Мартенските МАМИ най-ще са засмяни,с бели и червени бебенца новородени!

  • 11 282
  • 297
  •   1
Отговори
# 45
  • хасково
  • Мнения: 378
Здравейте,момичета! Темата наистина е страхотна! И аз реших да се престраша най- накрая и да Ви пиша. Аз съм в 10г.с. ,но много ми се гади като парцал съм 24 часа ,а на 25.08.2007 е сватбата ни,просто се плаша как ще издържа. Дайте ми съвет как облекчавате това състояние...Аз пия деган 3*2таблетки,но не помага
Относно килограмите аз съм свалила един килограм,което никък не е добре...
Нашия баща присъства на всички консултации,но те са веднаж месечно само?Моят лекар е д-р Даскалов от Пловдив ,сега сме на преглед на 7.09.07 .Иначе аз съм от провинцията и не съм се регистрирала на ЖК още по местоживеене.
Имате ли си напредстава как соят нещата с болничните и колко дни ни се полага в смисъл от кой месец мога да изляза в болнични, защото сега съм в отпуска, но ако съм така незная как ще се върна на работа
Благодаря Ви предварително! Извинявайте за многото въпроси! Embarassed
Спокоен и усмихнат ден на всички мами... Simple Smile

# 46
  • Мнения: 2 132
Здравейте,момичета! Темата наистина е страхотна! И аз реших да се престраша най- накрая и да Ви пиша. Аз съм в 10г.с. ,но много ми се гади като парцал съм 24 часа ,а на 25.08.2007 е сватбата ни,просто се плаша как ще издържа. Дайте ми съвет как
Една от сестрите ми се жени също на 25 Laughing Laughing То до тогава може да ти е отшумяло гаденето, няма страшно Wink
Аз пък се чудя дали няма да ми личи корема, че роклята ми е по мен и съм я взимала преди 2 месеца newsm78

# 47
  • хасково
  • Мнения: 378
JeniB,Благодаря ти за подкрепата и вкъщи всички се молим да ми мине това гадене до 25.08.Аз също си купих роклята преди 2 месеца като вообще не преполагах за хубавото събитие което се е случило...Имаш седмица още,ако роклята търпи корекции,отди да ти я коригират,за да не те стяга цял ден...

# 48
  • Мнения: 2 751
Ох, мацки, като ви чета искам да ви кажа, че давам всичко да дебелея, вместо да слабея от нон стоп повръщане  Sick
Искам да ви кажа, че като ми се дояде нещо, направо е празник, понеже не мога да ям почти нищо освен сухари  и сирене  Confused
Само се моля да престане тоя ужас скоро  Praynig Praynig

# 49
  • Тук и там
  • Мнения: 97
На мен пък ми дай само салати / и то яко киселки / да си хапвам - вечер като се прибера от работа е празник за мен, защото ме чака цяла купа от моето любимо ядене  newsm47
Станала съм като куче, а по принцип съм инвалид в областта на ароматите, но сега така ми се изострили рецепторите за мирис, че мога да кажа на 100 метра в блоковете срещу работата ми на кой етаж какво се готви, то аромати, то чудесии... не е за разправяне просто. По цял ден вместо да се концентрирам да работя, аз само проследявам кулинариите от съседните блокчета - мъкаааааа  smile3511

Последна редакция: пн, 20 авг 2007, 09:42 от Iva-1977

# 50
  • Мнения: 318
Eses, и аз искам да ти благодаря за медитацийката, хубава работа:) На съпруга ми му звучала като еротичен филм, хи хи (явно оскъдните сексуални контакти развинтват фантазията му  Peace)
Eses, може ли да правиш някакъв колит - за подутото коремче говоря - задържане на газове? Аз страдам хронично от този проблем, а и тук четох, 4е през първите 2-3 месеца, мамите често ги посещава колита - адски подут корем, като в пети месец Simple Smile? Ако е това, ограничаванвто на дразнещи киселинни, пикантни и трудносмилаеми храни ще те облекчи. Но все пак - само доки има последната дума:)
Аз да попитам -  Момичета, как са ви кръвните изследвания? Аз имам нисък хемоглобин, занижено желязо, намален брой червени кръвни телца, док каза, 4е е анемия - желязодефицитна и ми изписа по едно хапченце - maltofer. Притеснявам се дали ще помогне...Колко често ви проверяват урината и кръвните показатели? На мен само веднъж досега. А по дебелите книги пише другооо Simple Smile  newsm78
Еми, засега - нямам други питанки, ще оправям багажа за уикенда до Девин и дано ми се отрази добре, на дребчо също Joy
Много хубав уикенд ви желая! Само положителни емоции, заобиколени от хубави хора!

# 51
  • Мнения: 748
stankova82, привет Simple Smile
дегана лекар ти го изписа? защото може да води до обезводняване и не се препоръчва на бременни, особено в първите 3 месеца, освен в редки случаи, когато ползата би могла да е повече от вредата...  newsm78 може би не е зле да го смениш с нещо друго, особено след като не ти и помага?

# 52
  • Мнения: 2 132
Eses, и аз искам да ти благодаря за медитацийката, хубава работа:) На съпруга ми му звучала като еротичен филм, хи хи (явно оскъдните сексуални контакти развинтват фантазията му  Peace)

Joy Моят приятел падна от смях като пуснах медитацията. Първо 10мин се смя, после почна да пъшка имитирайки жената , която говори Joy А и каза , че била много приспивна Laughing

# 53
  • Мнения: 20
оф тея мъже всичките са еднакви  Laughing все така реагират. И моя се смее ама вече ми е свикнал защото се занимавам от около година и половина с медитация и вече му е все тая.Важното е да ви кара да се чувствате добре и да успявате да релаксирате и да се отпускате,даже смятам че връзката с бебето в случая не е толкова важна колкото самото отпускане и ралаксиране. А и когато сме спокойни и релаксирани и бебчо е добре. Доколко ще му дарим качествата който искаме и до колко ще си го представим как изглежда мисля че не е толкова важно защото ще го обичаме и без да притежава желаните качества и без да изглежда в утробата ни така като си мислим че изглежда,важна е любовта която му даваме и хармонията в която то живее.

# 54
  • хасково
  • Мнения: 378
здравей, аз! да лекар ми го изписа дегана 3 пъти по 2 таблетки.А ти какво друго знаеш за повръщане и гадене?

# 55
  • Мнения: 1 037
Добро утро от мен!  Flowers Sunflower
sladka_blondinka, може ли линк към йогата за бременни Simple Smile

Ето го Peace
http://braindamage.data.bg/Yoga%20Mama,%20Prenatal%20yoga%20(320x240)(M).wmv
А пък аз сега се връщам от аптеката,че ходих да търся кремчето против стрии на Чико и аптекарката ми вика:"За някоя приятелка ли го търсите?" и аз: "Ами не....за мен!" А тя така учудено ме изгледа и ми вика:"Ами в момента нямаме....елате другата седмица,а и вие още можете да изчакате" / поглеждайки коремчето ми/ hahaha

# 56
  • Мнения: 20
Като заговори за кремчета,смятате ли че олиото на Джонсън ще помогне да не се получат стрии? Честно казано ми досвидяха 35 лв за мазило и си купих олиото,което се говори че е едно от най добрите за задържане на много влага в кожата.

# 57
  • Мнения: 69
сестра ми има две дечица и нито една стрия ... аз още нямам деца но стрии - уви да  Sad
сигурно ще действа олио, тя се мажеше всяка вечер със зехтин ... гадничко, вечно беше мазна, с една широка фанелка и така ...
по принцип си е и до кожа, но и мазила трябват, аз още не ползвам

# 58
  • Мнения: 20
на мен една мама ми каза че аптекарка я е посъветвала да смеси олиото на джонсън с бадемово масло и някво за стрии (продавали ги по аптеките в малки шишенца за по 1.50 лв) и да се маже с това а да не си дава парите за скъпи,така или иначе най ефикасното било маз,трябвало да е мазно.На мен олиото на джонсън много ми харесва как мерише и сутрин като си взема душ намазвам се цялата,поизчаквам малко да попие,обличам се и излизам,Дано да не се нацепя,щото не използвам скъпа козметика щото няма да е честно newsm78

# 59
  • Мнения: 3
Здравейте Сладурки! Как сте днес?
Да се присъединя към поздравленията за темичката - много ни е хубава!
Днес ходих да си взема направление от личната лекарка и след борба с бабите и дядовците успях да го взема и то учудващо доста бързо!  Laughing И сега се почва чуденето къде да се запиша да ми следят бременността! До сега ходих малко инкогнито в Майчин дом ама вече искам да се запиша някъде да си ме следят и да си ми правят изследванията по здравната каса ама не знам къде  Sad Мислех да ходя при д-р Джонгова в МЦ Лора, ама се оказа че не работи със здравната каса и ударих на камък! А не искам да давам парички при всеки преглед! Едно е да дадеш за почерпка от време на време друго е всеки път при положение че съм осигурена.
Живея в София, в Лозенец. Може ли някой да ми препоръча при кой да се запиша? Егати чуденето.... Grinning
Целувки на всички и весел ден!

Общи условия

Активация на акаунт