4nosti i triabva6e dobre da iz4isliavam kade ima toaletna po traseto kato izlizah navan.I razbira se zaradi tova ne mogeh da izlizam savsem sama .[Znaeh i vsi4ki probni  v magazinite s po-tiha muzika,za6toto tam si karmeh .
Patenze,mili4ka,
ako ostavim dezata sami da re6avat kakvo da iadat,kakvo da gledat,kak da se obli4at  6te doide moment v koito naistina 6te si grizem noktite i 6te si skubem kosite.Mislia 4e sega e momenta mama da kage  tova -da ,tova -ne,za da ne izleze edin den 4e fernzehenmuterkata  e zamestila maikata.Moia poznata vse mi se podigrava6e  4e ne vsi4ko pozvoliavam da iade deteto mi ,a sega tia ne moge da izleze ot zabolekarski kabineti i tuk i v bg,t.k na deteto i mu izvadiha pregdevremenno vsi4ki frontalni zabi na 4 god. i sega  triabva da 4akat  za postoiannite .A do togava??No v kraina smetka  vseki e svoboden da izbere kak da vazpitava  i otglegda deteto si.Tova e moeto mnenie.
Za kosopada:Ot zabremeniavaneto do kraia na karmeneto az vzemah Elevit tb. i sam dovolna.

# 252
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Сега случайно видях, че днес рожден ден имат момиченцата на jump, Теодора и Антония!
Да са живи и здрави малките кукли! Да носят много радост на мама и тате! bdbaloni
И да получат много подаръци! happy bd
Между другото jump отдавна не е писала. Някой знае ли къде изчезна?
По този повод се сетих, че още доста момичета не пишат вече. Липсват например: Lusy, Mirales, Kaliopa, nadine, Deiana, Tedito 799, MTK,  Roroana се затри някъде в БГ, има и още със сигурност, но за тези момичета се сещам в момента.

# 253
  • Мнения: 957
Sarrah, раждането направо не беше за изпускане  Mr. Green 48 часа и накрая вакуум и главния лекар на отделението ми "скочи" три пъти на корема ( това беше най -гадното). Аз накрая вече съвсем се бях изнервила, защото се засякоха старата и новата смяна лекари около мен, освен това раждането ми явно е било интересно от медицинска гледна точка за разни студенти и ме питаха 3 пъти дали имам нещо против да ме наблюдавали някакви обучаващи се. Аз естествено откаразах и накрая се разкрещях на киндерарцта да не ме зяпа и да затвори вратата  Mr. Green ( беше много млад и го взех за студент). Интересно раждане беше. Добре, че има епидурална упойка ( между другото анестезиоложката беше страхотна! нищо не усетих от поставянето и нямах никакви странични действия)! Много съм доволна от лекарския екип, за това, че бяха толкова търпеливи и внимателни и не ме срязаха, а ме чакаха толкова дълго да родя нормално. В акх едва ли щеше да ми се случи такова щастие.

Jeni 1 , страшна памет! Аз не бих могла да ги изброя толкова подробно "Lusy, Mirales, Kaliopa, nadine, Deiana, Tedito 799, MTK"

# 254
  • Мнения: 533
честит рожден ден на малките принцеси на jump!
Да са живи и здрави и много щастливи!
Весел празник!  Tada

А jump и ДМЦ не са ли едно и също лице  newsm78. Кажи jump, че нещо взех да се обърквам  Wink

Ей, Жени, ама наистина страшна памет. Така като си ги изброила и аз се сещам, че тези потребителки скоро не са се появявали.

Общи условия

Активация на акаунт