Мами и татковци в Австрия - тема 6

  • 11 759
  • 299
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 7 803
мерси zа поzдравите  Hug
да, jump и ДМЦ съм все аz  Mr. Green вярно, 4е напоследък нямам много време да пи6а, но ви понаглеждам, а и пове4ето от ва6ите неволи по децата са ми 4ужди  Rolling Eyes не zнам как смогвате при това положение.

# 256
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284


А jump и ДМЦ не са ли едно и също лице  newsm78. Кажи jump, че нещо взех да се обърквам  Wink


ooooh!Така ли?! Аз това не го знаех Rolling Eyes
 Embarassed Накарахте ме да се изчервя, чак такава феноменална памет нямам Laughing Даже съм сигурна, че не съм изписала всички никове правилно Sunglasses

# 257
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284

да, jump и ДМЦ съм все аz  Mr. Green ...
Браво, какви са тези тайнствени превъплъщения ? Laughing
... а и пове4ето от ва6ите неволи по децата са ми 4ужди  Rolling Eyes не zнам как смогвате при това положение.
Можеш тогава само да се радваш! Значи си имаш едни малки сладки ангелчета в къщи! Grinning

Последна редакция: чт, 06 сеп 2007, 18:31 от Jeni 1

# 258
  • Мнения: 7 803
4ак ангели не са, 6тото си имаме други неволи, като скубане, биене, хапане, дърпане и т.н. , но не усетих кога им пораснаха zъби, не ми бе6е проблем като проходиха, напротив доста ме улесниха. сега сами се хранят, сами си ходят на гърнето, каквото им дам хапват, плодове на пораzия. о6те са на мляко милумил киндермилх zа zакуска и ве4еря. фенове са на сирене, ка6кавал и фрухтцверге. не давам 6околади, блиzалки, бонбони, zрън4о, консерванти, натриев глутамат, аспартам и други джънкхрани. рядко милх6ните, детски бисквити и пържени храни. телвиzия съ6то рядко гледат, въпреки 4е много оби4ат. ина4е много ми помагат, но и много раzхвърлят  Mr. Green играят с други деца беz проблеми. рядко ми правят циркове на публи4ни места и обикневено ме слу6ат като ги викам.

# 259
  • Мнения: 292
Е това са момичетата, ЧРД и така да слушат , цял живот ако може , мама и тате  bouquet

Ние да му мислим с бесните момчета, за сега сме ние с Патенцето само, ама и Renny натам върви ...  Mr. Green

# 260
  • Мнения: 4 399
Честит рожден ден на дечицата на Джъмп! Да са много здрави и весели!

Елфльо и на мен ми скачаха на корема, е не чак 3 пъти, но след първия разбраха че така няма да стане тази работа. Казаха че това бебе няма да излезне по естествен път и аз изпаднах в ужас че ще извадят вакуума или клещите, но за щастие ми се размина 'само' със секцио.

Жени, за какво са ти всички зъби до 2 години? По-добре да никнат по-бавничко. Не ме питай какво значи да изникнат 13 зъба за  по-мално от 7 месеца (първия на 12.5 месеца, а сега вече са 13).

Susan, момичетата също не винаги са кротки, но аз смятам че и това си има своя чар. За мен по-важното е да виждам щастливо дете около себе си отколкото да е кротко.  Wink

# 261
  • Мнения: 7 803
те и кротките са 6тастливи, особено като имат винаги другар4е  Grinning

# 262
  • Мнения: 4 399
те и кротките са 6тастливи, особено като имат винаги другар4е  Grinning

Ама моля ти се, изобщо нямам пред вид твоите. Тях не ги познавам. Аз говоря за деца, които лично познавам и така добре са дресирани, абсолютно кротки и напълно нещастни.

# 263
  • Мнения: 7 803
zна4и говори6 zа дресираните, не zа кротките  Peace такива и аz поzнавам, наистина е тъжна картинка  Sad

# 264
  • Мнения: 957
Vjara, и аз изпаднах в ужас като чух докторите да казват вакуум, но се оказа не чак толкова страшно. Аз си го представях като някакво адско приспособление, като това за чистене на канали  Mr. Green. Оказа се съвсем безобидно уредче. На бебето главата не беше деформирана, нямаше оток а само там където го беше хванал вакуума се виждаха очертанията му леко червени. Те изчезнаха за няколко дни и това беше. Виж, обаче от щипките наистина изпадам в ужас. При мен главата на бебето беше наполовина излязла, но след 48 часа бях без сили да напъвам и затова се наложи да го приложат.

# 265
  • Vienna
  • Мнения: 266
4РД на най/примерните деца на Джъмп, желая им здраве, късмет и все така да не създават никакви грижи на мама! 4естно казано не бях 4ула за такива деца ,дано все така да са ви 4ужди нашите неволи!
Sarrah, става въпрос само за МЕСОТО, а не общо децата да правяти ядът каквото си поискат, нещо не си ме разбрала! А шоколад Макси не е близвал, близалки и бонбони не давам, при доктора полу4ава лекери, обикновенно траубен цукер, давам понякога милхшните и то от скоро и зелбстгебакене кухен(от тагесмутера)  Слава Богу детето ми е живо и здраво и след ужасяващото му хранене предоставено от лошата му майка!

# 266
  • Мнения: 106
jump, честито рожденници newsm59 newsm38 newsm38  ura
Пожелавам ти все така да слушкат!

Жени ,ти нали ме извини за последната среща? Мен още ме е яд ,че не можах да дойда. Малкият нещо прави номера и не иска да спи и само се изнервя ,какво ли не измислям да го приспя. Баща му го приспива със свирукане  Shocked

Ророана е в България и ще се прибере след 1 месец, затова не пише.

Рени снимките от последния път станаха ли?А имате ли нещо против да са в интернет?
Видях ,че Патенце си  е побликувала тук телефона- мами не го правете, защото така ние хвърлихме една карта - започнахме да получаваме от скъпите смс-и.

И нещо ,което обещах, но не ми остана време досега да пиша.
http://www.parents.at/forum/showthread.php?t=342279&page=38
http://www.geizkragen.com/forum/gforum.cgi?post=565394#565394
това са сайтове на пробенмания- внимавайте заразно е! wavey

# 267
  • Мнения: 112

 Patenze,izviniavai Praynig,ne iskah da te zasegna v nikakav slu4ai.samo pro4etoh tova  tuk i iavno sam se zabludila.No ne mi idva  na um kak po drug na4in da go talkuvam.No vse pak izviniavai.Pisaneto vinagi krie opasnosti da ne se razberem kakto triabva.


"По въпроса за дребчовците, излиза, че аз съм най-лошата майка тук  Тали и телевизия гледа, и Милхшните яде, и месо, и франкфуртери, и бонбони, айде да не изреждам по нататък...
Надявам се да не ви разочаровам  Не ме разбирайте погрешно, и аз гледам да я ограничавам откъм "вредни" храни и занимания, но не винаги се получава"

Жени, това всеедно аз съм го писала, то4но снощи обяснявах на Дияна, 4е аз най/лошата майка излязох и мойто дете горкото само буклуци яде! Мн се 4удя, нали тук в австрия има мн вискок контрол и мн контролни органи дето следят за храната на детските градини, хи4 не ми се вярва да готвят само буклуци и вредни храни! ама знам ли    ,а пък как ги оби4ам  тея псевдо вегетариянци  30год. на село лапали свин4ета и кокошки, прясно заклани, а сега вегетариянци. моето мнение е 4овек е вегетариянец когато е роден такъв! и децата мисля ,4е сами  трябва да решат дали да ядът месо или не , а не да им се забранява от родителите. Но тово е мето скромно мнение, не искам никой да обидя! Разни хора, разни идеали!

# 268
  • Мнения: 112
jump  bouquet,Sarde4ni blagopojelania i ot men za de4izata vi.Neka rastat zdravi,6tastlivi i vse taka poslu6ni!

# 269
  • Мнения: 4 399
Elfljo, след като раждането е било трудно, това може да е причина детето да е по-нервно и плачливо. Това съм го чувала от лекари, изпитала съм го на гърба си и съм го чела във форума. Децата преживели тежко раждане имат по-трудна адаптация и тя може да продължи по-дълго време. Дължи се по някакъв начин на налягането в черепа. За такива деца препоръчват остеопати. Лично аз не заведох детето, но от няколко места чух че много помагат. Ако искате можете поне да се информирате. Освен това има и някакъв чалъм от части да се плати от касата.

Общи условия

Активация на акаунт