Мами и татковци в Австрия - тема 6

  • 11 759
  • 299
  •   1
Отговори
# 270
  • Vienna
  • Мнения: 266
Аз затова си изтрих после телефона, ама как да ми се обадят хората като ми нямат тел и не знаех кой ще дойде! А какви са тея скъпи смси?
Sarrah, ок, няма проблеми, просто исках да се изясниме, 4е не го оставям да си прави каквото си поиска, аз съм даже строга, наказвам и го карам сам да си забърсва като разлее нещо, да си прибира игра4ките....той ми помага за подреждането и изваждането на 4иниите от миялната, обува се сам и др. подобни малки победи!
днес ме разби Максо сутринта спа до 10.30х после  заспа в 17.30х и сега се събуди, ама аз съм виновна реших да му сменя памперса, мн ме е яд 4е го събудих, сега ще играеме и пееме!

# 271
  • Vienna
  • Мнения: 266
Вяра, моето раждане беше лесно(според другите раждали) ама това не попре4и на Макси да се скъса от рев и колики до 4ти месец! А и бременността ми беше доста спокойна, не ми е било зле, все съм си по4ивала, мн пътувах и се веселях до 9месец! Ама на, да ви кажа 4естно мн, ме е страх за второ ,4е ако е като Максо, както беше като бебе, не бих го издържала!

# 272
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Мацки, ама много сте били активни, много...  smile3501 Браво!
Най-напред да честитя празника на сладките близначки!
Джъмп, да са ти живи и здрави момиченцата! Много да те радват и да те карат да се фръцкаш с тях, както досега!   bouquet На мен отдавна ми прави впечатление, че си много доволна от поведението им. Все така да продължават да не ти създават главоболия!
Много ме е яд, защото отдавна искам да се запозная с Патенцето и Вяра! Щеше да ми е приятно да се срещна и с една френска мадама, имам предвид мама Щтрумф!
 smile3511
Ами, Жени... Danke sehr!, че с мене нямаше да ти е приятно да се видиш  Crossing Arms А уж ти бях другарче по Карлскирхекиндерплац  Tired
Патенце, ти като си пътувала и веселяла до 9 месец, какво дете очакваш да е Макси? И той така - веселял се е и ви е проверявал предела на нервната система  Joy Имало настроение детето от лесното раждане  hahaha Филип например миналата нощ се беше наспал до 4 часа и реши, че можем да си поиграем на неизвестна за мене игра  Crazy Прави опити от известно време да гука (все още не е отчетливо, но са си истински звуци на доволно бебе), та се наложи да си поговорим докъм 5:30... Не знам как го прилъгах да заспи, но след като към 7 часа похапна полуспящ за 5 минути, ме възнагради със спане до 9:30.   Flutter На мама душичката е той!  Heart Eyes Може пък и франсетата да са прави с препоръките за бирата...  Mr. Green Иначе, сериозно, това, което пише Вяра, на нас ни го преподаваха в курса по хомеопатия. Не знам дали е вярно, защото моето раждане е достойно да се кандидатира за рекордите "Гинес", но два дни поред Филип се съсипа от необясним рев... Плачеше до изтощение това дете и нямаше никакъв начин да го утеша. Започнах да давам хомеопатично лекарство и сякаш е няколко идеи по-спокоен, но и тази вечер има около час и половина сърцераздирателни проплаквания дори, когато беше гушнат. И тамън да му монтирам черешовата възглавничка, която му взех вчера, и той заспа, успокоен. Това ме подсеща за въпроса на Илианка за изакването... Филип например става супер нервен и неспокоен преди да се изака и не може някак място да си намери. Успокоява се чак като се изходи... Много съм чела за ЕБХ и мисля, че ако имам повече свободно време, т.е. да не трябва да правя всичко, което е домакинска работа вкъщи (да имаше кой да ми помага...), щях да му хвана ритъма и памперса да ни е само за всеки случай. Е, с пишкането не бих казала, че го разбирам винаги, но ако си поставя за цел, и това ще разбера.   
За косите да споделя, нищо, че Жени не ме предпочита вече и не ми се радва Whistling ... Правила съм една страшна рецепта, тук от форума. Настина действа супер на косата. Ако искате, ще я намеря да я пусна. Иначе на Ритамае малкото косица много й отива. Не че съм я виждала с друга прическа, но така определено й стои добре. Ама аз направо не си придставаям как си режа косата до такова ниво... Освен това съм на годините на Априлското въстание и нямам време да я чакам отново да порасне.
Времето направо ме влудява и мене. Днес успяхме да направим точно една обиколка на блока и се прибрахме, защото дъждът както беше понамалял към спиране, отново се засили.
Имам идея за това как да ни изглежда темата, ма като я избистря, ще споделя и ако ви допадне, можем така да я направим. Не става дума за поетично заглавие  Wink Намирам стихоплетството из някои теми на форума в стил ранно Възраждане за смешно, но това си е само лично мнение.  Peace Ако на накой му се твори, не пречи да измисли по-различно заглавие.
Лека нощ! Гмуркам се да правя и аз "шлафи-шлафи"...   Hug

# 273
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Току-що качих всички снимки, които Краси нащрака на срещата в албума. Не съм си играла да редактирам, премахвам излишните и несполучливите, защото времето ми е кът. Като стане време ще поизчистя това-онова, че има доста плява...

# 274
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Ренка, ти май скоро бой не си яла smile3521
Как можеш да си помислиш, че не ми е приятно да сме си другарчета, ама нещо четеш между редовете, бе мила newsm09 Написала съм, че искам да се ЗАПОЗНАЯ с Патенцето и Вяра, с тебе колко пъти да се запознавам, бе душа newsm62
А и посочиш тях, защото наистина би ми било приятно да се запознаем и защото те се разписаха, че ще дойдат! Това не означава, че не бих искала да познавам и останалите момичета, а и нашия татко също!
Другия път ще изредя всички потребители поименно, за да няма недоразумения и сърдити smile3532
Рени   bouquet, нали знаеш, че си ми партия, айде стига детски сръдни, не отиват на "Априлсковъстанническата"  ти възраст  love001 hug

# 275
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Рени, ти да не ги изчисти всички снимки заедно с плявата newsm78 Къде са?! В кой албум?! Rolling Eyes

# 276
  • Мнения: 292
Жмъц заспаа Laughing
Имам компютъра за известно време...

Уморен е човека от беснеене 2 часа!!! Днес се получи интересно предложение от възпитателката-да го давам от 6.30 до 11.30 без обяд, което ме устройва. Това ни го отказаха при записването, уж не можело или може би бащата го бяха харесали и са искали повече да го виждат или знам ли какво newsm78
Или мен не ме харесаха с мърморенето за яденето или детето им дойде много  newsm78

Да видим какво ще каже таткото и дали ще може да мине на цял ден ако почна работа newsm78

И сега някои неща дето исках да ви пиша

-всеки да си храни децата както иска  chef
Дали е здравословно или не, всеки си преценява,тук обменяме опит и знания, не критикуваме!
Ето на мен ми хареса Кристиян какво прави и аз ще опитвам сутрин да "натъпквам" детето с ядене та да не яде боклуците в градинката. Много готин трик!

-за телевизора-на него мога да благодаря непрекъснатото бля бля дето чувам от детото /готов е за адвокат или политик с това говорене /и то на немски главно!Не че го гледа, само рекламите са интересни но поне го слуша!

-някой питаше за regenschutza- ние преживяхме тези дни ходенето 10 мин до яслата с един "ямурлук"-има качулка, ръкави, и е доста голям та да сложа краката на сухо вътре, бяхме с бъгито, дето сте го виждали някои и стигнахме сухи. Но се опитвам да се сетя от къде съм го купила това чудо или май беше от съседското дете подарък / не е лошо да те използват за abgabestelle когато нещо не се носи или е умаляло Grinning/

- това с лекото раждане и лесните деца после не го вярвам- аз родих за 12 ч и поне на мен не ми се видя тежко/ е раждане е де, докато ги докарам до 4 см за епидуралната .../ Та по тази закономерност трябва ангелче за имам а не дзверо дето почивка не знае, от къде му идват сили да беснее толкова, като не яде много newsm78
Ама вече се научи да седи в яслата докато рисува и да си поиска лист а не да пише на масата с молива!И това е успех де! И започна да яде малко повече -разбирайте 3 бурканчета горе долу вместо 1 и то със зор, даже вика понякога "кезе, кезе" за допълнително.

- дано се оправи времето да спретнем някое рандеву пак, аз си харесах щатпарк този път ако искате
ЗАПОЗНАЯ с Патенцето и Вяра,  love001 hug
и още други мами разбира се да заповядат

# 277
  • Vienna
  • Мнения: 266
susan , какви буркан4ета яде бе детето, той не е ли голям или аз не съм разбрала нещо?
Днес направо и казах на госпожата, 4е 2 пъти е било пове4е от достатъ4но да вися с него на детската и, 4е днес го оставам сам! тя се поупули, ама се съгласи, аз не я питах ,а направо и го заявих! отидох си спокойно на пазар Laughing, казвам ви кеф Sunglasses Макси ме целуна за 4ао и ме забрави, мн му е готино на градината и това мн ме радва! как си играе, сбогува се с вси4ки, като си спомня аз как ревях в детската #Crazy
в това време само ми се спи! зготвила съм, из4истила съм, киснах се в джакузито 30мин и сега ми еедно уморено и заспало, но Макси се събуди Sick, как искам да си имаме тук една баба, да и го връ4а за ликенда и с мажо да се позабавляваме ! Днес имаме годишнина от свадбата, 4 прекрасни години, дай Боже все така да продължават и мъжа ми пове4ко да ме слуша! Heart Eyes
виртуално ви по4ерпям  party023

# 278
  • Мнения: 7 803
--някой питаше за regenschutza- ние преживяхме тези дни ходенето 10 мин до яслата с един "ямурлук"-има качулка, ръкави, и е доста голям та да сложа краката на сухо вътре, бяхме с бъгито, дето сте го виждали някои и стигнахме сухи. Но се опитвам да се сетя от къде съм го купила това чудо или май беше от съседското дете подарък / не е лошо да те използват за abgabestelle когато нещо не се носи или е умаляло Grinning/


такова ямурлу4е видях в4ера в babywalz към 10 евро струва6е май

# 279
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Патенце, много лИбоФ и щастие в семейството послучай годишнината!  txtloves Two Hearts txtloves Диамантена сватба да доживеете и да ни поканите на меки храни (че не се знае дали дотогава зъби ще са ни останали  Joy )
Сюзън, гушкаци за тоя чаровник Калоян  Hug Чудя се как му устояват моля-другарките на това красиво дете с ангелско излъчване, че са се навили да ви пускат да си ходите на обяд.
Жени, снимките са в албумчето, дето Елфльо го направи. Ма аз нещо не се справих да трия, та добре, че е била Нинка да помага...  ooooh!
Оставям ви, че Филип ми е много неспокоен днес и сега май най-накрая заспа в ръцете ми омаломощен от плач и искам да не го тероризирам пред компа...
Яд ме е на това време. В неделя няма да можем да отидем май на никакъв детски фест като гледам...  Confused Детето изглежда пощуря от висене вкъщи...

# 280
  • Мнения: 7 803
Patenze25, 4естита годи6нина  Hug

# 281
  • Мнения: 292
Патенце честито и от мен !! Heart Eyes Много семейно щастие и добри деца! Разкажи ни как мина празника, ей много ме кефиш с това джакузи!! Peace

За бурканчетата правилно си разбрала- меря храната дето давам в бурканчета от 275мл щото иначе не знам колко изяжда, чинията не ми е добро мерило. Нали на тази възраст горе долу 1 такова бурканче е 1 ядене. Иначе като пътуваме/много често се случва/ му взимам готови .

Renny "чаровника" в яслата е черната овца -разваря дисциплината и учи децата да се катерят по масата и другарките с удоволствие  ми го дават обратно.

Елфльо как сте без бабата а??? Mr. Green

# 282
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Елфльо как сте без бабата а??? Mr. Green
Фук-фук!  newsm35 Ние пък се обабваме по-другата седмица и аз отсега съм се наточила как ще заменя
  newsm75 newsm79 newsm28 1ironing wash hang 1dishes   cook
с
 newsm37 reverance pletka
Приятна събота на всички! Слънцето се опитва да се покаже и сърцето ми се пълни с надежда за още лято   Nature Partly Sunny ...

# 283
  • Мнения: 957
Ами по-спокойно ми е без бабата. Тя много тежка атмосфера създаваше, отделно, че мъжът ми не можеше да я понася и ми мърмореше постоянно и плюс това, че стаите ни са преходни. Караше ме да се чувствам виновна за всяко мое действие, без да го иска съзнателно, но просто някакси се чувствах напрегната с нея. Сега е по-трудно, защото ще е чисто ако си изчистя, но чак пък невъзможно не е. В края на краищата не живея в палат ами в 2 мижави стаи.

Рени, мъжът ти "обича" ли бабата ? Sunglasses
Моят докато бях в болницата се изпокарал с нея Twisted Evil. Тя се беше депресирала, той като идваше да ме види ми мърмореше постоянно, абе чудна атмосфера!

Вчера Бомбю ми скъса нервите-рев, рев напъваше се постоянно , пак рев. Ужас някакъв- през целия ден от 4 сутринта. А коремът му подут и той се напъва , ръмжи, пищи. Най-накрая вечерта се започна пълненето на памперси - 3 броя един след друг до горе  Mr. Green . След това стана "по-разговорлив" и в настроение- съвсем целенасочено протегна ръка 3 пъти и пипна баща си по лицето, хилеше се, гледкаше, супер! После заспа към 21.30 само с едно събуждане за да хапне за половин час и така до сутринта 6.00. И аз успях да се понаспя, че съвсем се бях зомбирала #Crazy
Обаче днес май всичко се повтаря отново, но в по-лек вариант. Броя направо дните да ги изкара тия колики най-после!

Последна редакция: сб, 08 сеп 2007, 12:58 от elfljo

# 284
  • Мнения: 413
Здравейте на всички,

Първо честито на Патенце, много щастие и любов.

Второ, ние също сме с баба и то вече цял месец, ама едва от тая седмица бабата ни се научи, как, къде,какво и кога - вече взема самоиницативата и не пита кое как се прави.  Ама както казва Елфльо - натоварване си е, нали някой ти се меси в домакинската работа и разбърква нещата в гардеробите...
... но както казва  Рени, остава ми време за душ, за маникюр, за...мене си.

   Момичета, я кажете някой лекар - гениколог, че на 40-я ден след раждането трябва се отбия при такъв, но не съм доволна от моя дето ми водеше Мутеркинер-пасса, та търся нов - Дайте някой кадърен и готин, ама не в 23 бецирк, че аз живея в 22 и докато отида ми трябва цял час.
 

Общи условия

Активация на акаунт